Kaj beremo?

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

11. jan 2006 13:11

RAvno sem prebrala Belo Masajko in sedaj končujem Živa zažgana. Slednja je prav zares grozna. Človek ne more verjeti.

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

11. jan 2006 16:57

sila je napisal/a:
Čez praznike sem brala predvsem knjige naših pisateljev: -najprej GIMNAZIJEC (Karlovšek). Opisuje fanta, ki se znajde v popravljalnem domu, življenje v tem domu in stiske, ki jih fant doživlja. Je zelo kritično pisanje o nekaterih vzgojnih prijemih v naši družbi. Zelo zanimiva in berljiva knjiga; -potem sem prebrala VISOKI TUJEC (Željko Kozinc). Knjiga me ni ravno pritegnila. Vsebina ima nekatere elemente kriminalke; -GVERILCI (Polona Glavan). Gre za kratke življenjske zgodbe, po mojem mnenju zelo dobro napisane, dve zgodbi sta se mi zdeli še posebno zanimivi; -STAVA (Romana Berni). Res zanimiva in izvirna ljubezenska knjiga, vsebina te popolnoma potegne in drži do konca. Knjiga, ki je ženskam pisana na kožo. Ugotovila sem, da je ta pisateljica izdala letos dve novi knjigi, vendar sta bili v knjižnici sposojeni. Jih bom vzela pa naslednjič. Še to: v knjigah piše, da je Romana Berni psevdonim. Ali kdo ve karkoli o tej zanimivi pisateljici? Nikjer nisem našla nič o njej. sila
Če ti je bila knjiga Stava od bernijeve všeč potem ti bo pravgotovo tudi Povej mi, Silvija. LP Marjana

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

11. jan 2006 17:52

Kaj najraje berem? Najraje prebiram veliko kuharsko knjigo v elektronski obliki ( www.kulinarika.net ). Zvečer,v postelji,da lažje zaspim pa prebiram kuharske knjige. To je moja bolezen. Za kakšne druge knjige me boste težko prepričali. l.p. Vesna Leben

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

11. jan 2006 19:44

Prelistala sem ves forum, ker si nameravam jutri rezervirati nekaj knjig iz vašega izbora. In ko sem prebrala svoje sporočilo, me je skoraj kap. Se opravičujem, moja izjava ima napako. V stavku: "sem edina res strastna ljubiteljica knjig" - manjka še "v naši družini".

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

12. jan 2006 21:07

Izgleda, da cela vesoljna Slovenija prebira tele internetne strani ali pa vsaj tole temo, ker je do teh knjig kar težko priti - v knjižnici so vse izposojene, pa imajo kar lepo število izvodov na razpolago (no, vsaj za Celje to velja). No, bo pač treba malo potrpeti. Trenutno berem Divjakinje, potem, ko sem (tudi po namigu s tega foruma) na dušek prebrala Eno leto vdova. Blanchy

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

12. jan 2006 21:54

Ja, tudi jaz sem se srečala danes s tem problemom. No, nekaj mi jih je uspelo rezervirati. Grem jutri po njih. Eno leto vdova je bila tudi meni zelo všeč.

Alya_88  

član od: 12.1.2006

sporočila: 9

13. jan 2006 8:54

Tudi jaz berem Bela MAsajka. Zanimiva knjiga. Drugace pa ziva zazgana je zelo grozna, clovek ne more verjet da se to sploh dogaja:) DRugace pa zelo rada berem napete kriminalke, vcasih pa vzamem v roko tudi kuharsko knjigo z recepti in jo prebiram. vcasih najdem tudi kaj zase. knjige v elektronski obliki me pa sploh ne potegnejo. Ima mogoce kdo nasvet za kaksno dobro knjigo? hvala Alya_88

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

13. jan 2006 10:23

alya, kaj je za tebe dobra knjiga? Meni je super všeč pisateljica Isabel Allende, še posebna knjiga Eva Luna. Super dober mi je tudi Gabriel Garcia Marquez. Še nekaj naslovov, ki tukaj še niso bili omenjeni, so pa zahtevnejši od večine ostalih knjig, omenjenih v tem postu: Gospodar muh, Golding, William; Angleški pacient, Ondaatje, Michael (po njej posnet istoimenski film s prelepo Juliet Binoche v vlogi Hane); Spomini na Afriko, Blixen, Karen (po njej posnet film Moja Afrika z Meryl Streep in Robertom Redfordom v glavnih vlogah); Ulica ribjih konzerv in Polentarska polica od Steinbecka.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. jan 2006 18:58

Smo že omenili "Le kako ji to uspe" in "Trije v postelji"? LP cervus

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

13. jan 2006 19:13

Noč v Lisboni Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrimljanka
Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti