Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

30. sep 2004 9:59

Živio! Sy recepta ni v rinini knjižici, našla sem ga enkrat čisto po naklučju in ga preizkusila. Je čisto preprosto, naliješ 0,5l vode in daš vanjo kuhat 3-4 žlice riža, kuhaš do mehkega, po mojih izkušnjah bolje dlje kot premalo, nato pa vse skupaj spasiram s paličnenim mešalnikom, lahko še malo pokuhaš, začiniš pred jedjo, ker se kar razsoli. Priporočeno je seveda z manj soli ali sploh ne. :) Mislim, da se stvari reče dietna sluzasta juha ali nekaj podobnega. Sy, super specialiteta, a? Težavnost: ZELOOO TEŽKOO Meni je všeč, drugače si vanjo damo še zlate kroglice. LP, Rožica

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

30. sep 2004 13:00

Zdravo. Kaj kaj pčneta na ta sivi dan. Jaz, kadar je takšno vreme in ni kaj početi, mislim samo na hrano in gledam na uro, ter odštevam minute, do naslednjega obroka. Sy-glede zeliščne pogače. Jaz sem jo delala po tem receptu. Jas sem jo dala v največji pekač, ter testo razvlekja, tako da je bilo čisto na tanko (npr. okoli 0,5 cm ali pa še manj). Ko sem pekla se testo ni dvignilo. Mislim pa, da sem pekla malo dlje časa, vendar imam vse stvari bolj močno zapečene, tako da je bila pogača lepo zapečena. Rožica-odlična ideja za današnji Š dan, tale krem riževa juha, moram preizkusit. Če ima katera kakšen super recept za kakšno sladico naj ga pove, ker imam jutri OH dan in mi tortice in podobne zadeve iz trgovin ne odgovarjajo preveč. Raje sama kaj pripravim, pa še doma so vsi bolj zadovoljni, da še oni pridejo na svoj račun, kljub moji dieti! Lp, maychi

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

30. sep 2004 13:45

Oj punce! Danes je moj 1. vodni dan in ravno danes imam prost dan, da sem še v večjih skušnjavah, groza! Spila sem že okrog 1l vode, prejle pa sem spila tudi 2 dcl sadnega soka brez dodanega sladkorja, ker sem se tako šibko počutila. No saj to slabo počutje je sigurno v moji psihi. Končno je posijalo sonce, tako, da grem okrog 16 h s kolegico na bližnji hrib, da odmislim tale vodni dan. Zdaj si bom pa pripravila skodelico zelenega čaja z mintom, ki mi ne diši preveč, a ga moram porabiti. Ful bi bla vesela, če bi kje našla zeleni čaj z okusom vanilije; kadar grem v Kranju v čajnico na pijačo, ga vedno pijem. Ali katera ve, če obstaja kakšna znamka zelenega čaja z okusom vanilije? Drugače je pa fulll dober črni čaj z okusom vanilije znamke Twinings, samo kaj, ko je črn in ni preveč priporočljiv za redno pitje ( obremenjuje srce, mislim, da je črn čaj še bolj škodljiv kot kava? ). Lep dan vam želim, pa če imate čas, ga preživite na zraku! Anja

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

30. sep 2004 13:56

Maychi, jaz imam zelo rada na OH dan doma narejen sladoled. Meni je boljši kot katerikoli kupljen. Najprej zamrzneš sadje (najbolje maline, borovnice, jagode..)tako, da jih daš na pladenj, da zamrzne vsaka posebej. Lahko tudi kupiš zamrznjene gozdne sadeže ali kaj podobnega. Potem stepeš eno sladko smetano. V multipraktik vržeš zamrznejeno sadje in ga sekljaš tako dolgo, da postane sladoledast. Na koncu dodaš stepeno smetano, lahko sladkaš po okusu in spet zašibaš multipraktik, dokler ni po izgledu tak kot katerikoli drug sladoled. Lahko ga nalagaš v kepicah. Res je zeloooo dober in jaz si ga privoščim kar konkretni dve kepi.Pa še zdrav je bolj in zelo hitro narejen. V skrinji se dobro obdrži. Moji komaj čakajo, da ima mami OH dan. alja

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

30. sep 2004 13:59

Oj Slončica, mislim da bi tale zeleni čaj naša+la v čajnici, ne vem a v Kranju prodajajo v čajnici tudi čaj, drugače imaš v Ljubljani čajno hišo, kjer ne bi smel bit problem dobiti čajčka, saj imajo ogromno izbire. Jst pa razmišljam in razmišljam kaj bi naredila za sladičko, mam ful jabčkov doma, bom kar probala kaj, a ma katera kakčno idejo. Se mi zdi da je zadnjič pisalo nekaj o jabolkih, pa eni prelivčki zravn, pa ne najdem več :( lep dan, Lara

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

30. sep 2004 14:14

Hy! Maychi, pri nas je lep sončen dan. Sem se kar ustrašila tiste sivine, upam da je k nam ne bo. :) Sem že cel dan na soncu, trenutno sem si prišla skuhat juhico za kosilo. Ker sem sama doma mi ni treba kuhat še za ostale, SUPER! Naj ti povem, da sem tisti lunin post izvedla uspešno. Kakšne so posledice letega ne vem, ker je statistika na sporedu v ponedeljek zjutraj,ko bodo rezultati tudi realnejši. Počutim se odlično, mogoče tudi zato, ker sem doživela prvo opazko glede izgubljenih kg. Vam povem, FUL DOBER FILING , zakaj sploh vstrajamo, če ne zaradi trenutkov kot so ti, ki te vedno znova napolnijo z novo močjo, voljo in energijo da vstrajaš naprej na tej PRAVI POTI. Slonica, priporočam ti, da spiješ skodelico toplega čaja, ko začutiš lakoto. Mogoče bi lahko preizkusila metin čaj, meni pomaga. Ko me začne najbolj zvijati po želodcu, ga navadno spijem kar veliko, da me pogreje in napolni želodec,ob enem pa naj bi pomirjal. In ne pozabi!!! NIČ NI TEŽKO TISTEMU, KI HOČE. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

30. sep 2004 14:36

Mmm! Sy, Maychi vama moram povedat, da v juhico dobro paše tudi drobnjak, ravnokar preizkušeno. Poizkusita tudi sami!! Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

30. sep 2004 15:44

Rožica-čestitam za uspešno prestani post. No to sivino je tudi pri nas prepodilo sonce-končno, cel dan sem bila notri, na toplem. Riževo juho bom poizkusila na naslednji Š dan, ker nisem imela takšne sreče, kot ti in sem morala kuhati za celotno družino. Kakšna kriza-4 smo, kuham pa 3 krat različno, ker en ne je tega, drugi tega itd. Metin čaj, ni boljšega, jaz bi ga lahko pila non stop. Alja-hvala za recept, kako pripraviti sladoled. Velikokrat sem se že odločala ali bi ga pripravila sama ali ne, pa mi niso bili všeč recepti. Tega pa bom sigurno naredila. Ne vem še ali jutri ali pa na naslednji OH dan, torej v torek. Hvala. Ti bom poročala, kako mi je uspelo. No sedaj pa grem malo ven, dokler je še sonček in toplo , pa lepo se imejte. maychi Sporočilo je spremenil(a) maychi dne 30. sep 2004 16:38:33

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

30. sep 2004 16:53

Razlika med uspešnimi in neuspešnimi ljudmi: uspešni ljudje naredijo tudi tisto, česar neuspešni nočejo. Meni je to tko HUDO dobra misel!!! In tako zelo resnična!

neznan uporabnik

1. okt 2004 2:06

Hmm, pa se kdaj vprašate, v kaj shujšate? Vsi merite samo kile, nikjer pa ne vidim, da bi kdo preveril, kaj sestavlja te izgubljene kile - maščoba, mišice, voda...?? Osnovno pravilo pri vsakem hujšanju je, da meriš spremembo kg in spremembo maščobe - relativno enostavno, npr. z merjenjem kožne gube, v kakšnih športnih objektih imajo tudi bolj sofisticirane naprave. Pozabljate, kako deluje človeško telo - s stradanjem definitivno ne sprožiš procesa kurjenja maščob, vsaj ne v takšnem deležu, kot nekateri upajo. Na eni strani o UKC dieti recimo piše "Shujšaš pa zato, ker se spremeni presnova v telesu". UU? A res? To je neverjetno popolna in znanstvena razlaga. Tudi če začneš jesti kilo ocvirkov po kosilu se ti spremeni presnova v telesu, pa zato sigurno ne shujšaš. Mimogrede - v tej dieti je par tako hudih strokovnih napak, da jo sigurno ni pisal kakšen zdravnik, razen če ima resnično dober smisel za črn humor. UKC dieta temelji na nekem čudnem ustnem izročilu, podkrepljenem z vizualnimi efekti. Ali drugače povedano - "moraš se je strogo držati, sicer kršiš pravila in ne bo delovalo"; "dokaz, da deluje je moj(a) kolega(ica), ki je vidno shujšal(a)". Prva trditev je popolna oslarija. A mislite, da je avtor diete, ki je pri neki večerji napisal "solata" to izračunal po neki hudi enačbi in je to edina možna hrana? Gre za koncept, da npr. ješ z aminokislinami, minerali in vitamini bogato hrano. In če zelje ali paradižnik temu zadostuje in ti je bolj všeč, zakaj pa ne? Analogno seveda za sadje, karkoli... Drug faktor, češ da si na lastne oči videl, kako je pri nekomu delovalo: pa je kdo kdaj zmeril, kaj se je spremenilo? A je prijatelj res izgubil 7kg maščobe v nekem hudo kratkem času? Seveda ni, ker to preprosto nikomur še ni uspelo (govorim o normalnih življenskih razmerah, ne o kakšnih vojnah ali holokavstih ipd.). Problem je v tem, ker nobeden ne preverja deleža maščobe skozi tedne hujšanja. In potem mislite, da ste face, ko shujšate 7kg v 14 dneh ali v 1 mesecu, who cares. Ja, shujšate, samo da ste še zmeraj zdrizasti in še bolj nezdravi, ker ste pokurili eno boljših sestvin vašega telesa - mišice. Pa najbrž še vodo. Pa naj bo dovolj kritike, čeprav je dobronamerna. Da povem še kaj o tem, kar je pravilno. Če hočete kaj narediti iz sebe, raje kar pozabite na diete. Razen če se greste 32.850 dnevno dieto (ustreza nekje času 90 let). Hočem povedati, dokler skačeš iz debelosti (ali mogoče le nezadovoljnosti s svojim telesom?) v diete in potem navadno ne zdržiš nekih strogih pravil, se ti zadeva vrne kot bumerang. Če gledamo povprečje (vsaka čast izjemam) se večinoma ne le povrne kilaža nazaj, ampak fašeš še kakšne pol kilce gor. Seveda se potem spet nekje pojavi čudežna dieta in ajdi spet trpet in se odrekat dobri hrani, pa bo šlo spet 7, 14, celo 25kg sem nekje videl! Pa se vam zdi tako življenje OK - da nekaj časa preživiš tako, da imaš slabo vest ker ješ "so rekli da redi" hrano, potem se par tednov mučiš z neko super dieto (ja, najbolj zagrizeni dieto-verski fanatiki rečejo ponavadi, da se ne mučijo, da je super tako jesti; ampak ne vem, zakaj potem jejo tako le med dieto, ne pa celo življenje) in tako naprej v krogih? Ustvarite si en zdrav ritem, ravnotežje med dobro hrano, ki vam je všeč in športom, ki se ga ne naveličate po par tednih ali mesecih ampak vas vleče celo življenje. Če vam to ne gre od rok, potem vam nobena dieta ne bo pomagala. In nehajte nasedati vsaki neumni dieti, ki jo staknete v Lady, internetu, Nedeljskem dnevniku... Malo pobrskajte, koliko denarja se služi z dietami, to so astronomske številke - ampak potem ti postane jasno, kaj je gonilo piscev. In kot praktičen primer upoštevajte, da ta biznis najbolj laufa v USA, pa vemo, da je to dežela nezdravih debeluhov. Kaj - mi boste zamerili kako ostro besedo ali boste začeli razmišljati s svojo glavo? lp TP thorn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti