Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

dalmatinka  

član od: 29.11.2004

sporočila: 46

16. dec 2004 9:55

Zdravo še enkrat! Mici_33, čestitam za opustitev kajenja in pol kilce, ki si jih izgubila. Tudi meni se počasi približuje 2. vodni dan, pa še to: na silvestrovo sadni dan. Svetovno ne? Imate kakšen nasvet? LP dalmatinka

francka  

član od: 12.12.2004

sporočila: 41

16. dec 2004 10:15

Pozdravček. Danes ste pa zgodne! Ja Bolhaa, me imava iste dneve. Tudi jaz imam danes testenine. Ker pa namesto kosila jem malico v službi, imam v torbici polnozrnate kekse, ki jih pojem s ketchup-om. Mogoče bom šla le solato pojest v kuhinjo. Sem pa odkrila dobro foro, ki se meni blazno dopade in še kakšni izmed vas zna prav pridet, če imate rade zeleno solato s krompirčkom. Ker krompir lahko jemo le vsaki 4. dan, sem našla nadomestilo. Jaz sem si skuhala malo cvetače in brokolija, ju zmečkala z vilico in še toplo vrgla v solato. Meni se zdi kar O.K. Sploh pri bolj grenkih solatah. Jaz imam na silvestrovo mesni dan/se mi zdi. Grem takoj še enkrat preštet. Lep dan želim francka

Trixie  

član od: 15.12.2004

sporočila: 50

16. dec 2004 11:07

Uf, Fracka, zdaj pa si me rešila, saj sem radič brez krompirja komaj požirala. Sem poizkusila že s paradižnikom, pa je bilo samo malo bolje. Hja, jaz imam škrob za božično večerjo, za silvestrovo pa na srečo mesek. Ravno pred nekaj minutami sem našla dober recept za puranje prsi v testu. Njam! Madonca, sama sebe mučim (in sedaj še vas), ko pokukam še med recepte! Obljubim, ne bom več! Mici_33, jaz si opuščanja kajenja veliko bolj želim kot izgube kilogramov. Ampak vsi, ki jih poznam, so se po prenehanju kajenja zredili za 10kg in več. Tega si pa res ne morem privoščiti. Že teh 73 kg sem težko nosila! HA, ha! Tebi pa iz srca čestitam za tako pogumno dejanje! Trixie

bolhaa  

član od: 9.12.2004

sporočila: 23

16. dec 2004 11:28

Uf, danes smo pa res kar dejavne. Je bilo treba kar nekaj časa brati. Rožica, imaš prav. Se že vlečem nazaj. Sadje je v glavnem zame super. V bistvu moram reči, da po svoje uživam v vseh dnevih, saj že od nekdaj rada jem vse po spisku, samo da so bile pred dieto porcije rade prevelike, pa je za sadje zmanjkalo prostora. Zelo rada imam slane zadeve: čips, kokice, ribice itd. sploh pred televizijo in ne toliko sladkarije. Vendar tudi to ni dobro. Potem pa še nehaš kaditi... Še hči nama je rekla, pa dajta začet nazaj kadit, ker je hladilnik vedno prazen. No, pa se je tudi to umirilo. S prenehanjem kajenja preneha tudi želja po kavi, vsaj pri meni je bilo tako. Ne Francka, 2 dan imava. Pa je tudi to super. Najbrž si bom privoščila pečen krompirček in goro zelenjave, pa bo. Vseeno boljše, kot kak vodni dan. Dalmatinka, odvisno kam greš na silvestrovo. Jaz imam eno zanimivo izkušnjo z eno gostilno-nekaj smo imeli... Ko sem jim povedala, da lahko jem samo sadje, so mi prinesli tak ogromen ovalen krožnik raznovrstnega sadja, da so vsi za mizo rekli: vauuuuuu; tudi jaz, da se razumemo. Na njem pa malo banane, kivija, ananasa, jabolka, mandarin, manga, ma sploh se ne spomnim, kaj vse je bilo,vendar pa je bilo super. In nič nisem bila lačna, pa smo bili tam kar nekaj ur. Ni bila slaba izkušnja in od takrat me ni več strah sadnih dni. lp vsem skupaj bolhaa

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

16. dec 2004 11:29

Ojla, lepotičke! Javlja se vam še ena kandidatka za 3.1.2005. Sicer se še nisem čisto odločila, ampak razmišljam v to smer, mogoče se vam pridružim samo za en mesec. Spomladi sem uspešno zaključila 3MD z dobrih 10 kg minusa in jih s kar precejšnjim trudom tudi obdržala, sicer niham gor in dol za 2,3 kg, pa jih potem s sadnimi dnevi in telovadbo spet pokurim. ITM imam sedaj v mejah normale, nosim pa konfekcijo št. 38/40 (trenutno 62 kg pri 162 cm), vendar imam glede na obseg zapestja bolj drobne kosti, kar pomeni, da bi bilo lepo, če bi se znebila še par kilc (recimo 6 bi bilo prekrasno). V vmesnem času sem dopoldne jedla le sadje in pri večini obrokov pravilno kombinirala hrano, nekako pa si nisem izdelala nekega pametnega reda pri uživanju sladkarij (pecivo, marmelada na kruhu ipd.) in me to najbolj tepe, pa seveda čas med obroki. Ker prihajam pozno domov in prej ponavadi ne jem ničesar razen sadja, imam pravzaprav kosilo in večejo v enem, ali pa je čas med obrokoma prekratek. Skratka, odločam se še za eno rundo/mesec, in sicer zato, da bi v svoje prehranjanje spet vnesla nekaj več reda, se znebila kakšne kilce in cm, in da bi se spet kaj naučila - spomladi sem se kar veliko... Punce, super ste, prebiram vas namreč še vedno! Mogoče se pa z novim letom pridruži še kak fant. Dušan sigurno razmišlja o tem, a ne? Držim pesti za vse vas! Encijan

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

16. dec 2004 11:46

Imam nsvet, moj silvestrski večer je bil lani planinarjenje.Kar pomeni ene dve uri vzpona, pa malo peš nazaj, malo pa s sankam-od kjer se je dalo. No po takem večeru lahko še pojem kar me je volja, ker bo poraba bolj velika. Če se pa ne bo dalo, kar dvomim- lani smo gazili svež snaeg, pa je šlo- bo pa bolj nevarno za preveč najesti se. Kajenje, kaj vem, jaz sem se odločila zelo na dolgo, pol leta sem razmišljala ali bi ali nebi, pa da bi bilo dobro, se mi zdi zelo podobno hujšanju. Dolgo časa premlevaš, pol pa ko se odločiš te pa nič več ne premakne. Jaz sem danes na 56.dnevu in sem na -9,5 kg.V vednost, da ne pozabim, ker se tehtam vsak teden mici_33

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

16. dec 2004 12:00

Ja, kajenje je res ena velika razvada. Tudi sama sem pred 2 letoma prenehala kadit, zdaj se pa spopadam z posledicami. Se je počasi nabiralo. Bolhaa, nikar ne razmišljat o ponovnem začetku, čeprav tudi mene ša zdaj včasih prime, pa ne da bi pogrešala okus ali omamo, ampak ko vidim škatlico cigaret, ki sem jih kadila, kaj pa vem verjetno iz navade. Navadno kje v kakšni kavarni, pa vse prav dobro vemo kako paše k kavi. Vendar me ne premami več, sem se odločila, da je to za mano. Ne morem si predstavljat, da bi se morala še enkrat odvajat. Lp, držim pesti za vse tiste, ki se še nameravate spopasti s to težavo. Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

16. dec 2004 12:15

Ja Rožica meni se tudi na vsake toliko časa naredi, da bi.... ampak zelo poredko, tale december se mi zdi prav problematičen. Pol pa pomislim na vso mojo zoprnijo ob odvajanju, se pa premislim. Ker enkrat nisem kadila dve leti, pa sem eno cigareto pri kavi, pa dve pol sem pa že pet kav spila in tako naprej nazaj na škatlo. Ma isto kot čokolada.... samo eno.... če sem eno vseen če dve... pr dveh se tri sploh ne poznajo.. in človek poje Milko/ skadi škatlo. Veliko sreče pri odvajanju raznoraznih pregreh mici_33

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

16. dec 2004 12:58

Zdravo. Uuu, daned sem pa imela kar nekaj dela, da sem vse prebrala...pa ne me narobe razumet...je to veliko boljše, kot pa da nevem kolikokrat pogledam pa ni nič... Zgleda,da nas bo 3.1.2005 kar nekaj ponovno začelo. Super, več nas bo, boljše/lažje bo! Kakšno srečo imam, da sem med tistimi, ki jim cigarete ne dišijo/smrdijo. Nikoli mi ni bilo jasno, zakaj se ljudje zredijo, ko prenehajo s kajenjem...a je to slučajno povezano s tem, da cigarete nadomestijo s hrano, ko se začuti potreba? Ker ne verjamem, da bi bilo povezano s prebavo in ne vem čim še...Sem pa to že res slišalo tolikokrat, da se vprašaš čemu... Tudi jaz pijem črno kavo, brez mleka in brez sladkorja. Se zelo hitro navadiš na drugačen okus. Za začetek si skuhajte ne preveč močno, da se lažje navadite okusa...Ko se enkrat navadič si sploh ne moreš več predstavljati, da bi pil kavo z mlekom (in sladkorjem). Lp, maychi

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

16. dec 2004 20:27

Hej hej. Kam ste se vse poskrile? Dopoldan ste bile tako pridne s pisanjem, zdaj pa vas nikjer ni? A se grejete ob svojih dragih, sedaj ko je tako hladno zunaj? Rožica, daj se vsaj ti kaj oglasi. Prosiiiim! Uživajte še naprej, karkoli že počnete! Lp, maychi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti