Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

jaca  

član od: 9.4.2004

sporočila: 67

12. feb 2005 13:08

ČAO! Miranda o5 seveda lahko poješ tudi zelenjavo vndar mislim da bi morala gledat kaj boš dala v to juho ,ker vsa zelenjava pa negre skupaj .Toliko za sedaj. vsi ostali pa dober tek ,če ste pri kosilu. jaca Sporočilo je spremenil(a) jaca dne 12. feb 2005 13:08:54

meta.zvonar  

član od: 8.2.2005

sporočila: 3

12. feb 2005 13:16

Živjo! Počasi nam vsem skupaj kar nekako gre, a ne. Dobro se mi zdi, da je v tej dieti toliko sadja, v življenju ga nisem pojedla toliko kot sedaj. Večkrat ko se mi zalušta kaj sladkega sedj vzamem sadje namensto sladkarije. Če pomislim, kaj sem jedla prej v primerjavi s sedaj, ko sem na dieti se mi zdi, da mi je moje telo najbrž močno hvaležno. Lep pozdrav vsem!

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

12. feb 2005 13:27

Miranda 05, tudi jaz imam sadni dan in pravkar sem za kosilo pojedla 3 pečena jabolka, posuta s cimetom. Pojedla sem jih počasi, z nožem in vilico in nekako se mi je zdelo kot "zaresno" kosilo. Sem kar zadovoljna. Lisa

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

12. feb 2005 13:44

Lisa, kako pa jabolka spečeš oz. pripraviš, Sadni dan imam pojutrišnjem. Danes pa sem si spekla paprike in riž mnjami kako je bilo dobro. Pa še to moram povedati da sedaj že tri dni zjutraj jem jabolko (se prisilim) me zanima ali bo kakšna sprememba. nalin Sporočilo je spremenil(a) nalin dne 12. feb 2005 13:50:06

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

12. feb 2005 14:37

Zdravo. Za mano je hudo grešen petek, ampak se ne bom sekirala, ker sem se pripravila na to...bila sem na večerji, ker smo praznovali roj. dan. Ampak, sem že pozabila. tako ali tako imam danes sadje. Miranda, jaz na sadni dan nikoli ne jem zelenjave...pripravim si pa velikokrat topel obrok...kompot, jabolčno čežano, različno sadje narežem ter spečem... Ko že sprašujet kam kaj spada...sem v dilemi glede fižola. Kako je z njim, a spada vse v Š, ali samo fižol v zrnju, stročji fižol pa kot nevtralno živilo. Do sedaj sem jedla samo tistega v zrnju in to na Š dan. Sem si pa danes kupila stročjega, pa ne vem ali si ga lahko pripravim jutri na B ali samo na Š dan? Če je katera prepričana, kako in kaj s tem, naj mi prosim javi. Rožica, potem si pa na istem kot jaz. Pa dobro, samo da ne gre gor, tudi če stoji, a ne? Lp, maychi

miranda05  

član od: 9.2.2005

sporočila: 23

12. feb 2005 14:43

Maychi, Lisa, kako pa spečeta sadje? ps. Mi je ze zal, ampak sem pogresila z govejo juho, ni slo drugace miranda05

tajika  

član od: 2.1.2005

sporočila: 18

12. feb 2005 14:56

HELOU! Tudi jaz imam danes SADNI DAN - sem ravnokar pojedla polovico ananasa in banano. Danes zjutraj -na moj 62. DAN diete - sem se po enem mesecu zopet tehtala. Me je bilo tako strah, ker imam že nekaj časa občutek, da se mi je vse skupaj ustavilo. No, tehtnica je pokazala, da imam 67,5 kg. (Izgubila sem jih že 10,5 - SUPER. Ampak naj vam povem, da sem jih prvi mesec izgubila 8 kg, drugega pa le 2,5.) Upam, da v zadnji tretjini izgubim še -4,5, pa bom PRESREČNA! Že zdaj študiram literaturo o pravilnem kombiniranju hrane, ker si srčno želim, da bom po dieti ZA VEDNO lahko zdravo in pravilno kombinirala živila. Upam, da to niso sanje, saj vsi vemo, kako težko je spremeniti nekaj, kar počneš že celo življenje. Da se, to vem, upam pa, da mi bo uspelo. Velikokrat sem zasledila, da je zelo dobro jesti sadje za zajtrk in šele za malico želodec zaposliti z nekoliko težjoo hrano (npr. kakšno štručko ali jogurtom). Večerje sploh niso prepovedane. Edino, kar je odsvetovano, da ne rečem prepovedano, je sladkor oziroma sladkarije. Te obožujem, čeprav vam moram priznati, da mi med dieto čisto nič ne dišijo. Ko sem včeraj za večerjo jedla sladoled in kekse, so se mi zdeli tako zelo sladki, da mi sploh niso teknili. Ampak vam povem, DA SMO VSI RES FACE. Mene včasih nekateri kar občudujejo zaradi volje, ki jo imam. Toda povem jim, da je tega zmožen čisto vsak, le želeti si mora. Zame se bo pravi boj začel šele po dieti. Takrat bom res na preizkušnji. Toda upam, da sem si in si še bom s to dieto tako prečistila telo, da ga bom zmožna poslušati, kaj mi govori. To je tisto, na kar smo pozabili: NE ZNAMO POSLUŠATI SVOJEGA TELESA. Zapacali smo se, šli stran od sebe, od svojih občutkov. Ne upamo si jih priznati, ker nas je strah, da bi se počutili slabo. Zato JEMO, ker je na koncu vseeno še lažje obsojati se, da smo preveč pojedli, kot da bi si priznali, kaj nas resnično teži. Hrana nam je le IZGOVOR!!!! Veliko uspehov vam želim! tajika

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

12. feb 2005 14:57

Miranda, jaz si sadje narežem na koščke-kivi, banana, malo ananasa, pomaranča (dodaš lahko sadje po želji). Iz dela momaranče iztisnem sok, ali iz limone. Dodam malo cimeta. Potem pa odvisno od tega kako lačna sem, pečem v pečici kakšnih 10-15 min ali 2-3 minute v mikrovalovki. Na koncu dodam še žlico zmrznjenih gozdnih sadežev. Mmmmm, si grem kar sedaj pripraviti.... maychi

jaka brolih  

član od: 15.8.2004

sporočila: 18

12. feb 2005 14:59

Zdravo! Mene pa zanima če se bo kdo v ponedeljek na novo spravil na dieto ali bo povratnik tako kot jaz.Sem si kr kšno kilco nazaj nabrala.No če kdo v ponedeljek začne naj se oglasi da skupaj zaštartamo! Klavdija

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

12. feb 2005 15:13

No, jaz jabolka izdolbem, notri dam žličko zamrznjenih malin (ali ribeza, ali malo mletih orehov), vse skupaj dam v pekač, v katerega nalijem malo vina, notri dam par nageljnovih žbic in košćek cimeta, potem pa pečem v pečici kakšne pol ure. Cimet sploh rada uporabljam, ker sem brala, da koristi pri hujšanju. Glede fižola pa sem brala, da je uvrstitev med B ali OH odvisna od priprave, oziroma spremljujočih sestavin hrane. Če je zraven meso ali skuta...imamo beljakovinski obrok, če je pa zraven zelenjava, je ogljikovo-hidratni (oz.Š v naši dieti). Stročji fižol je pa nevtralen. Morda ni tako, a jaz se po tem ravnam. Upam, da ne delam oslarije. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti