Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

6. sep 2004 9:29

ČAPA, jaz ne biti tako pridna, kot me ti hvalis , saj nisem prisla do st. 38! Sem se pa odlocila, da bom 3MD kar podaljsala, saj mi niti najmanj ne skodi sploh zato, ker sem zadnji mesec kar gresila, zredila se nisem, shujsala pa tudi ne. In glede na to, da sem v zadnjem mesecu gresila, tudi ni bojazni po tem, da bi mi kaj skodovalo, ce bi 3MD podaljsala. Ce bi bilo zivljenje bolj enolicno, bi bila bolj pridna, tako pa... Do uradnega konca imam se 11 dni, rezultat je -1,5 konf. st. Sem morala na koledar pogledat, ker se zadnje case sploh nisem vec obremenjevala s tem. JamieO

Bar*ba*ra  

član od: 17.8.2004

sporočila: 12

6. sep 2004 10:08

Pozdrav vsem! Matjaž: vodni dan sem preživela, sem šla raje zvečer kmalu spat, ko pa se zjutraj zbudiš, pa nikoli nisi tako lačen kot zvečer. Po prvem vodnem dnevu imam 6,5 kg manj. Diete se držim kar natančno, le da včasih majčkeno pogoljufam - npr. na kakšen beljakovinski dan meso pripravim po dunajsko (zaradi ostalih doma, da preveč ne kompliciramo). Sem pa v tem času, zaradi piknika, imela npr. dva beljakovinska dneva zapored. A, ja. Poleg diete zjutraj redno telovadim, in sicer delam tibetanske vaje in spijem velikoooo vode. LP, Bar*ba*ra

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

6. sep 2004 14:44

Čapa, jaz sem pa poldrugi mesec po dieti in imam podobne probleme kot ti, namreč privoščila sem si tudi hrano, ki se je med 3MD striktno nisem (pizza s sirom in morskimi sadeži npr.) in nekaj več sladic kot vsak 4. dan (največkrat kruh z domačo marmelado oz. džemom), pa teža kar lepo niha, sicer v okviru 2 kg, tako da sem zaenkrat še zadovoljna (s konf. št. 38), bolj kot "prepovedana" hrana pa me muči presledek med obroki, tega se namreč težje držim kot ločevanja in sadnih dopoldnevov), sploh ko si moj dragi po pravilno kombiniranem poznem kosilu odpre škatlo s keksi ali kaj podobnega. Zanima me, če ima kaka "absolventka" kak dober recept za to. No, opazila sem, da je bolje, če vsaj kako uro (tudi če niso še cele 3 ure) počakam in si sladico privočim kasneje, kot pa če takoj navalim. Nekako se ne potrudim več toliko kot med 3MD... Okidoki, lep pozdrav in pogumno v novo rundo. Če se ne motim, si začela jesenski ciklus? V času moje 3MD si poročala o svojih rezultatih in izkušnjah in moram ti povedati, da si mi bila prava inspiracija! Baby, jaz si sadnih jedi nikoli nisem pripravljala, čeprav jih je v Rinini knjižici kar nekaj, nekako se mi zdi (in tudi zakonca Diamond pravita tako), da je sadje najbolj koristno presno in še to istovrstno v enem obroku. Mikajo me le tiste kroglice, ki jih marsikatera omenja, pa ne vem, kako bi zmlela tako majhno količino suhih fig. Mimogrede, jaz sem si po 3MD - za nagrado - kupila knjigo Fit fo life (Živeti zdravo) omenjenih avtorjev, ki mi je skoraj pred enim letom spremenila življenje in tam o pravilnem uživanju sadja ogromno piše (med drugim, da ga lahko jemo vse dopoldne, ne le zjutraj) in o tem, da kuhanje spremeni njegove lastnosti. Res priporočam v branje vsem, ki je še niste prebrale/i in vam tista kratka navodila pred recepti v knjižici niso dovolj. Mislim, da se jo dobi v večini knjižnic. Jaz sem v njej našla odgovore na večino svojih zakaj-ev. Pa še eno vprašanje za tekačice (Marjana idr.). A se katera udeležuje Cooperjevih testov, ki jih organizira Agencija za šport? Jaz še nisem bila, je pa menda super, ker te tudi stehtajo, pa zmerijo kožno gubo, krvni pritisk in morda še kaj. Na koncu dobiš izpisane rezultate in v primeru odlične telesne pripravljenosti tudi nekakšno diplomo. Jaz razmišljam, da bi šla oktobra, ker bi morala še malo potrenirati, zdaj sem namreč bolj telovadila, hodila in hribolazila, tekla sem pa letos le nekajkrat načrtno in nekajkrat spontano z gojzarji pri povratku z bližnjega hriba. Če bi nas bilo več, bi se lahko dobile in še malo pokramljale v živo, kot kaže piknika ne bo (razen če sem ga zgrešila), med mojim dopustom se je nabralo precej strani in lahko, da sem kaj izpustila... Sončen pozdrav vsem skupaj, posebej še Matjažu, ki nas je že zbral skupaj (vsaj na "papirju"). Encijan Sporočilo je spremenil(a) Encijan dne 07. sep 2004 07:13:35

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

6. sep 2004 16:10

Čapa, Encijan: jaz sem z 3md zaključila v juniju, do sedaj sem še vedno na isti kilaži, skupno št. kg ki sem jih izgubila je -24 kg. Teža mi niha mogoče max za 1 kg, pa še to ko sem bla na dopustu, se res nisem ne vem koliko merkala (za zajtrk žemljice z medom, pa meso z krompirjem ipd) ampak ko sem prišla nazaj sem mela pol kile več. Tako, res pa je da ne jem ne vem koliko sladkega, kruha pa skoraj nič :) Marjeta Žniderčič

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

6. sep 2004 20:27

Lepo pozdravljeni vsi po vrsti! Js sm pa čist frišna.... Dons se izteka šele šesti dan! Prebrala sm vaša poročilca in morm rečt, da vas občudujem. Kar tako naprej!!! Upam, da vam tut js po mojem prvem vodnem dnevu z veseljem sporočim moj vmesni rezultat :), do takrat pa mogoče še povprašam za kakšen nasvet. čauči

sonce sije  

član od: 18.4.2004

sporočila: 8

6. sep 2004 21:00

Povejte mi prosm ženske pa moški tud nekje na polovici te prime kriza da kar P..... Bla sem pridna, brez problemov, no sej sem zdej tud, ampak res ne morm več!!!!!!!!!!!!!! Zakaj moram vsak večer jesti isto kot za kosilo? In zakaj sem se prejšnja leta prenažirala, da morm zdej hujšat??????????? In groza kok se sama seb smilm! Prosm a ma še kdo takole krizo!?? Najrajš bi se do oktobra dala zmrznt na - 50 C, in tako minejo vse težave s problemi!! Pa krize tud!! grem delat trebušnjake! ( DIJO Sonce

Čebelica  

član od: 20.6.2004

sporočila: 4

6. sep 2004 21:03

Pozdrav vsem! Tudi jaz sem končala z dieto in rezultat je - 10 kg, katere pa sem izgubila v prvih 2 mesecih, v tretjem pa ni šlo nič dol. Glede na mojo težo bi morala izgubiti krepko čez 20. Pa nič zato, do decembra bom pazila na pravilno kombiniranje, z novim letom pa spet na strogo dieto. Seveda sem tudi jaz grešila, tista jedilna čokolada je bila v tretjem mesecu skoraj vsak drugi dan na jedilniku (da ne bi dobila alergije! ), pa tudi kakšna tortica oz. piškotek vmes obrokov.... Se bom pa v bodoče držala vodnih dnevov 2x mesečno - ob polni in prazni luni, 1x tedensko pa bom imela sadni dan. Vsem novim želim uspešno hujšanje! Lep jesenski pozdrav

Bar*ba*ra  

član od: 17.8.2004

sporočila: 12

6. sep 2004 21:42

Hojla! Najprej čestitke Ebonlassu, -24kg zeloooo ureduuu! Tudi Čebelica dobrooo!!! Najbolj sem se nasmejala jedilni čokoladi vsak drug dan, da ne bi dobila alergije. Cbelca, saj bo šlo! Sonce sije, seveda imam krizo, pa še kakšno. V službi se začne, ko sodelavke jedo za malico izbrane sendviče itd. - jaz pa sadje! Zvečer se doma bašejo z raznimi namazi, siri in salamami na kruhu - jaz požiram sline, ki jih spiram z vodo, da gredo lažje dol. Ampak sem trmasta. Pa pa, Bar*ba*ra

Čapa  

član od: 29.6.2004

sporočila: 61

7. sep 2004 8:26

Encijan,Ebonlass - sta me kar malo potolažili. Res je , da rada jem sladko, a do zdaj še kar uspeva. Metabolizem je res doživel kako spremembo, tako da deluje. Sonce sije - pa saj imaš že vzdevek tak, da ne smeš zdaj obupat. Pride kriza - najbolj takrat, ko se celo držiš pravil, kg in cm pa nikamor. A po tednu ali dva je spet OK. Ne obupaj, bilo bi škoda tvojega truda, veš. Ker po končani dieti je tako fajn - dokažeš sebi, da si karakter(kjub pregreham!), izgledaš super in končno dosežež zastavljeni cilj - ampak na začetku si postavi res en tak normalen cilj!! Včeraj sem prebirala to novo knjigo South Beach Dieta. Ampak se mi zdi , da ni tako fajn - prvih 14 dni ne ješ sadja, le meso in zelenjavo, nato lahko ješ sadje, pa kombiniraš OH in B, krompir, riž pa izdelki iz bele moke pa so za njih STRUP. Zakaj? V knjigi Hrana kot zdravilo ja ful hvalijo krompir, saj res vsebuje dobre lasnosti za človekovo zdravje. Po mojem, če ga ne kombiniraš z B, je lahko krompir odlično živilo. Jaz ga rada jem in tudi med dieti sem na Š veliko delala jedi iz krompirja. V glavnem - do sedaj mi je ta dieta - 3MD še najbolj logična in sprejemljiva za zdravje - pokriješ iz vseh skupin živila, ne stradaš, pa sladki dnevi - njami!! Fajn se imejte, novim članom pa želim veliko volje, da pridete do zastavljenega cilja (ampak realno postavljenega!). Mi "ta stari" pa se še kaj slišimo, če me popade slučajno kaka slaba navada in me še pravočasno rešite!

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

7. sep 2004 10:58

CIAO! Tud jaz sem nova. Danes je moj drugi dan diete. Sem pa povratnica; 2-krat se mi je uspelo diete držat po 1 mesec, potem sem se pa naveličala. Drugače morem reči, da že 2 leti držim težo, nič pa mi ne gre dol. Vem, da je tale dieta zame rešitev, ker bi se morala držati določenega urnika, ki zagotavlja uspeh. Samo malo bolj trmasta bom morala biti. Drugače se moram znebiti 15kg. Ebonlass, zanima me, če si prvi in drugi dan pri obrokih jedla kruh in če si se striktno držala diete, ker ti je uspelo izgubiti toliko kg? Danes imam škrobni dan. V Rinini knjižici sem zasledila recept, ki je sestavljen iz riža in graha. Ali je to sploh dovoljeno- ali ni tudi grah škrob? Sporočilo je spremenil(a) SLONCICA dne 07. sep 2004 10:59:47

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti