Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

21. okt 2012 6:36

Ne vem, če ste opazili že nekaj dni nazaj, ko sta dva Binetova kolega - šefa ocenjevala jedi. Eden od njiju je hrano nosil v usta tudi z nožem. Ravno tako sem včeraj med gosti opazila to gesto. Saj za navadne ljudi še razumem, da ne jedo ravno po bontonu, ampak takile veliki šefi si pa tega, posebno pred kamerami, ne bi smeli dovoliti. Meni to deluje zelo fuj, nož nesti v usta.

pirnica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

21. okt 2012 8:21

pirinca,

meni še veliko bolj fuj izgleda, ko se neki izmišljajo in preseravajo s bon-tonom, kak mora bit vilica položena, katero žlico uporabit............. nakaj posvečenih to obvlada, ostali naj se počutijo kot kmetavzeri, ker tega ne obvladajo.

ežoj

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

21. okt 2012 9:06

ežoj je napisal/a:

pirinca,

meni še veliko bolj fuj izgleda, ko se neki izmišljajo in preseravajo s bon-tonom, kak mora bit vilica položena, katero žlico uporabit............. nakaj posvečenih to obvlada, ostali naj se počutijo kot kmetavzeri, ker tega ne obvladajo.



ežoj

Se strinjam. Sem enkrat sama bila v taki situaciji. Mi je pa znanec, ki je sedel ob meni  na tiho prišepetaval, katero žlico ipd. naj kdaj uporabim, tak da vsaj km...r nisem izpadla

Moje mnenje: ne potrebujem vseh sort pribora, da se najem..potrebujem samo žlico, vilico in nož.

ZAKAJ ŽE DAJEJO VSE SORTE PRIBORA IN KOZARCEV NA MIZO ?

vd007

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

21. okt 2012 9:10

pirnica je napisal/a:

Ne vem, če ste opazili že nekaj dni nazaj, ko sta dva Binetova kolega - šefa ocenjevala jedi. Eden od njiju je hrano nosil v usta tudi z nožem. Ravno tako sem včeraj med gosti opazila to gesto. Saj za navadne ljudi še razumem, da ne jedo ravno po bontonu, ampak takile veliki šefi si pa tega, posebno pred kamerami, ne bi smeli dovoliti. Meni to deluje zelo fuj, nož nesti v usta.



pirnica

Zakaj je pa nož bolj fuj kot ostali beštek?

Commis débarrasseur

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

21. okt 2012 11:40

Zaradi rezila. Pa tudi sicer, če je nekaj za rezanje, je pač za rezanje. Saj tudi jemo s krožnikov, pa pijemo iz kozarcev, ....  So nekakšna pravila, ki se jih pač nekdo lahko drži ali pa ne. Pač povem, kaj me je zmotilo. Ti, Zzak 1977, pa uživaj na način, ki tebi ustreza. Me sploh ne moti.

pirnica

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

21. okt 2012 11:49

Mislim da se teh pravil vedno manj drži, tudi v "boljših" restavracijah. Vse restavracije stremijo k temu, da se gost dobro počuti in manj na tem, kako naj bi se obnašalo. Tudi bonton se spreminja, konzervativno pa to uporabljajo predvsem gosti, katerim je v prvi vrsti, da se pokažejo drugim kmetavzarjem, kot je to omenil Ežoj. Vsaj tako je moje opažanje pa tudi strinjam se s tem trendom bolj svobodnega obnašanja za mizo.

Še vedno pa ne razumem zakaj je nož zaradi rezila bolj fuj kot vilice. Sam sem ga že dostikrat uporabil, ker pri roki nisem imel žlice, želel pa sem poizkusit recimo samo omako in njeno konstitucijo, kar bi težko opravil z vilico, oz. ne bi mogel.

Commis débarrasseur

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

21. okt 2012 19:09

No, nekateri so vzgojeni, da se noža ne daje v usta. Od malega. Jaz sicer ne, me pa tudi to moti. Mojo prijateljico so npr. starši učili, da se to ne dela. In vedno na to opozori, ne glede na to, ali sedi poleg nje prijatelj ali samo znanec. Jaz jo razumem. Sama tudi doma otrokoma ne dovolim lizat nožev. Že zaradi varnosti. Je pa res, da odraslih izven moje družine ne opozarjam. Se pa zna zgodit, da bosta moja otroka opozarjala, ko odrasteta.

In mislim, da tole ni povezano s pridevniki kot so "to je fuj", "boljše restavracije", ipd. In zaradi tega eni niso kemtavzarji, konzeravtivni oz. na drugi strani bolj svobodomiselni.

Smo si preprosto le različni.

 

 

 

Vilma

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

21. okt 2012 19:57

Vilma , se povsem strinjam z vsem , kar si napisala .

Nič nimam proti bolj sproščenemu obnašanju za domačo mizo v krogu družine , a nerodno je, če se določene navade uporabljajo tudi v restavraciji , na obisku itd.

Vse je odvisno od vzgoje . Lizanje noža ali glasno srkanje juhe sigurno ni odraz dobre vzgoje . Kar zamislite si  skupino npr. 100 ljudi , ki veselo ( glasno ) srkajo juho  .... kot v svinjaku . Ampak , nekaterim se zdi to povsem normalno , ker tako jedo tudi doma , ker so pač tako vzgojeni .

 

 

manca51

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. okt 2012 20:17

manca51 je napisal/a:

 

Vse je odvisno od vzgoje . Lizanje noža ali glasno srkanje juhe sigurno ni odraz dobre vzgoje . Kar zamislite si  skupino npr. 100 ljudi , ki veselo ( glasno ) srkajo juho  .... kot v svinjaku . Ampak , nekaterim se zdi to povsem normalno , ker tako jedo tudi doma , ker so pač tako vzgojeni .

manca51

Malo pretiravate, a ne? Od nošenja hrane na nožu v usta smo prišli do lizanja noža in glasnega srkanja 100 ljudi in svinjaka.....No ja, tako pač nastajajo zgodbice v slogu "rekla, kazala".

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

21. okt 2012 20:52

Ni ga lepšega kot s prsti ostanke paštete snet z noža in polizat  , na samem seveda ... ali pa kar direkt z noža polizat; to gre sicer tudi brez srebanja juhe zraven, samo se svinjaku vseeno ne izognem?

Tak' da namesto da grem v svinjak, bom odslej nož lepo ob kruh potegnila, pa  sem še lahko tu na Kulslo, tu je menda itak kokošnjak, ne svinjak ...?

 

Zdaj pa čisto zares: a res še nobena od vas, ko je bila sama v kuhinji ali pri mizi, ni z noža kaj polizala?

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti