Ločevanje živil 90. dni - 5. del

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

7. jan 2011 12:07

tunna je napisal/a:
jaz pa v ponedeljek pričenjam ločevalno dieto. še kdo morda? tunna http://titabota.blogspot.com/
Jaz sem jo tudi začela 3.1.- joj šele 5 dan in se mi zdi, da je že dolgo....ampak kar gre, edino včeraj je bil sadni dan in sem imela skoz občutek lakote, kar nekaj sem iskala. Srečno vsem, ki smo stopili v novo leto pripravljeni nekaj storiti zase - moj cilj 5-7kg....BO RATALO!!! patty

NETTY  

član od: 26.9.2010

sporočila: 49

9. jan 2011 19:26

Jaz pa sem se lotila 4.1. te diete pa sem se že danes pregrešila in imam kar velikega moralnega mačka! Sama pri sebi si mislim: "Pa kaj ti je bilo? Pa tako dobro si začela in se tudi dobro počutila!" Sicer to dieto zdaj izvajam drugič, prvič pa sem vztrajala le dva meseca . Pa se mi je metabolizem vseeno toliko spremenil, da sem po 4 letih normalnega prehranjevanja pridobila le 5 kg (od tega 3 kg med letošnjimi novoletnimi prazniki). Skupaj sem takrat shujšala 14 kg. In tudi nimam nekega ogromnega viška kilogramov, le zaradi zdravja gre. Kajti, sem na dobri poti, da vse izgubljene kilograme pridobim nazaj. A zakaj, če to ni potrebno. Jaz pa vsak dan delam do pol štirih in si odnesem hrano v službo (v posodi, kjer ostane vsaj malo topla ali če imam solato, si jo naredim tam, ko imam malico ob pol enih). Upam, da bom jutri uspešno nadaljevala, čeprav danes ni šlo po načrtih. Meni osebno ta način prehranjevanja oz. ločevanja ustreza, saj mi že sadje dopoldan zelo ustreza, ker mi drugače ni nič "dišalo" za zajtrk. Si pa tudi zelo poenostavim recepte in nikakor ne kuham po tistih, ki so navedeni v knjigi. Ponavadi napravim navadno paradižnikovo "polivko" z začimbami in potem jo uporabim za ustrezni dan (npr. testenine, ali riž, ali gorska mineštra ali za pico...). Tudi jaz čestitam vsem, ki ste se odločili za "kurjenje" kalorij in vam želim veliko vztrajnosti in močne volje (predvsem ob praznovanjih in raznih obiskih), da vztrajate do konca diete. NETTY

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

9. jan 2011 20:37

Pozdravljene. Spet se javljam.... Lani oktobra sem bila z vami, odločena, da s to dieti izgubim vse odvečne kilograme, pa me je ustavilo zdravje. Lani sem imela dve operaciji hernije (hrbtenica) eno januarja in ko sem mislila, da bo že vse uredu me je novembra še enkrat doletelo :bolečine, mirovanje in še ena operacija in sem zaradi mirovanja in ležanja pridobila kar nekaj kilogramov. In zdaj sem spet v borbi......izgubiti moram 20kg Moram zaradi hrbtenice. Pa še novo kolo (cestno) imam in moram malo bolje zgledat gor Danes je moj drugi beljakovinski dan in za kosilo sem imela polpete in kuhan ohrovt, ter kitajsko zelje v solati. Ravnokar sem prišla iz moje "fitnes" sobe, kjer sem 40minut gonila kolo na trenežerju in porabila 480 kcal.... pa res sem se danes težko pripravila do gibanja. No tako, vem, da mi bo z vami laže. Kar nekaj nas je, ki smo začele z novim letom in želim,,da nam uspe!! Vem, da nam bo uspelo.... lp Hema

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

9. jan 2011 20:57

Pozdravljene, tudi jaz sem se po dolgem času odločila, da zakorakam v to leto z dieto.Cilj je precej visok saj bi rada izgubila najmanj 15 kg.Danes je bil prav tako kot pri hemi moj drugi beljakovinski dan. Tudi jaz upam da nam bo vsem uspelo balu

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

9. jan 2011 22:14

Pozdravljene, od jutri naprej sem v vaši družbi. Zjutraj se bo stehtala in potem upam, da bom vzdržala. LP regica

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

9. jan 2011 22:33

jaz sem ubrala pa malo drugače način ... ne bom se držala strogega začetnega 90-dnevnega cikla, ampak potem tistega nadaljnega, vzdrževalnega. zaenkrat gre kar okej, počutje je fino, meso mi še vedno nekako ne gre, čeprav vem, da moram jest tudi beljakovine. bom že nekako, ta vikend je bil bolj sladki, smo imeli eno praznovanje. moj cilj je zgubiti 1kg na teden ... jutri bo minil prvi teden, in če bo teža že olepšana za 1kg, potem super, drugače bom pa jutri imela sadni dan, da zbijem malo ta cuker ven, pa bo, hehe. vsem veliko uspeha in motivacije! tunna http://titabota.blogspot.com/

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

10. jan 2011 16:36

No, kot sem rekla, sem začela v soboto. Danes je torej 3 dan ločevalne. Sem jo že izvajala nekaj let nazaj in moram reči, da mi ta način prehranjevanja zelo odgovarja. Sem se naučila jesti sadje. Tunna, saj ti ni potrebno jesti mesa zaradi beljakovin, če ti ne odgovarja. Imajo stročnice dovolj beljakovin. Jaz ne jem nič mesa, ker ga ne maram, pa mi nič ne manjka zaradi njega. Na beljakovinski dan jem sir ali jogurt. Izgubiti moram 6 kg. So postale hlače malo tesne, pa tudi počutim se dosti bolje, ko lahko karkoli oblečem. linolina

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

10. jan 2011 18:53

Lepo da nas je več. Regica, nič "upam", moraš rečt:-vem da bom ;) Balu, imava kar precej dela kajne. Če izgubim 20 kg bo moj ITM 24.1......ojojjj ufuf Tuna, saj beljakovin dobiš veliko z stročnicami (na škrobni dan) ali pa z oreški, predvsem lešniki, ki jih jaz rada zobam ob sadnih dneh, če se tisti dan veliko gibam. (kolo, smučke ali pohod) Če se ne, jih raje ne jem ker so kar precej kalorični Linolina, tudi meni je ta način prehranjevanja všeč ravno zaradi sadja... Danes sem za kosilo naredila tenstan (pražen) krompir ki ga imam noro rada. pa še v endivijo sem ga narezala. Njami.....Bo treba tudi krompir malo zmanjšat pa raje kakšen rižek jest ali pa ajdo Jutri pa pica "zgoraj brez" pravi moj. lp Hema

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

11. jan 2011 11:09

Evo tudi mene tukaj - še ena povratnica . Danes je teden dni od začetka diete in tehtnica je danes zjutraj pokazala slaba 2 kilograma manj - jupiiii !

Imam pa za izgubiti ulala kilogramov , bom kar zadovoljna ko bom zagledala samo dvomestno število .

Bernarda

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

11. jan 2011 12:08

Bernarda, pozdravljena in bravo. Teh nekaj ulala kilogramov bomo pa že zmogle, a ne de ;). Tud jaz imam kar veliko dela. A bo šlo. Zdajle pa kosilo in potem en dolg sprehod, z dežnikom sicer, a sem se odločila da me tud dež ne bo ustavil.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti