Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

18. okt 2004 8:53

Dobro jutro! Joj kak hitro vikend mine! Se mi zdi da sem ravnokar v petek končala z službo, no zdaj pa že spet sedim pred računalnikom! Danes je moj 8. dan in spet imam sadje. Imam občutek, da sadni dan ful hiter pride na vrsto in mi je najbolj grozen! Ko sem bila doma čez vikend, sem bila kr pridna, nisem se nič pregrešila, ker ponavadi čez vikend sem samo jedla jedla jedla. Jutri spet začnem s telovadbo, hvala bogu da imam B dan, ker če bi imela sadnega, bi se mi vrtelo v glavi, če ne bi prej nič jedla drugo kot sadje. Barbolinka

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

18. okt 2004 9:56

Živjo, Blažka! Jaz sem že nekajkrat naredila isto stvar zaradi zdravstvenih zadev, ampak sem potem nadaljevala po programu, torej: če bi moral biti danes beljakovinski dan in včeraj sadni (čeprav ni bil), je zame danes beljakovinski. Vem pa, da gredo druge po celodnevnem prekršku direkt na sadnega, da se kao "očistijo". Kot je že bilo rečeno zgoraj: sama se moraš odločiti. Ja, potemni, da sem nazaj na tirnicah. Vmes sem že napisala en dober post, pa mi je računalnik zablokiral in je šlo vse v maloro. Pazim še vedno, da ne jem pretirano težkih stvari, drugače pa sem spet z vami. Jezna sem na samo sebe, ker nisem disciplinirana. Ko bi me videli v prvem krogu! V celih treh mesecih sem se prekršila 10x (ali malo več). Zdaj pa že ne štejem več... V soboto bom imela vodo. Takrat bom naredila "ponovni začetek" in upam, da se bom spravila k sebi in se začela striktno držati. Bodite še naprej tako pridne! Sy

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

18. okt 2004 20:29

Zdravo! Sy, samo da si vredu in da si zopet z nami! Moram vam priznati, da sem včeraj naredila svoj prvi prekršek! Dopoldan sem izvedela, da imamo popoldan kostanjev piknik, tako sem si za kosilo naredila malo kostanjevega pireja, za večerjo sem pa pojedla malo pečenih kostanjev. Do tukaj je še vse OK. problem je nastal, ker sem morala narediti sladico za tiste, ki so prišli. In ja, ugotovile ste, pojedla sem dva koščka peciva. Kako sem se potem počutila krivo!!! Upam, da se to ne bo več ponovilo! Rožica a si si tudi ti privoščila kostanj? Jaz sem ga danes zopet nabirala (polno košaro) ampak na naslednji Š dan ne bo na jedilniku. Bo malo počakal! No punce, lepo se imejte in brez prekrškov, da ne boste imele slabe vesti, tako kot jaz (ker ni prijetno!) Lp, maychi

cofi  

član od: 17.10.2004

sporočila: 4

18. okt 2004 20:52

Živijo! Jaz sem čisto na frišno. Danes sem si na prvi OH dan privoščila gibanico. Kar malo s strahom pričakujem jutrijšnji sadni dan. Zanima me koliko obrokov lahko imam? Le zajtrk, kosilo in večerjo ali je lahko vmes kakšna "malica". LP cofi

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

18. okt 2004 21:54

Zdravo cofi, dobrodošla. Na sadni dan pojej čim več obrokov, jaz jem sadje skoraj vsake 2 uri (toliko je čakalna doba med obroki sadja) in privošči si čim več različnih vrst sadja (vsak obrok druga vrsta-da se ne naveličaš). Sploh ni težko! Lp, maychi

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

18. okt 2004 23:33

Živio Maychi! Pravilno si ugotovila. Popoldan smo pekli kostanj. Samo jaz nimam takšne sreče, da bi lahko šla nabirat kostanj, ker ga pri nas ni. Zato ga kar kupim. Se pa vedno zapeljemo kam kjer je in ga naberemo. Samo letos pravijo, da ga še ni. Mislim, da še ne pada dol. Imam pa tudi jaz nekaj za priznat. GREŠILA SEM!!!! Nevem kaj mi je. Je pa res, da se mi zdi, da se vedno manj pazim. In danes se je zgodilo prvi prekršek, do sedaj sem vedno štela za velik prekršek že kos sadja v večernih urah... danes pa se kar nisem mogla upreti hrani, sploh nisem bila lačna, samo "zluštana". Zato sem za večerjo zmešala čisto vse skupaj košček čokolade, malo krekerjev, prepečenec z evrokremom. No, to je bila moja sladica, Greh šele pride. Tako zelo sem pogrešala okus vseh sestavin skupaj, da sem ob 22.00 pojedla 2prepečenca z salamo, sirom in papriko. Ugotovila sem, da je bila želja samo po tej kombinaciji. Če si bi že za večerjo privoščila "greh", verjetno nebi pojedla sladkarij, ki so bile določene za ta dan. Cofi, dobrodošla med nami! Kot vidiš se ne damo! Majhen spodrsljaj še ne pomeni padca, čeprav zna biti zelo boleč. Želim ti čim manj spodrsljajev na poti k cilju. Jutri pa bomo skupaj preživele sadni "očiščevalni" dan, kajne SY, Maychi,... A kaj ko jaz v te "oćiščevalne" dneve prav nič ne verjamem, kot da bo voda in sadje odplaknilo vse, kar sem danes stlačila vase. Ko samo pomislim na vse zaužite kalorije. :(( Saj jih je za cel teden dovolj! Maychi razumem, občutim kako si se počutila včeraj. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

18. okt 2004 23:58

Živjo Punce! Pozdravljeni "ta novi", muci in cofi. Bosta videli, ko se bosta navadili, vama bo ta dieta nekaj čisto običajnega. Tud jaz včasih grešim. Danes sem imela škrobni dan, pa sem bila zmenjena z prijateljicami, da gremo na polnjene kruhke, ki jih imajo tako rade in jih pripravljajo v mojem kraju. Zjutraj sem pojedla grozdje, za kosilo kos kruha ob 17h pa še tri polnjene kruhke, ki po velikosti spominjajo na manjše kanelone. Ful so dobri. Ko sem prišla domov, pa mi je ful pasalo nekaj slanega. Tako, da sem pojedla še košček kruha s sirom. Jutri se kaznujem tako, da si zvečer ne bom privoščila sladice. "What doesn"t kill you, makes you strong!" Sy, ta rek, ki si ga napisala, je moje vodilo v življenju. Spremlja me od takrat, ko sem se po hudem padcu spet pobrala in spet zaživela.Dobrodošla spet nazaj. Želim vam, da bi bile trdne, trmaste in vztrajne. Bodimo pridne, da bomo lepe zakorakale v novo leto! Lp! Anja

sančo  

član od: 2.6.2004

sporočila: 2

19. okt 2004 0:47

Živjo! Že nekaj časa vas berem in pridno nabiram informacioje ter recepte (se vidi kako pozno pišem, ogromno je napisanega), ker bi tudi jaz rada začela. U bistvu sem že skoraj vse naštudirala, ampak zanima me še nekaj. Kaj jeste za malico? Recimo , če pojeste kosilo ob 12h in potem večerjo ob 20h. Vmes je kar malo dolga. Ali pojeste pač nekaj kar je tisti dan predpisano, npr. na B dan kakšen jogurt, sir ali kaj podobnega ali samo kakšno sadje? Sporočilo je spremenil(a) sančo dne 19. okt 2004 00:48:56

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

19. okt 2004 7:09

Dobro jutro! Nekaj mi prosim povejte. Včeraj sem imela sadni dan in ko sem prišla domov, smo pekli kostanje in moram priznat, sem se ga kar orng najedla. Ali sem grešila? Ne vem kam spada kostanj? Barbolinka

neznan uporabnik

19. okt 2004 7:54

Dobro jutro! Prav lepo pozdravljena Cofi! Tudi jaz mam danes prvi sadni dan, tako da sva kar na istem! Bo kar dolga do konca, ampak me vstrajamo do konca, kajne?!? Vsem ostalim pa prav lepa hvala za tako toplo dobrodoslico. Mejte se lepo! Lp, muci Sporočilo je spremenil(a) muci dne 19. okt 2004 07:57:29

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti