Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

14. feb 2005 12:25

Hojla! Moram rečt, da tudi moj vikend ni bil čisto brez grehov. V soboto ko sem imela sadni dan je bilo vse o.k. Za kosilo sem si spekla mešano sadje in je tako dišalo, da sem se brez problema uprla vsem ostalim dobrotam ki so bile namizi. Pa tudi lačna sploh nisem bila. Vsak sadni dan se mi zdi lažji in tudi energije mi ne majka več. V nedeljo (B dan) pa sem skupaj z našimi jedla mesni fondi in solato. MAŠČOBE!?! Zraven sem si privoščila še za vzorec tatarske omake. Pojedla sem sigurno manj kot tretino mojega obroka pred dieto, pa me je vseeno vse tako tiščalo. Celo popoldne mi je bilo tako slabo, tako da sem si za večerjo pripravila samo malo radiča. Danes si bom za kosilo in večerjo privoščila solato in kakšem krompirček si bom notri narezala pa bo. Se vidi kako se je že po samo 2 tednih želodec skrčil in postal občutljiv na maščobe. Kljub manjšim številom obrokov in občurno manjšimi porcijami spoloh nisem nikoli lačna, včasih bi večerjo najraje kar spustila. Prav uživam že v dieti in upam da tako ostane tudi naprej. Uživajte na sončku. tejčica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. feb 2005 12:55

Naredita si vsaj sadno solato in svečke tudi ne redijo:) Veri

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

14. feb 2005 13:16

Marjetka cvetka, HVALA za recept, sam ta gre bolj na usta kot v usta ;) A ostale ste pa brez idej tako kot jaz, ali ...t? No, veliko srčkov, Darchy

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

14. feb 2005 13:32

Hojla, mene pa zanima to pečeno sadje oz. jabolka, pri koliko stopinjah se jih peče in koliko časa ter ali jih je potrebno kaj priprvit predhodno? Danes imam sadni dan tako da bi želela čim prej to informacijo nalin

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

14. feb 2005 13:50

Če imaš mikrovalovno, daj za 5 minut notr. Jaz jih pa sicer v pečici pečem po občutku, daš na 200°C in gledaš kdaj bo... Nič jih ni treba predhodno pripraviti, edino če želiš, jih prej izkoščiči, po želji dodaj cimet. Darchy

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

14. feb 2005 14:02

Nalin, poglej si še Maychin in Lisin recept na strani 254, oba sta mamljiva - tudi jaz razmišljam, da bi si danes privoščila nekaj drugačnega... Encijan

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

14. feb 2005 14:09

Nalin, sadje po izbiri nareži na rezine in ga daj v jensko posodo. Predhodna priprava ni potrebna, lahko pa dodaš kakšno rozino ali potreseš z rožičevo moko, mletimi orehi, lešniki (v majhnih količinah) in zaliješ s sokom pomaranče ali limone. To pečeš na 150-180 stopinj okoli 30 minut. Odvisno koliko si lačna in kako močno ti peče pečica. Jaz ponavadi sadje vzamem iz pečice in ga samo serviram, vsak si pa po svoje doda cimet in moj najmlajši še sladkor in stepeno smetano. Seveda bo zate samo sadje z malo cimeta :o). Ponavadi narežem jabolka, kiwi, kakšno hruško, banane in pomaranče, ki pa jih jem samo jaz, ker so grenke. Torej, sadje ki ti paše in dober tek. Marina5

jelly  

član od: 27.12.2004

sporočila: 29

14. feb 2005 14:18

cao cao eno vprasanje dragi moji, lahko jem na Š dan joto? brez mesa itak? no da vidim ce bom lahko imela danes kosilo :) al bom spet lacna do vecera :) Vsaka sprememba prenovi naše življenje!

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

14. feb 2005 14:30

Jaz si običajno narežem banano, 2 kivija, hruško in pomarančo. Ožamem 1 pomarančo (lahko tudi limono) in narezano sadne prelijem s sokom. Vse skupaj zavijem v alu folijo (pazi da ne izteče sok) in pečem 30 min na 200 stopinj. Kot so napisale že tudi druge, je za aromo in seveda tudi okus enkraten cimet. Ker je tega sadja veliko, ga imam običajno za 2 obroka. Pa dober tek! tejčica

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. feb 2005 15:07

Jelly, po moje je jota čisto primerna za Š dan - saj ne daš notri kakšnega prežganja, kaj? Na Š dan lahko ješ fižol, krompir, zelje je itak nevtralno, čebulo, česen in paradajz pa tudi. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti