Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

24. sep 2004 9:05

Jutro, imam eno vprašanje, če se ričet lahko je na škrobni dan??? No in brez mesa mislim Lep dan in hvala,Lara

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

24. sep 2004 9:05

Živjo, drage moje, kako ste se lepo razpisale. Saj vas sploh več ne dohajam. Brokola, sploh ti ne morem povedati, koliko sem shujšala, ker sem se zadnjič tehtala 14 dni nazaj. Prvi mesec sem bila obsedena s tehtanjem in sem vsak dan morila na forumu, da so me najbrž imele že vse vrh glave. Potem je pa kar nekaj kliknilo v glavi in sem prenehala. Do zadnjega tehtanja sem imela manj 8,5 kg. Moram pa reči nekaj. Takoj se izguba sploh ne vidi. Šele, ko ti kilogrami nekaj časa stojijo, se zmanjša upadlost in manjko kil prerazporedi. Potem pa samo glejte in poslušajte hvalo. Res je kar pravijo izkušene hujšarice, da je prvi teden najbolj pomemben. Potem nekako ne gre več tako striktno kot v začetku. Pregrehe se kar vrstijo. A ne Sy? Moja šibka točka so tudi sladkarije, ampak ne čokolada. Meni bolj pašejo piškoti, pa pecivo...Sy, ti se nič ne sekiraj, v trgovini ne kupuj čokolade, če jo težko gledaš. Če je doma ne bo, je pač ne boš jedla. jaz tudi fig nebi jedla, ker sem se predlansko leto ravno zaradi fig na morju v 10 dneh zredila 3 kg - se mi zdi, da so sladkorna bomba. Lars, sadni dan, je v bistvu vitaminski dan. Jaz na ta dan za kosilo vedno jem zelenjavno juho in solato, ker imam bolj dober občutek, ker pojem nekaj toplega in slanega. (v vrelo vodo vržeš zelenjavo narezano na koščke, začiniš in ko je zelenjava mehka jo s paličnim mikserjem zmiksaš, da postane gosta, potem pa proti koncu dodam še malo na kocke zrezane zelenjave in dobiš krasno rahlo kremno juho, ki te lepo nasiti). Matisa, saj tvoja kilaža ni tako grozna. Saj bo kmalu nižja. Tudi jaz sem začelo s konkretno 8 na prvem mestu, zdaj pa ciljam na šestico. tako..malo bolj poredko pišem, ampak takrat pa veliko... pa,pa alja

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

24. sep 2004 9:39

Juhu! vVe, ki se sekirate, da ste v 10 dneh izgubile 1 kg - če zmnožiš 9*-1, dobiš -9kg, to pa ni slab rezultat, kajne?! Bolj naj vas skrbi, da boste po 90 dnej to uspele tudi obdržat! to je najtežji del vsake diete. konec koncev dieta ni učinkovita oz. je škoda truda, če se po koncu v kratkem času minus spremeni v plus. Ne bit hude, včasih vas (nas) je treba tudi malo okarat! Lep pozdravček, S.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

24. sep 2004 9:41

Juhu še enkrat! Lara, seveda lahko ješ ričet na š dan. Tudi v rinini knjižici je recept za "zelenjavni" ričet. Tudi jaz ga imam zelo rada in si mi dala zelo dobro idejo za jutrišnji Š dan. Mmmmm, danes pa ribice po včerajšnjem košu sadja in zelenjave.... Lep pozdravček, S.

Brokola  

član od: 22.9.2004

sporočila: 13

24. sep 2004 10:10

Jutro... al pa dan... Jaz imam danes OH dan in komaj čakam sladico zvečer. Se mi zdi, da živim za ta dan, čeprav nisem dala niti enega kroga čez..kaj čem... Lars -upam, da se bojo rešile te tvoje težavice in boš zanosila...to ti želim iz vsega srca, ker ima moja soseda podoben problem...Ne se sekirat..baje so živci izvor mnogih težav. Ričet pa kr pojej, komot Sloncica -zelo lepo si napisala, vendar me zanima kako si ti kr tako opustila čokolado?? Kaj je to vse v glavi?? Kako pa, če je tako fina???? Praviš, da boš začela s Hot Ironom, ampak jaz sem čula, da je preveč naporen za telo, še posebej pa za sklepe ker je dokaj obremenilen. No, važno, da nekaj migaš...čeprav je moja kolegica hodila, pa se je dobesedno "nabila"...je trda, ampak vseeno ogromna ker so se ji maščobne zaloge spremenile v mišice, ampak na masi pa ni zgubila..nekako je napihnjena, ne vem kako ti razložit. Alja -pa kaj če delaš pregrehe...probaj si kupit dietne piškotke, ki jih imajo v mercatorju in Šparu na dietnem oddelku...manj redijo, so pa tako noro fini, da se ti zdi, da sploh niso dietetični...Meni so noro dobri, res. Rožica - zakaj se ti zdi OH najtežji dan?? Meni se zdi, da je to nek pregrešni dan, že zaradi sladice...mnjammmm... Kimi26 - si pila kavo z mlekom, al kr črno kafe??? V bistvu me res zanima kako je s to kavo?? Črna, bela, morda s sojinim mlekom??? Ima katera izkušnje s sojinim mlekom?? Se tipkamo, punce..LP

Čapa  

član od: 29.6.2004

sporočila: 61

24. sep 2004 10:19

SLONCICA - vidim da sva začeli dieto skoraj z enakimi izhodišči - tudi jaz sem pri velikosti 176 tehtala 84 kg. No po 90 dneh pa mi je uspelo priti na 72, kar je za 1kg bolje, kot sem si zastavila (ne si naredit prvelike cilje, ki jih potem ne moreš doseči - npr. -25 kg!!). Zdaj bo že mesec dni po končanju, pa niham med 72,4 in 72,8 - ni slabo , a ne? Sem si rekla, da ne smem preko 73. Ker pa je za mojo višino tista res idealna teža 68, bom po novem letu še enkrat poskusila, da pridem do željenega. Da mi uspe IDEALA! Pri sadnem dnevu je res fajn jesti kaj toplega, zelenjavnega. To sem vseskozi počela. Včasih tudi kako solato z malo fižola - pa kaj če je škrob! Se mi zdi, da preveč komplicirate glede maščob. Maščobe so koristne(za prebavo) pa tudi brez maščob se nekate stvari ne bi izlužile iz živil (npr.iz korenčka brez meščobe ). Torej v solato le olivno olje ali bučno, pa kisla smetana in maslo za omake, na sadne dneve oreščke. Tudi mleko s 3,5 mm je boljše od 1,6 - mu ne vzamejo vseh naravnih vitaminov - skratka manj je industrijsko obdelabna hrana, bolj polna življenja je. Zasledila sem tudi, da se je nova članica (oprosti, ne vem imena) odločila, da se zdravo prehranjuje, ker želi zanositi. 100% podporo imaš od mene in ostalih. Res super odločitev. Veliko jej brokoli, saj ima največ folne kisline. Jaz imam dve hčerkici in res je veselje z njima. Želim vam lep , miren , deževen petek!!

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

24. sep 2004 10:23

Zdravo! Anomis, hvala, na tak način pa res nisem razmišljala (9*1kg). Upam, da bo res tako. Rožica, a si za stvar, da začnema, kr danbes zvečer manj jesti (je boljše če sta dve, saj veš za boljši občutek). Pa čeprav bo ful težko na začetku, ko se bova pa navadile bo pa super, pa še kile bojo kar dol šle... No jes imam res sadni dan, tako da bom cel dan na sadju. Alja-napisala si, da moraš na sadni dan pojesti nekaj toplega. Jaz si npr. pripravim kompot, pečena jabolka, čežano... Ima katera kakšno idejo, kaj početi na deževen dan, da se ga malo polepša, pa da pozabiš, da si lačen... Uživajte, maychi

kimi26  

član od: 23.9.2004

sporočila: 10

24. sep 2004 10:35

Pozdravček Brokola - meni OH dan ne dela takšnih težav. Si poskusila dobro pašto s paradižnikovo omako. Predlagam ti, da kupiš omako od Barille (malo reklame) z jurčki. Njammmm... Ali tudi pizzo z velikor različne zelenjave in dodatkom jurčkov. Poskusi, ne bo ti žal. Pijem kavo z mlekom. Čez teden so to zelo majhne kave, tiste iz avtomata.za vikend pa si privoščim tudi kako pravo kavo v kafeteriji. Vem da je narobe, ker je mleko zraven... ampak kaj morem, drugače ne gre! ali ima kakšna izkušnje po dieti.. kako je takrat s kilami? Pozdravčke vsem! kimi26

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

24. sep 2004 11:29

Hej, Anomis - vidim da imava iste dneve, tako si lahko deliva receptke. Danes na beljakovinski dan sem se odločila, ker sm se včeri malo pregrešila, pa ne v hrani, sem res malo pojedla, 2 nektarini, mango, jabolko, pa malo korenčka, ko sem kuhala ričet-kako je težko kuhat,če ne moreš probat . Nopregrešila sem se pa ker sm pila pivo, al pa dva, in ta občutek po pivu je grozn, si skoz lačen, zato bom danes jedla zelje s hrenovko in malo kruha . Hvala vsem za želje glede bejbija, ki že komaj čakam da ga vidim . Brokoli pa še imam na vrtu, super. Pravijo da je lažje če zdravo ješ. Čez 90 dni bom ponosno imela manj kilic, pa upam da bo kakšna več ko se mi bo terbušček napihnil . Meni pa OH dan ful ustreza, mam tako rada pašto pa pizzo. Pa še fant ne trpi :) Sploh sem pa ugotovil, ko tako z vami mal pokramljam, da sploh ni težko tako jesti. Vse lahko ješ, sam kombinacija je važna. Če se potem še navadiš, da tako ješ naprej je super . Moj prijatelj je že drugič začel z dieto, pa tako vidno je bolj suh. Ko sem to opazila, sem bila čisto šokirana.Tud fantje to delajo!!Moji 3 prijatelji to držijo. Mi je pa blo zadnjič kar grozno, ker smo vsi skupaj začeli, in če bi se prvič držala, bi zdaj lahko že drugič začela. No ampak nikoli ni prepozno. Jst si bi želela tam od 10-15 kilic manj, vidoka sem 176 in mam kar blizu 90 kilic, nisem se že dolgo tehtala, vem pa iz izkušenj, da sem pri 75 kilicah že zelo suha. Močna konstitucija . Punce treba je hodit plavat, to blazno pomaga, sam poglejte na morju kako se nič ne nabira, še celo shujšaš ponavadi. Na tako smotkan dan vas lepo pozdravljam,Lara

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

24. sep 2004 12:37

Lisička, tudi meni se je zdel včeraj težek dan, predvsem s strani "pregreh". Danes: Čeprav imamo sadje, mi je po glavi spet čokolada hodila, ampak sem se uspela ubraniti, ker sem hodila okrog trgovine s kavbojkami in spet me je spomnilo, kakšna bi rada bila, kaj bi rada oblekla, kako bi se rada počutila. V drugem krogu rabimo VEČ motivacije. Mislim, da je bolj nedesciplina kriva za slabše izgubljanje kilogramov kot pa da ne bi hotelo več iti dol. Slončica, zelo dobro si povedala. Spoštujem tvojo trdno odločitev in verjamem, da ti bo uspelo, ker vidim, da si točno tako odločena, kot sem bila sama pred šestimi meseci. Vem, da ti bo uspelo. Lars, jst se pa na morju ponavad zredim, in to zaradi drugačne prehrane. Ponavadi dopoldne ne jem ogromno, ampak na morju, ko veš, da je zajtrk skoraj vse, kar boš lahko jedel do večerje, se pa napokaš do sitega. In to meni ni fajn. Skoraj vedno sem prišla domov s +3 kg. Mene čokolada naenkrat zagrabi, grem v trgovino in jo kupim. In pojem. Tle ni problem, da je ne bi mogla gledat DOMA, preprosto me nič ne more ustaviti. No, danes so me kavbojke skulirale. Si jih bom obesla sredi sobe na strop, da jih bom skos gledala. haha! Motivacija.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti