Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

11. feb 2005 10:19

Encijan, sira pojem zelo malo (je zelo nasiten). Glede balastnih snovi imaš mogoče kar prav, samo po njih postanem takkooo zelo lačna, čeprav na beljakovinski dan pojem veliko ohrovta, na š dan pa pojem riž za veliko zelenjave, še večkrat pa jem fižolovo solatao ( moja najljubša jed), na oh dan pa ponavadi jem samo makarone s kečapom in kakšno srbsko solato zraven ( mi drugo ne paše). Mogoče pa bom res morala malo več navadne zelenjave pojest. Zdej pa ena dobra novica iz strani moje tašče, njej se pa kile tako zelo poznajo da bo mogla celo konfekcijo zamenjat, čeprav po kilah ni veliko zgubila se ji pa pozna na cm-jih, mislim da jih je zgubila več kot 10 cm (BRAVO!!!!!!) Danes imam b dan, kaj bom jedla še ne vem. nalin

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

11. feb 2005 10:19

Marjanca45, tole s slabo prebavo in povišanimi kg po vsej verjetnosti drži. Ta dieta naj bi po moje prav z živili z veliko balastnimi snovmi (dopoldne samo sadje, kuhana in dušena zelenjava k glavnemu obroku) in veliko popite vode pripomogla k čiščenju telesa, in izločanje blata je eden izmed načinov tega čiščenja. Zato isto vprašanje tudi tebi (sorry, ker se ponavljam!). Imaš pravo razmerje 70-30? Tega sicer res nisem zasledila v Rinini klnjižici, ampak tako je načelo zdrave prehrane po principih naravnega zdravja oz. naravne medicine, na osnovi katere je po vsej verjetnosti osnovana tudi 3MD. Res je, da smo različni, meni npr. se je prebava blazno izboljšala, že ko sem uvajala sadje dopoldan, po uvedbi ločevanja in 3MD-ju pa je bilo samo še bolje. Prej tudi po več dni nisem odvajala blata, sedaj pa včasih tudi po večkrat na dan. Tudi možu se je odvajanje občutno izboljšalo, odkar dopoldne do malice je sadje (prej ni jedel nič!), ločevanja pri malici večinoma ne upošteva, doma pa različno, ponavadi jeva isto, včasih pa si privošči še kaj za zraven (meso h krompirju ipd). Zato mi je kar težko, ko slišim, da imate ob taki prehrani težave z odvajanjem... Glede obroka ob 5-ih popoldan, bi ti priporočala, da če ne moreš zagotoviti časovnega razmika, raje ne večerjaš - se pravi na B dan potem ni večerje, na Š in OH pa bi za silo še šlo (ob 8-ih zvečer). Encijan

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

11. feb 2005 10:54

Pozdravljene, Marjanca45, jaz do 3MD nikoli nisem imela problemov s prebavo. Sicer nič čudnega glede na zaužito količino hrane Zato sem bila kar malo nesrečna, ker sem preštevala dneve v tednu ko sem šla na veliko potrebo. Punce tukaj so mi predlagale Donat in po pravici povedano, mi ni veliko pomagal. Povzročal mi je vetrove, pognal pa me ni. Se opravičujem zaradi tako nazornih opisov, ampak drugače ne gre. Zdaj zjutraj na tešče pijem jabolčni kis z vodo in pol žličke medu. Za spoznanje se je situacija izboljšala, še vedno pa ni tako kot nekdaj. Tolažim se, da pojem manj in zato tudi odvajam manj. Gledam pa, da se dovolj gibljem. Večerni sprehodi so mi prešli v navado in mislim, da naredim vse kar je v moji moči in zato sem se glede tega nehala sekirati. Je pa res, da nimam nobenih težav in vagam se tudi ne, tako da ne vem ali to vpliva na mojo težo. Nizek pritisk - HA! Od nekdaj imam zelo nizek pritisk in v času 3MD nisem opazila nobenih sprememb - nič drugače se ne počutim. Nazadnje sem ga merila nekje decembra in ob dobri prehrani sem ga imela 95/60. Včasih me vrže, ne glede na to kaj in koliko jem. Takrat imam občutek kot, da mi je nekdo posrkal vso življenjsko energijo oz, kakor da bi se najedla uspaval. Pomaga pa mi deci črnega vina, kakšen košček suhega svinjskega ali pa cola-rum. Ponavadi se mi to zgodi poleti in potem popijem deci (al pa dva) črnega in se prijetno okajena uležem v senco. Živel nizek pritisk hahahahahahahaha Toliko zaenkrat, držite se Marina5

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

11. feb 2005 11:26

Pozdravljene! Oglašam se zaradi nizkega pritiska. Pri meni je vse v redu. Niha mi samo od 110/75, ko sem v 3MD in do 125/85 ko nisem v 3MD. Ne vrti se mi , počutim se odlično, le zebe me večkrat Moja prijateljica je zadovoljna, saj se ji je pritisk znižal, ker je imela previsokega, drugače pa je z mojo sodelavko, ki je dieto prekinila, ker se ji je tako, kot nekaterim na forumu, zvrtelo, izgubila je zavest in tla pod nogami. Iz tega lahko razberemo, da je od ljudi odvisno, kako telo odreagira. Zares se moramo poslušati sami, se opazovati in se prilagajati. Tudi jaz sedaj, ko nisem več vegetarijanka, pojem manj sira kot prej, ponavadi me peče zgaga in se mi spahuje po njem. Zadovoljim se z jogurti in skuto. Rožica, v torek sem bila prvič na Višarjah. Zdaj te razumem, ko pišeš o užitku. Proge so dolge in zjutraj še brez kupov snega in nezdrsane. Pa še to je v redu, ko se gor voziš z gondolami ali sedežnico. Sicer sem pa po govorici sodeč imela občutek, da smučam v Sloveniji, saj italijanskega jezka skoraj nisem slišala. No, pa lepo se imejte!

Novinka  

član od: 6.2.2005

sporočila: 4

11. feb 2005 12:33

Lep pozdrav vsem skupaj! In čestitke vsem, ki ste lepo vztrajne in vztrajni! Kar nekaj vas piše, da vas zebe - jaz te težave rešujem oziroma preprečujem tako, da zjutraj in zvečer telo zmasiram z masažno rokavico (tiste iz rastlinskih vlaken se meni najboljše obnesejo). 5 - 10 minut mi je čisto dovolj. Potem pa tuš - veikokrat izmenjava tople in hladne vode. Meni pomaga - upam, da bo tudi vam! Pa veliko izgubljenih cm in kg še naprej! Novinka

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

11. feb 2005 12:41

Encijan, oprosti moji nevednosti, toda kaj pomeni razmerje 70-30 ? Vode popijem do 2L/dan, gibljem se, zjutraj pijem Donat, pa tudi ni pravega ucinka. Je pa res, da imam ze od nekdaj probleme s prebavo. In tudi kolicine hrane sedaj verjetno niso toliksne, da bi to moralo biti bolj pogosto. Ne vem, ta teden se pac enostavno ne pocutim dobro in ne vem, zakaj. Zelo vesela sem bila pri tej dieti, ker me je koncno nehal boleti zelodec, nic vec me ni napenjalo, ta teden pa ni tako in ne vem, kaj sem naredila narobe. Sem pa ugotovila, da od sadja moj zelodec najmanj mara jabolka, zato jih jem zelo redko. Hvala vam za vse nasvete, ki jih bom upostevala in upam, da mi bo boljse. naj ze bo konec delovnega dneva, da grem v knjiznico po "mozgansko hrano" in ne bom mislila na moje kilograme! lp marjanca marjanca45

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

11. feb 2005 13:37

Marjanca45, na strani 251 sem že enkrat o tem pisala, pa se nisem hotela ponavljati, zato sem tebi res vse skupaj napisala "napol v šifrah". Sorči! Tole je iz prejšnejga sporočila: "Pri sestavi obroka je namreč pametno upoštevati razmerje med koncentriranimi in balastnimi živli (vsaj 70% balastnih - zelenjava, solata ipd. in max. 30% koncentriranih - meso, kruh, riž, testenine...)" To sem napisala zato, ker se mi zdi, da je pri 3MD morda malce premalo poudarjeno, čeprav recepti so večinoma oblikovani tako, da poleg zrezka, riža, krompirja, fižola - ali česarkloli že - vedno pride tudi še kuhana ali dušena zelenjava in solata oz. presna zelenjava. Nepravilno razmerje (preveč mesa in premalo zelenjave) lahko namreč pripomore k slabši prebavi in ker ne vem, kako si obroke posamezna pripravlja, sem pač to izpostavila. A se razumemo?

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

11. feb 2005 13:49

Encijan, saj sem res smotana. Ravnokar sem prebrala prejsnjo stran in nasla tvojo razlago, zato se opravicujem. Hvala se enkrat za pojasnilo. Moram priznati, da na to razmerje nisem bila posebno pozorna. Vem le, da imam pri B ali S kar dosti solate, ki jo obozujem, sploh zeleno. Ampak 70-30 pa verjetno nimam. Edina stvar, ki jo pri tej dieti pogresam, so moji zajtrki - polnozrnati kruh z razlicnimi dodatki od medu, marmelade, klobas, sira, paradiznika itd. Vsega drugega imam dovolj. To pa mi res manjka. Ampak se da preziveti, ceprav zelja ostaja. marina5, ne vem kako zdrzis, da se ne tehtas. Vem da ni prav, ampak jaz se tehtam skoraj vsako jutro. Tega sem navajena se od prej, ker so mi zaradi operacije hrbtenice "svetovali", naj imam cim manj kg in da se ne smem zrediti. Tehtnico imam pri postelji in vsako jutro pol petih stojim na njej, potem pa pol ure telovadim zaradi hrbtenice. Sem nora, kajne ? Pa si ne morem pomagati. Ko vidim, da gredo kg dol, dobim neverjetno voljo. Samo ta teden pa res nic dol. kaj dol, gor 1 kg ! In sem kar jezna, se posebej, ker ne vem, zakaj. Pa bo ze. Danes bom pol ure gonila sobno kolo, jutri pa 5km po snegu, pa bo. Hvala vam punce, zelo mi pomagate ! lep dan marjanca marjanca45

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

11. feb 2005 14:08

Moram reči, da je tudi meni dieta prinesla zaprtje, čeprav sem bila prej bolj "na ono stran". Noben nasvet s foruma ni pomagal, dokler ena ni svetovala kislega zelja (ali repe, ne spomnim se več točno). Zelje pomaga in to ne glede na način priprave. Sedaj ga jem čimveč kot prilogo ali glavno jed. Imam tudi nizek pritisk, na vodni dan se mi je pošteno temnilo (malo je zgledalo, da bom šla na tla) zgodaj popoldne, potem sem se pa spomnila, da že celo uro nisem pila. Napila sem se vode in skuhala eno kavico. Potem sem pa prišla k sebi. Tudi sicer pri teh problemih pomaga veliko tekočine, če je zelo hudo pred pitjem vode poližem še malo soli. Sliši se bedasto, ampak koristi. Je pa tudi recept od Marine dober! Marjanca45, kolegica, jaz sem tudi "hrbteničarka" in tale dieta je ena od posledic. A narediš vse vaje za hrbtenico v pol ure? Jaz piham skoraj celo uro. So pa te vaje koristne tudi za videz, a ne? Lisa

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

11. feb 2005 14:39

Hoj, no spet sem iz sprehoda, tako lepo je zunaj škoda je le dani ni malce več snega zapadlo. Na sprehod sem se kar težko spravla saj me je glava tako zelo bolela, pa tudi sedaj me boli kot hudič. Drugače se pa bolje počutim od kar se ne vagam in ne merim več, kar lažje mi je. Mislim da nisem več tolk zatežena. Lep sončen pozdrav nalin Sporočilo je spremenil(a) nalin dne 11. feb 2005 14:40:45

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti