Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

25. avg 2005 15:59

Teka, se popolnoma strinajm s Teni. Mogoče bi samo povdarila neko razliko pri sladkorju. Sladkor ni samo sladkor, ampak se nahajaa prav povsod. Če npr. kupip in poješ kupljene. že pripravljene sojine ali žitne polpete, je v njih sladkor. Samo toliko. Jaz sem s tem načinom shujšala(17Kg) in več leto dni tudi svojo težo ohranjujem. Pa nisem v njegovih načelih več toliko stroga i praktično jem prav vse (tudi krompir občasmo) ampak pazim na to kdaj, kako in zakaj. In da ne bo pomote, da se s tem obremenjujem. Monti tii da nekaj, kar je tvoja lastna šola in prav pri vsakem je lahko drugačna. Če ga bereš s srcem in vidiš z dušo, potem se celo tvoje življenje spremeniti. Le pustiti je treba nam samim, da mu dovolimo, da z vsem kar nam ponuja kt razlago stopi v naša življenja. Pozdravček Marika

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

25. avg 2005 18:46

Teka, jaz naredim pico iz polnozrnate moke kar za celo družino. Pa je vsem všeč. Njim jo obložom normalno , zase pa samo s kečapom in olivami ali bučkami ali melancani ali... pa še origano in je super. Testo pa naredim kot za kruh. Kvas, moka, olivno olje, sol in malo sladkorja za kvasec in seveda voda. luthien

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

25. avg 2005 19:35

Teka, tvoja ugotovitev je točna: - izogibaj se sladkorju (tudi skritemu, Marika nam to stalno pravi) - ne jej krompirja - jej polnozrnat kruh (peci ga sama, ker le tako veš, da je res polnozrnat) - PREBERI KNJIGO S SRCEM, VZEMI JO VEČKRAT V ROKE, DA BOŠ RES RAZUMELA, KAJ TI MONTIGNAC PRAVI!!! Jaz sem shujšala 7,3 kg, veliko več si niti ne želim, ker se dobro počutim. Sem na drugi stopnji, jem veliko in teža miruje. Vsak dan se pa srečujem z ljudmi, ki hočejo vedeti, kako se prehranjujem, povem jim bistvo, vsem pa položim na srce: PREBERITE KNJIGO, KER LE TAKO BOSTE RAZUMELI. Nadalje se največkrat zgodi, da sicer preberejo (najbrž površno) in potem ni vprašanj ne konca ne kraja in kar je najhujše: zakomplicirajo do take mere, da mi je včasih že kar žal, da sem sploh začela o tem govoriti. Sicer je pa tako, da lahko tudi sedaj neham. SREČNO! teni Sporočilo je spremenil(a) teni dne 31. avg 2005 16:45:50

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

28. avg 2005 9:30

Žijo,da se spet malo oglasim.Danes mineva en teden odkar se prehranjujem po Montignacu.Na vago bom počakala še en teden,ker baje od začetka ne gre tako hitro...Jedilnike sicer še nimam nevemkako raznovrstne...Prebava,se mi je sicer ful uredila,se mi pa čudno zdi,ker imam sedaj stalno"izpušne pline".Pravite,da se kruha zvečer ne sme,a meni se res ne da kuhat še večerje.Drugače,pa bi rada samo minus tri kile.Prosila bi,če mi lahko katera posreduje recept za sojine in žitne polpete.Zanima me,če jeste tudi kupljene jetrne paštete?Saj berem Montija,mogoče bom tudi to kje zasledila,a mi gre počasi,služba,dva otroka,potem pa še vsa druga opravila... LEP POZDRAV vsem Montijevkam Teka

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

28. avg 2005 15:35

Teka, "izpušni plini" so povezani s polnozrnatim kruhom. Poznam to in vem, da je zelo zoprno. Pozdrav! riba-ribica

maza  

član od: 27.1.2005

sporočila: 35

30. avg 2005 14:03

Pozdravljene! Že pred nekaj časa sem prebrala Montignacovo knjigo.Rada bi jo še enkrat pa je stalno izposojena.Nekaj stvari mi še ni jasno oz. sem pozabila.Mi bi lahko katera povedala,ali je potebno imeti presledke med obroki kot pri 3MD? Monti se mi dopade, ker laho ješ polnozrnat kruh.Pečem ga sama vedno z dodatki semen in kosmičev- ječmenovih, ovsenih..Ali lahko ješ kruh samo za zajtrk ali tudi vmes po potrebi npr.kosilo:zelenjavna juha brez krompirja in košček kruha,ali samo več vrst zelenjave v solati in kruh? Vsekakor moram še enkrat dobiti knjigo v roke.Mislim, da je s takim načinom prehranevanja lahko vzdrževati težo, ne vem pa kako je z izgubo kg,mislim glede na hitrost? Verjetno preveč sprašujem,ampak za začetek bi mi odgovori zelo pomagali. Še naprej bodite tako pridne in vztrajne ter lep pozdrav maza

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

31. avg 2005 8:29

Zdravo maza,preberi vse strani baze in veliko boš izvedela.Trenutno berem knjigo in isto svetujem tebi. Pogruntala sem,da sem cele štirinajst dni moje diete delala velik prekršek,za zajtrk sem jedla polnozrnat kruh in sir,kar pa je strogo prepovedano.Jem pa tudi za večerjo kos kruha in še kaj,ker sem popoldan v služb in nimam druge izbire.Ta moja večerja pa je najkasneje ob osemnajstih. Zanima pa me katero skuto uporabljate,na nobeni namreč ne piše da je pusta? Spekla pa sem tudi že polnozrnate palačinke,no ja ne morajo se primerjat z navadnimi,a za pojest.Sem jih pa zelo težko naredila,ker so se mi trgale. LP Teka

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

31. avg 2005 8:48

Teka, seveda na vseh skutah, ki so manj mastne, piše "pusta skuta" ali pa vsaj "light". Jaz kupujem Light od ljubljansih mlekarn (nepasirana) ali pa Vipavsko skuto(pasirano), seveda pusto (tudi piše na embalaži; ampak pazi da je ne zmenjaš z mastno, ker je emabalaža zelooo podobna, le da ima tista s pusto skuto malenkost bolj svetlo moder pokrovček). VEDNO vzami lonček v roke IN PREBERI SESTAVINE IN POGLEJ NA TABELO HRANILNIH VREDNOSTI NA IZDELKU - tu ti vedno piše, koliko M, OH, B izdele vsebuje na 100 g. Pusta skuta ima tako med 0,6 - 3 g maščob na 100 g, navadna mastna skuta pa okoli 13 g maščob na 100 g. Jaz torej kepujem lj.mlekarne light(nepasirana), pusto vipavsko skuto (pasirana) in mariborsko skuto (pakirana v lončki za 1kg, tudi pusta, nepasirana). Je razumljivo? LP Zala

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

31. avg 2005 9:50

Tenks -ZALA-zelo razumljivo LP Teka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

4. sep 2005 8:56

Zdravo,kje ste vse Montijevke? Danes je dva tedna odkar sem začela z to prehrano.Danes sem prvič stopila na vago in rezultat minus 1.6 kg.Mogoče se vam zdi malo,a naj dodam da sem imela 55.8,rada pa bi na starih 53.Počutje je bilo odlično,sploh ko sem šla v šoping in mi je bilo vse kot ulito.V bistvu je bilo tako:zmeraj sem imela težo 64 kg,pred tremi leti sem rodila.Med nosečnostjo sem se zredila 14 kg,torej imela 78 kg.Po dveh mesecih izgubila vseh 14 kg,v naslednjih dveh mesecih pa še 11 kg.Še danes ne vem zakaj sem tako shujšala.Prehranjevala sem se kot prej.Skušala sem poiskati odgovor,a od vseh je bil še najbolj verjeten HORMONI.Počutila pa sem se fenomenalno. Ta prehrana mi odgovarja in mislim,da bom tako kar nadaljevala. Oglasite se kaj! čaw Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti