Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

24. feb 2005 14:20

vipercat, jaz pa sem kr sama nase malo ponosna. mož bo pa tu. kak znam bit šparavna:))) sem šla v ero po pico, kr ni blo kandidatke v službi, da bi si jo delile na pol in ji odstopim vse tiste sirčke in klobasice . pa imajo toplo pečeno mini pico (mini....fi 20 cm) po 149.oo SIT komedija je ta, da nič ni blo treba dol jemat. obložena s paradižnikovo omako, gobicami in začimbami..se sploh ne opazi da kaj manjka. res okusno. zraven sem pojedla malo zeljne solate (hm, sem ga usekala- saj je sveže zelje nevtralno, ne?) . in ker sem bila tako varčna, sem si en tiramisu za zvečer kupila čeprav je ravno vzrok včerajšnje pregrešne večerje bilo pecivo za danes... me čaka cel pekač.... upam, da ga bo kdo sčistil do takrat. darchy... hmmmm ....nevtralna živila.. " mleko in mlečni izdelki polnomastno mleko, kobilje, ovčje, kozje mleko, kondenzirano mleko (vse polnomastno in neoslajeno), sladka smetana in vsi kisani mlečni izdelki, npr. creme fraiche, jogurt, kefir, kisla smetana, kislo mleko, pinjenec, skuta" a niso to v glavnem beljakovine? no, pa sem dobila 30 minutne vaje pialtes. tiina si me čisto navdušila, najbrž res laže zjutraj potelovadit. bomo poskusli!¨pol ure radio poslušat al pa telovadit..ob 5.45 ...ni lih razlike kaj? lp vsem tabina

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

24. feb 2005 14:28

Ta seznam me je pa kar malo presenetil!?! Siri, mleko in jogurti da so nevtralni.... Pa potem bi lahko to vsak dan jedli. Mi ni ravno logično. Očitno je več (zelo) različnih delitev. Jaz se bom raje držala te po 3MD ker zelooooo zadovoljivo deluje. Sem ravnokar pojedla dve na malo masla popečeni banani, posuti z narezanimi mandelnji. Njami! tejčica

francka  

član od: 12.12.2004

sporočila: 41

24. feb 2005 14:53

Pozdravljene, drage moje. Vidim, da vas je čedalje več. Kje pa hodite? Ko gledam po mestu ni nikjer nobene, da bi jo v rit gledala in se bolje počutila!! Najbolj mi je všeč, da smo pridobili nekaj oseb s smislom za humor. Ni ga bolšga kot, da berem o težavah, jaz pa se režim. Na vprašanja pa tole: Repa je zelenjava - jej vsak dan (WC bo vesel). Jaz nikoli nisem jedla v istem dnevu enake hrane, pa kljub temu -22 kg. Sem pa 2 do 3krat na teden šla na sprehod. Eden od tega je bil malo boljši. Tako, da se je pes za mano vlekel in ne jaz za njim. Teža mi je stala skoraj tri tedne po vodnem dnevu. Ampak, da pol vidiš. TONK! Točno tam te odreže k je treba. Je katera iz Trebnjega? Imejte se zmanjšano!!! francka

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

24. feb 2005 15:19

Hja, saj se tudi meni zdijo ta nevtralna malo tako. Mleko, jogurt, sir, jaz štejem pod beljakovine. Kislo smetano pa izjemoma kdaj uporabim, do sedaj sem jo samo enx v tej dieti. Tudi meni je čudno, jaz sem samo skopirala iz prvega dela foruma. Sicer je pa Irena19, na 20. strani prvega dela tega forumua, objavila sledeči seznam nevtralnih živil, ki se ga jaz bolj držim (razen sirov): NEVTRALNA ŽIVILA: artičoke, avokado, bambusovi vršički, beluši, bob, brazilski orehi, brokoli, bučke, bučno seme, cvetača, čebula, česen, zelena solata, stročji fižol, gobe, svež grah, jajčevci, kaljena semena, koleraba, korenje, kreša, kumare, lešniki, mandeljni, maslo, mlada koruza, ohrovt, olive, orehi, otrobi, paprika, svež paradižnik, pesa, pinjole, pistacije, por, redkvica, repa, rozine, rumenjak, sezamova semena, smetanov sir, smetana, špinača, zelje, zelena. Zdaj se pa odločite! Darchy

Kat  

član od: 16.2.2005

sporočila: 44

24. feb 2005 15:22

Jaz sem danes na 46. dnevu (proteini), do zdaj mi je slo dol dobrih 7 kg. Tezo ponavadi preverjam vsako nedeljsko jutro, zato zdaj ne vem tocno, ali mi je se slo kaj dol ali ne, srcno upam da. Na oblacilih opazam sicer veliko razliko, predvsem na stegnih in na tazadnji. To je itak moje obcutljivo podrocje, tako da sem se bolj vesela rezultatov. 8. marca bom imela drugi vodni dan, prvega sem uspesno prezivela, tako da sem prepricana, da mi bo tudi v drugo uspelo. Imam vprasanje glede Pilates vaj. Ali mi lahko kdo posreduje informacije o tem, kje bi se dalo te vaje dobit brezplacno na Internetu?? Uspesno dietiranje vsem, cestitke bodoci mamici ter zdravo in lepo nosecnost! LP, Katarina

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

24. feb 2005 15:37

morm spet jezik stegnit...glede nevtralnih živil...tole sem skopirala na strani http://mojplanet.com/dieta kjer je predstavljena ta dieta.... in sem že pošteno zmedena.... DAN 1 - BELJAKOVINSKI DAN Kaj spada pod beljakovine: Meso, sir, jajca, mleko, špinača, ohrovt, brstični ohrovt, repa, cvetača, soja, sojini kalčki, zelje, paradižnik, pesa ... FRANCKA TI SI FACA! kar pa se pilates vaj tiče- na internetu obstajajo eni programi- emule, kazzaa in podobni, kjer se muzika dol vlači ( bolj poznajo moški, pa mladež...upam da koga ne užalim) , tam se da dobit video posnetke, pač zapeče se na CD... ne vem, če kaj pomagalo.... lp tabina

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

24. feb 2005 17:14

hojla, Kat! pa sem ujela eno sotrpinko - midve sva pa čisto enko štartali z 10.1. Čestitam za dosežek, -7 kg je zelo lepa številka. Glede klasifikacije živil...tudi sam sem našla že kar precej opredelitev kam spada kaj in nekako delam bolj po svoji glavi. Dejstvo je, da na strani, kjer je ta naša dieta, sploh ni opisanih nevtralnih živil. Dejstvo je pa tudi, da jih večina hujšaric uporablja. V tem forumu sem zasledila že milijone opredelitev. Npr.: v 1.delu: -OH, str. 41 -beljakovine, str.41, -nevtralne , str. 20 in 43 v 2.deui: - montighacova razdelitev OH, str. 108 -vrednosti OH in drugih živil, str.217 --glikemični index, str.255 hja, izgleda prav obupano, ampak jaz sem šla skozi vse strani, ker sem hotela izvedeti čimveč informaci, da ne bi prihajalo do napak. In kjerkoli se je pojavila dilema (polenta, soja,...), so hujšarice naredile po svojem občutku, pa ni bilo panike. Dejstvo je, da različne litarature živila različno razvrščajo, v rinini knjižici pa so našteta samo nekatera živila, ki se pojavijo v jedilnikih (pa še tu smo naleteli na nedoslednost, oziroma si ne znamo določenih stvari razložit, npr, zakaj spada neko živilo pd OH, potem je pa recept v Š dnevu...), za naprej pa TEMA. Mislim, da bi morale zadeve konkretno preštudirati in pripraviti en "TA PRAVI" seznam - saj je res, lahko se držimo knjižice, pa je. Ampak, nekatere so bolj eksperimentatorske narave, pa tudi kasneje, ko ne bo knjižice, bi nam taka razdelitev prav prišla. Jaz vam samo povem svoja opažanja in prenesem ugotovitve, zdaj pa če čte, se lahko tud name spravite, čeprav sem verjento enako zgubljena kot ve. Prijeten pozdravček, Darchy

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

24. feb 2005 17:29

Hojla! Joj,kolk komplicirate glede teh nevtralnih živil.A je sploh katera vredu prebrala tisto rinino knjižico? Če hujšate po tej dieti,pol se držte tega kar piše v tej knjigi. Tole je pripis iz knjige: PROTEINSKI DAN KOSILO:kuhano ali dušeno meso(perutnina,govedina,svinjina,kunec,puran,ribe, morski sadeži,tofu,sejtan) Jajca skuta in ostali mlečni izdelki(mlečne izdelke prištevamo k beljakovinam,zato jih jeste samo ta dan) Zraven si pripravite veliko sveze solate in druge zelenjave,ki jo lahko tudi podušite ali popečete. Zraven pa še kos kruha in 3 dcl čiste juhe,ki jo popijemo na koncu obroka. Ne kombinirajte različnih vrst proteinov!!!!!!!!!!!!!!!!!!(meso+mlečni izdelki,meso+jajca...) VEČERJA:Jeste enako hrano kot za kosilo,le brez kruha in juhe(če ste za kosilo jedli meso,ga jeste tudi za večerjo,enako velja tudi za druga živila.Količina hrane za večerjo je polovica kosila! ŠKROBNI DAN KOSILO:Jeste lahko fižol,grah, sojo,lečo,čičeriko,riž,krompir,koruzo,ješprenj,kuhano ali dušeno. Zraven pa kos kruha,solato iz različnih vrst zelenjave in zelenjavno prikuho. Kot vidite,ni nikjer omenjeno,da spadajo špinača,ohrovt,repa,cvetača,zelje, paradižnik, pesa pod beljakovinski dan,ravno sojo pa,kot ostale stročnice, uvrščajo pod škrobni dan. Oreščki in razna semena pa se jedo na sadni dan. Žitarice,razen koruze in ješprena jeste na OH dan.Na ta dan jeste vse kar je iz moke,seveda brez dodatkov jajc in mleka(izjema je večerja) Kar se pa tiče smetane,naj povem,da je to sama maščoba in zato neprimerna za vsako dieto. No ženske,na dieti ste,je tako al ni.Vsaka dieta stremi k zmanjšanju maščob in sladkorja v hrani in tudi 3MD ni izjema.Dovoljena je čajna žlička olja na dan,in to je vse! Malo pomislite,kaj vtaknete v usta,no. Upam,da vam nisem preveč zatežila. Mejte se lepo! Marjetka cvetka

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

24. feb 2005 18:01

hojla Marjetka Cvetka! Saj se držimo rinine knjižice - ampak, kot smo že rekle, tudi tam ni vse jasno navedeno kako pa kaj. Brez skrbi, da smo naštudirale še kaj več kot samo tistih nekaj strani. Pa ne, da bi hotele preveč komplicirati, pač določene stvari bi si rade razjasnile. In hujšarice tukaj na forumu tudi kuhajo/mo "izven" receptov v knjižici. Pa ne zato, ker se ne bi želele držati diete, ampak preprosto, ker bi to naj ne bila "dieta", ampak način prehranjevanja, ki ga lahko uporabiš tudi kasneje in verjetno ni želja nobene guliti vse življenje teh 90 receptov. Forum je prav zato, da si pomagamo, izmenjamo mnenja in izkušnje, da se posvetujemo, zjočemo , ali koga popljuvamo,... Jaz pa nisem imela namena kogarkoli tako zelo razjezit. In nikomur ne privoščim, da bi imel slab dan. Se opravičujem, če ste dobile napačen vtis! Darchy

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

24. feb 2005 18:10

HOJLA! Res je tukaj veliko veliko zmede glede živil. Ampak... meni se zdi najbol pomembno da grejo kile dol. Glede telovedbe. Jaz sem pred leti hodila na aerobiko, potem pa mi ni urnik več omogočal, pa sem šla na fitnes. Tam sem dobila osebnega trenerja, ki me je posvaril, da aerobika ni primerna v času hujšanja. Ker se med hujšanjem maščobe topijo, pri aerobiki pa se te maščobe ne kurijo ampak oblikujejo v mišice. In potem je izgled bol kritičen, teh mišic pa zlepa ne spraviš dol. Zato je bol priporočljiv fitnes. Tam ti še program napišejo, točno tak k gre zraven diet. Men je takrat pomagalo 100 na uro. Pol so mi pa krila zrasla, ker sem bila že podobna ženski, pa sem ga začelo na polno srat, zdaj sem pa na istem + enih 10 kg. Kriza no. Aerobiko pa mi je priporočil po dieti za oblikovanje telesa. Ampak jaz tega nisem naredila. Sem bila že preveč v oblakih. Danes me čaka še večerja - sladkarije. njum njum. Sploh pa ne vem kaj naj si privoščim. Še eno vprašanje. Zasledila sem, da nekatere uživajo sadje tudi po obroku na B Š ali OH dan. Se to sme ali ne? Zdi se mi da sem nekje zasledila, da se sadje uživa samo do kosila. ???!!!! Uživaljte. In ne dajte se! Lep dan želim.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti