Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

miranda05  

član od: 9.2.2005

sporočila: 23

12. feb 2005 17:17

Lisa, Maychi, ful hvala. Sem se prav lepo napapcala pecenih kivijev, banane in jabcka. A ananas vzamete svez al kar iz konzerve?

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

12. feb 2005 19:39

Zdravo, rožice ! Sem pa res prava punca z dežele (devojka sa sela ), saj sem šele danes našla revijo Rina. In v njej je veliko zanimivega in koristnega, med drugim tudi članek o vlogi glikemičnega ineksa (GI) živil. Napisano je, da je v št. 5/1 seznam živil z navedenimi GI. Ali ima katera od vas to številko in mi lahko napiše nekaj najbolj kritičnih živil, torej tistih, ki imajo najvišji GI, saj pravijo, da GI živil ne smejo biti višji od 50. Sadni dan gre proti koncu. Namesto sadja sem zvečer pojedla malo kislega zelja z malo bučnega olja. Sem ga zelo polomila ? Popila bom še kakega pol litra vode, potem pa postelja. Tako sem se veselila, da bom lahko šla na spehod, pa imamo tako močan veter, da mi ni preostalo drugega, kot sesti na sobno kolo in pregoniti 8 km. Prav zanimivo je, kako dobro se počutim vedno, ko se dobro preznojim. Bom končala moje pametovanje, da vas ne zamorim preveč. Lahko nočko vsem ! marjanca marjanca45

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

12. feb 2005 21:08

Čer. Miranda, prisegam na svež ananas. Vloženega ne maram. In pa trenutno niti cena svežega ni pretirana-danes so ga imeli v Sparu po, mislim da 300sit. Ko se pa cena dvigne, na tam okrog 700 sit, ga pa jem malo bolj poredko, ampak še vedno vsaj enkrat na teden. Marjanca, poglej te strani: http://www.glycemicindex.com/ http://www.diabetesdigest.com/dd_nutrition2.htm Lahko pa vtipkaš glikemični indeks (lahko tidi dieta Montignac) in sigurno boš dobila veliko povezav. Lahko noč, maychi

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

12. feb 2005 22:32

Dober vecer hujsajocim, Tudi sama sem se danes odpovedala vecernemu sprehodu, ker premocno piha. Pa se malo lena sem! Danes sem bila cel dan na surovem sadju in ker nisem imela prevec casa za razmisljanje o lakoti, je kar slo. Marjanca, kislo zelje je prima stvar. Sama si ga velikokrat pripravim na sadni dan. Ponavadi dodam le cebulo in cesen, olju se raje izognem. Tudi zelenjavno juho sem si ze skuhala, pa je bila tako zanic, da si je ne bom nikoli vec. Skuhala sem cvetaco, korencek, zelje, zeleno, por, cebulo in dodala malo soli, cesna in paradiznika in komaj pojedla en kroznik. Zvecer sem vse skupaj zmiksala in se prepricevala, da imam dobro kremno juho, ampak je bilo to dalec proc od resnice. Verjetno bi bila veliko boljsa s kaksno dodano kocko ali jusnim ekstraktom, ampak na sadni dan mi to nekako ni sprejemljivo. Zato si veliko raje privoscim kaksen paradajz z malo soli in cebulo, kumaro ali pa korencek. Pa tudi cvetaco sem samo malo skuhala in jo pojedla toplo. Juhe pa definitvno ne bom vec kuhala! Jaz vedno jem vse sadje sveze. To pa zato, da grizem in odkar sem prebrala knjigo od Judy Mazel, se izogibam konzerv kot hudic kriza. Mogoce ima pa prav glede konzervansov in ostalih dodatkov?!! Vam povem, da res ni bolj grdo debelih ljudi kot so Amerikanci. Tako debeli so, da si niti priblizno nisem znala predstavljati. Njihova hrana je vsa (razen sadja) brez okusa (fizol nima okusa po fizolu, paradajz je brez okusa, kruh ni kruh itd, itd) in veliko jedo ze vnaprej pripravljene hrane. Na vse to dodajo se majonezo in kislo smetano, da ne govorim o raznih hamburgerjih. Vsa njihova hrana ima rahlo sladkast okus (celo salama), ce pa jes v restavraciji je okus bolj normalen, cene pa astronomske. Edina stvar, ki mi je bila dobra je bil sladoled. Odlicno pa sem jedla v grskih, italijanskih,kitajskih ali japonskih restavracijah. Nocem kritizirati, ampak moram tole napisati. Tudi knjiga Judy Mazel je za mene prevec amerikanska. Majoneza recimo, pa hamburgerji in brez miganja! Mogoce sem res prevec staromodna, ampak meni je veliko blizje evropski Montignac. Verjetno je razlog, da imam veliko raje Montignaca ta, da imam tako zelo rada meso in se veliko lazje odpovem sladicam kot pa mesu. Kot sem ze napisala, to je samo moje mnenje in vsakemu pac odgovarja nekaj drugega. Priznam pa, da sem se odpovedala sadju med obroki in to ravno zaradi Judy, ceprav ne vem koliko casa se bom tega drzala, ker mi poleti veliko bolj pase pojesti kaksno nektarino ali malo grozdja kot pa tisto kar je ostalo od kosila. Ne zamerite, ker toliko pametujem. Danes sem malo slabe volje, ker moram jutri v sluzbo. Pridejo eni poslovni partnerji in z direktorjem jih peljeva na kosilo. Imam pa to sreco, da je jutri spet B dan. Veliko raje pa bi doma jedla segedin, ki sem ga skuhala malo prej. Kar polna usta slin imam in tako lepo "dietno" je pripravljen - skoraj brez mascobe. Ga bom pa za vecerjo malo :o). Lep sobotni vecer vam voscim in se lepso nedeljo!! Marina5

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

12. feb 2005 22:38

P.S. Viva Montignac, vendar pa njegova dieta ni prevec primerna za ljudi, ki delijo pisarne z sodelavci. Polnozrnat kruh, zelje, rjavi fizol, polnozrnate testenine, nepreciscen riz, zelenjava, sadje ... vse to povzroca zelo neprijetne procese v telesu in posledica so zvocni in aromatski stranski ucinki :o)) Marina5

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

13. feb 2005 0:26

Hoj danes se vam pa malce pozno javljam, berem vas redno vendar, nisem imela kaj napisat. Sedaj pa imama. Tako zelo sem lačna, vem, da ne smem in tudi z vodo se "nacejam", v življenju še nikol tolk vode nisem spila kot danes. Žal pa mi ne zaleže, pa še vročino imam. Tako da se bom kar spat spravla (če bom lahko zaspala). Upam da ste ostali čili in zdravi. nalin

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

13. feb 2005 15:32

Hojla, ali nobena danes ni obiskala foruma? Danes je pa zame kar težek dan, sem pelala mojga peskota ven in ko sem se vračala po enournem sprehodu domov ga je napadal drug pes (sem mislila da ga bo zaklal). Pa tako lepo se je dan začel, no v glavnem ko sem prišla domov se je ravno testo za pico pripravil (v kruhomatu) in potem juhuhu, sem jedla pico ki ji ni para. Danes sem prvič jedla pico iz polnozrnate moke in lahko vam zagotovim da je ni boljše (od sedaj naprej samo polnozrnata moka). In kako ste kaj ostale preživele nedeljo? nalin

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

13. feb 2005 17:27

Danes se res - izgleda, vse zabava naokrog. Tudi jaz sem izkoristila sonce in se lepo nahodila. Nalin, pa ja ni kaj hudega tvojemu kužku? Kako so ljudje brezobzirni s temi svojimi nevzgojenimi cucki - vsaj na povodcu naj bi jih imeli! Meni je dostikrat tesno, ko grem nasproti kakšni veliki mrcini, ki spuščena leta naokrog. A narediš testo za pico popolnoma iz polnozrnate moke, ali daš notri kaj črne zaradi lepšega vzhajanja? Jaz ga namreč delam tako - popolnoma polnozrnato testo mi pride gosto, težko. Če je kakšna fora, napiši! Lisa

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

13. feb 2005 19:20

hojla, in že je vikend pri koncu! Danes sem imela Š dan in sem jedla slasten krompir, narezan na kocke, popečen v teflonki, z bučkami, papriko in čiliji. Ker je fant dodal precej čilija, sva zadevo "ohladila" s kislo smetano, ki sem ji dodala kislo kumarico, peteršilj in zeleno, pa malce začinila. Vam povem, božansko. Sicer pa moja kilaža že tudi kak teden stoji (hej, bolje, kot da gre ^). V tem mesecu bi rada oklestila vsaj kakšne 2, 3 kilce, pa nekaj še v zadnjem delu, pa bom superca. Jutri je Valentin, jaz sem pa srečnica na OH. Imate kakšne posebno sladke, preizkušene recepte, ki jih priporočate za ta skomercializiran dan? SRČKASTO VALENTINOVO, Darchy

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

13. feb 2005 19:59

Lisa, moj arsi je hvala bogu ok, sam sem se pa zelo prestrašla, sem se odločila da kupim tisto ovratnico ki jo imajo ponavadi buldogi in podobni psi (usnjena s kovinskimi š*****mi), pol pa nej si vsi psi polomjo zobe. Drugače je pa tudi moj pesko mrcina (30kg), in ponavadi ga iz povodca spustim kje na polju ali pa za savo in moram priznat da se ga veliko ljudi boji (mislijo da je volk). Če bi vedela da je moj pes napadalen bi mu pa obvezno nataknila nagobčnik (ponavadi ga vseeno nosim sabo če bi slučajno kdo s manjšim kužkom to zahtevu). Za enkrat pa moj pesko ni še nobenega napadu, imam ga pa nenehno pod nadzorom (če bi videla da dela grbo in kaže čekane bi ga takoj dala na vrvico pa nagobčnik gor. Ja testo je ves iz polnozrnate moke, je res težji in tudi vzhaja ne tako kot bi mogel in to mi tudi bolj ugaja, ker ne maram preveč debelega testa. (naslednjič bom v testo umešala še popečen česenček pol bo šele juhuhu!!! Lep pozdrav nalin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti