Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Baby*  

član od: 1.9.2004

sporočila: 4

2. sep 2004 20:10

Hvala draga JamieO! veš,danes sem si ga čisto po pomoti privoščila, verjamem pa da si ga v naslednjih dneh zagotovo ne bom! Hvala za odgovore sem jih zelooo vesela!Vesela bom vsakršnega nasveta, da se vsaj malo vpeljem v to! saj sem zelo aktivna in prebiram stara sporočila, mogoče pa najdem tudi kak odgovor!želim ti lep preostanek dneva ter jutri nasmejan dan! , Baby*

JOKL  

član od: 27.4.2003

sporočila: 108

2. sep 2004 21:07

Hojla, kako "spohate" sir v pečici? Koliko časa, koliko stopinj? Enkrat sem probala piščanca, sigurno sem nekaj narobe naredila, je bil ful suh in brez barve. JOKL

JOKL  

član od: 27.4.2003

sporočila: 108

2. sep 2004 21:13

Baby, jaz sem na OH dan največkrat (na začetku) 3MD jedla makarončke z drobtinicami. Nisem mogla verjet kako je to dobro (ko si lačen...). Zdaj pa testenine z dušeno zelenjavo (ratatuj-neki podobnega). Se ne morem naveličat, enkrat je več te zelenjave, enkrat druge, pa ful začimb. Uspešno kombiniranje JOKL

hamer  

član od: 30.10.2002

sporočila: 27

3. sep 2004 8:14

Doro jutro punce! Lep pozdrav vsem skupaj, posebaj pa še vsem novim članicam. Smo pogumno in uspeh je zagotovljen. Za menoj je prvi vodni dan!!! Joj kako sem se ga bala. Ampak na veliko presenečenje sploh ni bilo težko. Res pa je ,da sem bila cel dan ful zaposlena, tako a sploh nisem imela časa pomislit na hrano. M oram se malo pohvali, da se v enem mesecu (tehtala sem se en dan pred sadnim dnevom) in sem izgubila 4 kg od 6kg koliko jih imam namen izgubiti oz. toliko da bo moj ITM 20! Res pa je, da sem zelo malo grešila. Pa tudi kruha nisem nikoli jedla, tako da skoraj ne vem več kakšen okus ima, pa tudi juhi sem se odpovedala razen kakšni zelenjavni (samo voda, zelenjava in malo soli).No jutri bom pa na VELIKO grešila saj grem na ohcet! Tukaj se pa res ne mislim držati diete!!!Se strinjate? Dovolj bo za danes LP valči

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

3. sep 2004 9:28

Živjo vsi, nekaj dni me ni, pa komaj sfolgam prebrati vse strani. Pridni, pridni.. Baby, jaz sem na zadnji OH dan jedla testenine s praženimi gobicami. Zamrznjene šampinjone popečeš na prepraženi čebuli, dodaš začimbe in veliko svežega petršilja, popraš, soliš, lahko dodaš malo žličko kisle smetane in vse skupaj zmešaš s kuhanimi testeninami) Uf kako je dobro! lahko si sama spečeš pizzo ali pa greš ven in naročiš zelenjavno brez sira. Kakavu se pa raje izogibaj - vsaj na začetku. Jaz imam danes B dan in bom za kosilo jedla mešano solato - paradižnik, por, paprika in hrenovke, le kaj bi za večerjo? - ja HRENOVKE, A NE?? Hamer zelo si pridna. Jaz razmišljam, da bi vodni dan zamenjala v še en vitaminski dan, ker mi tisti dan še nič groznega ni, potem pa vse skupaj pride za mano in se ne poberem nekaj naslednjih dni - tresenje, mraz, vrtoglavice... Po sadnem dnevu je pa vse vredu. Jutri si pa kar privošči, saj imaš riž pa krompir na seznamu, če se ne motim.. V tem smislu je pa vsega dovolj na porokah. Oooo, Dušan se je tudi vrnil? Zeloooo priden alja

Bar*ba*ra  

član od: 17.8.2004

sporočila: 12

3. sep 2004 9:32

Pozdravljene! Dobra varinata jedilnika na OH (vsaj meni) so mlinci, ki sem jih poparila s slano vodo (kot po receptu), potem pa prepražila na drobtinah, začinila po želji, na koncu pa dodala majhen curek sladke smetane. Zdraven pa solata - jaz sem si zbrala radič. Njam! Bolje da ne razmišljam, saj imam danes sadni dan - jutri, v soboto, pa prvi vodni!!!! Pa pa Bar*ba*ra Sporočilo je spremenil(a) Bar*ba*ra dne 03. sep 2004 09:36:55

Sibila  

član od: 8.7.2004

sporočila: 62

3. sep 2004 12:50

Zdravo vsem, novim in starim. Danes sem zopet boljše volje, saj se je tehtnica končno zopet premaknila navzdol, po več kot enotedenskem mirovanju. Po dolgem času zopet vidim 6 spredaj, res fajn občutek. Do konca imam še natanko 3 tedne. Z rezultati sem zadovoljna, čeprav bi lahko bili še boljši, če bi se 100% držala diete, vendar nočem prehitro hujšati (beri: raje majčkeno grešim tu in tam). Sissi, včeraj sem tudi jaz jedla pečen krompir. Obožujem ga (le kaj ne?). Danes pa imam na programu pizzo z bučkami in gobicami. Komaj čakam. Matjaž, si pa slika, da se ti je ljubilo zbirat vsa naša imena. Je pa res, da šele sedaj vidimo kako veliko nas je in to še brez tistih, ki nas samo prebirajo. Sibila

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

3. sep 2004 13:17

alja ja vrnil sem se samo duhovno fizično še ne , sem pa blizu ane ko vas prebiram sedaj samo zbiram pogum da se res vrnem tut v dieto nazaj , samo še cakam na bogve kaj , ne vem no , pač v glavi se moram odločit , pa veckrat pogledat v ogledalo da nisem nič fejst z tem trebuščkom sam res bo treba kej spet narest malo si zaloge da bom lahko za novoletne praznike lahko spet jedel.... to se prav bo treba kar zaceti ane ..... lep dan vam želom še naprej Dušan

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

3. sep 2004 14:21

Hojla! Danes sem od svoje zdravnice dobil nasvet, glede naše diete in upam da se ga bom kar držal. Zato ker dosti fizično delam. Zdravnica mi je rekla, da bi bilo pametno tisti kos kruha, ki pripada pri kosilu, pojesti za zajtrk s kakšnim rahlim namazom, ostalo pa cel dan po dijeti. Pravi da zaradi tega nebi smelo biti obremenjeno hujšanje, ker se z aktivnostjo ta kos kruha kar hitro pokuri. Morda se bo shujševanje malo upočasnilo, a je bol zdravo. LP vsem. Ažo-koh

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

3. sep 2004 19:12

Ojla. Danes imam OH. Za kosilo sem imela testenine z zelenjavno polivko, za večerjo sm pa malce eksperimentirala. Listnato testo sem na tanko zvaljala, ga polovico malo pomočila z vodo (namesto z jajcem), rahlo posolila in posula z začimbani (koprom, poprom, timijanim, kajenskim poprom, rdečo papriko, baziliko, čilijem, .......) pokrila z drugo polovico testa zrezala na koščke še po vrhu malo pošpricala z vodo (da se preveč ne izsuši) in spekla v pečici na peki papirju. Odlično je bilo. Sam kaj ko so mi skoraj use pojedli. Nasledni OH dan ko pride bom to jedla za kosilo. Na skrivaj. :) Tako da imam že novo zadevo v pečici: listnato testo sem na tenko razvaljala in nan položila naribana jabolka pomešana samo z žlico marmelade in cimetom. Prepognila sem testo kot za zavitek in sedaj se peče. Izgleda lepo. A je narobe če na OH jem listnato testo? Pa še nekaj me zanima. Kam se uvrščajo lešniki, orehi, bučna semena, .....? Pozdravček.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti