Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

21. avg 2005 17:44

Draga Clek! Ker sem tudi sama sele pred kratkim postala mamica, prav dobro vem, kako je med nosecnostjo, ko pojes kremsnito, pa se ti zdi, da gres narazen ko vzhajan kvas. Sama prisegam na knjigo "Prehrana za vitkost", ki ponuja prehranjevanje po modulnem sistemu. Po tem nacinu prehranjevanja lahko jes vse, s tem da vnasas dnevno beljakovine:mascobe:ogljikovi hidrati v razmerju 20:30:50. V nosecnosti sem tako ucinkovito obvladovala svojo tezo in sem se vsega skupaj zredila le za 8 kg, hcerkica pa je bila ob rojstvu glede na moj trebuscek in vse prava velikanka. Knjiga ponuja tudi recepte in je za moj okus prehranjevanja 1A. Ce pa po tem sistemu gres na 1200 kcal, pa v 14 dneh shujsas za najmanj 5 kg - govorim iz lastnih izkusenj. Dejstvo pa je, da bi lahko v casu nosecnosti pojedel slona, in moras imeti res trden karakter, da ne pojes vsega, kar vidis. Najboljsi sistem je cimmanj v hladilniku:) LP Anja

Clek  

član od: 17.1.2005

sporočila: 33

22. avg 2005 8:21

Anja to pa rade volje verjamem, da bi v času nosečnosti pojedel vse kar vidiš. Zato je res, da je najbolje imeti v hladilniku obilo sadja pa je verjetno mnogo bolje, kot pa kakršni koli namazi in sladke stvari. Hvala za nasvete obilo užitkov in veselja ob hčerkici. Clek

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

22. avg 2005 15:27

Še par vprašanj,čeprav na prejšnje še nisem dobila odgovora.S čim pa zgoščate omake?Se pravi jote ne smeš jest,jo lahko pripraviš še kako drugače,kot s krompirjem? čaw Teka Sporočilo je spremenil(a) Teka dne 22. avg 2005 15:31:45

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. avg 2005 10:15

Zgoščuješ lahko tudi s koruznim škrobom, samo en vem, če ga monti dovoli. Ovsene kosmiče bi pa verjetno dopustil;) Veri

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

23. avg 2005 10:15

Veš, Teka, naš forum ni tako zelo aktiven, da bi na vsako vprašanje dobil odgovor, zato je najbolje, da imaš knjigo Jem, torej hujšam vedno doma in pokukaš notri, ko zmanjka informacij. Drugače pa: - kruh samo za zajtrk - vedno polnozrnat, - omakam se čimbolj izogibaj, - joto jaz občasno jem (enkrat mesečno, z malo krompirja, ker jo imam zelo rada), drugače pa si raje pripravim segedin, ko mi povleče kislo zelje. LP teni

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

23. avg 2005 16:27

Hvala teni,si me spomnila na segedin,že dolgo ga nisem jedla,pa mi je bajno dober.Le golaž bom mogla verjetno zgostiti le z čebulo ,ker z moko ne smem.Pa tudi po knjigo bom sla v knjižnjico. čaw Teka

lana  

član od: 28.12.2003

sporočila: 33

23. avg 2005 17:15

Teka. Omake lahko zgostiš tudi z sojino moko. Pakirana je po 20 dkg. LP anita tepeš

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

23. avg 2005 18:24

Teka. Namesto bele moke uporabi pač polnozrnato za zgoščanje omak. Sem že sama poizkusila, ker pač drugače ni šlo...pa da ti povem, da domači sploh niso opazili razlike:) Škrob pa mislim, da ne pride v poštev, glede na to, da je koruza prepovedana. Pa še to, kolikor vem je dovoljen mlad krompir, tako da....problem nastane bolj pri definiciji, kaj je mlad krompir oz. kdaj postane "samo" krompir, ki je prepovedan Mene pa trenutno zanima, če vsi ločujete med beljakovinami in OHji? Ali si kdaj pripravite "mešan" obrok (sama trenutno razmišljam o kakšnih polnjenih paprikah)? Lp, maychi

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

23. avg 2005 20:54

mamamii Ko brskam po forumu,vidim da si vsesplošno razgledana s prehrano.Mi lahko poveš na kateri strani receptov,je recept za pripravo namaza iz pečenih malancanov.Teh strani je toliko,da jim ni videti konca. Sem ga že brala,a ga pozabila prepisat.Vsaj zdi se mi,da je dovoljen tudi nam Montignacom. HVALA Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti