Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

1. okt 2004 7:38

razmišljam s svojo glavo: A s to dieto kdo zasluži? Ne. Kvečjemu posameznik še privarčuje ( manj sladkarij,...). Ali je to sploh dieta? Po mojem ne. Saj se je dovolj, včasih še preveč (za kosilo dva zrezka, isti dan za večerjo še eden)! Ta način hranjenja oz. dieta traja dalj časa in tudi kilogrami se bolj počasi zgubijo. Tukaj ni nobenega stradanja. tako, nekaj mojih misli.. čao anita

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

1. okt 2004 7:39

Thorn, kaj pa je to UKC dieta? Me se držimo 3MD, ki dovoljuje čisto vsa živila, le v nekem zaporedju. Mogoče bi pa tudi ti moral preveriti, kaj sestavlja tvoje telo, predvsem zgornji del glave. S....? Če nisi opazil, je ta forum namenjen lepim besedam in spodbujanju pri trudu, da bi izgubili nekaj kilogramov. Take pridige, kot je tvoja, niso zaželjene. Še posebej, ker v njih nič ne poveš, si opazil? No, tudi jaz sem ena izmed hujšajočih. In enkrat, ko sem imela krizo, sem probala sotrpinke prepričati, da tudi ta dieta ni zdrava, z mnenjem ene dohtarce iz foruma na med.over.net. No, ni mi uspelo. Tako da tudi tebi ne preostane dosti upanja, da nas boš prepričal z mlatenjem prazne slame. Madonca, saj se mi tvoj roman zdi kot kakšen predvolilni govor. Še dobro, da bo kmalu predvolilni molk. No, zdaj pa razmišljaj, naprej. Če te le ne boli preveč... sissi

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

1. okt 2004 8:23

Zivjo, Thorn! Kar pravo ime si si izbrala za nick! Mislim pa, da si nek zafrustriran moški, to sklepam po navajanju Lady in Nedeljskega dnevnika, ki ju kao prebirajo ženske. A po tvojem pomeni razmišljati z glavo poslušati tebe J. Če bi dobro bral/brala naše izkušnje bi videl, da kar precej forumnistk po končani 3 MD spremeni svoje prehrambene navade in da so tudi telesno aktivnejše. In "nasedanje" neki dieti - te moram razočarati, kajti ravno s to dieto sem uspešno shujšala za 10 kg, počutim se odlično, zdaj 2x na teden športam, stradala nisem niti med 3MD in tudi ne sedaj. Takega uspeha do sedaj s kakšno drugo dieto ali samo ukvarjanjem s športom nisem dosegla. In tisto, da kdo s 3MD služi denarje, je prav neumna trditev, saj me ni stala niti tolarja, pravzaprav sem celo prihranila, saj sem domov večinoma tovorila večje količine sadja in zelenjave …. Moraš biti zelo površna oseba, ker nisi opazil, da se ukvarjamo z vprašanjem izgube maščobe. Saj nismo slepe, da ne bi na sebi opazile, če izgubljamo maščobo ali mišice. To se da dobro videti brez kakšnih meritev gube v kakšnem fitnessu ali podobni ustanovi. Praviš, da se kilaža povrne nazaj - jasno, če spet ješ po starih navadah. To se zgodi tudi v primeru, če nekaj kg shujšaš s telovadbo in potem povečaš količino vnešene hrane. In sodoben človek se ne ukvarja le s službo in svojim telesom, da bi zaradi tega cele popoldneve in večere preživela v kakšnem fitnessu in si nabijala mišice in moja postava bi čedalje bolj spominjala na moško. Ne vem zakaj si tako zafrustriran. Če si slučajno kakšen fitness trener, potem bi vsaj navedel ime ustanove v kateri delaš, da bi bila vsaj kakšna korist od tega. Zdravnik ziher nisi, kajti vsak dober dietolog ve, da je pri hujšanju potrebno poleg telesne aktivnosti pozornost nameniti tudi prehrani ( njeni redukciji in izboljšanju kvalitete). In če bi dobro bral kar pišemo, bi tudi videl, da se nobena ne zanaša na neko čudežno spremembo metabolizma, ki bi preprečevala rejenje, zanašamo se pa na bolj zdrav način prehranjevanja, ki si ga v roku treh mesecev pridobimo. Pojdi malo med ljudi, pa ti bo bolje, nam pa pusti, da se v miru veselimo svojih uspehov. In za zaključek dokaj nesramno - KAJ PA TEBE BRIGA ZA KAKŠEN NAČIN HUJŠANJA SE POSAMEZNIK ODLOČI. Misli s svojo glavo - misli zdravo! Pozdrav, JamieO

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

1. okt 2004 8:42

Sy, tistole zgoraj o razliki med uspešnimi in neuspešnimi je tudi meni ena najboljših, kar sem jih prebrala. Večkrat se spomnim na to, ko se mi kaj ne ljubi začeti. Splača se jo naučiti na pamet... In še ena o hujšanju, ki je meni zelo dobra. Kdor želi samo shujšati, dobi natanko to - samo shujša. Vendar to ni naš namen, naš namen je shujšati IN obdržati težo, to pa pomeni do konca življenja ohraniti drugačen način prehranjevanja in življenja. Zato si večkrat ponovim: jaz ne hujšam, jaz samo drugače živim, izguba kilogramov je eden od stranskih učinkov, poleg več zadovoljstva in energije. Glede Thorna pa bravo, JamieO. Ko človek naredi neko spremembo, spada zraven tudi zafrkavanje, čudni pogledi, neodobravanje. Bolj kot je zadeva uspešna, več je čisto navadne foušije. Za dobrim konjem se kadi. Vidim, da ni strahu, da bi mu dovolile, da kaj zmoti. Sploh človeku, ki ob dveh zjutraj izpolni prijavnico ter pošlje svoj prvi post. Stavim, da ni prebral vseh nekaj sto strani, kolikor je dolga ta tema. Pozdrav, Fani Sporočilo je spremenil(a) Fani dne 01. okt 2004 09:02:57 Sporočilo je spremenil(a) Fani dne 01. okt 2004 09:05:36

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

1. okt 2004 9:34

Se pridružujem Sisini izjavi, najprej se osvesti , nato kitiziraj. Mislim, da bi bilo za začetek dovolj. da bi vsaj vedel za katero dieto gre. Glede uspešnosti izvidov zgornjega dela telesa, pa tudi jaz dvomim. Zelo strinjam pa se z JamieO in njenim zaključkom - KAJ PA TEBE BRIGA ZA KAKŠEN NAČIN HUJŠANJA SE POSAMEZNIK ODLOČI. Misli s svojo glavo - misli zdravo! Zdaj pa še nekaj mojega zate Thorn, NE SODI DRUGIH PO SEBI. KDO SI TI DA SI UPAŠ SODIT DRUGIM IN JIH OBTOŽEVAT? Navadna mevža, ki se skriva za maminem krilu, če si upaš tako javno napadat in obsojat druge in njihove odločitve, mislim da je prvo pravilo v demokratični državi, da se predstaviš in jasno in glasno stojiš za svojimi izjavami, ter najpoglavitnejše, DA SE SEZNANIŠ S PROBLEMOM IN NJEGOVIM OZADJEM. Drugače pa, jaz spoštujem vsako mnenje, tudi nasprotnikovo, zato HOČEM, da tudi nasprotnik spoštuje moje mnenje in odločitve. Glede mojih osebnih odločitev o postu, pa niti ne čutim potrebe po utemeljevenju in razpravljanju. Posebej pa ne tebi, ki si upaš brez dokazov obsojati in dvomiti, oziroma "javno" namigovat na našo nevednost in nerazgledanost. Mislim, da je bolje da takšne nestrokovne izjave in mnenja v prihodnje zadržiš zase, ker tu preprosto nisi zaželen. LP, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

1. okt 2004 9:56

Juhu! Ja, se je spet našel nekdo, ki zna kritizirat. Nekateri pa to res obvladajo, vsaka čast jim po svoje. Moraš bit pa res karatkter, da se takole spraviš na nekoga oz. nekatere, ki jih sploh ne poznaš. Punce, to kritiko vzemite za pozitivno, se bomo še kaj naučile iz tega. Jaz osebno že celo življenje poslušam nekakšne očitke na mojo težo in prehrano, kot da koga to res kaj briga in skrbi. Začne se v otroštvu, ko te zbadajo z žaljivkami zaradi videza, nadaljuje pa tudi, ko si že odrasel, ker nekateri okoli tebe še niso in tudi nikoli ne bodo. Sklepam torej, da so zelo samozavestni, ker v sebi ne vidijo napak in imajo očitno pred svojim pragom vse pometeno. Takšen-na je očitno tudi tale Thorn. Vidite, kaj naredi samozavest, kako se lahko prepričaš v nekaj? Pa če je prav ali ne .... In tako bomo tudi me bolj samozavestne in ko bomo recimo v novih hlačah razkazovale svoje mikavne obline! Lep pozdravček, S.

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

1. okt 2004 10:09

Kaj naj rečem? Saj nima smisla. Živimo zdravo in si ne dvigujmo tlaka z "dobronamerno" kritiko. Sami vemo, kaj in koliko naredi vsak zase. Hvala Bogu, da smo me prišle do spoznanja, da tako, kot smo se hranile in seveda živele, ne gre več. Še več pa je vredno, da se vzpodbujamo. To ni samo dieta, ampak je način življenja, dragi Thorn. Tega se zavedamo vsi, ki sodelujemo na tem forumu. Zato je prav prijetno, ko veš, da je nekje še nekdo, ki te razume in vzpodbuja. Tukaj smo prijatelji, na katere se lahko zaneseš in prav nič ne potrebujemo takšnih provokatorjev. Sy, strinjam se s tvojo mislijo. Mi smo vsaj poskusili. Pa lep dan vam želim!

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

1. okt 2004 10:34

Hej, Anomis- to ni samozavest človeka, temveč nesamozavest. Vprašanje kdo in kaj stoji za tem postom, mogoče pa je popolnoma drugačen kot se je opisal tu, in zaradi svojega kompleksa nevzdržnosti takele piše. Pa me ne moti, naj pove vsak kar si misli, ampak obsojati pa ne! Mogoče je Thorn tip človeka, ki ne more zdržati niti 3 mesece na super dobri prehrani, pa nas za svoje grehe obsoja. Jaz osebno ne pričakujem čudeža, mi je pa že to dovolj, da se počutim po 12 dneh odlićčno in da vem da jem veliko bolj zdravo kot prej, da se več gibljem, da ne sopiham več toliko po stopnicah, predvsem pa vem za koga živim zdravo, ker mi bo vsaka kilica manj in zdravo prehranjevanje pripomoglo k rojstvu mojega piščanca, oziroma k spočetju . Naj se Thorn loti tega pa je!! Obsojanja res ne maram! Pa še to, veliko se jih sprašuje zakaj držati dieto,....,tisti ki so probali, pa veliko imam tudi moških prijatelje, ki že drugič držijo ti dietko, pa ve da je zdravo in hvaležno. Jaz vem, da če ne bi vsak dan prebirala teh postov "sotrpink" bi mi bilo hujše. Predvsem hudo bi mi pa bilo tudi, če me partner ne bi podpiral v teh odločitvah. In dokler imam tako podporo, se ne sekiram za besede enega Thorna. Naj dela kar hoče. Mi že vemo kaj delamo in vemo da bomo od zdaj naprej poskušale čimbolj zdravo živeti. Lep, pa čeprav malo beden dan Lara

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

1. okt 2004 11:29

Živjo Lisička, lepo da si še z nami. Maychi, si se že odločila za današnjo sladico? Ali je že katera preizkusila recept v Rinini knjižici mislijev biskvit in cimetovo pecivo? Jaz sploh ne vem kaj naj danes kuham, mika me nova podravkina krem juha v vrečki, ki sem jo včeraj kupila, navadno ne kupujem "vrečk" in podobnih dodatkov jedem, razen vegete, sploh ne vem zakaj sem jo vzela. Mogoče sem bila malo lačna in me je pritegnil tisti krožnik juhe na zunanji strani vrečke. Pregledala sem sestavine in mislim, da bi spadala v Oh dan,predvsam zato ker je to en tak "pregrešni dan", moti me samo tiste 0,5 dcl mleka, ki ga naj bi na koncu daodala, bom videla mogoče ga sploh ni potrebno. Pa saj ga v pecivo tudi dodamo, juha pa je energetsko zelo nizko kalorična, pa še z dietnimi vlakni naj bi bila. Kaj predlagate druge, razen makaronov? Jaz predlagam, da spet pričnemo s pisanjem idej in receptov v temo recepti za 90 dnevno dieto. Tako bo bolj pregledno in ni treba vedno brskat po forumu kje si že kaj prebral. Lahko bi recepte uredile tudi po dnevih? Kaj mislite? Aja, Maychi kako pa kaj dogovor? Moja rekreacija gre na bolje, vsaj v to smer, da smo pričeli obnavljat klet, kamor bomo postavili razne naprave, ki so zdaj povsod po hiši in menda nekaj novih uteži...Predvsem bo namenjeno vsej družini v zimskem času, kolikor ga ne bomo preživeli na smučišču. Se kar veselim, predvsem zato, ker mi ne bo treba premikati naprave, da bi se lahko rekreirala. To mi je do sedaj največja muka, ker nimam nikjer prostora, da bi jo lahko "fiksno"postavila. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

1. okt 2004 12:32

Moram še jaz svoj lonček pristaviti. Dragi Thorn, bomo še tebi malo vprašanj pod pasom postavili: Le kaj dela ob 2h ponoči moški, ki naj bi bil kao super zdrav, streniran macho na forumu za hujšanje? Ali niso takšni moški kao strašno zaželjeni in gotovo ob tej uri ležijo zadovoljno utrujeni ob svoji prelepi ženi ali dekletu. Kaj pa si ti delal buden ob tej uri? Če pa te že muči nespečnost, bi pa pričakovala, da boš na čisto drugih forumih visel. Ali pa si ti mogoče zdrizast in zavaljen in jezen na cel svet in moraš svoj gnev stresti na tiste, ki jim uspeva in še jim bo? Če bi bil zadovoljen sam s seboj in svojim življenjem zagotovo nebi počel tega kar počneš. Če pa imaš težave s kilami pa povej po pravici in podprli te bomo vsi, ki smo tukaj. Zdaj se pa sam odloči... alja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti