Ločevanje živil 90. dni - 5. del

Holly Golightly  

član od: 31.12.2011

sporočila: 14

5. dec 2012 19:15

Joj, prispevkov je veliko, mojega časa pa bolj malo, tako da upam, da mi ne zamerite, če bom ponovila kakšno vprašanje :)

marjja, hvala za drugačen odgovor, ponavadi slišim samo, da se moraš diete strogo držati, drugače ni nič, včasih res manjka prijazne, neškodoželjne vzpodbude. :)

Ponavadi kave ne cukram, ampak brez mleka mi navadno ne paše čisto grenka kava, zato sprašujem. :)

Kakšne vaje pa delaš in koliko časa porabiš zjutraj? Pogrešam jutra, ko sem imela toliko časa, da sem pred šolo že ob 6 gledala tv ali pa samo počasi pila kavo, zadnje čase se zbujam pol urce pred šolo in laufam na bus, tako da bi se rada spet začela zbujati prej in naredit še kakšno vajo :)

Holly Golightly

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

6. dec 2012 6:20

No, če hodiš še v šolo, potem morda moje vaje niso zate, so bolj vaje za hrbtenico in trebuh, trajajo pa 27 min, link sem prilepila nekaj postov nazaj. (Denise Austin mat Workaut). Jaz sem namreč že v srednjih 40-tih, zato mi take vaje ustrezajo. Pa ne delam jih vsak dan, morda 3 x na teden, ko imam bolj pozno službo. 

Glede grehov pa tole:

Čisto mirno vtakni v usta tudi kaj takega, kar se ti zalušta, seveda ne preveč in prevečkrat. Drobne radosti so veliko bolj pomembne kot pa stroga disciplina, ki ponavadi vodi v še  večje grehe. Brez skrbi, kilce bodo šle dol v vsakem primeru. Pa resnično ne pozabi na gibanje, brez tega itek ne gre, če si na dieti ali pa ne. 

Uspešen dan ti želim.

 

marjja

Holly Golightly  

član od: 31.12.2011

sporočila: 14

6. dec 2012 8:07

No, pri vsaki dieti je treba spremeniti celo miselnost, ne samo prehrano, tako da sem šla včeraj spat že okrog desetih in se brez problema zbudila ob šestih. Super, ker se mi nikamor ne mudi in si lahko v miru pripravim smoothie-ja za zajtrk (brez mleka!), spijem kavo, pa še trebušnjake naredim.

Na žalost je pri meni tut trebušček problem, ker sem se v enem letu 3 leta nazaj zredila za 20 kg, od tega jih je šlo dol 7, še malo, pa bo idealno. (plan je bil, da se zredim samo za 8 kg, ker sem bila po mnenju zrdravnice presuha, potem je pa ušlo nadzoru). Trebušček pa ostaja, čisto vsak košček kruha se mu pozna :)

Danes je škrobni dan, zelenjavna rižotka je ok? Kaj pa jeste za večerjo? :)

Holly Golightly

NETTY  

član od: 26.9.2010

sporočila: 49

5. jan 2013 21:35

Na škrobni dan lahko ješ pri kosilu kos kruha zraven, za večerjo pa poješ pol manj pa brez kruha. Sama imam danes OH dan, sem za kosilo pojedla pico iz pirine in polnozrnate moke (vsake pol), na vrhu pa le paradižnik in papriko z začimbami in česnom. Za večerjo pa kos torte. Jutri pa bo cel dan sadje, ne le dopoldan. Ločujem šele 3.dan, upam da bom vzdržala. Vsaj 10 kg bi rada zgubila. Držim pesti zase in za vse, ki ste začele ali se še odločate.

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

21. jan 2013 15:09

Pozdravljeni

Zelo pogrešam in bi si zelela, da se odpre tudi tema-podobna oz.enaka, kot kaj jutri za kosilo in kaj zajtrkujete ,s čim več slikic obrokov po principu ločevalnega prehranjevanja ali vegeterijanski obroki.

NE vem, kje naj izrazim zeljo, da ne odpiram novih tem, zato sem se odločila, da tukaj napišem.

 

Zelo bi bila vesela, hvalezna za vaše ideje s slikicami, le teh še sama ne znam pošiljat, sem pa obljubila, da nekoč pa menda vendarle bo kaj s tega znanja, tehnike, pripomočkov.

Hvala vsem, ki berete, ste aktivni tako ali drugače, ker  ste moji zlati kul slo. 

Lp

jaša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

21. jan 2013 16:12

jaša je napisal/a:

Pozdravljeni

Zelo pogrešam in bi si zelela, da se odpre tudi tema-podobna oz.enaka, kot kaj jutri za kosilo in kaj zajtrkujete ,s čim več slikic obrokov po principu ločevalnega prehranjevanja ali vegeterijanski obroki.

Tale tema menda zadošča: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4888

rimljanka

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

21. jan 2013 16:30

Draga rimljanka, meni osebno ne zadosca, sem jo in jo prebiram ,ampak nisem misila tega, manjkajo mi predvsem vaše ideje, slike,...Knjig imam dovolj, znanja tudi, le idej in slikic malo manj.

Všeč mi je npr. Opis in slike od dragička in njena kosila, vendar le- ta niso po ločevalni metodi prehranjevanja.

Se opravičujem ,ker vidim, da ste napak razumeli in se bo vsul plaz negativ. mnenj, tega pa ne zelim.

Hvala in brez zamere.

Se enkrat oprostite vsi, za nadlezno prošnjo.



jaša

Sporočilo je spremenil(a) jaša dne 21. 2013 16:36

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

21. jan 2013 16:36

jaša, v temi o kosilih je polno idej in slikic tudi za vegetarijanske jedilnike, le pogledat (prebrat) moraš.

lp

mzm

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

21. jan 2013 16:37

Dvomim, da bo kak plaz, ampak, če sprašuješ za vegetarijanske obroke, sem ti pač dodala ustrezen link. Drugače: samo odgovor za svoje vprašanje si dobila.

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

21. jan 2013 22:30

jaša je napisal/a:

 

Všeč mi je npr. Opis in slike od dragička in njena kosila, vendar le- ta niso po ločevalni metodi prehranjevanja.

 


jaša



Sporočilo je spremenil(a) jaša dne 21. 2013 16:36

 

Jaša, za to, da ni slik kosil ločevalne diete, je verjetno en velik razlog: Malo ljudi se hrani na ta način pa ni kaj za poslikat.

Meni se je zdela ločevalna blazno komplicirana in neizvedljiva. Imela sem kolegico, ki se je hranila na ta način, pa še neke entschlakung kure se je šla 2x na leto.  Zato se večinoma držim tako imenovane southbeach oz. s čim manj škrobov in sladkorja. 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti