Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. okt 2012 12:26

Skriješ daljinca, pa je treba vstat. Se ne ljubi vsakemu, vsakič. Samo namig o preizkušeni metodi.

Glede oddaje sem razočarana. Pričakovala sem več  prikaza kuhinje: kako se organizirajo, kako pripravijo količine. Me ne briga, kdo koga masira. Komentatorjev pa sploh nisem gledala, ker to je to tisti del Gostilne, ki je najmanj privlačen.

Ustvarjalcem pa želim, da bi jim veliki met uspel.

Glede Bineta. Birt mora znati kuhati, organizirati delo in biti nasmejan. Bine nima vsega tega.

 



F r i n a

Sporočilo je spremenil(a) frina dne 16.okt 2012 18:09

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

16. okt 2012 12:33

Živijo, mene zanima če si je kdo zapisal recept za štruklje z muš. bučo? Kajti podobno jed z bučo sem jedla in okus me je očaral, samo da je bila nekakšna palačinka in ne štrukelj. Nadev me zanima, je kdo gledat na voyo? Mislim da je umešal skuto zraven, ostalo pa ...

Bučo že imam doma in da nebi na blef zamešala sestavin vas lepo prosim za odgovore Hvala!

ursiii

Vesna555  

član od: 19.1.2012

sporočila: 56

17. okt 2012 0:46

ursiii je napisal/a:

Živijo, mene zanima če si je kdo zapisal recept za štruklje z muš. bučo? Kajti podobno jed z bučo sem jedla in okus me je očaral, samo da je bila nekakšna palačinka in ne štrukelj. Nadev me zanima, je kdo gledat na voyo? Mislim da je umešal skuto zraven, ostalo pa ...

Bučo že imam doma in da nebi na blef zamešala sestavin vas lepo prosim za odgovore Hvala!



ursiii

 

imaš recept na voyo.

Vesna555

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. okt 2012 11:17

Frina, danes iz Lady. Bine je v resničnem življenju čisto drugačen kot v oddaji. Nasmejan, prijaten... Da postaja vedno bolj " pasji " zahteva koncept oddaje, celo tako piše, da ga silijo v tak način dela. Ja, Ežoj, maš kar prav, vse za cekine!

 

naor

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

17. okt 2012 15:07

Sinoči sem gledala nekaj posnetkov, ki bodo verjetno v prihodnji oddaji. Bine je tekmovalci razdelil v dve skupini in jim naložil delo - končne produkte je seveda tudi ocenjecal. Prav nič "pasji" ni bil, zelo lepo je vsem razložil, kaj zahteva, jim ponudil vso podporo pri morebitnih dilemah, jih spodbujal, naj ga vprašajo vse, kar jih zanima, samo da bi šlo delo kasneje čimbolj gladko, skratka deloval je kot Šef in mentor, kakšnega bi si verjetno vsak želel. Tudi pri ocenjevanju jedi, je podal konstruktivne kritike in napotke, kako se izogniti določenim napakam, ki so jih naredili.
Kar je bilo prikazano, ni bila nisi senca zajedljivosti ali zoprnosti - popolnoma obratno.

Mojca

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

17. okt 2012 15:13

Meni se zdi, da je Bine res super mentor in, da se trudi, da ljudi pohvali in graja če je treba. Je pa normalno, da bo včasih tudi njemu prekipelo.

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

17. okt 2012 16:37

Lepo je bilo vidno kako sproščen in prijeten je bil Bine na kavi s svojimi tekmovalci, čisto prijazen in sprejemljiv. Razlika je pa seveda, ko se dela. To je povsod in tako tudi mora biti, sicer vlada anarhija.

Meni se absolutno ne zdi prestrog, sem videla že kaj hujšega. Avtoriteta se pridobi s sposobnostjo, poštenostjo, znanjem in pa seveda delavnostjo. Ta je najpomembnejša.  Z osebnim zgledom, ki ga pokaže sposoben šef , lahko enako pričakuje in zahteva od svojih podrejenih.

Žal je ravno to manjkalo v naši ljubi domovini.  Smejoči se vodje in direktorji in politiki, kaj imamo od njih?

kara

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. okt 2012 23:22

danes mi je ratalo pogledat tole oddajo, čeprav je zelo težko kliknit v glavi iz oddaje masterchef v tole, me je vseeno presenetilo na koncu, ko so delali testo za muffine.  (kolikor sem razumela bodo muffini, ne cupcakes oziroma mini tortice smo se enkrat zmenili na forumu :) )

aaaaaaaaaaaaaaa testo narediš tako, da se mokre in suhe sestavine le rahlo povežejo, le navlažijo, ta je pa pretepal testo, kot da bi fitness pogrešal. in potem rezultat, vbočeni muffini. in vsi so ga gledali? kaj a noben ne zna nardit muffinov??? pa to za promocijo gostilne???  o šit, gordon bi sam sebe z rokami zadavu, če bi to samo sanjal..držim pesti za bineta in bom kdaj še zanj zmolila..da ohrani zdrave živce..

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 17.okt 2012 23:34

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

18. okt 2012 7:45

bannanna je napisal/a:

o šit, gordon bi sam sebe z rokami zadavu, če bi to samo sanjal..držim pesti za bineta in bom kdaj še zanj zmolila..da ohrani zdrave živce..
Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 17.okt 2012 23:34

Bannanna hvala, da si me nasmejala za dobro jutro.

Mafine, take rahle in visoke, zna spečt še moja 9 letna nečakinja...

saša

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

18. okt 2012 15:58

Komentar moje petnajstletnice na včerajšnje mafine: Kristusbuh, a vas pridem kej naučit? Tile so njeni, slikano pred dvemi ali tremi leti.

Bernarda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti