Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

afrodita  

član od: 5.8.2004

sporočila: 20

1. okt 2004 12:38

Zahvaljujem se Thornu za njegovo mnjenje, ki ga z vso pravico lahko objavi tudi na tem forumu, če je treba. Upam, da se počuti bolje in verjamem, da je s svojo razlago hotel pomagati. Dosegel je to, da smo sedaj prepričane, da smo na pravi poti in da delamo prav. Pa tudi to, da smo še bolj enotne in se bomo še bolj spodbujele. Dragi Thorn HVALA ! afrodita

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

1. okt 2004 13:14

Hojla Sisi! Tudi jaz sem imela v mislih ta isti forum, da ne bo pomote. Samo predlagam, da recepte vpisujemo tja ! LP, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

neznan uporabnik

1. okt 2004 14:33

Hoj, "hujšajoče"! Zgleda, da sem res dregnil v osir, hehe. Najprej nekaj razčistimo - v temu in kateremkoli forumu ni glavna ideja uporabljati prijazne in lepe besede (pa tudi če bi bilo tako, preštejte svoje in moje "tagrde", pa sigurno zmagate). Gre za debato, brez kakšnih baročnih olepšav, to je bistvo - da odprto debatiramo (forum - a public meeting or assembly for open discussion). Glede sposobnosti psiho analize pa: bravo!! Prekašate samega Freuda in še marsikoga - dejansko sem zafrustriran, 144 cm visok, 93 kg težak inštruktor fitnesa, ki ne more dobiti punce, ponoči išče po internetu neprimerne slike, obenem pa najde čas, da zafrkava dekleta po forumih. Najraje ima takšne, ki hujšajo in imajo pri tem uspeh. Preko anonimnega poštnega predala ja naročen na Lady in jo hodi iskat na pošto preoblečen v nuno. Pustimo zbadanja in ostanimo pri glavni temi. OK, saj sem tudi jaz zbadljiv, ampak se bomo že navadili drug na drugega. ;-) Skratka - hujšate, izmenjujete mnenja in se pri tem vzpodbujate, ker vse skupaj ni vedno preprosto. Obstajajo seveda variacije, nekatere trdite, da hujšate, druge da le zdravo živite, ene v tem uživajo , druge trpijo itd. Globalno gledano se mi zdi - ne glede na moje kritike - da ste s 3MD bistveno izboljšale svoje prejšnje prehrambene in rekreacijske navade. Kar je lahko izredno enostavno, če prej preživiš ostanke dneva pred TVjem grickavši čips in smokije ter predstavlja kinetični del tvoje osebnosti spremljanje slaloma v Kranjski. Ali pa ni tako enostavno, če si pred tem le sem in tja nezdravo jedel ali kdaj pozabil na šport. Kakorkoli - sigurno ste na boljši poti kot prej, sicer bi takšno početje verjetno opustili. Ampak zakaj ne bi tudi 3MD kritično presodili? Preprosto zato, ker se morate strinjati, da 3MD ni ultimativno najboljša dieta na svetu. Potem verjetno ne bi obstajala nobena druga več. Saj ste v nekaterih starejših postih lepo začeli in se mi zdi prav, da nadaljujemo. Recimo, da je 3MD povprečno dobra osnova za začetek. Obstajajo recimo dosti slabše diete, kjer gre npr. za kruto stradanje (po licenci Dachau, bi lahko rekli), razne lunine kozlarije itd. Upam, da imamo pri 3MD v mislih isto referenco (Rina: 90-dnevna LOČEVALNA DIETA, http://mojplanet.com/dieta/, http://www.geocities.com/hdieta/dpd.htm), sicer me prosim popravite. In gremo po vrsti: 1. Zbode že v uvodu: "V roku 90 dni lahko z njo shujšate od 18-25 kilogramov." To pomeni 6-8+ kg/mesec. Prvič - nikjer ne piše, kaj predstavljajo ti kg - po vseh doslej znanih raziskavah in konkretnih merjenjih vemo, da se da na zdrav način izgubiti max. 2kg maščobe na mesec. Ostalo gre na račun glikogena, mišic, vode... Ampak tega si ne želite, kaj ne da ne? 2. "v kolikor vam teža v prvih 10. dneh ne pade ne izgubite upanja in volje in izpeljite dieto do konca, saj lahko nenadoma izgubite tudi do 4 kg" - Predpostavljam, da imate "poštene" namene in si želite izgubiti maščobo, ne nekaj, kar je telesu koristno (glikogen, mišice...). A mi lahko kdo razloži, kako ti čez noč (zaradi mene lahko tudi v par dnevih) "izgine" 4 kg špeha? Samo z liposukcijo in nič drugače. 3. Premalo obrokov - 3 obroki na dan je za dobro dieta ali zdrav način življenja premalo. Ključno je, da nisi nikoli lačen, sicer prihaja do avtokanibalizma telesa, kar v praksi pomeni, da ko skuriš glikogenske rezerve začneš razgrajati še mišice. 3MD včasih omenja tudi malico, ki pa to ni. Prav tako ni obrok 2 kosa sadja, sploh pa ne zjutraj. Če želite izgubljati maščobo, je zelo koristna jutranja telovadba, ker zviša bazalni metabolizem in imaš takoj večjo dnevno porabo. Pri dveh hruškah pa ne vem, če komu uspe pol ure gibanja na pulzu 135+ in potem še počakati na kosilo in ob tem trditi, da si sit in da se super počutiš. 4. O tisti dvoumnosti glede OH dneva in škrobnega dneva se je že pisalo. Ni za zanemariti tudi dejstva, da je v soji, fižolu, leči... več beljakovin kot v marsikaterem mesu. 3MD pa ta živila priporoča na škrobni dan. 5. Citiram: "DAN 3 - OGLJIK. - HIDR. DAN Kaj spada pod škrob: Sladkor, testenine, pice, sladkarije, ..." No, sladkor (gre za udomačeno besedo, se pravi da govorimo o navadnem belem sladkorju - saharozi) definitivno ni škrob. Problematične so tudi sladkarije. Saj ne, da jih ne smeš jesti (seveda ne v prevelikih količinah), jih pa ne moreš deklarirati kot škrobno živilo. V največji meri gre za enostavne sladkorje. Hmm, tu gre verjetno za lapsus, po moje so mislili napisati "Kaj spada pod OH". 6. 3MD se ne zaveda problema živalskih maščob. Svinjina je mastna že sama po sebi - npr. manj mastno pečeno svinjsko bedro ali biftek ima 10% maščobe, šunka 13%, jajčni rumenjak ima 30% maščobe in 1,3g holesterola na 100g živila... Za zdravo življenje ali pri dieti se je potrebno živalskim maščobam v čim večji meri izogibati, ker jih telo relativno enostavno vskladišči, poleg tega pa so vzrok številnim boleznim. 7. Po drugi strani pa se 3MD s kvalitetnimi maščobami, ki so prav tako nujno potrebne za zdravje, skoraj ne ukvarja (z izjemo "za kuho uporabljajte kakovostno olje (priporočamo olivno olje), seveda v čim manjših količinah in začimbe"). Tudi vsako olivno olje ni kakovostno olje - vsekakor mora biti hladno stiskano, ne sme biti mešano s kakšnim običajnim (kar je dober trik v marsikateri trgovini). Me pa zanima, glede na to, da 3MD priporoča pico kot nek dober obrok (kar seveda ni, ker ima visok glikemični indeks, marsikdo pa si potem napačno predstavlja, da je dobra tudi pica v gostilni, ki je preslana, polna beljakovin in maščob), ali uporabljate pri izdelavi testa olivno olje ali navadno? 8. V čem je trik pitja juhe po obroku? Kot vidim, se marsikateremu to upira, če ne celo gabi. In je tudi normalno, hkrati pa lahko to brez problema opustiš, ker ne služi ničemur. Izjema je mogoče kakšna kvalitetna doma narejena zelenjavna juha, je pa za marsikoga dosti bolje pojesti kuhano zelenjavo. Vse, kar je v juhi dodatnega, je voda, ki jo lahko piješ kadarkoli med obroki. Naj bo zaenkrat dovolj. Upam, da zdaj bolje razumete, zakaj ne morem slepo verjeti 3MD, da jo pa lahko izboljšamo. Računam na kvalitetno in strokovno debato. lp thorn

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

1. okt 2004 14:52

Thorn, zanima me, kaj si ti po izobrazbi. Še bolj pa me seveda zanima, kaj vraga delaš na tem forumu,če si že proučil uspešno hujšanje, pardon pravi zdravi način življenja. Ali pa imaš podobne probleme kot mi. Nekaj ti povem. Nisem neka mlada frklja, ki se kar tako v tri dni predajam "užitkom" hujšanja zaradi lepšega, ker je pač to moderno. In tudi stara sem toliko, da ne verjamem vsega, kar piše, dokler se v stvari sama ne prepričam. Zato oprosti, ne govori v tri dni. Malo preberi forum, pa poglej, da si med seboj izmenjujemo izkušnje. Marsikatera je začela o sebi razmišljati drugače in dobila voljo do sprememb zaradi čveka na tem forumu. Ni vse 3 MD dieta. Se strinjam, dobro je deliti različna mnenja. Samo ne misli, da nas lahko s takim pompoznim nastopom kar spreobrneš, da bi začele razmišljati samo po tvoje. Mogoče imaš kje tudi prav, samo s takim tvojim nastopom si deležen samo odbijanja in nikakršnih simpatij.

neznan uporabnik

1. okt 2004 15:18

Glede na to, da je topic "LOČEVANJE ŽIVIL 90 DNI", se zelo dobro držim tematike, saj podajam svoje mnenje o tej temi. Lisička, ustvari topic "Kaj ste pa vi po izobrazbi?" ali pa priporoči administratorjem, da forum moderirajo in cenzurirajo avtorje, ki so obenem samozavestni, zafrustrirani in pisarijo v pompoznem stilu. Do takrat pa - ciao bella, lahko poskusiš recimo s tem, da ovržeš ali potrdiš kakšno mojo konkretno trditev, vezano na 3MD, prehrano ali hujšanje v splošnem. Btw, od kod ideja, da se želim komu prikupiti, to mi je pa res popolnoma vseeno! Če ste dorasli pogovoru o tematiki, se ne ukvarjajte toliko s postranskimi rečmi (kdo sem, kaj sem, "bodi bolj prijazen, novinec", ali imam lepo ženo, ali sem bil priden v šoli...), saj smo v virtualnem svetu. lp thorn

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

1. okt 2004 16:46

Vsake toliko se na vsakem forumu pojavi nekdo, ki na frišno izpolni prijavnico, sedi pred računalnikom in tipka provokatorske poste, potem pa se naslaja nad plazom odgovorov in ogorčenja. Skratka, bolno. Kolikor vem, se vsaj za nekaj časa prekine duh tistega foruma, večina se pogovarja samo še o njem. Ta forum mi je drag in ga rada berem, četudi aktivno ne sodelujem. Punce, tokrat bom vseeno nekaj predlagala. Sledimo Rožici in Sissi, pripovedujte naprej o receptih, kilogramih, zmagah in porazih, življenje teče dalje in ignorira tipe kot so Thorn. Tako ali tako mu ne moreš dopovedati nič, saj že vnaprej negira kakršen koli odgovor, zato je škoda vsake besede. Ignoriranje je zanj najbolj boleče in edino učinkovito. Pozdrav, Fani Sporočilo je spremenil(a) Fani dne 01. okt 2004 16:50:33

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

1. okt 2004 16:51

Zdravo punce! Ne se obremenjevat s takšnimi, ki nam ne želijo dobro in mislijo kaj so! Če ne bi imel "problemov" takšnih ali drugačnih ne bi bil na strani o hujšanju.... Tudi jaz sem na to stran naletela, ko sem iskala različne diete-mislim da to pove dosti. Rožica-glede sladice. Pripravila sem sladoled (recept je včeraj napisala Alja-hvala še enkrat, res je dober). No pridna punca, z rekreacijo je potrebno samo pričeti, potem pa ti postane takšna nuja, da si full slabe volje če je slabo vreme pa tega ne moreš počet(če hodiš na hrib, tako kot jaz). Dala si mi zelo dobro idejo, tudi jaz bi si lahko uredila mini "fitnes", glede na to, da imamo eno sobo prazno in bi lahko tam namestila vse pripomočke. No še enkrat, ne pustite, da vam pride do živega. saj ni vredno. Preberite in se od srca nasmejte. Lp, maychi

afrodita  

član od: 5.8.2004

sporočila: 20

1. okt 2004 17:01

Če kolikor toliko razumem tvoje pisanje bi rekla, da ni problem v tej oziroma v kateri drugi dieti. Problem je postaviti se po robu ženskam, ki so se združile iz tega ali onega razloga. Razlog ni važen. Tako, da ti pravkar ponujam razpravo o nogometu - selim se na tvoje pardon moško področje, tako, da lahko mirno zapustiš cono močnih zadnjic, preširokih bokov in pretesnih oblačil. Izziv je naslednji, probaj animirati nevemkoliko žensk na tem forumu, da ti bodo sledile razpravam o nogometu in ne bodo skupaj padle od dolgčasa. Hujšanje je prelahka tema- vsaj zate. afrodita

neznan uporabnik

1. okt 2004 18:10

Do sedaj en sam blabla. Domišljijo pa imate, ni kaj! Je pa čudno, da ne zmorete enega poštenega odstavka, ki bi bil hkrati reply na moj post in bil v skladu s topicom. Kar naenkrat enormna želja po menjavi vsebine - psihoanaliza, nogomet, emancipacija, poročanje o izobrazbi in privatnem življenju. Takšni odzivi sodijo v rubriko rumenega tiska - da ne bom res začel verjeti, da redno kupujete Lady? Vaš forum precej cenim, ker ste vseeno na bistveno boljši poti kot genijalci na "DIETA S TOPLO VODO?". Eh, pač smatram, da če nekdo piše neumnosti ali jih celo konzumira, je vredno opomniti na nepravilnosti. Ne pričakujem, da to povzroča priljubljenost. Nenazadnje, da ne bo dilem v prihodnje - če imam indeks telesne mase 21.5 in delež maščobnega tkiva pod 10%, sigurno nisem prišel sem zdravit lastnih problemov ali kompleksov. K sodelovanju me je vzpodbudilo dejstvo, da se ne strinjam z obljubami 3MD in podobnih diet in ker nerad vidim, da se ljudje mrcvarijo in slepo sledijo nekim pravilom, brez da bi se vprašali, a je to sploh smiselno. Nisem proti nobenemu osebno nastrojen (za razliko od marsikaterega odziva na moje poste, hehe); vidim, da je kar nekaj takih, ki tudi 3MD kritično presojajo in iz nje potegnejo le dobre napotke ter da vse skupaj ne jemljejo kot neko težavno shujševalno obdobje, ampak je njihov način prehranjevanja (in gibanja) enostavno zdrav. Dajte no, dekleta, a ne zmorete tolerance in diskusije z enim redkih moških na vašem forumu, ki pač ni preveč olikan, omikan in pocukran? No, kdaj bo kdo kaj rekel o zdravi prehrani? lp thorn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti