Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

24. feb 2005 10:17

Še enkrat! Punce, katere želite Rinino knjižico kako po dieti, POHITITE! Lahko kar pokličete na tel.: 02/778-17-71, ali pa pošljete e-mail na: katarina@amis.net Pozdravšek izpod Pohorja! Meli Don"t worry, be happy!

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

24. feb 2005 10:47

Ja, punce s postavo je križ! Jaz sem že malo starejša in moram povedat, da v stegenca (to je mišljeno ironično, ker so STEGNA), hujšam šele sedaj, na "stara" leta, ko minice itak ne mislim več obleči. Ko sem bila pa mlada, sem shujšala tako zelo, da so mi ven štrlela rebra in medenične kosti, stegna so bila pa lepo kraljevsko mehka. Ob tem moram povedat, da sem kot nora telovadila po 2 uri skupaj - kar mi danes več ne gre. Vse kar sem dosegla je bilo, da so se pod špehom čutile krasne, natrenirane mišice. Kot rečeno, sedaj gre špeh tudi s stegen, ne gre pa več s trebuha. Tako imam krasne natrenirane mišice pod trebušnim špehom! Malo sem žalostna, ko v kakšni kabini pomerjam cunje, k sreči pa moj najdražji pravi, da brez veze kompliciram. Je pa (na lastni koži preizkušeno) res, da z divjo aerobiko shujšaš, lepa postava se pa dela s počasnimi vajami - lahko pilates, ki so sedaj moderne, lahko pa navadne vaje za hrbtenico, s katerimi se lepo obdela trebuh, hrbet in noge. Vodne žličnike sem že večkrat naredila za OH dan, še raje imam bučne. Bi pa jedla tiste marelične cmoke, ki jih misli pripravit ena - ampak iz kakšnega testa pa bodo? Lisa

Majč  

član od: 7.6.2003

sporočila: 2

24. feb 2005 11:18

Lep pozdrav! Danes sem odkrila tale forum in moram reči, da je fenomenalen. Sicer nisem prebrala vsega, ker je že toliko napisano, ampak nekaj sem pa vseeno preletela. Tudi sama sem ena tistih, ki se ubada z odvečnimi kilogrami in preizkuša dieto 3M. Z dieto sem pričela 3.1., vendar moram reči, da sem zdaj kar malo razočarana. Po enem mesecu sem izgubila 5 kg, kar me je razveselilo, zdaj pa me kar mineva, saj sem od takrat izgubila samo 1 kg. Ali se je to kateri kdaj že zgodilo? Če bom do konca diete izgubila samo še 1 kg, seveda ne bom dosegla mojega cilja. Ali lahko z dieto potem kar nadaljujem ali ne? Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore, zdaj pa letim v trgovino, ker sem si danes v rinini knjižici izbrala pečena oz. polnjena jabolka . Sončen pozdrav!

lkc  

član od: 24.1.2005

sporočila: 66

24. feb 2005 11:19

Živjo. Tudi jaz sem ena tistih, ki bo imela v torek 2. vodni dan. Tudi meni kg stojijo že celo večnost. Danes pa je sadni dan, ob 12h pa smo vabljeni na poslovilno malico - jaz pa sadje Res je, da hujšamo tam, kjer ne bi bilo treba, jaz v prsa, kjer me že prej skoraj nič ni bilo. Po tolikih dnevih, tudi meni še ni čisto vse jasno: - na B dan je ohrovt, repa, cvetača, zelje, paradižnik, pesa, ali se lahko to zelenjavo je tudi druge dneve, ker je prej ena omenila, da je repa nevtralna, ali samo na B dan, ker naj bi recimo ohrovt vseboval veliko B - ali pa mogoče na B dan sveže zelje, na druge pa kisano, kuhano, to mi ni še čisto jasno. Kakšen je recept za vodne žličnike? Kako je z polnozrnato moko? Ali se jo uporablja enako kot belo mislim glede vzhajanja in podobno. MOž je povedal, da se lahko v našem mlinu zmelje pšenica tudi v polnozrnato, pa ne vem, kako se bo obnesla pri peki kruha (ga pečem doma). LP Mateja, pa sončko nam je ušlo lkc

vipercat  

član od: 21.2.2005

sporočila: 102

24. feb 2005 11:37

cao! dobordosla majč! ja tukaj jih je kar nekaj, ki se pritozujejo da kile vmes nekje kar nekaj casa stojijo. jaz sem sele zacetnica (1 teden mimo), vendar se ze bojim kako bo. lisa cmoki bojo kar tisti zmrznjeni so najhitreje pa se dobri so - to bo moja sladica. sej bi tuti kaksen sladolet pasal ampak ko gledam kaksno je zunaj me kar mine tabina zdele grem kuhat spagete in pa gpbpv ragu - sem slisala da samo 12 dag. skoda se beremo papa vipercat

tiina  

član od: 23.2.2005

sporočila: 26

24. feb 2005 11:44

Se enkrat pozdravcek, Majč, nikar obupat, ce si toliko casa zdrzala.. Zanima me nekaj, za vse, ki se vam je teza ustavila - ali kaj telovadite? To je tudi zelo pomemben del diet.. Ko sem se se "aktivno" ukvarjala s fitnesom in se pogovarjala z marikaterim instruktorjem, je vsak rekel tole: da se telo naredi 70% v kuhinji, 30% z gibanjem. Kako je pri vas s temo 30% procenti? Razlikovati je treba tudi med dvema vadbama, tiste, kjer delas na oblikovanju telesa in misicni masi in tistimi, kjer izgorevajao mascobe. Prve so dvigovanje utezi, raztezanje, trebusnjaki, pocepi drugo pa tek, kolesarjenje, orbitrek... In ce se spravis parkrat na teden delat eno aerobno aktivnost, kjer kuris mascobe, bo sigurno pomagalo. Kar meni zelo ustreza je jutranja vadba, pol ure na obitrku. Prvic, zvercer sem pogosto prevec izmozgana, da bi kaj naredila, drugic, pocutje je fenomenalno cez dan in TRETJE, jutranja vadba pred sluzbo dvigne raven metabolizna za cel dan - torej boljsa poraba kalorij, ki jih pojemo :)) vecina bo rekla, nimam casa, ne da se mi vstati,... ampak ni tok tezko, npr: imas psa, gres zjutraj z njim na lahkoten tek - jaz sem z mojo kuzo lani spomladi skoraj vsak dan sla zjutraj cez roznik.. sam kaj ko nisem imela urejene prehrane.. ali pa ce ste zajtrkovali, zdaj itak nimate "pravega" zajtrka, tako da cas za zajtrkovanje lahko porabite za akcijo hehe pa se apetit zjutraj zmanjsa, takod a si lacen sele ene 2 uri po vadbi in takrat imas sadje.. no tako se meni kar obnese. Meli* - kaj bo vse v novi knjizici - recpti ali...? mene ful zanima, sicer imam do Podietnega casa se dolgo, a vseeno. delo klice.. energijski pozdravcek vsem tiina :) Sporočilo je spremenil(a) tiina dne 24. feb 2005 11:47:15 Sporočilo je spremenil(a) tiina dne 24. feb 2005 11:50:05

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

24. feb 2005 11:48

Ikc, polnozrnata moka se uporablja enako kot navadna, je pa res, da so izdelki malo bolj "zbiti", težki. Jaz delam kruh, pico, vodne žličnike.....z enim dodatkom prave črne moke - tip 1100, kar zadevo bistveno popravi, ne da bi bila zadeva potem manj zdrava. Pa pri vzhajanem testu dam majčkeno več kvasa. Vodne žličnike, primerne za našo dieto narediš tako, da moki dodaš žličko olja, sol in toliko tople vode, da iz tega stepeš gladko testo, iz katerega potem skozi cedilo, ali pa z žlico režeš žličnike. V testo lahko daš tudi zelišča, čebulo in česen v prahu....kar zadevo precej popestri. zraven pa navadno naredim paradižnikovo omako na študentski način - olje+čebula+paradižnikova mezga+voda +sol. Ni za 5 zvezdic, sicer pa tudi jaz nisem, če ne me ne bi bilo tukaj! Lisa

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

24. feb 2005 12:14

Asja je na strani 43,prvega dela te teme objavila seznam nevtralnih živil: NEVTRALNA ŽIVILA - zelenjava, solate, zelišča listnata zelenjava in solatnice, npr. artičoke, blitva, koromač, špinača, belgijski radič in vse sorte solate; korenasta in gomoljna zelenjava, npr. črni koren, gomoljna zelena, koleraba, korenje, pastinak, rdeča pesa, rdeča redkvica, redkev, repa, rumena koleraba; stebelna zelenjava in plodovke, npr. beluši, buče, bučke, fižol v stročju, grah (svež), jajčevci, kumare, paprika, paradižnik, rabarbara, stebelna zelena; kapusnice,npr. belo zelje, brokoli, brstični ohrovt, cvetača, kislo zelje, kitajski kapus, koničasto zelje, listni ohrovt, ohrovt, rdeče zelje, romanesko; čebula, npr. čebula, mlada čebula, šalotke - zelišča vsa sveža in posušena zelišča, - gobe vse gojene gobe in vse posušene gobe - mleko in mlečni izdelki polnomastno mleko, kobilje, ovčje, kozje mleko, kondenzirano mleko (vse polnomastno in neoslajeno), sladka smetana in vsi kisani mlečni izdelki, npr. creme fraiche, jogurt, kefir, kisla smetana, kislo mleko, pinjenec, skuta; - siri vse mehke in poltrde vrste z več kot 45% maščobe v suhi snovi, npr. bel paese, brie, camembert, edamec, ementalec, gavda, gorgonzola, grojer, masleni sir, pekorino, provolone, raclette, roquefort, siri s plemenito plesnijo; vse bele vrste, npr. kočarski sir, kozji sir, maskarpone, mocarela, ovčji sir, rikota, sveži sir. V nevtralno skupino spada tudi trdi sir parmezan. Sicer vsebuje samo 35% maščobe v suhi snovi, vendar je v njem tako malo vode, da je v 100 g parmezana 22 g maščobe. - oreški, peške in semena vsi oreški (razen arašidov), npr. kokosovi orehi, lešniki, mandlji, orehi, paranajski orehi, pikani, pistacije; vse peške, npr. bučne in sončninčne in pinjole; vsi kalčki in semena, npr. pšenični kalčki in sezamova semena; - začimbe vse začimbe, npr. prašek in pasta za kari, sezamova pasta, sojina omaka, začimbna paprika, zelenjavni ekstrat, 1 žlička balzamičnega kisa ali brizg limoninega soka vse začimbne rastline, npr. česen, feferon, hren in ingver - olja in masti vse rastlinske in živalske maščobe, kot so maslo, nehidrogenirane in neobdelane maščobe in hladno stisnjena olja; - surovo in prekajeno majhne količine vseh surovih in prekajenin mesnih izdelkov, npr. šunke, pršuta ali salame in vseh surovih ali prekajenih rib, npr. ruslov ali prekajenega lososa; - poleg tega avokado, borovnice, kalčki, kokosovo mleko (iz pločevinke), kvas, nori (v liste stisnjene posušene morske alge za suši), olive, rumenjak, želirna sredstva; - pijače čaj mate, kava, polnomastno mleko, pravi čaj, razdredčen zelenjavni sok, voda, zeliščni čaji, tudi čista žganja z visokim % alkohola, npr. tropinovec in žitno žganje. Tole je prepisano iz tabele, potem pa je še pripisano: "Živil, ki naj bodo le poredko na jedilniku, ni veliko. Mednje spadajo, npr. stročnice (kakšrne so suh grah, fižol in leča, pa tudi arašidi) in jajčne testenine. Razlog je ta, da vsebujejo obenem veliko beljakovin in veliko OH, kar nasprotuje ločevanju med tema dvema skupinama. Vendar ne škoduje, če si jih kdaj pa kdaj le privoščimo. Uživajmo čim manj sladkorja, marmelade, slaščic, bele moke in iz nje narejenih izdelokov, ker ne vsebujejo nobenih pomembnih življenjskih ali vitalnih snovi." PA ŠE TO: ŽIVILA IZ BELJAKOVINSKE SKUPINE LAHKO MEŠAMO Z ŽIVILI IZ NEVTRALNE SKUPINE. ŽIVILA IZ OH SKUPINE TUDI LAHKO MEŠAMO Z ŽIVILI IZ NEVTRALNE SKUPINE. Darchy

lkc  

član od: 24.1.2005

sporočila: 66

24. feb 2005 13:00

Darchy, hvala za seznam. Si me potolažila, ker sem mislila, da spet narobe delam. Čeprav imam malo pomislekov glede sirov in mlečnih izdelkov, da bi bili nevtralni, se bom kar držala navodil diete. Vodne žličnike pa si bom privoščila naslednji OH dan, da ne bo vedno pašta in pica. čav. lkc

vipercat  

član od: 21.2.2005

sporočila: 102

24. feb 2005 13:40

cao! dobordosla majč! ja tukaj jih je kar nekaj, ki se pritozujejo da kile vmes nekje kar nekaj casa stojijo. jaz sem sele zacetnica (1 teden mimo), vendar se ze bojim kako bo. lisa cmoki bojo kar tisti zmrznjeni so najhitreje pa se dobri so - to bo moja sladica. sej bi tuti kaksen sladolet pasal ampak ko gledam kaksno je zunaj me kar mine tabina zdele grem kuhat spagete in pa gpbpv ragu - sem slisala da samo 12 dag. skoda se beremo papa vipercat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti