Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

22. sep 2004 9:11

Juhu! tud jaz se pridružujem Nenni - zelenjava je za zraven, krompir, koruza, grah, riž,... pa na Š dan, pa je. Jaz se včasih, ko je kriza, posladkam s kislo smetano, samostojno ali kot dodatek jedem (bučkam, omakam, ... ali s kavo s sladko smetano. Ali prakticirate smetane v kuhi med dieto? Lep pozdravček, S.

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

22. sep 2004 9:12

Maychi in Rožica, meni se zadeva ne zdi tako nelogična. Mogoče je to stvar zornega kota. J. Mazel navaja kam spada zelenjava glede na sestavo (stročnice bi lahko šteli tudi pod beljakovine, dejansko pa prevladujejo OH), v 3MD pa je navedeno predvsem kdaj lahko neko živilo uživamo, da bo dieta uspešna. Nobeno živilo pa ne more biti nevtralno, nasprotno, vsa živila so sestavljena (skoraj vsa), razlika je le v razmerju sestavin. Mimogrede, pred dnevi je bila tu debata, katero ustekleničeno vodo piti. Katerokoli, samo ne "vode z aromo" ( poglejte si malo, kaj piše na nalepkah zadaj - konzervansi, aroma in sladkor). Mimogrede, kje bi se dalo kupiti Rinino knjižico. V nobeni trafiki je ne najdem. Lep pozdrav !

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

22. sep 2004 9:43

Juhu! Robida, knjigico se je včasih naročilo na tel. 02 778 17 71 ali na mail: katarina@amis.net, videla sem jo pa že tudi v leklerku. Glede teh razmerij sestavin je res, vsako živilo vsebuje vse, ampak tisto, kar prevladuje v živilu - v to skupino živilo spada pri tej dieti. in če je vsega približno v istih količinah, potem naj bi bilo nevtralno. Saj osnovni dve skupini sta itak samo proteini in oH, škrob je enostavni OH, mi pa jih vseeno tako delimo. Ja, pač je tako zapisano v sveti knjigi te diete in tega se skušamo držati. Jaz imam ogromno seznamov kaj je kaj, je tudi vsa zelenjava razdeljena in sadje, samo držim se pa navodil po 3md. Joj, kok sem da vas imam, s takom užitkom kaj napišem in vsake nekaj minut čekiram, ali je kaj novga napisanga! Pa tako moram mirkat, da me šef ne dobi! Sej po svoje je tud to fino, kurim kalorije! ha, ha, ha,... Danes sem ugotovila, da pol firme hujša po tej dieti. Rezultati so pri nekaterih osupljivi!!!! To bi morali videti, o kakih minusih se pogovarjajo!!!! Pred pol leta je komaj kdo vedel za tole, danes pa jo poznajo že praktično vsi. Po svoje je kar fino, ni potrebno r zlagati, kako delaš, samo rečeš dieta 90 dni, pa vsi vejo zakaj se gre. Lep pozdravček, S.

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

22. sep 2004 10:42

Pozdrav No, sedaj ko sem prebrala vaše odgovore glede hrane, mi je malo bolj jasno, kam kaj spada! Čeprav mi pa ne gre v glavo, kako je možno, da različni avtorji isto hrano uvrstijo v različne skupine(očitno je to preveč za moje možgane). Da ne bom imela več takšnih problemov, sem se enostavno odločila, da o tem ne bom več razmišljala in se bom ravnala po tej dieti in tako kot vse na tem forumu, bo najmanj problemov!!! Rožica, zakaj bi me užalila? Zato, ker imava iste probleme, s katerimi se ubadava in preveč razmišljava o preprostih zadevah? Še sreča, da sem po naklučju najdla ta forum, kaj bi brez vas? Zato hvala, za vsako vspodbudno besedo in kakšen dober občutek, ko vem, da nisem edina, ki sem na dieti. Zanima me še, če se strogo držite ur, do kdaj naj bi jedli-predvsem zvečer. Ker meni se včasih zgodi, da jem nekaj čez osem, pač ni časa prej, ali pa pridem prepozno domov. Ampak upam, da ni velika razlika. če ješ 10 do 8, ali 10 čez 8!! Naredite si lep dan, ne glede na to, da je tako turoben!! maychi

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

22. sep 2004 11:14

Sibila, jaz z veseljem prebiram stare strani vendar, je tega toliko, da bom jaz verjetno prej konec diete, ozirom bo prej konec dneva,kot da najdem odgovor na moj problem. Pa brez zamire, tak način sem prakticirala kar nekej časa, da nebi po nepotrebnem spraševala že tisočkrat obravnavane stvari.. Verjemi se ne obnese najbolje. Pa če prav vsi vse vemo, se vedno znova v nas porajajo dvomi. Tudi jaz v prvem krogu nisem ločevala zelenjave, ker se mi je preprosto vedno zahotelo tiste, ki naj se nebi jedla ta dan in ker zelo rada jem zelje in paradižnik.Zato me je zanimalo, če je to ločevanje res ZELO pomembno in če kaj bolj vpliva na izgubo kg. Se opravičujem če sprašujem neumnosti!! Hvala vsem za odgovore in njihove izkušnje z "zelenjavo"!! Res me veseli, da ste se odzvale na moj "problem" ! Anomis jaz smetane , nasploh živil ki vsebujejo veliko maščob v prvem krogu sploh nisem uporabljala, morda včasih majonezo, priznam pa, da ko sem zadnjič brala na forumu, da je kisla smetana nevtralna, me je kar zaneslo in za kosilo sem jedla testenine z omako iz smetane. Vendar sem se odločila, da se bom maščobi čimbolj odpovedala saj je imam veliko na zalogi!!! :) :)) :))) :))) Res pa je, da na enkrat vsi poznajo dieto. Mene že vsi sprašujeje, če grem ven in nočem vzet ponujenih dobrot, a imaš sadni dan... Jaz imam danes Š in za kosilo že pripravljam ričet, normalno zame brez suhega mesa !!! Živjo Maychi, problemi so, problemi bodo, PIII jih gleda! Samo da bo kil manj!!!!! Jaz se ure med obroki striktno držim, mislim pa da da 10 čez 8 ni nevem kakšna kršitev, tudi jaz včesih jem kakšno minuto bolj pozno. Vendar le kakšno minuto, ki ne postanejo ura. HVALA BOGU DA IMAM VAS, DA MI STOJITE OB STRANI !!!!! Lp, Rožica Sporočilo je spremenil(a) Rožica dne 22. sep 2004 11:21:40 Sporočilo je spremenil(a) Rožica dne 22. sep 2004 11:24:08

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

22. sep 2004 12:28

Hej, kdo mi lahko na hitro pove, ker za nazaj je malo prevec da bi vsak post prebrala, kako se naredi po dietno gobovo omakico za n a makarone. Se bom probala res konkretno drzati te diete. Mojemu prijatelju je lepo lepo ratalo :) Ne vem a ma kdo to knjigo z recepti za dieto, kaksna pa je, je konkretna, ali je bolje da uporabim domišlijo :) Najlepša hvala Lara Sporočilo je spremenil(a) lars dne 01. okt 2004 15:01:47

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

22. sep 2004 13:47

Pozdravček od vaše nove "sotrpinke"! Redno vas berem, enkrat pa sem z vami tudi že hujšala. A ker nisem karakter, sem z dieto prekinila, čeprav je kazalo kar dobro - v 14 dneh - 4 kg. Sedaj se res hočem polepšat in spremenit način prehranjevanja še pred koncem leta, zato sem se odločila, da poskusim znova. Prosim za malo vzpodbude. Joj, saj bi vam zaupala svoje mere, a me je kar malo sram. Teh kilogramov se je res nabralo odločno preveč! Lp vsem, Matisa

Brokola  

član od: 22.9.2004

sporočila: 13

22. sep 2004 14:38

En lep pozdrav tudi s Primorske....hm, ja...tudi jaz sem tukaj nova, vsaj v tem smislu, da je danes moj 1. dan...čeprav forum berem že nekaj časa. Imam 23 let, v višino sem zrasla dobrih 171cm in tehtam danes zjutraj točno 70,2kg,...no ja, shujšala bi rada približno 10kg. No, najprej zakaj sem se sploh odločila za tovrstno zadevo? Mislim, da je moj fant malček v zadregi ko se pokaže z mano v javnosti...pa s tem ne mislim, da me nima rad in podobno...preprosto hočem, da se z mano dobro počuti, tudi v javnosti...da je ponosen na to kakšno punco ima poleg sebe. Ni pa seveda to tudi edini razlog. Zadnjič sem v trgovini kupila hlače (ker sem pač z obale, hodimo v shopping kar v Trst) in si jih nisem mogla oblečt. Nisem mogla verjet lastnim očem...pa še takoooo lepe hlače....Nič, odločila sem se, da bo to moj motiv, moja želja, da bom shujšala dokler jih ne spravim nase, tudi vse stare stvari bi rada spet oblekla... Danes je moj 1. dan (kot sem že omenila) in jedla sem več sadja kot je predpisano...2 breskvi, 3 sveže stisnjene pomaranče. Me zanima če je dejansko tega sadja lahko malček več?? Za kosilo pa sem si spekla hrenovke na žaru, poleg tega sem si spekla še šampinjone in naredila solato iz 2 paradižnikov in 1 kumare....mnammm...prav uživala sem v hrani... Se mi pa zdi čudno to, da poješ 1 kos kruha zraven....A booooo?? PA tista juha...jaz sem jo kar spustila...Kaj mislite vi?? Je nujno po kosilu še juho zraven popit?? Naj bo to kot uvodni pozdravček vsem tukaj na forumu, itak si bomo lepo tipkale...upam;)) Čestitke vsem, ki vam je resnično uspelo... Lep dan še naprej, čeprav je dokaj sivo tukaj pri nas in zgleda kot da bo padla kakšna kaplja...bodite pridne, pa brez PREKRŠKOV;))

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

22. sep 2004 15:40

Živjo, jaz jaz jem tudi več sadja kot je "predpirsano" pa ni bilo do zdaj še nič narobe. Zanima me, če katera je banane, ki naj bi bile "prepovedane"? Jaz jih. Kruha ti ni treba jest zraven, če ga nočeš. Mislim, da je namenjen temu, da lažje spraviš dol določeno hrano (meso, ribe, ...). Če ga ne rabiš jest, ga pač ni treba. Jaz ga skoraj na noben škrobni dan ne jem, na beljakovinski dan pa vedno. Juhico je pa fino, da piješ, ker ti dalj časa obdrži občutek sitosti. Adijos, Sy

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

22. sep 2004 20:13

Pozdravček, Sy, glede banan:v Rinini kinjižici piše: za zajtrk banano narezano na koleščke. Banano se navadite jesti z vilico (lahko tudi z nožem), vsak kolešček posebej. Tako, da banana očitno ne spada med prepovedana živila. Zasledila pa sem, da je tudi grozdje dovoljene, velikokrat ni! Ura je že bila 8, tako, da danes nič več hrane! Pa lep pozdrav, maychi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti