Ločevanje živil 90. dni - 5. del

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

10. nov 2010 10:52

s.marinka4, očitno imava res podobne težave. Je pa kar malo lažje zdržat, če veš, da nisi edini, a ne? . Več vas priznava, da imate prevelike obroke. Koliko pa naj bi bil "velik" posamezen obrok? Jaz jem enake količine kot prej in tudi ne mislim pretirano zmanjševat obrokov, ker se mi zdi, da se bom potem zredila nazaj takoj, ko bom začela jesti normalno velike obroke. babsi80, ja, vsak ima svoj razlog za odvečne kilograme. Moji so neurejen urnik prehranjevanja oz. obrokov (posledica "razmetanega" urnika v službi), stres (tudi služba) in sladkarije, še posebej čokolada. Tudi jaz imam namen zdržati vseh 90 dni, pa čeprav s prilagojeno dieto. Tudi meni sicer manjka discipline, z dieto mi jo pa nekako uspeva vzdrževat. Po obleki vidim, da se salo kljub "normalnim" zajtrkom umika s telesa, kar je meni čisto dovolj. Tehtam se pa zelo občasno, tako da ne vem, koliko kilogramov imam še do cilja. motovilčica

endy  

član od: 12.7.2010

sporočila: 11

10. nov 2010 11:19

Hoj! jaz sem z devedeset dnevno bolj na začetku tako da se lahko pohvalim samo z enim kg-jem dol.pačasi pa vstrajno pa bo uspeh. včeraj sem imela proteinski dan in sem si pripravila ribo z blitvo,ber mi je blitva ostala sem jo zmešala danes med riž in sem imela hitro kosilo in ful dobro je blo! Tako malo za idejo...LP endy

Elča  

član od: 4.10.2010

sporočila: 19

11. nov 2010 9:10

Pozdravček Da se spet malo oglasim...danes imam 2. vodni dan in v planu ogromno dela (kar si lahko privoscim ker sem doma). Zaenkrat kg grejo lepo dol, ceprav so zdaj malo upočasnili, verjetno zato ker sem bol malo telovadla in imela vmes nekaj grehov (rojstni dnevi in podobno). Vidim, da ste vse pridne in se trudite...res je važna samo disciplina (ki je tudi meni primankuje), ampak sem se s to dieto prisilila k kuhanju bol zdrave prehrane pa še na denarnico dobro vpliva . Do cilja še me loči 5 kg, kar pa upam da bom v zadnjem mesecu dosegla...imam namen povečat količino razgibavanja pa tud dragi mi daje dobro vzpodbudo ker me skoz pohvali, da se mi že pozna No, sem se pohvalila in pojamrala...zdaj pa na aktivno čiščenje in "vodiranje" Lep pozdravček in uspešno "dietiranje" Ps: malo heca pa mora bit Elča

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

11. nov 2010 12:33

Pozdravljene po dolgem času! Sem se malo umaknila, ker sem bila v zadnjem času precej zaposlena, ampak vseeno na dieti. En teden sem sicer jedla normalno, kaj sem pač dobila za kosilo, ker sem pri fantovi teti pomagala na vrtnariji in ona tako dobro kuha, si nisem niti želela se držat diete! Pa mi je (neverjetno) uspelo kg obdržat take, kot sem jih imela!!!!! Oz. šlo je gor za max. pol kile. Si morte mislit. Jaz mislim, da je to zato, ker sem okrog treh imela kosilo in zatem, ker sem se tako dobro najedla, nisem več imela večerje. Jupi! No, sicer pa je za mano tudi že 2. vodni dan, ki sem ga dobro prestala in sedaj po dieti naprej. Danes imam Š dan in na štedilniku se mi ravnokar kuha krompir za pire in duši rdeče zelje. Mmmmmmm, komaj čakam! Moj trenutni minus je pa 6 kilogramov manj. Lahko bi bilo več, ampak tudi jaz nameravam še nadaljevat tudi po 90ih dneh, zato me to ne omejuje. In sem zadovoljna že z vsako deko manj. Lep pozdrav vsem! Marna http://marnino-veselje.blogspot.com/

endy  

član od: 12.7.2010

sporočila: 11

11. nov 2010 23:08

Marna!prou všeč mi je tvoj odnos do diete!!! endy

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

12. nov 2010 8:55

Hvala, endy! Če pa mi je prav luštno. Sicer moraš bit tudi dost karakter zanjo,sploh, ko si drugi nanosijo hrano zvečer iz hladilnika, ampak mi gre. Joj, včerajšnje kosilo pa je bilo 1A. Še danes bi to jedla. No, danes pa lahko z mlinci. Marna http://marnino-veselje.blogspot.com/

s.marinka4  

član od: 12.12.2007

sporočila: 121

12. nov 2010 9:27

Pozdravček, Tudi za mano je 2 vodni dan oz, bolj post, ki mi kar prav pride. Kg mi niso šli kaj dosti dol, ker še zmeraj jem normalno 5 obrokov na dan. Je pa fajn, ko se navadiš na to, da ločuješ in upam, da bom še kakšen kg izgubila. Lep dan s.marinka4

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

15. nov 2010 11:34

Za mano je prijeten vikend in po dolgem času en vikend brez pregreh ... razen ene čist male. V soboto sva imela sadno zelenjavni dan. odločila sem se, da mora biti nekaj toplega. Zelenjavno juho z brokolijem in cvetačo sem pogrela še od prejšnjega dne. Sem je preveč skuhala in mi je bilo škoda, da bi jo vrgla vstran. Sem namreč neizmerna ljubiteljica juh in bi lahko živela samo od juh! Potem pa sem pripravila še podušeno rdeče zelje z jabolkom in kuhan brstični ohrovt (z malo olivnega olja). In to je to! Brat, ki se nama je pridružil pri kosilu, je sicer vihal nos, ampak tako pač je pri nama. No, popoldan pa je prišla pregreha - bila sem na eni fini delavnici s kolegicami ustvarjalkami in se nisem mogla, da nebi ... namreč pojedla breskvico. Si mislite, saj pa sadje lahko ... Ampak ne, to je bila ona lepa oranžno rdeča pečena marelica. Ah, pa kaj! V nedeljo pa sva bila vabljena na kosilu k njegovim. Povedala sva kaj lahko jema in za kosilo je bila zelenjavna juha in pečen piščanec. Mmmmmmmm .... Slastno!!! Zraven pa zelena solata in solata iz črne redkve. Deke gredo lepo dol in jaz sem vesela in motivirana za naprej! Drage moje. Za večjo motivacijo pa lahko pokukate tudi k meni na moj blog, kjer si lahko ogledate, s čim se ukvarjam. Namreč ravno ta čas podarjam uhaneT Mogoče so pa kateri všeč in bi jih želela imeti ali komu podariti. Kliknite: http://marnino-veselje.blogspot.com/2010/11/ Lep se imejte!!!! Marna http://marnino-veselje.blogspot.com/

Fižolova župca  

član od: 16.11.2010

sporočila: 1

16. nov 2010 14:46

Živjo sem, prejšnji teden sem začela z ločevalno dieto. Ne čisto po predpisih, ker si knjige nisem prebrala, ampak malo po svoje. Danes, na osmi dan, imam 2,5kg manj kot pred tednom dni. Se mi zdi kar uspeh glede na to, da sem med tistimi, pri katerih se teža težko premika tako gor kot dol. Sem pa počasi, v nekaj letih pač prilezla do tega, da bo treba recimo 8kg stran spravit. Se sliši cela katastrofa, ko si lačen in čakaš, kdaj bo naslednji obrok, ko pa stopiš na vago in je vsaj malo rezultata, je pa fino :). Sicer sem pa ugotovila, da v bistvu jaz stalno ločujem, ker sem vege in je beljakovinskega avtomatsko ful manj. Nesejo me pa siri, sirne omake ipd... Jaz sem si dieto priredila tako, da do 12h pojem samo sadje (1 kos zajtrk, 1 kos malica), potem je kosilo, popoldne imam pa dodatek, ki ga ni v receptih - še enkrat čisto juho iz zel. kocke z malo korenčka, ovsenih kosmičev, tofuja ipd., not dam pač nekaj tega, kar je ta dan na vrsti. In potem še večerja, ne isto kot za kosilo, ampak vedno pa ista sorta živil - recimo na beljakovinski dan jogurt, čeprav so bila za kosilo jajca ipd. Tudi jem količinsko kar dosti, sploh ker še dojim, ampak pazim pa kar, da res nič ne grešim z brezveznimi rečmi in praznimi kcal. Zanima me, kaj jeste na hidratni dan, takrat ko se bašete s sladkarijami? A dejansko je kosilo recimo pizza brez sira, makaroni... večrja pa potem sladoled, torte itd. Ker jaz sicer pojem nekaj tega za nagrado na ta dan, ampak še vseeno ful omejujem, tudi za kosilo si pripravim tisti ta črn kisli kruh z zelenjavnim namazom, da ravno ni inzulinskega skoka do neba. Večerja oa recimo mini košček potičke - tu pa berem čokolada, piškoti, ooo mnjam... A je tule še kaka vegetarijanka, imam malo težavo skup spravit beljakovinski dan in bi mi prav prišel kak nasvet? Fižolova župca

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

16. nov 2010 15:46

Pridne ste! Elča z več razmigavanja boš telo zelo razveselila, oblika bo veliko lepša, ne pa pričakovat velikega padca kilogramov, saj so mišice težje od maščobe. Vsekakor je pa šport fajn in ti kar migaj, ti ne bo žal. Smarinka4 jaz tudi jem po pet, včasih celo šest obrokov dnevno. Celo ponosna sem na to, da mi je končno uspelo premagati samo sebe in jesti več majhnih obrokov namesto enega do dveh večjih. Saj je vseeno, če grejo kile počasneje dol, jesti več obrokov je precej bolj zdravo. Marna lepo, da sta se s tvojim navadila na to hrano in da pri tem celo uživata :). Za uhančke, ki so res zelo zelo lepi, sem se pa že postavila v vrsto, ker redno spremljam tvoj blog (kot Maja - Šnjik šnjak ) in občudujem lepote, ki jih ustvarjaš. Jaz sem šla pa danes po dolgem času na tehtnico in je pokazala 63,2 kilograma. Jupii, torej sem izgubila 3,8 kilograma in me do cilja loči le še 1,2 kilograma, pred mano je pa še več kot pol diete . Saj sem že po oblekah videla, da je šlo lepo dol, ampak tako vzpodbudnega rezultata pa nisem pričakovala. Kako se ve znajdete z oblačili med dieto? Meni gre za živce, ker zdaj vse visi na meni (v primerjavi z lansko zimo imam zdaj okoli 7 kg manj), a še ne bi kupovala novih oblek. Sicer vsemu dodajam pasove in nosim reči, ki so mi bile že premajhne in so mi zdaj spet prav, a posebnega oblačilnega in estetskega zadovoljstva mi to ne ponuja. Morda se bom za uspeh nagradila s kako majčko, da si bom še bolj všeč. motovilčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti