Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

23. feb 2005 23:19

Miranda05, tudi meni ne znese vedno jesti enake hrane za kosilo in večerjo. No, včasih ne znese, včasih pa si jo pripravim drugače zato, da popestrim jedilnik. Če imam za kosilo npr. pečenko in solato, si zvečer ponavadi pripravim kislo meso. Pri Š dnevu pa recimo za kosilo pražen krompir in solata, za večerjo pa si krompir narežem v solato. Poskušam se ravnati po tem, da uporabim za pripravo kosila in večerje enako hrano, pripravim pa jo na drugačen način. Upam da to ni narobe! Sedaj pa res lahko noč. tejčica

tiina  

član od: 23.2.2005

sporočila: 26

24. feb 2005 7:16

Eno lepo dobro jutro vsem moj prvi sadni dan je za mano... lacna cel dan za povrhu pa se rojstni dan kolegice. na mizi pa prsut, sircek, mozzarela, razni namazi, toast, skratka en kup dobrot, ki se jih nisem smela dotaknit. in uspelo mi je, ceprav se mi zdi, da se mi se zdaj slina cedi... upam, da je kasneje lazje... res ste face tisti, ki zdrzite vodni dan, meni se zdi trenutno to se cisto nemogce. ze vcerjasnji sadni dan - no ni bilo toook hudo, ampak vseeno. verjtno je pa veliko v psihi, in do svojega vdonega dne imam se 24 dni, tko da :) drugace pa komaj cakam kosilo - piscancka pa veliko zelenjave.. koncno postena hrana. za oblikovanje celega telesa je meni ful vsec body pump, ni kondicijsko naporen, obdelas vse misicne skupine pa se sam si reguliras stopnjo tezavnosti. pa celo uro MORAS delat, cemur se na fitnesu lahko izognes. jaz sem kar par let prezivela dnevno na fitnesu, bi lahko ze sama programe pisala, ampak vseeno je tam tako, da lahko zabusavas.. pa ne naredis ene vaje, te bolji noge, pa ne delas vaj za noge.. na aerobiki pa kar moras delat - je pa treba res pravilno stopnjo izbrati. no jaz zdajle sibam na orbitrek - prvic po ene 3 mesecih - da se malo dodam gibanja dieti, pol pa sluzba :) veliko dobre volje zelim na ta ponovno zasnezen dan (vsaj v lj) papa tiina tiina :)

tiina  

član od: 23.2.2005

sporočila: 26

24. feb 2005 7:25

Aja, moje mnenje glede kave: kave se ne da piti brez sladkorja in mleka!!! in potem sem prebralav navodilih diete, da se jo tu mora.. kar zvezdice sem videla :)) in potem sem se odlocila, da vseeno poiskusim: pijem turko kavo, brez mleka, ampak z zelo malo crnega sladkorja. In ugotovila sem, da sploh ni tak problem, da je cisto ok, res ni tisto, kar sem bila navajena, ampak vazno je da se da :) Nescafee mi tak ni vsec in ga ne more piti, kave iz avtomatov brez mleka so tudi hmmm slabse, ampak ce se tok trudimo s hrano, potem je to samo se majhen dodatek.. saj v koncni fazi vsi stmimo k enemu cilju, izgubiti kg, se bolje pocutiti in boljse izgledati.. Se tole :)) hehe danes zjutrja sem v elementu za pisanje: jaz se po 4 dneh tok boljs pocutim, vec energije, pa lahka, nenazrta, lzje zjutraj vstanem.. Ali se naprej v dieti pojavi kaksen padec energije, kdaj ste obcutili kaksne krize? no zdaj pa res na orbija.. cau cau tiina :)

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

24. feb 2005 8:08

Zdravo rožiceinrožeki (moške rožice) ! Smo pa res ta pravi, kakšneujšajočer klepetulje smo. Ampak zelo pomaga. Darchy, tebi in vsem ostalim spregledanim Štajerkam se opraviičujem. Ni bilo namerno. Upam, da nas bo še več.Jaz pozmam še dve, ki počnetato dieto, jutri grem še k eni,ki bo začela, pa eno sem še "zapalila". Veš, kar se tehtanja tiče pa sem tudi jaz malo zasvojena. Vedno si rečem, da se ne bom tehtala več kot enkrat na teden, pa me noge kar same odnesejo nanjo in potem je jeza ali pa veselje. Tina, dala bi ne vem kaj, da bi imela suhe noger, pa jih nikoli nisem in jih nikoli ne bom imela. Imam "ta prave bedrače", ki ne bodo suhe tudi, ko bom dosegla željeno težo. So pa sedaj res malo manj obilne, kot so bile pred dieto. Tejčica, otrok moj, ker si grešila, zmoli tri očenaše in zdravamarije....... Kako sem se smejala, ko si napisala .....grešila sem..... Kdor ne greši, ni človek, pravim. Tudi zame je bil liter sladoleda mala malca. Včasih sva s sinom imela kar bitke, koliko ga bo kdo, potem pa je imel vsak svojega in je bil mir. Na moji tazadnji pa špeh...... Ja, tudi jaz imam v torek vodni dan in fajn, da nas je več. Bomo tolažile drua drugo. Med 1. vodnim dnevom sem imela vročino in sem bila totalno out, tako, da je šel kar mimo moje prave zavesti. Ta pa bo popolnoma doživet. Pa smo že marsikaj, preživele, bomo pa še to malenkost. Potem še eden in konec. Dajte mi povedat, kdaj lahko jem repo ? Tako sem si jo zaželela, da bom komaj dočakala odgovor. Bom zelo veliask packa, če je ne bom nič gostila z moko, bi pa dala noter malo ocvirkov - malo, malo, za okus ?! Ja, pa na vodne žličnike sem se spomnila. Ali razmišljam prav, da, če jih naredim samo z moko in vodo, jih lahko jem na OH ? Sedaj šibam v Valdoltro in če pridem srečno nazaj, se zvečer spet čitamo. lep dan vsem !!!!!!!!!! marjanca marjanca45

vipercat  

član od: 21.2.2005

sporočila: 102

24. feb 2005 8:28

tiina cestitam, prava faca si, da tij e uspelo sedeti poleg prsuta ne da b ja jedla. jest bi raje pobegnila dalec, dalec stran. ma sladoledu in piskotkom se z lahkoto uprem, ampak prsut... no hvala vsem, ki ste prispevale svoje izkusnje z pogrevanjem krompirja. vceraj sem ga jedla tudi za vecerjo - pogretega v mikrovalovki in bilo je cisto ok. ni sicer isti okus (je malo bol suh) ampak ok. ker sem cista krompirjevka pravim vsak krompir je dober krompir :) no danec imam v nacrtu za kosilo paradiznikove spagete in pa gobov ragu iz piksne. nikjer nisem zasledila da bi katera upšorabljala ta ragu. ali ga sploh smem? lahko a ne? no za vecerjo pa bom skuhala marelicne cmoke. hudo a? ja sej ze komaj cakam a mi lahko se poveste kaksno kolcino makaronov (v mojem primeru spagetov) naj bi se jedlo za kosilo? no spet hvala vsem, ki si boste vzele cas za tale moja vprasanja in veliko uspeha se naprej se beremo! vipercat

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

24. feb 2005 8:35

dobro jutro! če bi bila noj, bi zdaj glavo krepko v pesek potisnila.... hmm, pa saj je 30 cm snega..mogoče pa...eh se raje kr pokorim. grešila sem. zelo. prvo sem entuzijazem trosila vsem ,ki so me sploh hotli poslušat. pa kako se mi nič ne lušta, kako ni težko, kako sem polna energije.... no, pa sem pridno jedla šele ob 18h zelenjavno juho. prej nisem bila lačna, pa sem raje 2 obroka sadja v celem dnevu. potem je tašča prinesla sveže pečene krofe. sem rekla možu in otrokoma, naj jih pojejo čimprej . pa je vseeno 1 ostal. sem prosla, naj še pojejo tega. pa so rekli, da ne morejo sem rekla, ga bom pa jaz... pa je mož rekel, saj en smeš. to je sama maščoba. ja maščoba je nevtralna, krof je moka, danes je škrobni dan, marmelado sem odstranila,.. pa se mi je zdelo, da imam to še v dobrem. niti nisem imela kaj veliko slabe vesti . potem pa sem si šla pipravljat pecivo za danes. pa je taaaak lepo dišalo, pa nov recept; ... sem hotla samo probat, kakšno je, ....pa sem ..večkrat probala in pojedla celo vrsto sslaba vest me je dobila šele danes zjutraj. sem za kazen že ob 5.30 sneg kidala.... sicer pa..a ste že kaj razčlenile glede kisle smetane? jaz sme gledla glede sestave - SPAROV oz TUŠev mileram je približno 50% beljakovin 50% OH...ampak..je pa smetana za kuhanje (dukatovo) - maščoba+ škrob. jap, tako piše! hvala za vse nasvete. pa dajte me malo skregat, da se spravim k sebi, no! vipercat, kaj jemo danes"???? OH dan! tabina

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

24. feb 2005 8:46

Dober dan, Vipercat, 12 dag testenin naj bi imeli na en obrok. Sama si jih včasih privoščim več, gledam pa, da ne dodajam mastnih polivk. Si mislim, malo več špagetov z nizkokalorično omako (paprika, paradižnik in čebula, vse skuhano in soljeno ter popravno, mogoče dodam na servirano še malo bazilike in origana) je bolje kot manj špagetov s kalorično omako. Ponavadi ne uporabljam konzerv, ker je v njih največkrat poleg konzervansov tudi sladkor. V skrinji imam cel kup posodic z zmrznjenimi polivkami in potem to jemljem ven. Marjanca in Tabina, več nas je, ki bomo v torek cel dan bolj vodeno gledale. Sicer jih je že veliko obupalo (od 3.1.), nekaj pa nas je vseeno ostalo. Mene vodni dan sploh ne skrbi, skrbi pa me kako bom ukrotila apetit par dni po vodnem dnevu. Nenasitna sem! Marjanca, upam, da boš dobila manjši steznik in, da ti bo pomagal na poti do boljšega počutja. Sladoled pa nikdar ni bil moja šibka stran. Vedno se mu lahko odpovem in ga jem res zelo malokrat. Seveda je pršut čisto nekaj drugega. Trenutno pa se mi strašno lušta sira in v petek bom verjetno naredila zelenjavo s sirom (pečeno v pečici). Aja, sprašujete, če je zelo narobe, če jeste za večerjo nekaj drugega kot za kosilo. Torej, tukaj na forumu sem prebrala, da je verjetno ta praksa pri 3MD zato, da za večerjo pojemo manj. Jaz se tega ponavadi držim, pa mi ne uspe pojesti pol manj kot za kosilo. Tako se držim vsaj enega načela :o)) Nehala bom filozofirat in grem delat dijoooooooooooo Marina5

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

24. feb 2005 9:16

Ojla! Vidim, da vas je ogromno novih. Nekaj časa me ni bilo in je že toliko napisanega, da res ne vem, če bom to uspela prebrati . Super ste, držim pesti za čisto vse in vam želim, da vam uspe . Počasi mineva mesec od konca moje diete. Moram vam povedat, da sem kar hitro pridobila 2 kg, sedaj pa to stoji. Upam, da bo tako ostalo, saj sem s tem tudi računala. Naj povem še to, da jem vse povprek in čisto nič ne ločujem, jem celo po osmi uri, če mi zapaše. Upam, da se mi to ne bo maščevalo. Tehtam se vsak dan (sem se tudi med dieto) in kakor hitro bom videla, da gre gor, si bom vzela kake 4 dni diete. To sem sklenila že na vsem začetku in upam, da bo delovalo. Naj bo za enkrat to dovolj, drugače bo nastal cel roman Lep zasnežen pozdravček! Meli Don"t worry, be happy!

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

24. feb 2005 9:49

Hojla! Bravo Tiina. Si karakter ni kaj. Boš pa videla, da bo vedno lažje. S časom se skušnjavam vedno lažje upreš, sploh pa ko se pokažejo prvi rezultati diete, dobiš še večjo moč in odločnost. Marjanca45, repo lahko ješ na Š dan. Skuhaj si joto, pa seveda brez zabele. Z žličniki si pa tudi meni dala dobro idejo. Jih nisem jedla že toooooolk dolg. Seveda tudi tukaj ne sme biti povrhu nič ocvirkov. Pa hitro pridi na Obalo. Se matra sonček da bi malo pokukal, pa nič snega ni. Vipercat, tudi jaz sem včeraj pri testeninah uporabila kupljen gobji ragu. Domačega mi je zmanjkal, pa časovna stiska je bla in je bil to izhod v sili. Za testenine pa je količina 12 dag. Meni se zdi kar dovolj. Pa dober tek! Tabina, tudi meni še ni jasno glede smetane, tako da se je zaenkrat še izogibam. No, sedaj pa gremo v akcijo. tejčica

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

24. feb 2005 9:51

Hvala vsem za vso podporo. Včeraj sem bila pridna, ampak danes vaga še kar stoji pri miru... Zdaj bi pa res že bil čas, da se premakne. Jaz zelo redkokdaj jem enako hrano za ksoio in večerjo. Sicer se pa držim enakega načela kot Marina5 in pojem toliko kot mi paše. Saj ne, da sem nek veliki jedec, ampak razmišljam takole, da če bom pa zdaj ful obroke zmanjšala in bom potem naekrat začela spet normalne količine jest, se bo spet takoj na kilah poznalo, ker organiszmu ne bo nič jasno, zaradi primanjkljaja prej, bo ustvarjal zaloge, ki se bodo nekje nabirale... tako da, vztrajam pri normalnih obrokih in jih ne zmanjšujem na minimum. Glede fitnesa in aerobike - izberite fitnes, ko želite oblikovati telo, ker je tu možnost, da se skoncentrirate točno na določen del telesa in ga "obremenite". Ko pa je človek zadovoljen s postavo, ko ne potrebuje več klestenja kilogramov, ampak pridobivanje kondicije (ne rečem, da se ne da z aerobiko hujšati, ampak je s fitnesom lažje, ker se povdari tisto, kar je treba) in ohranjanje telesa v dobri , predvsem pa LEPI formi, potem bi se pa jaz odločila za aerobiko, ki je vsekakor pestrejša in zabavnejša od fitnesa, pa še, tako kot je Tiina rekla, na aerobiki se dela in se eno uro skače, ni priložnosti za zabušavanje. Sploh ker cela dvorana vadi, pa menda ja ne boste ve tiste, ki ne bi. Marjanca45, opravičilo sploh ni bilo potrebno, Štajerke sem omenila smo zato, da vesta, da nas je veliko, pa da nikoli nista same, me smo čisto blizu. Repa je nevtralna. Zdaj je pa odvisno kako jo pripraviš, oziroma kaj zraven ješ. Hja, Maychi... a ti si nama pa zdaj sneg s Pohorja prinesla? saj je prav tako. Danes sem ga že navsezgodaj kidala. Sploh se ne spomnim, kdaj ga je bilo nazadnje toliko. Res fino. Naša psička je čist happy. Cele dneve laufa in se meče po snegu. Prava faca. Zdaj še samo, da se ceste porihtajo, pa bo ok. Sama sem sicer bolj sončni otrok, ampak verjamem, da bodo šolarji zelo veseli snega drug teden med počitnicami, tako da držimo pesti za njih. Tudi jaz imam konkretne bedrce in rito, pa rešilni obroček okoli pasu - pač ženske nas to doleti. Ene srečnice imajo pa suhe noge in ozek pas - kaj bi dala.... Evo ga, pa sem še jaz prispevala cel roman. Saj ne bi. to sem storila samo zato, da druge ne bi imele slabe vesti! (ha ha, saj bi mi še verjele, če ženske že itak ne bi bile čveke na kvadrat!) Prijazen dan, Darchy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti