Ločevanje živil 90. dni - 5. del

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

30. okt 2010 13:40

Jaz pa zbiram ideje za jedi na V-dan. Se mi zdi, da se je moj V-jedilnik začel malo ponavljati, tega pa ne maram. Ujela sem se v krog solat, juh, pečene zelenjave (jajčevci, bučke, paprika) in gob, polnjenih jajčevcev in bučk ter brokolija z mandlji. Kaj jeste ve na V-dan? Predvsem zbiram ideje za tople jedi, ker opažam, da moj želodec ne mara cel dan samo hladne hrane, ampak se bolje počutim ob vsaj enem toplem obroku dnevno. Pa ideja, da bi cel dan jedla le sadje, tudi odpade oz. pride v poštev samo tu in tam, ne pa za vsak V-dan. Babsi80 prosim za recept za kroglice iz suhega sadja, oreškov in kokosove moke - se sliši kot nekaj, s čimer se lahko pocrkljaš ob dnevih, ko telo zahteva več energije ali pa sladko (recimo prvi dan menstruacije) . motovilčica

babsi80  

član od: 14.5.2010

sporočila: 7

30. okt 2010 15:00

Tale tvoja pizza se sliši prav mamljivo. Jo bom zagotovo kmalu preizkusila. Do zdaj so na moji pizzi vedno kraljevali paradižnik, malancani, paprika, šampinjoni in veliko čebule. Sprva sem mislila, da bo pizza brez sira brez okusa, vendar sem bila pozitvno presenečena:) Za V-dan lahko ješ tudi toplo sadje, npr. jabočno čežano, pečeno sadje, nadevana pečena jabolka, meni zelo ljuba na medu pražena hruška z mandlji :)) Sadne krogljice: -3 suhe fige -3 suhe marelice -3 suhe slive -1 suha hruška -kokosova moka -rožičeva moka( jaz je nisem uporabila) -Razni oreščki Priprava: Suho sadje namočimo za 2-3 ure ali pa kar čez noč. Sadje zmučkamo v gladko maso in posebaj zmeljemo oreške. Vse skupaj zmešamo in dodamo še kokosovo moko. Razmerja niso tako pomembna. Izbereš lahko poljubno sadje, poljubno število. Na koncu oblikuješ krogljice ali pa poljubne oblike. Slastne so !!! babsi80

Maruša1  

član od: 25.3.2010

sporočila: 3

2. nov 2010 9:47

Pozdravljene! Tudi jaz sem čisto nova na forumu. Že nekaj časa se odločam za to dieto, s katero sem pred leti shujšala kar za 10 kilogramov. Zdaj bi spet morala za nekaj kilogramov, pa nimam volje. Zdržim par dni, nato pa se spet prekršim.... in to je pravi začaran krog. Danes sem spet pričela z dieto, tako da sem čisto "sveža". Upam, da mi bo uspelo - tudi z vašo pomočjo. Imam 66 kg pri višini 166 cm. Kar nekaj let sem držala težo 58, 59 kg, zdaj pa me vsa oblačila tiščijo... Lep pozdrav vsem! Maruša1

Elča  

član od: 4.10.2010

sporočila: 19

2. nov 2010 19:19

Helov pupe! Kako kaj? Za mano je vikend greha...in danes ko je sadni dan mi je prav kriza....skozi bi nekaj jedla :S ...ne pomaga ne čaj in ne voda...pa tud tehnica se ze dva tedna ni nikamor premaknila . Malo sem voljo zgubla...no, v glavnem, gremo dalje...bo kaj bo... Lepo bodite in se drzite se naprej Elča

babsi80  

član od: 14.5.2010

sporočila: 7

4. nov 2010 9:33

Pozdravljena Maruša1 :) Da te potolažim. Jaz imam tudi ves čas pregrehe, vendar vztrajam v dieti in ne načenjam vedno znova. Verjemi mi, da tudi če malo grešiš in ne ješ kot bi moral, vseeno manj ješ in gredo kilce kljub temu(bolj počasi)dol(vsaj pri meni je tako). Časa imaš 90 dni!!! Če boš začenjala vsakič, ko se pregrešiš znova, ti bo težko uspelo jo dokončati. Le pogum in odločnost je potrebna. Vsak košček željenega, ki si ga želiš zaužiti SE ZAVEDAJ - BO PRIŠEL NA VRSTO!!! ,vendar na dan, ki je primeren za to živilo. Glavno je , da se ne nažiramo po nepotrebnem- to je moja pregreha . Jaz živim drugače z gibanjem in zdravo prehrano(brez čipsa in hitre hrane, tudi kruh ni moj prijatelj), Vendar mene pogublja količina zaužite hrane. Oh, saj bo!!! Bomo skupaj lažje zmogle. Vse smo tukaj z istim razlogom- pomagati si v težkih trenutkih in vzpodbujati pri napredku. Danes pa le izkoristimo čudovit dan in se podajmo na dooolg sprehod. Jaz ga bom vsekakor izkoristila. Carpe diem babsi80

Maruša1  

član od: 25.3.2010

sporočila: 3

4. nov 2010 15:12

Hvala Babsi za te vzpodbudne besede. Danes je šele tretji dan moje diete, pa se mi zdi da me je že malce manj:) . Sploh nisem lačna. Opažam pa, da sem kar naprej žejna. Tako da popijem veliko vode. Bomo videli kako bo. Bom še poročala o mojih uspehih. Vsem želim veliko uspehov. Tudi jaz bom danes izkoristila lep sončen dan za dolg sprehod. pozdravček vsem Maruša1

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

4. nov 2010 17:56

Mene je pa zafrknil želodec, ki me je začel kar grdo boleti , zato sem se po posvetu z zdravnikom odločila, da dieto prekinem oz. prilagodim nekoliko po svoje, pa bo, kar bo. Zdravje je vseeno pomembnejše od kilogramov. Ne vem, kaj mojemu želodcu pri tej dieti ne paše, a nekaj očitno je. Danes bi sicer imela svoj prvi vodni dan. Doslej sem se diete kar pridno držala in skoraj nisem grešila, izgubila pa sem 1,5 kilograma . Sicer je bilo nekaj takega tudi pričakovati, ker nisem veliko pretežka, pa že prej sem jedla podobno hrano, a ob pogledu na vaše dosežke v prvem mesecu me je kar malo sram. Zdaj bom nadaljevala po svoje. Še naprej bom skušala ločevat po dnevih, tako kot doslej, le da bom za zajtrk jedla hrano, ki je tisti dan dovoljena, sadje bo pa za malico. Pa kak škrobni ali OH dan (ne vsakega) bom zamenjala z beljakovinskim. Bom poročala, kako mi gre motovilčica

s.marinka4  

član od: 12.12.2007

sporočila: 121

5. nov 2010 9:32

Lep pozdrav vsem Motovilčica, mislim, da imava kar podobne probleme. Tudi meni je največja muka jesti za zajtrk sadje, ker imam občutek, da mi kar obleži v želodcu kot kamen. Tudi meni gre zeeeeloooo počasi dol, ker tudi nimam veliko za izgubit. (Moj glavni problem so rit in boki, ha, ha -komu pa niso). Tudi moji obroki so čeprav se držim dosledno dnevov včasih količinsko večji kot bi bilo dovoljeno, vendar se mi zdi nesmiselno stradati in trpeti zraven. Rajši imam to, da mi gredo kg bolj počasi dol in da ločevanje postane del mojega vsakdanjika. Sedaj sem malo več kot na polovici diete Lep sončen dan vam želim s.marinka4

babsi80  

član od: 14.5.2010

sporočila: 7

5. nov 2010 18:45

Hoj punce!!! Zdaj vem razlog za moje bolj pogoste kršitve-pms !!! Vem da ni krivo samo to, vendar pa meni naredi totalno hormonsko zmešnjavo. Kot sem že rekla, strogost gor ali dol kar se te diete tiče...če imamo probleme z odvečnimi kg, potem mora biti tukaj skrit nek vzrok. Vsaka mora odkriti, kaj je njena greška. Mogoče premalo gibanja, preveč sladkarij,hitra hrana ali mogoče preveliki obroki (ta je moj) in potem se temu poskušat prilagoditi-to je za nas najbolj pomembno!!! Seveda bodo šli kilogrami bolj počasi dol, vendar bomo s tem spremenile naš način prehranjevanja, ki nam je naložil te kg ;) Jaz imam namen se držati teh 90 dni ločevalne diete iz razloga, ker sama nimam dovolj motivacije in si z dieto zadam nek plan, ki ga dopolnjuje DISCIPLINA!!!-te sem jaz zeeloo potrebna. Ja, treba bo vložit veliko truda in vztrajanja, da pridemo na cilj. Do moje željene teže me loči še 7kg- saj bo!!! Punce, veselo na delo. Vsem želim veliko potrpljenja in zadovoljive uspehe. Zdaj grem pa nad tortico( moja OH večerja )-IHHHA!!! babsi80

endy  

član od: 12.7.2010

sporočila: 11

8. nov 2010 8:36

Ja res je potrebno veliko potrpljenja sploh pa še zato ker jesen ni pravi čas za zgubljanje kilogramov.Ravno obratno, ta čas že samo telo varčuje in vsak višek spravi.Bo pa toliko večji rezultat po devetdesetih dneh-upam in se že veselim!!! endy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti