Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

12. okt 2004 12:52

Zdravo! Še sem tu-preživela sem prvi vodni dan! In sama sebi ne morem verjet, da sem zdržala cel dan brez pregreh (čeprav sem kuhala kosilo za ostale, ter domači so si pekli kostanj). Bilo je lažje kot sem si mislila, sploh ni bilo nobene želje po hrani-izgleda da je to res, da če se trdno odločiš izpeljati neko dieto do konca, sploh ni problem, ne glede na to kaj lahko ješ ali ne smeš! Počutila pa sem se cel dan odlično, sem mislila, da bom slabotna in da me bo zeblo, pa nisem imela nobenih problemov. Danes je pa tako ali tako super, ker vem da sem zdržala. Kako pa je šlo vsem ostalim, ki ste imele včeraj vodni dan? Rožica, Sy ter vse ostale. Sedaj me pa nekaj zanima. Če je moje razmišljanje pravilno, spadajo sir, jogurt, jajca ter mleko skupaj, saj so vsi izdelki iz mleka. In če je tako, jih jahko jemo na isti dan. Imam prav? Torej za kosilo si lahko pripravim nekaj s sirom, za večerjo pa lahko jem skuto? Če sem si to narobe razlagala me prosim popravite. Imam že dovolj puranjega in piščančjega mesa in zato razmišljam o drugih stvareh na B dan! Hvala za odgovor! Vztrajajte še naprej, izplača se! Lp, maychi

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

12. okt 2004 13:54

Maychi ! Po moje mirne duše lahko mešaš mlečne izdelke skupaj,tudi jaz jih samo ne pretiravaj s kakšnim hlebcem ementalca.Čestitke za uspešno prestan vodni dan,zdi se mi,da ga bom jaz kar preskočila. Slončica -čestitke za rojstni dan,pa da nebi bilo kakšnega govorjenja da je kdo pri 30-tih star.Jaz jih imam 30 na 15 podlage pa se počutim še mlado LP jesen

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

12. okt 2004 14:02

Ojla, mene je pa žolč zaštihal, zato se zadnje tri dni držim bolj žolčne diete in manj 3dm. Zelo mi je žal, ampak ne morem drugače, najprej moram zrihtat notranje organe, da bodo lahko prenašali beljakovine in stročnice in čokolado, itd. Bedno. Pa vodni dan sem izpustila, sem si pa obljubila, da ga bom naredila, ko bom dovolj zdrava. Najbrž ga bom skombinirala s terapijo za jetra. Danes čutim, da mi gre na bolje. Držte se še naprej Sy

blabli  

član od: 27.7.2004

sporočila: 4

12. okt 2004 15:13

Pozdravljene punce in fantje kolikor vas pač je! Z dijeto sem začela 12.07. in jo uspešno končala 12.10. Že od samega začetka vas berem, pišem pa vam sicer šele drugič. Prvič ko sem se oglasila sem povedala kaj pričakujem od te dijete in pa napisala svojo začetno bilanco ... no zdaj pa sem rekla da bi bilo fajn tudi končno bilanco delit z vami. Morm rečt da ste me zelo spodbujale (vsi vaši pogovori, krize, uspehi,... HVALA PUNCE)! No kar se bilance tiče je pa takole: Visoka sem 173 cm, stara 25 let. Začela sem pri 86 kilogramih in po treh mesecih pristala na 71 kg. Moram pa rečt da je bil to zame čisti šok, kajti zvagala sem se le prvi dan dijete in nato zadnji dan dijete (med dijeto nisem niti enkrat samkrat stopila na vago), tako da sem bila prav prijetno presenečena. Moram rečt da sem zelo vesela... ampak to ne pomeni da sem z dijeto končala... no 3DM dijeto sem končala... ampak še vedno se bom do neke mere držala zdajšnjega "režima" prehrane. Moj cilj je priti na 65 kg ... in ko bom na cilju se vam zopet javim. Punce vstrajite ker se res splača... počutim se super, vse je v rožicah (čeprav je zunaj že prav mraz). lp blabli

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

12. okt 2004 16:05

Živijo! Sy, upam da bodo tvoje teževe hitro odpravljene! Najprej zdravje, potem vse ostalo! Jesen, hvala. Saj se mi je zdelo, da je tako 100% prepričana, pa res nisem bila. Torej, že imam ideje kaj bo na naslednji B dan(v soboto-danes je il zopet piščanec imam ga že res dosti, nihče mi ne sme sploh omeniti kaj v zvezi s tem. Še tega ne vem, kako bom zdržala še eno porcijo za večerjo-pa kaj pravijo, da je treba za lepoto malo potrpet). Blabli, čestitam ti za uspešno končano dieto, ter za vse izgubljene kg. Takšni kot si ti, so nam ki imamo do konca še kar nekaj krogov štirih dni, za vzpodbudo in v ponos. Čestitke. Upam, da ti bo uspelo priti na tvojo idealno težo. Držim pesti. Uživajte, maychi

Strupek  

član od: 11.10.2004

sporočila: 12

12. okt 2004 16:57

Slončica, vse najboljše, naj se ti izpolnijo vse želje. Sy, čimprejšnje okrevanje, to je najbolj pomembno. Blabli, mislem, kapo dol! Bravo, ampak kar tako naprej. Nam vlivaš veliko volje. Sedaj sem se pa tudi jaz odločila. JUTRI ZAČNEM! Ampak res. Moje kile bi rabile kar temeljito obdelavo. Jutri zjutraj se še enkrat zvagam, potem pa bolje, da en mesec ne, da ne bom prehitro zgubila volje. Torej, jutri v boj! Pozdrav VSEM! Strupek

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

12. okt 2004 17:32

Živio! Blabli, vse čestitke tudi od mene. Verjamem, da je bil šok zate ko si stopila na vago. Občudujem pa te, ker si zdržala tako dolgo ne da bi se tehtala. Če pomislim nase bi najraje vsak dan trikrat preverila če je že kaj manj kg, no vsaj na začetku diete sem bila tako neučakana, zdaj se tehtam enkrat tedensko. Moram priznati, da ste mi vse, ki že poročate o uspehih 3MD za vzor. In vsaka vaša bilanca dokaz več , da sem na pravi poti. Blabli verjamem, da se nam boš hitro javila s cilja. Maychi, tudi jaz sem vas pogrešala. A žal tehnika včasih tudi zataji. Kot sem že omenila včeraj, tudi meni vodni dan ni delal problemov. Danes pa se počutim enkratno in s ponosom lahko pogledam nazaj kajti za mano je 1/3 poti, ki sem jo preživela brez "pregreh". Upam, da bo tako lahko tudi do konca diete. No izvzamimo tistih 5 dni ovulacije, ki so mi povzročali malo težav. Vendar sem vzdržala, brez čokolade in to je najpomembnejše, ker vidim da je moja volja zelo močna. Kadar pa malo popusti, pa vem da ste tu vi, ki mi stojite ob strani. Maychi, glede mlečnih izdelkov pa mislim takole. Mlečni izdelki kjer prevladujejo beljakovine spadajo pod beljakovine, tu je predvsem problem v siru, ker ima veliko % mlečne maščobe in kot tak naj bi spadal pod nevtralno živilo, torej je dovoljen. Vendar jaz ta tako imenovana "nevtralna živila " uživam res v majhnih količinah ali sploh ne, če je le mogoče se izogibam maščobam, razen na solati kjer uporabljam oljčno olje. Priporočam ti, da poiščeš izdelke, ki vsebujejo manjši % m.m., naprimer sir VITA DAM ima samo 20% m.m., pazi tudi pri jogurtih in vsebnostmi sladkorja,...Dobro preglej kaj vsebuje izdelek in izberi najustreznejšega. Sy, želim ti čim prejšnje okrevanje. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

12. okt 2004 17:59

Strupek, zate pa velja! Zacni! Zacetek je polovica dela. Če ti voje ne manjka, ne čakaj spet na jutri. Z vzdrževanjem teže pa se boš še po končani dieti veliko ubadala, zato zdaj usmeri energijo v dejanje, da želeno telesno težo pridobiš. Glede kosila pa naj te ne skrbi, tudi ostale kuhamo za celo družino in ta dieta je res preprosta in primerna tudi za ostale družinske člane, le da oni lahko uživajo še druge dodatke (npr. krompir + meso..., ti pač samo sestavino, ki je na ta dan dovoljena npr. meso na B in krompir na Š in seveda zelenjavo, ki je dovoljena vsak dan ). Zato kar pogumno ne dovoli si, da najdeš spet kakšen izgovor, da začetek prestaviš na jutri. Začni! In videla boš kako preprosto je. Uspeh je odvisen od tebe same. Zato jutri začni in vstrajaj z nami do konca, do zastavljenega cilja!!! Tu nas je veliko, ki bomo tudi tebi stale ob strani. Kaj ne da punce ? Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

12. okt 2004 18:40

Ojla punce! Ful lepo od vas, hvala za čestitke! Dans imam sadni dan, pa sem šele prišla domov, tako, da mi ga ne bo težko zdržat. No malo se bom pregrešila, s prijatelji gremo zalit mojih "30" let, ha ha. Blabli, bravo! Tudi jaz se raje ne bom več tehtala ali pa vsaj enkrat na mesec, da bom potem bolj vesela. Drugače pa moram povedati, da sem trenutno v enem bolj norih obdobij mojega življenja. Iztekajo se mi študentska leta, konec oktobra oz. novembra diplomiram, začenja se eno novo, bolj resno obdobje v življenju ( iskanje redne službe), a meni se trenutno še nič ne mudi. Uživam s prijatelji, športam. Se mi zdi, da so se spremembe v mojem osebnem življenju začele septembra, ko sem začela s tole dieto. Se mi zdi, da sem iz dneva v dan lažja in da sem vedno bolj polna energije. Nič mi ni težko narediti, tudi te diete se mi ni težko držati ( imam tudi občasne pregrehe). Na vodni dan pa popijem tudi kakšen sok, pa kavo z mlekom in to ne samo eno. Tiste, ki ne veste kaj bi jedle za beljakovinski dan: dušeni šampijoni ali kakšne druge gobe z jajci, gratinirane jajčevci s sirom, musaka iz buč in mletega mesa ( oba recepta sta v bazi- s tem, da pri musaki ne smete uporabiti preliva iz jajc in kisle smetane ampak jo naredite brez in vseeno zapečete v pečici), piščančja obara ( seveda brez krompirja), Solata iz paradižnika, tune, paprike in zelene solate (kristalke), omleta ij jajc, paprike, bučk in šampinjonov itd.Variant je veliko, samo domišljija mora delat. Lp pa pridne bodte. Zdej grem pa malo ven, pa upam, da ne bom jutri vsa na glavo, ker moram zgodaj vstati. Anja Sporočilo je spremenil(a) SLONCICA dne 12. okt 2004 18:42:00

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

12. okt 2004 22:54

hej dekleta, Danes je pa tale stran tako polna pozitivne energije, da je kar veselje brat. Maychi, čestitam za uspešno prestan prvi vodni dan! Verjetno je res, da če se odločiš, potem ni tako težko.Sama sem bom s tem spopadla v petek, pa bo kar bo! Sy, seveda je najprej zdravje in verjetno mora biti napad žolča hud. Pozdravi se in potem stopi z nami zmagam nasproti. Blabli, vsa čast in tudi sama bi se rada podobno pohvalila čez dva meseca. Lepo je prebrati, da je nekdo prispel na cilj in tudi meni si dala še kanček več volje. Strupek, kar prestajaš poznamo verjetno vse. Jutri pa zares začnem so bile besede, ki sem jih izrekla nešteto nedelj. Pridruži se nam in skupaj bomo še močnejše. Rožica, tudi ti imaš prvi vodni dan za sabo in praviš, da se nisi nič slabo počutila. Zanima me kako si se zamotila. Sama planiram, da bom šla v petek takoj po službi kupovat čevlje in si tako prihranila kakšno skušnjavo. Za kosilo sem ostalim pripravila marelične cmoke in upam, da jih bodo pojedli preden pridem domov :o)). Torej dekleta in žene, še enkrat čestitke vsem uspešnim. Mene kot zakleto preganjajo takšne in drugačne žurke. Naslednji petek se sodelavec poslavlja - odhaja v pokoj in povabil nas je na večerjo. V četrtek, 29.10. pa se mi spet obeta večerja s poslovnimi partnerji iz tujine. Ker si ne želim zganjat "cirkusa", pa vseeno shujšat, sem se nekako odločila, da bom pač grešila in naslednji dan izpeljala sadni ali pa vodni dan. Upam, da bo vsaj november bolj miren. Najbolj pa me jezi to, da imam trenutno tako močno voljo in me ne premami noben košček salame ali sira, žurke pa se vrstijo kar po tekočem traku. Svetovale ste mi, da v službi povem vsem, da hujšam in to sem zadnjič tudi naredila. Po službi smo šli skupaj na eno pijačo in naročila sem si črno, podaljšano kavo in kozarec vode. Šef je na vsak način hotel, da nazdravimo in tudi njemu sem povedala, da moram shujšat in da ne bom pila alkohola niti jedla pizze (ponavadi jih par naročimo in skupaj pojemo). Normalno, da so se vsi "desci" režali, šef pa mi je rekel: "pol boš pa tečna!" Na, pa je še to za mano. Drugačnih komentarjev niti nisem pričakovala, mi je pa danes en sodelavec zabrusil, da sem verjetno zato tako popadljiva, ker sem lačna. Saj sem vedela kaj bo, moški me bodo zezali do onemoglosti. Vesla sem, da me doma vsi razumejo in mi stojijo ob strani. Kot ste ugotovile tudi ve, se pri tej dieti da pripraviti super obrok za vse. Danes smo doma jedli joto in ostali družinski člani so dobili zraven še klobaso in bili so zadovoljni, le v smehu so mi rekli, da je jota "oprana" hahahahahaha. Za mano je uspešen dan in želim si čim več takšnih. Uživajte! Marina5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti