Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

21. sep 2004 14:03

Čapa, kolikor jaz vem alkohol v vseh oblikah prepovedan !!!!!! Alkohoj veže maščobe, kar upočasnjuje proces izgubljanja le teh. Zato sem se pa "sekirala".!!! Jaz sem ravno po kosilu, privoščila sem si pečen svinjski kotlet in solato . Vsem, ki še niste kosile želim dober tek vsem ostalim pa dobro prebavo. Lep popoldan, Rožica

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

21. sep 2004 14:19

Živijo! Samo kot zanimivost. V knjigi J. Mazel vse vrste sadja in zelenjave spadajo v skupino OH (piše:sadje-OH, ki sodijo v posebno skupino), v tej dieti pa je sadje večinoma. Npr: ohrovt, bučke-mini OH; brokoli, paradižnik, cvetača, korenček-midi OH itd. Ravno zaradi takšnih stvari se ne upam preveč "razmišljati" o dieti Pa še nekaj. Je slučajno katera hrana strogo prepovedana pri tej dieti? Namreč v večih različnih dietah sem opazila da so npr. kisle kumarice strogo prepovedane. Hvala in lep sončen dan še naprej. maychi

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

21. sep 2004 14:20

Živjo, hvala za tako dobre ideje glede Š dneva. Še jaz sem se spomnila: pred dvema letoma, ko sem bila še več v LJ, je imel McDonalds neko "solato", ki je bila povečini sestavljena iz kuhane koruze. Ja in po podatkih, ki sem jih prebrala nekje pri tej dieti, spada koruza pod škrob. Ravnokar pijem zeleni čaj z okusom limone od 1001 cvet in moram rečt, da je FANTASTIČEN. V primerjavi z enim drugim (pozabila, kateri je bil), ki ni imel skoraj nobene arome. Pa še cena je pri slovenskem čisto sprejemljiva. No, sicer naj bi bil alkohol v vseh oblikah prepovedan, ampak deci vinčka ali 2 deci piva enkrat na teden ali dva ne bi smel škoditi. Prepovedan pa je zato, ker ima hude zaloge energije. Sy

afrodita  

član od: 5.8.2004

sporočila: 20

21. sep 2004 14:32

Ta forum berem že ne vem koliko časa - dolgo, dieto sem naštudirala, v uspehe sem se prepričala in danes sem končno tudi začela. Med drugo nosečnostjo se mi je nabralo velllliiiiko odvečnih kg. No niso se nabrali sami od sebe, da se razumemo. Recimo, da jih imam 20 - 25 preveč. Po porodu se s kilogrami nisem preveč obremenjevala saj sem si govorila, ko se jaz enkrat odločim, rabim en mesec in bom kot nova. Od poroda sta minili že dve leti jaz pa sem še vedno v fazi odločanja. Ta diteta v način prehranjevanja uvaja red, red je pa prva stvar, ki jo krvavo rabim. Druga stvar je pa spodbuda, ki pa jo bom dobila na tem forumu. pozdrav vsem afrodita

mary  

član od: 30.7.2004

sporočila: 43

21. sep 2004 17:56

Pozdravljene! Najprej to : So kisle kumarice res "slabe"? Namreč imam jih rada, pojem pa jih v zmernih količinah. Potrebujem pa en nasvet. Čez teden dni dieto končam in s težo sem kar zadovolna. V soboto[zakaj ravno soboto ] pa ima nek znanec fešto. Ravno v soboto pa je moj sadni dan, naslednji dan pa imam 3. vodni dan. Nekako bi se počutila bolje, če tega ne bi nardila samo premišljujem o tem da bi zamenjala oh in s dan. Tako bi za kosilo jedla doma, "večerjo"[sladico] pa tam. Drugače sm pa brala da je dan pred vodnim dnevom priporočljivo jesti lažje stvari... Kaj naj naredim? Ali pa si naj dam duška in malo pregrešim... Kaj mi svetujete? + Vprašanje predvsem za bolj izkušene hujšarce! Dieta naj bi imela 90 dni, torej s e konča z oh-dnevom. V Rini pa je še za zadnji ciklus odtal sadni-91. dan? Ste ga ve izpustile? Sama ne čutim potrebe po tem dnevu zato ga bom po vsej verjetnosti izpustila. Hvala že vnapprej vsem za odgovore pa veliko volje in uspeha VSEM!!!

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

21. sep 2004 18:19

No pa se je res zgodilo, kar sem se še ne davno tega šalila, maychi nam sporoča, da spada zelenjava pod OH!!! Jaz sem se odločila, da od danes naprej spada vsa zelenjava pod zelenjavo, ki se jo lahko uživa vsak dan. Potolažite me PROSIM, povejte da tako delate že ves čas in kg gredo vseeno dol. Pozdravljena nova borka afrodita. Lp, Rožica Sporočilo je spremenil(a) Rožica dne 21. sep 2004 18:22:36

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

21. sep 2004 20:09

Zdravo Rožica! Narobe si me razumela!! Napisala sem samo kakšne so razlike pri različnih dietah. Pri 3MD je zelenjava NETRALNA-torej jo lahko ješ vsak dan!!! Pri dieti J.MAZEL pa piše, da vsa zelenjava spada v OH!! Želela sem samo prikazati razlike in vprašati, kako ve to razlagate, ker meni ni NIČ JASNO!! Se opravičujem za nesporazum, Lp, maychi

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

21. sep 2004 21:18

Maychi oprosti če sem te užalila!!! Sem se hotela le malo pošalit, predvsem na svoj račun, ker se že kar nekaj dni obremenjujem z ločevanjem zelenjave, glede na to, da na netu piše da spada zelje, paradižnik, cvetača... pod beljakovine. Saj veš bolje vprašat še ostale kako in kaj, kot doživeti razočaranje ob pogledu na tehtnico in meter, ko bo napočil čas. Odločila sem se namreč, da se ne bom tehtala prepogosto, da me vse skupaj ne mine prehitro, ob morebitnem stagniranju teže. Drugače pa sem malo "guljufala" za večerjo sem si spekla klobuke (gobe) z rezino sira vmes in rdečo peso. Kako strogo se držite pravila, za večerjo isto kot kosilo, le pol manj? Lahko noč, in lepe sanje!!! Rožica

Sibila  

član od: 8.7.2004

sporočila: 62

22. sep 2004 8:01

Mary, če si že na koncu tvoje diete pa se res ne bi smela več obremenjevati s tem, če kakšen dan zamenjaš, saj tudi v naprej ne boš več jedla vsak dan drugo vrsto hrane, ampak boš kombinirala hrano tako, da ne boš jedla istočasno B,Š,OH. Tudi vodni dan lahko za kakšen dan zamakneš, je pa dobro, da imaš en dan prej sadni dan, da se telo prečisti in je učinek vodnega dne večji. Tudi jaz sem imela včeraj 3.vodni dan. Rožica, če boš prebrala stare strani tega foruma boš ugotovila, da so vse "hujšarice" jedle zelenjavo vsak dan, nekatere tudi na sadni dan in so zelo lepo shujšaje. Pri tej dieti se šteje zelenjava med netralna živila. Glede tega, da bi naj jedel isto za večerjo kot za kosilo pa vedi, da je finta v tem, da iste stvari manj poješ, kot pa nekaj drugega. Jaz sem včasih večerjo tudi izpustila, ker sem imela pozno kosilo in si nisem nosila v službo kosila, ampak sem imela dva sadna obroka. Vendar mislim, da to ni dobro, da je veliko bolje, če ješ kosilo že v službi. Lep dan vsem in pridno hujšajte, splača se! Sibila

Nenni  

član od: 10.5.2004

sporočila: 110

22. sep 2004 8:39

Hoj! Pozdravček še od mene. Jaz se teh 14 dni več ali manj držim reda. Končno sem spet začela pravilno kombinirat, edin čokolade se še moram odvadit. Rožica, kar se zelenjave tiče, jaz sem jo imela za zelen dodatek in se nisem obremenjevala kam paše, ker itak ima vsa hrana določen procent beljakovin, hidratov, maščob. Pazila sem edino to, da sem stročnice jedla na škrobni dan. Lep dan še naprej. Nenni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti