Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

Vesna555  

član od: 19.1.2012

sporočila: 56

25. sep 2014 0:50

Komentarji na Voyu za tole hruško...

##

Wow,ta sladica je big deal? So podobne verzije že prej obstajale,...

gremyus 21.09.2014 09:09:07
-2
Zato da lohk pol prdi ...

sandy666 21.09.2014 08:32:55
2
Ne vem če je to ravno njegova domislica??
23345 21.09.2014 09:06:22
3
TA SLADICA SE JE JEDLA ŽE TAKRAT KO GOSPOD BINE ŠE NA SVETU NI BIL. ČLOVEK SE IMA ZA NEZMOTLJIVEGA, NAJBOLJŠEGA IN MISLI DA JE TISTO KAR ON REČE TUDI TAKO. NE MORE VSEM VSILJEVATI SVOJIH OKUSOV PRI JEDEH. JE ŠE VELIKO BOLJŠIH MOJSTROV KOT JE ON. GOSPOD BINE MISLI DA JE VSE NJEGOVO NAJBOLJŠE, NAJLEPŠE IN SPLOH NAJ, NAJ. TISTE NJEGOVE JEDI PO KATERIH MORAŠ KO PRIDEŠ DOMOV POJESTI ŠE EN FAJN SENDVIČ DA SI SPLOH SIT JE SAMO VRŽEN DENAR PROČ , NJEGOVA BLAGAJNA PA SE POLNI. NAJ PADE ENKRAT NA REALNA TLA. TEKMOVALCEM PA SVETUJEM NAJ SI GREDO IZOBRAZBO ISKATI KAM DRUGAM, JE VELIKO BOLJŠIH MOJSTROV ŠE NA SVETU.
sandy666 21.09.2014 09:18:09
1
23345 v celoti se strinjam ! :)

laura75 20.09.2014 21:25:13
6
to pravzaprav ni nič novega... obstaja tudi sladica, ki je sestavljena iz dveh polovic hruške - ena je kuhana v rdečem vinu in druga v belem vinu, vmes pride pa še krema... je pa res, da je Bine vrhunski šef, temu sploh ne oporekam
23345 21.09.2014 09:07:36
-2
KOLIKO LET PRED BINETOVIM ROJSTVOM JE ŽE BILA SERVIRANA TA SLADICA , ON PA SE DELA DA JE TO NJEGOVA POGRUNTAVŠČINA. BOLNO
23345 21.09.2014 09:08:51
0
TISTI NJEGOVI KROŽNIKI SO SAMO PAŠA ZA OČI, ŽELODEC PA PO NJIH ŠE VEDNO KRULI IN KO PRIDEŠ DOMOV HAJD V HLADILNIK DA SE SPLOH NAJEŠ. SAMO REKLAMA IN PULJENJE DENARJA IZ ŽEPOV TISTIH KATERI MISLIJO DA SO ZELO FIT ČE GREDO V GOSTILNO PRI ŠEFU.

#

 

Nič kriva, samo kopiram, lahko pa tudi recepturo napišem...

LP

Vesna555

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

25. sep 2014 3:22

 Zdaj mi je jasno, o čem se pogovarjate! Meni se zdi prav super, da predstavlja stvari, ki jih pač ljudje niso navajeni. No, tele hruške, poširane v vinu so tako stare kot sadje z žara al pa še več. Za to pa res ne rabiš recepture, no! Še posebej, če vidite, kako jih je pripravil.

Tukajle je en taužent idej, kako se lahko postreže. :)

https://www.google.com/search?q=pear+poached+in+wine

Če imate dovolj "črn" teran, jih lahko spoširate tako, da bo spodnji del hruške zelo temen, zgornji del ostane svetle barve, a je vseeno kuhan. (Zdaj samo upam, da ni naredil točno take) :)

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 25. 2014 21:06

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. sep 2014 7:21

@vesna555, kaj je pojnt tvojega posta? Saj ni nikoli rekel, da si je on izmislil kuhane hruške. Še povdaril je, da reciklira starejše recepte na njegov način. Verzija hruške je njegove izvedbe, preprosta in izgleda omamno.

@vanja; brezveze zgubljat besede. Kar nekaj je zanimivih stvari v oddaji. Zadnje, kar je pomembno je zapisovanje receptov in pripravljanje identičnih jedi tule na kulinariki. Tu se nehote spomnim prav na Binetove besede; pojdite izven svojih okvirjev v kulinariki.

Težka bo na kulinarika.net.

Commis débarrasseur

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

25. sep 2014 7:37

zzak1977  Točno tako! Ves čas povdarja, da so to recepti, ki so včasih obstajali v gostilnah oziroma še obstajajo ampak narejeni na njegov bolj modere način. 

Aja pa mimogrede, jaz v Gostilno ne bi šla zato, da bi se najedla ampak, da bi uživala v okusih in poskusila kaj novega. Tako, za užitek in za to, da bi enkrat probala kakšna zna biti taka bolj "fancy" hrana. 

tamalaursa

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

25. sep 2014 9:44

Vesna555 je napisal/a:

Komentarji na Voyu za tole hruško...

##

Wow,ta sladica je big deal? So podobne verzije že prej obstajale,...

gremyus 21.09.2014 09:09:07
-2
Zato da lohk pol prdi ...

sandy666 21.09.2014 08:32:55
2
Ne vem če je to ravno njegova domislica??
23345 21.09.2014 09:06:22
3
TA SLADICA SE JE JEDLA ŽE TAKRAT KO GOSPOD BINE ŠE NA SVETU NI BIL. ČLOVEK SE IMA ZA NEZMOTLJIVEGA, NAJBOLJŠEGA IN MISLI DA JE TISTO KAR ON REČE TUDI TAKO. NE MORE VSEM VSILJEVATI SVOJIH OKUSOV PRI JEDEH. JE ŠE VELIKO BOLJŠIH MOJSTROV KOT JE ON. GOSPOD BINE MISLI DA JE VSE NJEGOVO NAJBOLJŠE, NAJLEPŠE IN SPLOH NAJ, NAJ. TISTE NJEGOVE JEDI PO KATERIH MORAŠ KO PRIDEŠ DOMOV POJESTI ŠE EN FAJN SENDVIČ DA SI SPLOH SIT JE SAMO VRŽEN DENAR PROČ , NJEGOVA BLAGAJNA PA SE POLNI. NAJ PADE ENKRAT NA REALNA TLA. TEKMOVALCEM PA SVETUJEM NAJ SI GREDO IZOBRAZBO ISKATI KAM DRUGAM, JE VELIKO BOLJŠIH MOJSTROV ŠE NA SVETU.
sandy666 21.09.2014 09:18:09
1
23345 v celoti se strinjam ! :)

laura75 20.09.2014 21:25:13
6
to pravzaprav ni nič novega... obstaja tudi sladica, ki je sestavljena iz dveh polovic hruške - ena je kuhana v rdečem vinu in druga v belem vinu, vmes pride pa še krema... je pa res, da je Bine vrhunski šef, temu sploh ne oporekam
23345 21.09.2014 09:07:36
-2
KOLIKO LET PRED BINETOVIM ROJSTVOM JE ŽE BILA SERVIRANA TA SLADICA , ON PA SE DELA DA JE TO NJEGOVA POGRUNTAVŠČINA. BOLNO
23345 21.09.2014 09:08:51
0
TISTI NJEGOVI KROŽNIKI SO SAMO PAŠA ZA OČI, ŽELODEC PA PO NJIH ŠE VEDNO KRULI IN KO PRIDEŠ DOMOV HAJD V HLADILNIK DA SE SPLOH NAJEŠ. SAMO REKLAMA IN PULJENJE DENARJA IZ ŽEPOV TISTIH KATERI MISLIJO DA SO ZELO FIT ČE GREDO V GOSTILNO PRI ŠEFU.

#

 

Nič kriva, samo kopiram, lahko pa tudi recepturo napišem...

LP



Vesna555

 

No, tole pa je res izvedensko mnenje ... Tale avtor komentarja verjetno še nikdar ni bil v malo boljši restavraciji, drugače bi vedel, da pri tri ali štirihodnem meniju pač ne bo hrana dol s krožnikov visela, tako kot dunajc v navadni oštariji (ki ga potem itak ne moreš dol spravit, velikost porcije ti pa glavobol povzroči že na daleč)... ajoj...

 

Gostilno gledam zaradi receptov, novih idej, zanimivo mi je tudi opazovati kaj in kako kdo dela. Malo me moti njihova higiena, na kar jih je tudi šef opozoril (ko sem videla kako Pia kašlja direkt v dlan potem pa brez da bi si vsaj roke umila, kuha dalje me je kar malo zmrazilo...). Upam, da bodo malo bolj pozorni na to  .



Sandra_a

Sporočilo je spremenil(a) Sandra_a dne 25. 2014 10:45

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

25. sep 2014 10:37

Ne vem ,kako si dovoliš nekoga označiti za tepčka , skrajno žaljivo in primitvno.

hedonist

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

25. sep 2014 10:54

hedonist je napisal/a:

Ne vem ,kako si dovoliš nekoga označiti za tepčka , skrajno žaljivo in primitvno.



hedonist

 

Se opravičujem, če je bilo preveč žaljivo, sem spremenila. Res me pogreje, ko nekdo tako grdo popljuva delo in trud človeka, ki vloži svoje znanje in izkušnje v celotno zadevo. Mislim, da to bolj spada v kategorijo skrajno primitivnega in žaljivega. Razen, če je avtor komentarja večji strokovnjak od Bineta na kulinaričnem področju in je podal svoje mnenje po obisku šefove gostilne in seveda tudi preizkusil njegove jedi.

Sandra_a

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

25. sep 2014 10:59

Meni so pa letos jedi zelo zanimive in bi poskusila prav vse. Občutek imam tudi, da lahko vse pripraviš doma brez večjih komplikacij (kar je bilo predstavljeno do sedaj).

Kar se pa tiče velikosti porcij, pa je res, da če si sledijo vsaj trije hodi je to že velika količina hrane (pa sem sama konkreten jedec :)). Cena menija ali posamezne jedi pa je odvisna tudi od tega koliko časa je vloženega v samo pripravo. Vsi ti zvitki in detajli, ki jih je treba upoštevati zahtevajo nekaj časa in truda in kdor ta čas in trud vloži, si tudi nekaj zasluži, kajne?

Drugače pa mi oddaja kot takšna letos nekako ne 'potegne'.

 

Lopatka

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

25. sep 2014 21:22

Ko se je začelo to obrekovanje in špekuliranje proti Anžetu,  je meni tudi minilo, da gledam oddajo naprej. Marko je bil na začetku simpatičen,  zdaj pa se kar visoko nosi, nekak zlobno mi deluje. Tudi ko pred kamero pojasnjujejo stvari, so se eni kar potegnili nazaj v svoje narečje,  nič več se ne trudijo govoriti pravilno, kot so se na začetku. Pa Bine tudi požira konce besed, ali jih skrajša, "kokr se spomn". Tak da preklopim na kmetijo, ali pa ne gledam, če najdem kje bolj zanimiv program. Sem pa tu gor na tekočem 

yulchi

Vesna555  

član od: 19.1.2012

sporočila: 56

26. sep 2014 0:45

zzak1977 je napisal/a:

@vesna555, kaj je pojnt tvojega posta? Saj ni nikoli rekel, da si je on izmislil kuhane hruške. Še povdaril je, da reciklira starejše recepte na njegov način. Verzija hruške je njegove izvedbe, preprosta in izgleda omamno.

@vanja; brezveze zgubljat besede. Kar nekaj je zanimivih stvari v oddaji. Zadnje, kar je pomembno je zapisovanje receptov in pripravljanje identičnih jedi tule na kulinariki. Tu se nehote spomnim prav na Binetove besede; pojdite izven svojih okvirjev v kulinariki.

Težka bo na kulinarika.net.



Commis débarrasseur

 

Ni pojnta. Je samo copy/paste. Ja? Sem mogoče kaj komentirala?

Vesna555

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti