Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

15. okt 2012 9:39

Tudi meni to vtikanje prstov v piskre in lizanje prstov, pa ponovno prst v hrano --- to mi je prav bljaak !!!

Tudi prste po obraz, laseh, potem v hrano....gabi se mi - ampak, tega ne počno vsi...samo nekateri. Jan se mi zdi odličen kuhar, vidim, da ne samo njemu, večim hodi po nervih Zoran ( obnaša se kot se je sosedov sin pri 4 letih nekje ), enega matrajo živci, je kot da bi gledal bolnika s psihiatrije , zmeri se ziba ipd kretnje izvaja ....najglasnejša je odšla...saj..morda še trije , štirje , da zapustijo gostilno - pa ostane PERFEKTNA EKIPA.

Ah..ja ---še to.. Sem videla prav - v včerajšnji oddaji ??? Žvečilni v ustih ene od deket ????

 

 

[citat=--Vanja_v_ZDA--]

No oddaje ne gledam...Ampak malo prebiram tele vaše komentarje in si seveda mislim tole: Jaz enega takega, ki je kuhar že 30 let, nikakor ne bi dala na oddajo za chefa ali šefa gostilne. Ker on je toliko star, da bi mu v teh letih že moralo uspeti imeti svoj lokal, če bi bil res sposoben.

...

P.S: Za sodnico (okuševalko) bi pa rada šla.



Vanja[/citat]

Vanja, good point Če bi ga še slišala, kako zna sitnarit in se po otročje kregat ... ne, ta ni narejen za vodjo neke ekipe. PO mojem mnenju preveč solistično usmerjen, pa lačen pohvale. Zoran šefa rabi, mislim, da sam ne bi znal biti dober šef.

 

Tadrugo pa ... Vanja, če bi videla, kolikokrat eno in isto žlico vtaknejo v lonec, jo poližejo, pa spet v lonec, pa malo prste v lonec pa v usta, pa nazaj v lonec ... mislim, da si ne želiš biti preizkuševalka jedi, ki jih ti tekmovalci kuhajo

Šef Bine pa je seveda druga štorija. Njegove jedi pa bi z veseljem poskušala tudi jaz



Mojca[/citat]

vd007

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

15. okt 2012 9:42

hedonist je napisal/a:

Ktera je miss tam notri in lepa ? Ker , meni ni glih lepa nobena ...



hedonist

 

HEDONIST - seveda ti nobenena tam notri lepa - saj zate je tvoja žena najlepša :)..in tako je prav .. Men tud noben ni lep od moških...prej eden izjemno odvraten na pogled...ampak  šov je šov, svašta pride noter :)

vd007

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

15. okt 2012 9:46

Priznam pa, da sem debelo pogledala, ko je rekel za pire kg krompirja, kg masla ... Potemtakem jaz pire krompirja nikol ne bom delala pravilno. ....



vd007

Sporočilo je spremenil(a) vd007 dne 15.okt 2012 09:48

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

15. okt 2012 10:00

Ampak način priprave pireja pa je super. Sem ga pripravila včeraj, seveda z bistveno manj masla, pa je bil res perfekten. No, nekaj se bomo vsekakor naučili... Čeprav je večina receptov precej prikritih v stilu tiste hrvaške televizijske odaje, kjer so propagirali Vegeto : Male tajne velikih majstora ali nekaj podobnega. Najbrž ni čisto pravi naslov. Voditelj pa je bil Oliver ?.  Smo jo kar spremljali takrat, ko še ni bilo eno samo kuhanje na TV, kar je sedaj očitno zelooo moderno, najbrž pa tudi potrebno, saj je postalo kuhanje doma vsaj pri mladih zelo na instant.

kara

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

15. okt 2012 10:20

Mene pa zelo zanima, kako vi poizkušate hrano, ko kuhate? Je to prst, vedno nova žlica, vedno znova z vodo oplaknjena ista žlica???

rrr

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

15. okt 2012 10:35

ribaracarak je napisal/a:

Mene pa zelo zanima, kako vi poizkušate hrano, ko kuhate? Je to prst, vedno nova žlica, vedno znova z vodo oplaknjena ista žlica???



rrr

 

Z žlico, seveda, zmeraj oplaknjeno, ampak ne govorimo zdaj o priprvai hrane doma...ampak o pripravi hrane za goste - za tuje ljudi Govorim o tem, kaj pričakujem, ko grem ven jest..... govorim o tem, da se mi gabi, ko neka tretja oseba, ki pripravlja hrano, vtakne neštetokrat prst v hrano in ga oblizne, pa zatem ponavlja to spet in spet.... Da ne govorimo o tem, kakšna je ta oseba ( morda ima kakšne afte v ustih, gnile zobe ipd ).... od takih ljudi ne maram  hrane... Razumete zdaj - kaj sem želela povedati??? Vse v mejah normale - in čistoča, higiena je vsekakor pri pripravi hrane potrebna.. Vi....če bi videli kuharja, ki vam pripravlja hrano - da gre z roko skozi mastne lase, zatem v hrano, potem s prstom v usta, mimogrede na hitro še na wc, pa nič rok potem umit., skoči še na cigaret, spet ne opere rok...vse to se dogaja.. v hiši sem zaenkrat opazila samo vtikanje prsta v hrano in oblizovanje prsta, in žvečenje čigumija....drugega res ne.. .. Ampak po gostilnah se dogaja marsikar...govorim zdaj na široko.....

vd007

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

15. okt 2012 10:43

Sama med kuho zelo malo okušam...pač izkušenost že..na koncu pa navadno okušam ali z kuhalnico,z katero kuham ali pa z čajno žličko..z prstom nikoli.Res pa je da v tem šovu več okušajo,ker so to za njih same nove jedi..

Tudi kadar moji domači sprobaja jed,sploh kakšno novo recepturo vedno z čajno žličko..

Oddaja mi je še kar všeč..žal kontekst oddaje je tudi nekuharski del..gledam pa samo zaradi Binetovih receptov..

Se da kar marsikaj novega naučit,pa kakšno idejo dobit.Bi pa res pričakovala med tekmovalci(pa ne med vsemi) več kuharskega znanja.

Vrtejbenka

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

15. okt 2012 10:49

Tud men je oddaja zdaj kar všeč...sem najprej rekla, da je ne bom gledala, ampak jo zaradi znanke , ki sodeluje v njej gledam , če sem slučajno pri TV. Ne morem pa rečt, da jo gledam, ker me pritegne, in da jo MORAM gledat, tak kot so včasih ženske bile odvisne od Esmeralde :)

 

vd007

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

15. okt 2012 10:58

vd007, vem kaj si mislila s svojim zapisom in vem, da tudi meni ni všeč to, kar počnejo. Ne delam pa si nobenih utvar, da tega ni tudi v marsikateri gostilni ali restavraciji, ki jih obiskujemo (mi sicer zelo redko).

rrr

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. okt 2012 11:03

Kara, kolikor se jaz spomnim oddaje Male tajne... so bili na koncu vedno napisani recepti, oddajo je vodil Oliver Mlakar, kuhal pa Stevo Karapandža. Naj me popravijo, če me spomin vara.

Sama kuham brez pokušanja, ne vem, zakaj. Nikoli, še na koncu ne. Na mizo postavim sol in poper. Tudi meni ne gre v račun to namakanje prstov. Roke si umivam neprestano, se mi zdi, da je to osnova od osnov v kuhinji.

Bine jih je že opozoril, čeprav ljudi, ki kuhajo in so odrasli, ne bi bilo potrebe. To bi morali vedeti sami. Bom rekla nekaj grdega, vse to prineseš že od doma. Staro drevo težko upogneš.

 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti