Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

21. sep 2014 23:36

Hvala punce...tudi slavljenka jo je bila vesela..dekoracija je uspela,sploh te iz likerja so delovale na torti res kot prave perle,v živo še lepše kot na sliki...možnosti je veliko,za novoletno krašenje slaščič,recimo iz mleka,ali iz jagodnega soka za na čokoladno podlago...sem pa poštudirala tudi kako do malo večjih perl.Te sem naredila tako,da sem konico brizgalke potonila v olje in hiter izbrizg soka in pride večja perla.

Riddle ,postopek je opisan na 107 strani ....Smarty1 kaj si mislila z torto MRAK?..sem malo pogooglala ,in res se ene torte tako imenujejo,toda ne razberem kaj je to za ena kategorija tort.

Vrtejbenka

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

22. sep 2014 4:21

Vrtejbenka, ta tvoja torta me je tako očarala, da mi je ušlo nekaj slovenske - bosanščine .

Besedo "mrak" ponavadi uporabim če je res nekaj čudovito, čarobno lepega, nekaj kar se ne da opisati. Žal mi je da si morala googlati zaradi te besede. Če pa napišeš v googla "torta mrak" je forum za eno Madagaskar torto, ki jo punce hvalijo, in je tudi beseda "mrak" v tem hvaljenju uporabljena. Upam da si me razumela 

SMARTY1

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

22. sep 2014 8:30

Vrtejbenka, večje perle lahko narediš tudi s široko slamico. Gre malo težje, ker moraš z roko dozirat, vendar se pa da, če se le malo potrudiš.

DBpek http://www.easy-recepti.com

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. sep 2014 10:12

Oho, stran, ki je vredna ogleda in pohvale za trud, DBpek.

F r i n a

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

22. sep 2014 10:44

Nič hudega Smarty1..me je res zanimalo kaj pomeni mrak torta..bosanke pa itak imajo super recepte,sploh za peciva...imam kar nekaj njihovih receptov in so res dobri.

Me pa šefova receptura gospa hruška ni prav prepričala...mogoče sem pričakovala nekaj več..ne rečem ,da je ne bi jedla,sigurno se okusi dobro prepletajo in kot celotna jed izpade odlična..toda recept ni šel v mojo beležko.Imam občutek ,da malo preveč v vsako sladico tlači sladoled zraven..v šmoren,v kokosov riž in še sedaj zraven gospe hruški.

Vrtejbenka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. sep 2014 12:10

" Da ti padne mrak na oči." Sem morala to napisati, saj visi v zraku. Vreme ni ravno v podporo moji dobri volji. A se že malo kaže, skuhajte kaj dobrega in lep dan želim vsem!

Vrtejbenka, a veš, da sem tudi sama pomislila pri tej gospe hruški tako kot ti, mi ni neki wow. Težka je kuharska.

 

naor

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

23. sep 2014 12:16

A je še kdo tako šokiran, da je Anže ostal? A je on nek črn vdovec Gostilne? 

tamalaursa

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

23. sep 2014 14:17

Ja, zelo šokirana; ne verjamem, da bi ljudje raje želeli izločiti Matevža;

Lakica

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

23. sep 2014 14:36

To je pač šov.

Mi je pa malo smešno, kako vsi poudarjajo 'pomanjkanje izkušenj'. To se je vedelo že na začetku. Potem naj naredijo en šov za profesionalce in drugega za amaterje. Verjetno se tudi ostali niso naučili vsega v dveh tednih. Mi je pa žal, da je šel ven ravno Matevž. Veliko bolj simpatičen je kot marsikateri tam notri, ki se 'šopiri' s svojim znanjem. 

Kar me pa resnično moti pa je, koliko vsi ti kuharji kadijo. A res ne morejo brez tistih čikov?

trac

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. sep 2014 14:51

Matevž je bil moj favorit.

" Zakaj pa Gostilna išče šefa, čeprav ga ima?"

" Bine jih uči, ni šef."

" Saj so ga že lani našli!"

 

Komentarji naše deklice.

 

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti