Ločevanje živil 90. dni - 5. del

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

22. jan 2013 21:29

Motovilcica oprosti, ampak jaz ne hujsam in tega tudi nikjer nisem omenila.

Tudi glede fotkanja in fotografij sem ze veckrat napisala, da zal nimam ne tehnike, ne znanja, kaj se tice racunalnika, fotoaparatov, telefona,... 

Tudi nikjer nisem omenila, da je kaj neizvedljivo in tezko.

Pa preprosto in lepo receno, kdo ne more pomagat, mu je "neumno in nepomembno" tudi ok, saj smo si razlicni.

Pa v naprej se opravicujem, ce je moja prosnja razumljena kot, da se ne trudim, ne iscem in cakam na serviranje idej in slik...

Mi je zelo zal.

Hvala za tvoje iskreno mnenje, enemu je moje mnenje, komentar,prosnja, zelja....neumno, zame pa spet nekaj, kar drugi sprasujejo, pa se raje ne oglasam, ker vem, vsaj zase pisem, kako boli in je neprijetno, tako pac je.

Lp

jaša

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

23. jan 2013 13:29

Danes sem naredila rižoto (na olivnem olju sem prepražila čebulo, dodala zmrznjen grah, malo prepražila, dodala na grobo narezane šampinjone, prepražila, solila in popoprala. Riž sem posebaj skuhala in vse skupaj zmešala). Zraven sem imela še mešano solato (rukola, rdeč radič, mehka solata in zelje) začinjeno z bučnim olje, kis, sol in česen.

 

Migla

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

24. jan 2013 11:13

Priznam, da o ločevalni dieti še nisem uspela vsega prečitati in je najbrž že bilo veliko pisanja o pitju vode. Sama imam s tem neugodje, ker moram skoraj dežurati na WC-ju. Kot, da bi popita voda stekla skozi in mi mora biti prosti WC takoj na razpolago. Res tako ekstremno, da je že skoraj neprijetno. Moja dnevna doza čiste vode je 1,5 litra, več ne gre.Sem ne štejem tekočine v hrani in 2 - 3 kavicah.Največ vode popijem po dolgih požirkih v dopoldanskem času, ko poteka očiščevalni ciklus, če sem doma. Ko imam obveznosti izven hiše, pa si ne upam toliko piti.

Ali se bo to odvajanje vode čez čas kaj uneslo?

 

Je pa danes šele moj prvi vitaminski dan, a že opažam, da je "napihnjenost" trebuha uplahnila in se sedaj še bolj vidijo moji najbolj problematični deli; predvsem obseg pasu in boki.

Pomagam si z vsakodnevno telovadbo: zjutraj nekaj vaj za razgibavanje, popoldan pa 20 minut pilatesa. Več vaj pilatesa zaenkrat še ne gre, 20 minut pa opravim že brez večjega napora.Skratka, delam na tem, da se spravim zopet malo v red. Volje je veliko, s pripravo obrokov pa tudi nimam problema. V teh prvih treh dneh tudi lačna nisem bila nikoli, no danes verjetno malo bom.

 

 

bršljanka

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

24. jan 2013 14:25

  Danes: moji  špeclji (jih hitreje pripravim in skuham kot špagete), zelenjavna omaka ( čebula, česen, paprika, korenje, bučka, malo malancane, paradižnikova omaka) in mešana solata. Zvečer pa dve palačinki z domačo marmelado.

Migla 

   

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

24. jan 2013 19:21

za potešitev, ko nastopi neka čudna lakota

babka1951

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

25. jan 2013 16:00

PETEK, Sadni dan:

solata iz pečenih paprik, jabolka narezana na krhlje, posuta s cimetom in pečena v pečici,

Migla

 

 

 

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

26. jan 2013 8:36

Sama, sama sem. Kaj je zdaj to?  Ne, nisem obupala. Kje ste hrabri?

Migla

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

26. jan 2013 13:36

Danes, sobota: segedin golaž

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

27. jan 2013 17:47

Nedelja, škrobni dan: pražen krompir, malo zelja iz segedina in mešana solata.

Migla

 

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

27. jan 2013 18:29

Migla, lahko priporočiš kakšen preizkušen recept za biskvit ali kolač iz baze za sladko večerjo na OH dan s čim manj jajc in maščobe (olje, maslo, smetana)? Sladkoba pa je zaželjena. 

Nekako se mi zdi, da se moramo tudi pri sladicah malo bremzati.

 

Sicer pa, dobro kuhaš in hvala, da deliš z nami svoje ideje s fotografijami.

bršljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti