Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

miranda05  

član od: 9.2.2005

sporočila: 23

9. feb 2005 20:14

Pozdravcek vsem na tej strani! Danes je moj 17. dan (B) in koncno sem se opogumila, da kaj napisem, berem vas pa ze od 200. strani naprej. Priznam, da komaj dohajam. Se dobr, da sem danes na bolniski, sem nadoknadila vso zamudo, hihi. Sem se ena, ki zadnjih 17 dni poje precej vec sadja, kot pred 3MD in mi ravno tko ni bilo jasno, kako sem zbolela. Pa vendarle, zunaj je mocno mraz in menda se v takem virusi najboljs razmnozujejo. Svaka cast vsem, ki tako pogumno vztrajate, se men date voljo, k je nimam glih na pretek. Sploh zdej ob bolezni sem se malo prekrsila, pa se rojstni dan sem imela. No, ampak danes se spet lepo drzim, pa tut lacna nisem vec tok. Vaga pravi -3,5 kg, na centimetrih se pa tut ze nekej pozna - se ne zanesem glih najbolj nanje, ker nikol ne vem, a sem glih fajn vdihnila in pomerila ali glih fajn izdihnila in pomerila. Zato se mi zdi vaga bolj nepristranska. Kljubvsem pristranskim meritvam, tanajljubse hlace me ne tiscijo vec tok v pasu kot so me, to pa tut nekej velja :)))

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

9. feb 2005 21:06

Ojla! Punce ne se kregat!!!! A še ne veste da od jeze rit raste?! Dipsi, glede informiranega kozarca sta ti pa Maychi in Marina5 čisto prav povedali. Men ga je fant kupil nekje v Idriji. Če te zanima točno kje, se lahko pozanimam. Drugač pa punce in fantje, bodite veseli dokler ste na dieti, ker pol je hudič, saj se včasih kar težko kontroliraš. Si misliš, ah saj lahko saj je dieta že za mano ipd. Sicer js mam kr srečo, saj sem v slabem mesecu po dieti zgubila še 2 kg kljub kar nekaj grehi. Ja, res tokrat pa tud js nism tolk močna kot sm bla v času diete. Vsi, ki kaj bolehate, vam želim čimprejšnje okrevanje. Sicer je blo pa mene med dieto sam tega strah, da bi jo mogla prekint zarad zdravja. K sreči sm jo srečno izpeljala do konca. To želim tud vsem vam, ki ste za mano. Nalin, kako pa je kaj s tvojo prebavo? Po moje par dni ne greš na veliko potrebo, da imaš kljub vodnemu dnevu +1 kg. Če je to, pij mlačen Donat na tešče. Men pomaga. Marina5, hvala za povabilo na vampe, ampak jaz bi prosim brez parmezana ker mi je bljak. Lotos, kako lepe misli! To si je vredno zapomnit, ker vse drži! Nočko kokos

dragana  

član od: 14.6.2004

sporočila: 18

9. feb 2005 22:09

misel: kdor si RESNICNO zeli doseci svoj zastavljeni cilj, bo nasel nesteto nacinov kako, kdor pa ne , bo nasel nesteto praznih opravicil!!! Sporočilo je spremenil(a) dragana dne 09. feb 2005 22:09:50

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

9. feb 2005 22:59

Čer! Lisa jaz se pridružujem tvojemu mnenju, ujezi me, ko vidim da se nekdo smo izgovarja in sprašuje za mnenja kako bi bilo. In ne bi se odpovedal temu in onemu in pojedel bi pač kar pač bi želel. Ljudje božji, za rezultate je treba tudi kaj naredit. Še nekaj. Mislim, da je tema 3MD, torej si izmenjujemo izkušnje in nasvete o 3MD in po njej. Sara čisto normalno se mi zdi da so ljudje, ki jim tak način prehranjevanja ne odgovarja. Zato ti predlagam, da si poiščeš sebi primerno dieto. Vendar vseeno mislim, da se je pred vsako dieto treba psihično pripraviti, ker pač vemo kako deluje telo (se prične branit, zaradi tega slabo počutje....), vedi da nisi edina, ki se je na začetku diete slabo počutila, tudi jaz sem se, bila sem brez voljna in brez energije, pa si upam trditi, da nisem edina. Vendar je ena bistvena razlika, me smo kljub težavam vstrajale, ker smo imele jasno zastavljen cilj, predlagam ti, da razmisliš kaj si želiš. Mogoče ugotoviš, da želiš spremembo na dolgi rok, mogoče ugotoviš da je za to spremembo najbolj primerna 3MD, takrat se nam javi, tudi tebe bomo podprle. Maychi a si že bolje? Je pa res problem tale pepelnična sreda, je treba kar dvakrat pazit da se ne pregrešiš. Jez sem se cel dan nekaj obremenjevala s tem postom. Kaj se lahko in kaj ne. Pa mi je fant rekel, da naj že neham, da jaz itak ne poznam drugačnega posta, kot vodnega. Hecal se je, da jaz smo slišim post pa že neham jest. Saj veš danes je polna luna. Nočko! Rožica. p.s. Aja, Korošice ve pa kar pogumno in brez grehov prosim, da ne boste kvarile povprečja. Joke!!!!! Lahko noč! Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

tajika  

član od: 2.1.2005

sporočila: 18

9. feb 2005 23:48

LEP POZDRAV VSEM NA FORUMU! Se ze kar nekaj casa nisem javila, ker sem imela studijske obveznosti. Sama sem danes pri 59. dnevu, vceraj sen imela 2. vodni dan. Tehtala se nisem ze kake tri tedne. Ko sem se nazadnje, je vaga pokazala -8 kil. Imam pa obcutek, da drugi mesec nisem veliko izgubila. Povejte mi, tisti, ki imate s tem izkušnje, če ste imeli podobne probleme. Kako pa je s tretjim mesecem in potem po dieti. Mislite, da mi bo uspelo izgubiti še tistih 7 kil oziroma vsaj 5? Trenutno mam krizo, ker se mi zdi, da sem ze kake štiri tedne na isti teži. Grešim ravno ne, mogoče včasih s kakšno belo kavo. Na OH-dan pa pojem zelo veliko, ker mi ful paše. Tudi drugače se vedno najem do sitega. Pa še nekaj se mi zdi. Sama sem namreč bolj hruškaste postave, pa se mi zdi, da v noge še najmanj hujšam. Najprej sem izgubila v obraz, nato v joške, potem trebuh, rit, boki in noge pa se nočejo tak hiter zmanjšat, kot bi hotla. Saj vem, akaj boste rekli, TELOVADBA! Ja, ampak že kar nekaj časa vsak dan sedim za računalnikom, ker pišem diplomo, sicer potem migam z batšejperjem, ampak pretirano se ne pretegnem. Fajn se mejte! pa pa tajika

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

10. feb 2005 0:48

No danes mi je računalnik neki zašteku pa nisem mogla brat, šele zdele se je v red spravil. Ja kokos, na veliko potrebo hodim na tri dni, pa še tisto je zelo malo in blato je normalno in tudi zvija me ne. Ko ste že nekaj govorile o kliku, jest sem ga danes doživela (sem mela čas za premišljevat), Ne bom se več vagala in ne bom se več merila do konca diete, ne bom se več sekirala, diete se bom držala 99%, 1% so pa možne napake ki jih bom storila nevede. Zanima me nekaj glede oreščkov, kako jih uvrščate v prehrano, jih jeste kot samostojni obrok ali jih mešate z drugo hrano? Ananas ki sem ga pred časom jedla na sadni dan pa ima še danes vpliv name oz. na mojo kožo, sem tako mozoljasta, kot še v življenju nisem bila (tudi med puberteto) Moj matej je zbolel ima navaden prehlad s temperaturo od 38°C do 39°C, ubožček cele dneve samo spi. nalin

lkc  

član od: 24.1.2005

sporočila: 66

10. feb 2005 7:50

Mene pa zanima to glede lune. Včeraj je bil moj B dan in če bi se držala lune, ne bi nič jedla, kako pa potem naprej, ali grem po vrsti z Š dnem, ali začnem spet z B dnem Sicer pa mislim, da bi bilo bolje se teh lun držati po končani dieti (mimogrede, tudi jaz sem naročila Rinino knjižico za potem). Glede raznoraznih diet in hujšanja, mislim, da takšne, kjer bi vse in kolikor bi hotele jedle, pa hujšale brez miganja, ni, čeprav se mi zdi, da je ta ločevalna še najbolj enostavna (ni treba šteti kalorij in podobno), pa tudi učinkuje. Sem pa opazila in ugotovila, da tudi tisti suhi ne pojedo vsega in toliko, kot bi želeli oz. bi imeli, in je to nekakšna vrsta diete, čeprav ne ravno ta prava, zato pa so suhi. Zato kar lepo naprej in veliko veselja Mateja lkc

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

10. feb 2005 8:37

Živjo Nalin! Oreščki se lahko uživajo na saden dan, kot samostojen obrok. V Rinini knjižici piše,... kupite si 10 dag oreščkov in jih razdelite na štiri dele in jih uživajte tekom dneva. Oreščki in semena res da vsebujejo maščobe, vendar rastlinske, toda kar je preveč ni zdravo. Soljeni in praženi so prepovedani. Ikc, glede luninega posta se držim normalnega zaporedja dnevov, torej danes bi imela Š, če bi bil včeraj B. Ker se le redko zgodi da se lunina mena prične zvečer, oziroma tako, da se moraš cel dan postiti. Lahko se prične npr ob 14:00, potem lahko še poješ nekaj malega za kosilo. Pač do tiste ure, potem pa 24 ur ne ješ nič. Lep dan! Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

10. feb 2005 8:41

Hojla! kako ste kaj danes? Mene pa zanima koliko nas je pričelo 10.januarja (predvidevam, da vsi tisti, ki smo hoteli najprej pospraviti preostale novoletne dobrote in nato resno zaceti...). Vem samo za Robija...a je še kdo, ki je dan na OH? Jaz bom imela PALAČINKE! Že celo večnost se mi luštajo, zdaj je pa idealna priložnost, da si jih privoščim Joj, kako bo lušno! Hja, pa tudi na valentinovo imam OH - a ni to fino? Moj najljubši dan z mojim najlubšim! Po moje bom čist pocukrana Mejte se, Darchy

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

10. feb 2005 11:16

Ja kje pa ste punce? A ste vse zunaj na zraku in se rekreirate? Verjetno ne, ampak lepo se pa sliši, ni res?! Tako me vleče ven pa moram sedeti tukaj in zdajle sem prvič našla minutko časa, da se malo javim. Liza, glede tvoje zadnjice predlagam prijazno prepričevanje. Zvečer se usedi po turško in začni svoji zadnji plati prigovarjati, da naj vendar malo skopni. Ni hudir, da avtosugestija ne bi pomagala, če vse drugo odpove :o)). Tajika, tudi sama imam debela stegna. Vse hlače imam med nogami znucane in verjemi, vse se lažje stanjša, stegna so najbolj trdovratna. Najbolj pomaga plavanje in hoja. Seveda pomagajo tudi druge vaje, vendar boš verjetno vedno ostala "svoje oblike". Hej, to je vendar ženska postava in prosim te, da to akceptiraš in se s tem samo hvališ. Kaj pa pol, če imaš malo debelejša stegna, ti vsem povej, da je to tipično žensko in to že mora biti super!!! :o) Nalin, kar pravi Rožica o oreščkih drži. Vendar pa jih te jej na B dan, mesa ne ješ, jajca ti škodujejo, ostalega pa si že sita. Naredi si recimo solato in jo potresi s poljubnimi oreščki (po želji jih nareži). Skuhaj si zelenjavo in pripravi kakšno polivko z oreščki, itd. Postni dnevi .. hja, meni ni bil problem držati posta en dan. Lahko bi bila brez hrane še naprej, vendar ko enkrat okusim hrano, potem sem pa nenasitna. Jedla bi in jedla in zato se zdaj raje kar redno prehranjujem, da me potem ne popade "ta požrešna". Gledam tudi, da ne izpuščam obrokov, čeprav me včasih kar prime, da ne bi jedla ničesar. Tajika, če ti slučajno do konca diete ne bi uspelo zgubiti željenih kil, boš imela priložnost še kasneje. Sicer je to najhujše obdobje, ker je treba obdržati red in disciplino, ampak imamo močen motiv - POLETJE!!! Torej hujšarice in hujšarji, veselo naprej in veliko močne volje vam želim! Marina5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti