Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

29. sep 2004 9:57

Juhu! Na OH dan lahko poješ brez kuhanja morje stvari: solato s testeninami, kruh, slano drobno pecivo, pica, burek, zavitki... jaz sem si velikokrat v službo vzela kako solato, zraven pa pojedla kake grisine ali palčke s sezamom, potem sem pa doma zvečer naredila kake palačinke ali carski praženec. Tudi jutri bo tako. Ja, pa v rinini knjižici je en super recept - pogača z zelišči. je čisto enostaven recept, spečeš za dvakrat in daš v skrinjo. Zgleda kot kruh, tudi okus je podoben, le kvas nadomestiš s pecilnim praškom. Jaz imam danes Š, bom jedla fižolovo juho , zakuhano s črnim rižem. Komaj čakam, mi že tko kruli! Lep pozdravček, S.

Brokola  

član od: 22.9.2004

sporočila: 13

29. sep 2004 10:01

Lars, al pa pizza s sveže narezanimi paradižniki.... No, karkoli boš jedla..naj ti tekne.. Pa-pa

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

29. sep 2004 10:50

Punce hvala! Ja vidiš brokola ene zredijo, in mene tudi prvič so te tablete zredile, zdaj pa ne več, ker mi zgleda tako močno primankuje teh hormončkov. No sej to bom videla, ko sem bom močno začela trudit glede bejbija :), takrat bo vidno kako in kaj. Jst sm pa mal zbolela in me skoz zebe, pa vroče, pa še sadje sem pozabila doma, moram v trgovinco steči :). Ma niti tko lačna pa niti nisem. Mi je pa res problem to, da prepozno jem kosilo, potem večerjo največkrat spustim, kakšen sokec sadni ali zelenjavni popijem :) lp,lara

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

29. sep 2004 11:51

Lars, mislim, da ni kriva voda. Če sem prav opazila, nisi tako dolgo na 3 MD. Po lastnih izkušnjah ti povem, da v zaetku imaš občutek, da na Wc sploh ne hodiš več in trebuh nikamor noče iti. Napetost in občutek debelosti bo minil sam po sebi. Nekaj ciklov diete boš dala čez pa bo. Jaz na tvojem mestu nebi posegala po nobenih tabletih niti kao naravnih zadevah, ker na vsakega vpliva drugače. Nekaj dni poskusi v svojo prehrano vključiti veliko vode, pa kakšno kislo zelje, suho sadje, pa meni ful pomagajo ameriške borovnice. Če imaš rada pikantno hrano, pa pojej nekaj polpekočih feferonov. Gotovo boš lulala in .... da bo veselje. Jaz peteršilja nebi več poskusila. Sem ga že enkrat in skoraj bruhala zaradi okusa, potem sem pa krče dobila...Dehidracija je pa tako večji strup kot napihnjenost. Pa od pokojne babice sem enkrat slišala, da s čajem iz svežega peteršilja lahko sprožiš menstruacijo. Torej naj bi povzročil splav.. No, ne vem koliko je to res, ampak jaz nebi poskusila. Jaz imam danes OH in sem s seboj prinesla kar kos čebulnega kruha. Zvečer bi pa mogoče tista sladica s slivami padla... alja

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

29. sep 2004 11:55

Živjo spet! Mene tud zelo zebe. Med dieto me itak skos zebe (razen poleti me ni), danes pa še posebej, ker včeraj nisem dovolj jedla na sadni dan. Pa tkoooo lačna sm, a se mi zdi, da mi nič od beljakovinskega ne paše, ker je pretežko za želodec. Ah... Pred par minutami sem se spomnila na jogurt. Jogurt ni težek pa še okrepčal me bo. Potem bi pa bil lahko pripravljen na kaj več. SIrček, recimo. Glede odvajanja vode: poskusi brezov čaj, ki se ga dobi v lekarni. Jaz moram po njem nonstop laufat na stranišče. Mislim, da bi ti pomagal. Anomis, brez zamere, ampak burek ni za na OH dan! Kvečjemu za večerjo je, kot kosilo pa ne. V solati iz testenin je pa vedno kakšna majoneza ali jogurt, kar je tudi beljakovina. Anomis!!! Leeeepo prosim za recept za pogačo iz zelišč! Že sama sem poskusila nekaj takega spacat, pa mi ni uspelo. Pismo, moram nehat brat tale forum. Vedno bolj mi kruli tukaj spodaj Uživite! Izgleda, da bo lep dan Sy Sporočilo je spremenil(a) Sy dne 29. sep 2004 11:56:43

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

29. sep 2004 11:57

Občutek napihnjenosti je lahko še povečan zaradi polne lune. V tem času voda še bolj zastaja v telesu.

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

29. sep 2004 11:59

Zdravo! Imam en problem tako da prosim za kakšno pomoč oz. nasvet. Jutri grem na seminar, ki se prične ob 6 popoldan (tako, da moram od doma že okoli 5). Kaj predlagate glede večerje (aja jutri bo Š dan). a prosim ne mi rečt, da naj nesem kaj s sabo, ker to ne gre. Verjetno bom "večerjala" ob 5, ampak do 8 bom že tako lačna, da bo kriza. Ma bom že nakako zdržala, upam. Če ima katera kakšen predlog, prosim, ker mi bo v veliko pomoč. Sloncica, na to glej da sploh ni prekršek. Saj nikjer ne piše, katere stvari so kot sladice. v bistvu pa že skoraj vsaka tortica vsebuje čokolado+ogromno sladkorja. Glej na to s te strani, pa sploh ne bo izgledalo, kot prekršek. Sy recept za pogačo z zelišči ( v Rinini knjižici) 40 dag polnovredne pšenične moke 1 pecilni prašek 3 stroki česna 1 žlička:rožmarina, bazilike, drobnjaka, peteršilja 1 žlička soli vsaj 3 dl mineralne vode Vse skupaj pomešaj, ter počasi dodajaj mineralno vodo, da dobiš gladko testo. RAzporediš po pomaščenem pekaču, ter premažeš z oljem. Pečeš na 220°C približno 30 min. Pečeno pokaplaš z vodo in pokrito pustiš da se malo ohladi. Zeloooo dobro Jas sem dodala še malo praženega čebula ter oliv, da je okus malo spremenjen. Dober tek! Lep sončen pozdrav, maychi Sporočilo je spremenil(a) maychi dne 29. sep 2004 12:07:34

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

29. sep 2004 12:23

Maychi! Kaj pa če bi jutri jedla sojo. Če imaš Rinino knjižico, si lahko narediš za kosilo Sojino musako. Kosilo npr. ješ ob 15h. Zraven kosila ne poješ kosa kruha in si ga privoščiš za večerjo v obliki žemlje s sojinim polpetom, paradižnikom in papriko. Tako si lahko na seminar vzameš sojin sendvič; seveda moraš uporabiti prave sojine polpete (ki se dobijo ponavadi na oddelkih z zdravo prehrano in so že pripravljeni in pakirani- pa ne mislim tistih, ki se v vodi namočijo, ker tisti so zanič,sojini izgledajo kot pravi polpetki) in ne tistih, ki so izboljšani s krompirjem itd. Jaz sem ravno tuhtala kaj naj si v soboto vzamem v službo, ker imam škrobni dan in bom cel dan v službi, ker imamo inventuro. Tako, da bo na vrsti sendvič s sojinim polpetom; no saj na lakoto pa tud nam mela časa mislit, ker bom busy. Lp! Anja

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

29. sep 2004 13:00

MAYCHI, kaj točno pomeni pri pogači : 1 žličko rožmarina, drobnjaka, pterešilja.... - vsakega po žličko, ali 1 žličko mešanice teh začimb.

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

29. sep 2004 13:11

Robida, vsega je po 1 žličko, se mi je mudilo, oz. po okusu. Jaz sem vsega dala dosti več, ker ima potem pogača boljši okus. Dodajaj začimbe po želji, jas sem dodala še rožmarin, mešanico provansalskih zelišč...v glavnem vse kar sem imela tisti čas pri roki. Slončica hvala za idejo. Sama sem se še spomnila na riževe vaflje-ali kako se že reče, no nekaj iz riža. Samo, da ne bom lačna. Še enkrat hvala, ker sem res bila brez ideje. Lp maychi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti