Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

22. sep 2004 20:36

Sy, tudi jaz jem banane vendar ne tako pogosto. Lp, Rožica

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

23. sep 2004 8:20

Po dolgem času se vam spet oglašam. Sploh vas več ne sledim. Toliko je novih korenjakov, da sem vsa nova imena že pobrkala. Med tem časom sem malo sedela na lovorikah in se občasno tudi prekršila. Toliko hvale okolice, predvsem moža me je kar malo zaneslo in sem si včasih privoščila tudi kaj sladkega. Danes pa sem spet začela s ta vojaško dieto - tako, kot je bila v prvem mesecu. Moram zgubit še kakšnih 10 kg. Brokola, ti kar jej sadje. jaz sem ga tudi jedla dokler nisem bila sita, vendar različnih vrst nikoli ne mešam, pa so kile ravno tako letele dol. Juhica ti bo zdaj v hladnejših dneh tudi zapasala, če ne, pa tudi ne bo škode. Jaz kruha nikoli ne jem zraven. Matisa, nič naj ti ne bo nerodno. Saj tukaj nobena ni prav suha - razen tiste, ki so že končale z dieto. Čer bi bile suhe, se nebi odločile za hujšanje, a ne? Torej, le s kilažo na plan. Prvi uspeh je, da priznaš, koliko si pretežka in koliko želiš shujšati. Tukaj te nihče ne bo obsojal. A je tko prijatli?? Sy, lepo te je brati. Medve sva že malo dalj časa tukaj in se mi zdi, kot da bi se pogovarjala s starim prijateljem. A da so banane prepovedane? Nisem vedela. Jaz jih jem na drugi sadni dan (kadar zamenjam vodni dan za sadnega) za kosilo, čeprav nisem njihov pretirani ljubitelj, ampak nasitijo pa fino. Pridne bodte... alja

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

23. sep 2004 8:50

Hoj, vidim, da je veliko sotrpinov tu :). Zadnjic sem ugotovila, da je od zadnjega hujšanja, no takrat sem pri zdravniku, pod kontrolo, in seveda plačevala mastne denarje, minilo 8 let. In ravno isti čas sem začela, in isti čas končala, kot naj bi zdaj, če mi bo le uspelo zdržati. Je pa super filing, ko sva včeraj s fantom preračunala vse dneve in ugotovila, da bom pred božičem vitka :)), potem bom pa lahko papcala in se grešila. Nejmu je pa tudi fino, ko lepo zdravo je, saj sva od kar sva skupaj pridobila oba na kilaži, zgleda nama je fajn :)), oziroma preveč in predobro kuham :). Vsekakor si želim nekje 10-15 kilic zgubit, več pa ne, ker se nisem počutila dobro ko sem bila presuha, vsi so mi govorili da sem anoreksična, mela sem 73 kil, govoril so pa da 60. Skratka tudi presuh ni fino bit. Bom pa brala vsak dan forum, da bom imela še večji zagon :) Lep dan, moj je sadni danes,vam želim Lara

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

23. sep 2004 9:12

Že spet sem to naredila! Zadnje dni me obdajajo spet neke skrbi in rada bi se jih znebila in ... saj veste, najbrž tudi ve delate to... čokolada. Vem, da je pri mojih kilogramih največji problem v sladicah, s katerimi skušam nadomestiti čustveno praznino ali čustveni kaos. Čustva!!! Obstaja nekakšna knjiga Hrana namesto ljubezni, po kateri sem naredila seminarsko v srednji šoli. Zaradi tega sem žalostna. Sy

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

23. sep 2004 9:27

Sy, pravijo da figa nadomesti čokolado. Nudi isto zadovoljstvo, pa recimo to je sadje :) Drugače imam pa jst iste probleme, če že imam občutek po čokoladi, potem jo vzamem le en košček, manjša pregreha :) Se pa že bojim dni, ki jih imamo samo ženske, ko bi lahko včasih zbasala vola vase :) lara Sporočilo je spremenil(a) lars dne 01. okt 2004 15:02:06

Brokola  

član od: 22.9.2004

sporočila: 13

23. sep 2004 10:12

Dobro jutro punce... Evola...prvi dan je za mano...moj želodec je norel, ampak me ne briga. Pri meni je nastal en problem, to je pa zato ker sem se vpisala na aerobiko. Začne se ob 18h in traja dobro uro, kasneje pa je še 1 ura pilatesa...Ej, to morate probat!!! To je ena super stvar. Tako lahke vaje pa takoooo noro pomagajo!! Najboljša stvar v vsem temu pa je, da se ga udeležujejo vse "starejše" gospe, ki se na račun tega neverjetno dobro počutijo. Tudi inštruktorica je rekla, da je najboljše če človek pazi na prehrano, zraven pa še kaj miga, da si nabere malček kondicije in dvigne srčni utrip, pol pa se s pilatesom raztegne, da se mišice dobesedno po dolgem lepo oblikujejo. Bistveno je, da mišice kurijo več maščob;))) No, priporočam res!! Pred aerobiko pa naj se vsaj 1-2 uri ne bi nič jedlo. Torej, moja večerja (3x na teden) mora biti okoli 17h in pol nič več...Ampak potem si tako lačen, da se ti zdi da boš skupi padu!;((...Si moram nekako drugače splanirat... Drugače je pa moj problem v obrokih...jaz imam raje večkrat po malo...tako da vsake 3 ure nekaj žvečim... Ima katera izkušnje s tem, da si je obroke razdelila na več manjših?? Sy, popollnoma te razumem. Jaz sem (priznam) odvisnica od čokolade... Po moje bi se morala zdravit...Vem pa da MOntignac (njegovo točkovanje hrane se bazira na tem koliko insulina v krvi ti vsaka različna vrsta hrane sproži oz. dvigne) propagira čokolado z vsebnostjo 70% kakava ali več. In meni je bila res všeč ta varianta, čeprav je na začetku ta okus malček grenek.. Probaj si kupit novo čokolado s 70& kakava od Gorenjke...to je nova stvar pri nas na tržišču...nekaj okoli 200sit stane.... In če že ješ čokolado, jo jej vsaj 2 ure al pred obrokom ali po...Nikar mešat!!! Lars, figa ni ravno najboljše...je polna sladkorja...in v mnogih dietah jo ne dovoljujejo.Ne vem, no...jaz raje ne bi...Je pa vsekakor bolje če ti govorijo da si anoreksična kot pa da bi se ti smejali zaradi debelosti, verjemi;))) Alja, komaj čakam, da bo bolj mrzlo in bo župa res pasala...Kako kaj tvoja dieta? Koliko si že shujšala? Uff...sem malo predolga...upam, da me ne boste preklinjale;) Čau čau...

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

23. sep 2004 10:13

Sy, mislim da čokolade ne moreš nadomestiti. Vsaj pri meni je tako. Prijateljica mi je rekla, da se vedno, ko hoče še en košček pa še en,..., vpraša, ali bo potem, ko bo vse to pojedla bolje. In da ji to pomaga. Sicer je res lahko govoriti... Poiskusi Mateja

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

23. sep 2004 10:58

Sy, nič bit žalostna, sploh ne zaradi čokolade. če ti pomaga in se zaradi pregrehe ne sekiraš, to ni tak hud kiks. Boš pa za kosilo pojedla malo manj, brez kruha ali pa bolj lahko zadevo. jaz imam danes 1.sadni dan in se počutim grozno. cel čas lačna, čeprav pijem ogromno čaja, zebe me ko cucka, povrh vsega pa v službi nimam nobenega pametnega dela, da bi se zamotila. kriza!!! no, popoldne grem pa na en obisk, tam pa saj veste kaj sledi .... k sreči pride k meni ena kolegica, ki ima tudi danes sadni dan in bova imele obino zelenjavno kosilo . ohrovt, korenček, cvetačo in pečene bučke, zraven pa radič! mmmm, komaj čakam! se sreča, da sem taka ljubiteljica zelenjave! Lep pozdravček, S.

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

23. sep 2004 11:31

Ja kako pa lahko zelenjavco, če pa je sadni dan???? Brokola, ves kako sej tako obupno pa ze spet ni, ce mas kilce preveč. Če si sam s seboj zadovoljen, včasih celo pozabiš, da skačeš v bikiniju, pa da te celo gledajo, z lepimi pogledi, moški še š kakšnimi drugimi,... Na koncu pa opaziš na fotografiji kako obupen si, ker si debel,,....ampak prej na morju se pa sploh nisi tako počutil. Vse je v notranjosti in zadovoljstvu :) Včasih sem bila zakompleksana sto na uro, zdaj pri 30, ko sem pa že drugje tako zgrajena in stabilna, pa me kakšna kila več ne moti. Moram priznat, da bi rada zgubiola kako kilco, predvsem pa bi rada zdravo jedla,ker bi rada zanosila, imam pa problemčke, zato sem se odločila za zdravo življenje :) lep pozdravček :) Sporočilo je spremenil(a) lars dne 01. okt 2004 15:02:27

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

23. sep 2004 11:33

Alja, hvala za tolažbo. No, vam bom vsem skupaj povedala kako gre s temi presnetimi kilami pri meni: od malih nog sem bolj buckasta kot ne, od otroških let pa do pubertete sem pridobila (ko sem odšla v srednjo šolo) 62 kg. Potem me je prijelo, ker so bile vse moje takratne sošolke tako suhe, da shujšam tudi jaz... in sem padla na 56 kg pri 165cm višine. Potem se je vse do fakultete in diplome samo še stopnjevalo. No ja, vmes sem spet lotila diete in izgubila 18 kg. A kaj ko je bil potem spet vsak izgovor dober, enkrat izpiti, drugič spet kaj drugega (no, ko sem pomislila, da bi stradala ob tem da moram preštudirat še kakšnih 3000 strani me je kar zmrazilo). JAZ PA TAKO RADA DOBRO JEM!!!! Trenutna bilanca je 168 cm in 87 kg. (V treh mesecih pa bi moral bit moj minus med 15 in 20 kg). Danes sem se odločila, da tale začaran krog enkrat za vselej prekinem. In začnem, ne jutri pač pa še danes. Ker sem se zjutraj pregrešila, bo popoldne na krožniku polno presne zelenjave, zvečer pa sadja. Jutri pa bom imela očiščevalni dan, da telo pripravim na drugačno prehranjevanje. No, meni ni težko brez goste hrane kake dva dni, važno pa mi je da imam na voljo sveže stisnjene sadne sokove. Joj, to vam pa moram zaupat kaj je moja boljša polovica izjavil: "... in kaj bom potem jedel tri mesece jaz?!?!? Te pa že rajši vidim malo bolj okroglo, sedaj vsaj dobro jem! ;-)))" In potem še dodal, da njemu itak nisem bila všeč, ko sem imela 62 kil, ker sem takrat izgledala kot sicer malo bolj obložen obešalnik - ampak še vedno obešalnik! Pozdravček vsem skupaj. Matisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti