Kaj beremo?

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

13. jan 2006 21:47

elaphus je napisal/a:
Smo že omenili "Le kako ji to uspe" in "Trije v postelji"? LP cervus
Priporočam! Marjana

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

14. jan 2006 15:03

Kaj pa od Roberta Ludluma-Persifalov mozaik,zelo napeto lp goga

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

14. jan 2006 15:39

V zadnjih dneh prebrala Gejšo (Arthur Golden) - zelo doživet opis življenja neke gejše ter Kralj poravnav Johna Grishama. Oboje priporočam kot branje, ki te potegne. LP, Robida

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

14. jan 2006 18:53

mimika je napisal/a:
alya, kaj je za tebe dobra knjiga? Meni je super všeč pisateljica Isabel Allende, še posebna knjiga Eva Luna. Super dober mi je tudi Gabriel Garcia Marquez. Še nekaj naslovov, ki tukaj še niso bili omenjeni, so pa zahtevnejši od večine ostalih knjig, omenjenih v tem postu: Gospodar muh, Golding, William; Angleški pacient, Ondaatje, Michael (po njej posnet istoimenski film s prelepo Juliet Binoche v vlogi Hane); Spomini na Afriko, Blixen, Karen (po njej posnet film Moja Afrika z Meryl Streep in Robertom Redfordom v glavnih vlogah); Ulica ribjih konzerv in Polentarska polica od Steinbecka.
Mimika, vidim, da sva si kar blizu glede knjig... O Blixenovi - novembra sem bila v hiši, kjer je živel, naobrobju Nairobija; res je bila "šefica", znala je užiti življenje, ga zajemati z veliko žlico...Pri nekaterih stavreh me je celo malo psominjalana Hemigwaya, njegovo kubansko domovanje sem si tudi že ogledala, pa barko Pilar,na kateri jeimel poleg vrtljivega stola, na katerem je sedel med ribarjenjem, tudi nastavek z vdolbino za kozarec... Obožujem G.M. Marqueza; je kdo že bral Poročilo o ugrabitvi? Pretresljiva knjiga, poročilo o resničnih dogjanjih; Ulica ri bjih konzerv mi je fenomenalna, pa Polentarska polica, da ne omenjam Trije možje v čonu, da o psu niti ne govorimo - te knjige vedno znova jemljem v roke in jokam od smeha... Zdaj berem Zgodbe izza kuhinjske mize (ali tako nekako), pretresljive zgodbe o težko bolnih ljudeh in njihovi neizmerni volji, da s pomočjo zdravnice, ki je včasih bolj zdravilka (a v tem priemru v izjemno pozitivnem smislu) in je tudi avtorica knjige, premagajo bolezen, pa še tako slabo kaže... In ponovno omenjam knjigo Sanje v megli (Jurij Ritheu) - če jo kdo kje zasledi, jo takoj kupim - o majhnem ljudstvu ob Beringovem prelivu in kako zelo malo je potrebno, da je človek srečen...Res, sanje v megli je primeren naslov... Mimogrede, je kdo bral knjigo Sam Michele, avtorja Axela Mutheja? Pa nekaj vam povem: knjige si večinoma kupujem; ne morem si pomagat, ko vidim knjigo, ki bi jo rada brala, si jo kupim, ker jih imam rada na polici, da jih vzamem roke, kadarkoli se spomnim...In tako imamo doma skladišče po celi hiši - police v otroških sobah so polne, naše tudi, v kleti jih imamo zložene po zabojih, zdaj polnimo še police pri svaku in svakinji, pri mojih starših je tudi prostora vedno manj, na vrhu omar pri tašči, v dolžini kakih šest, sedem metrov, so naložene že v dveh vrstah...Ste tudi drugi tako "knjigoljupci" kot mi? Pa kot da še ni dovolj, ko smo kjerkoli na dopustu, kupujemo knjige, iz Pule na primer se z manj kot štirimi, petimi knjigami na sezono še nismo vrnili domov...Mamamia mamamia

Alya_88  

član od: 12.1.2006

sporočila: 9

16. jan 2006 10:02

zame je dobr aknjig taka ki me potegne in jo z veseljem preberem. mora biti ze naslovnica taka da me potegne drugace knjige sploh ne vzamem iz police. mogoce sem se premlada za tezke knjige kot so stephen king pa to, ampak bi jih pa rda prebrala.zelo me je potegnila Da Vincijeva sifra, in angeli in demoni, vcasih mi pa zapase tudi kaksen dober roman. trenutno pa berem nela masajka:) lp vsem ciao Alya_88

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

16. jan 2006 10:53

Včeraj sem dokončala Digitalno trdnjavo (napeta kriminalka). Sedaj pa sem začela mleti Prvilo štirih. Marjetica

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

19. jan 2006 11:07

Premrana sem Moje skrivnosti. Izredno duhovito in zanimivno napisana knjiga. Če imaš rad takšen žanr te kar potegne in jo prebereš na mah. Vsem, ki radi berete sproščujoče romane jo priporočam. Lp Marjana

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

19. jan 2006 11:42

pred kratkim prebrala Pozabita na hčer in P.S. Ljubim te! priporočam!!!! sonchek

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

19. jan 2006 11:43

Vrtnarica iz Guernseya - zanimivo, lahko branje. Sicer pa sem bila nad Bernijevo knjigo Ljubim te, skrivnostno dekle, malo razočarana. Po Poroki iz maščevanja sem pričakovala malo več, predvsem konec je bil malo preveč patetičen. Zgodba je zanimiva do tam, ko začne on takooo vzdihovati po njej ... , da me začne spominjati na kako mehiško nadaljevanko. Sicer pa so mi knjige Romane Berni všeč.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. jan 2006 16:17

Včeraj smo skoraj oropali knjižnico. Tamala je komaj nesla ven, jaz pa sem si izvolila knjigo z naslovom Veliki korzičan, avtorja Emila Ludwiga. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrimljanka
Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti