Ločevanje živil 90. dni - 5. del

Elča  

član od: 4.10.2010

sporočila: 19

22. okt 2010 7:29

Hei babike Kak ste mi kaj? Jaz lepo počasi napredujem navzdol. Danes je moj beljakovinski dan, včeraj pa sem preživela odličen dan, zraven mandarin...njami. Babsi80 dobrodošla tukaj. Jaz sem tudi začela pri 78 kg, sedaj pa jih mam 71 po 37ih dneh. Forum pa je res dobra vzpodbuda, vsaj meni ko mam kako manjšo krizo ob večerih . Tud moj cilj je pod 70 kg, tak da me se caka dobrih 6 kg hujšanja. Moram pa priznat, da sem v zadnjih dneh malo grešila. Zavedam pa se, da se bliža rojstni dan in bi grdo zgledlo, če bom jaz nekaj posebej jedla...tak da bom grehe čez en teden ponovila...že zdaj je sekiram . Lepo bodite, papa Elča

aloe  

član od: 6.11.2009

sporočila: 29

24. okt 2010 19:40

lep večerni pozdrav vsem! ;) Jutri se vam pridružim...Zjutraj se bom stehtala in vam sporočim mojo težo. malo me je že strah ampak kar je treba storiti je pač treba. :P aloe

aloe  

član od: 6.11.2009

sporočila: 29

25. okt 2010 14:52

akhmm 83,9 kg pri 177 cm višine... Cilj mi je pod 75 kg. aloe

Psyche  

član od: 13.6.2008

sporočila: 4

25. okt 2010 16:29

Jaz sem danes začela z ločevalno dieto. Enkrat sem jo že uspešno prestala, že dolgo časa nazaj. Pa so se kg počasi nabrali nazaj. Knjigo še vedno iščem, pa se ne spomnim ali sem jo komu posodila, hjao. Ker imam pokvarjeno tehtnico, sem šla danes po novo, tako da se bom primerno stehtala jutri zjutraj (če mi pokaže kakšen gram manj, ker bo na tešče hehehe). Imam okrog 76kg, rada pa bi jih imela okoli 10kg manj. To je moj cilj. Tako da bom spet lahko oblekla kaj lepega, zdaj mi je skoraj vse premajhno :(( Zanima me nekaj in se hkrati opravičujem ker je verjetno kje napisano, pa je tega veliko preveč za prebrat... Ali je takole prav: škrobni dan - Riž, fižol, grah, koruza, soja, leča, čičerika, krompir .. oh dan -Sladkor, testenine, pice, sladkarije, ... tole sem malo pogooglala, pa nisem prepričana... je že daleč za mano teh 90 dni. Juha pa je samo prvi in drugi dan, ostala dva dni pa ne? Upam da mi bo ratalo vztrajat. Me pa zanima tudi če si privoščite kaj prigrizkov in kakšne? Psyche

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

26. okt 2010 14:49

Najprej hvala s.marinki4 za vzpodbudne besede. Očitno se je telo res moralo navaditi na spremembo, saj se zdaj (19. dan) že v redu počutim. Aja, pozabila sem omeniti, kakšna je bila moja začetna teža in kakšen je moj cilj. Začetna teža 67 kg pri 170 cm, cilj 62 kg, če bi bil kak gram manj, ne bi protestirala. Pozdravljam pa tudi vse, ki ste se pridružile za mano. Psyche mislim da si si glede škrobnega in OH dneva načeloma prav zapomnila, samo kolikor je meni znano so tiste pice bolj asketske, torej brez sira in salame in tune (=testo, omaka, zelenjava), sladkarije so pa samo za večerjo na OH dan, pa še tu naj ne bi bilo pretiravanja. Juha je, kolikor jaz razumem, dovoljena vse dni, še na vodni dan imaš lahko čisto zelenjavno juho (torej brez vsega, samo tekočino). Problem je le, kaj daš noter. Torej na beljakovinski dan imaš lahko celo mesno ali ribjo juho ali pa zelenjavno juho (brez zakuh) oz. enoločnčnico z mesom /mesnimi cmočki, na škrobni dan so dovoljene juhe s krompirjem, stročnicami ali rižem (npr. jota ali ričet brez mesa), na OH pa imaš brez težav mineštro s testeninami. Čisto vsak dan, tudi vitaminski, lahko uživaš v juhah iz različne zelenjave brez zgoraj omenjenih dodatkov. Le na vitaminski dan moraš paziti še, da je brez maščobe in da dodaš manj soli (če ti uspe brez, še toliko lepše, meni pač ne). Prigrizkom se skušam izogibati, jih pa načeloma niti ne rabim, saj vsakih nekaj ur dopoldne oz. popoldne za malico lahko poješ sadje. Če je zares kriza, pojem nekaj oreškov (člešnikov/orehov/mandljev/ indijskih/ brazilskih oreškov). Vsem želim uspešno hujšanje! motovilčica

babsi80  

član od: 14.5.2010

sporočila: 7

26. okt 2010 16:19

Pozdravljene sotrpinke! Moram povedati, da sem po enem tednu zgubila 3 kg, vendar vem da je to le začetna faza, saj so bili ti pred dieto tudi hitro pridobljeni. Kršila sem včeraj cel dan in se je zjutraj poznalo za 0.5kg . Nič ne preostane drugega, kot se vzeti v roke in nadaljevati. Danes je moj B-dan in je na sporedu skutin burek z blitvo in velika skleda zeljne solate. Lep pozdrav vsem in dober tek. babsi80

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

27. okt 2010 16:11

Babsi80, nočem ti solit pameti, ampak skutin burek z blitvo ni ravno tisto, kar se lahko je na beljakovinski dan. Žal je to zadeva, ki se je po tej dieti ne more stlačit prav v noben dan (tako kot so na mojo veliko žalost tudi štruklji, pašta s smetanastimi omakami in pica (ki je sicer ne pogrešam)). Problematična je kombinacija testa (OH) in skute (beljakovine). Če se tega zavedaš in zavestno grešiš, mojo pripombo spreglej, sicer jo pa vzemi kot dobronameren nasvet, da ne boš ob koncu diete ugotovila, da ni bila pretirano učinkovita. motovilčica

Elča  

član od: 4.10.2010

sporočila: 19

27. okt 2010 21:45

Dober večer No, danes je moj 44. dan, ne vem kolko tehtam, sem se tehnici izogibala oziroma ni blo časa . Danes imam škrobni dan in sem si privošla krompirjev golaž (sicer ne vem če je to dovoljeno, ampak dejstvo je da so ble sam začimbe, čebula in krompir - brez moke), tak da mislim da to nebo narobe. Kaj menite? Drugače pa sem se psihično pripravla na vikend greha...doletelo me je praznovanje rojstnega dne in posledično torte, narezki in podobno ...me prav skrbi kaj bo po teh dneh z mojo dieto...bom najbrz kr nadaljevala z dnevi oziroma si po vsem tem privoščla sadni ali pa vodni dan. Moje mnenje je tudi, da sirov burek ne spada v skupino beljakovin...je moje mnenje, da ga je bolje spustit. Sicer pa vsak ima svoj način. Lepo se mejte pa se tipkamo papa Elča

babsi80  

član od: 14.5.2010

sporočila: 7

29. okt 2010 13:43

Nič bat. Vem da ne spada v ta dan. Malce je treba kdaj kaj prirediti. Saj je bila pa porcija tolko manjša in sem posegla bolj po solati. Drugače pa, kolikor boš grešil, toliko boš pridobil ;). V-dan : božanske krogljice iz suhega sadja, oreščkov in kokosove moke. Elča brez problema ješ na Š- dan krompirjev golaž. Pasal bi zraven še paradižnik ali pelati, njami... Kadar se grešiš, nadaljuješ naslednji dan z tistim dnevom, ki mu sledi. (npr. na B-dan grešiš, vendar mu kljub grešenju mora slediti Š-dan. Tako vsaj piše v Rinini knjižici). Upam, da sem ti bila kaj v pomoč :)) Lepo se imejte, dobro jejte babsi80

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

29. okt 2010 22:03

Babsi80 če si vedla, potem je pa OK. Elča se strinjam z Babsi, da lahko ješ krompirjevo juho na Š dan. Jaz sem se danes na OH dan pocrkljala s pizzo. Mi je prav zadišala moja najljubša s treviškim radičem, le da sem jo tokrat naročila brez sira. Morda se komu sliši čudno, ampak brez sira mi je skoraj bolj všeč kot z njim - samo testo, pelati z malo česna in pečen treviški radič. Njam! motovilčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti