Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

26. sep 2014 7:21

In na kaj se nanaša ta copy/paste? Ne vidim nobene povezave. Vsebinsko in slovnično ni vredno branja.

Commis débarrasseur

kuhinja.slo  

član od: 26.6.2010

sporočila: 108

26. sep 2014 14:42

Popolnoma se strinjam z Vrtejbenko glede sovražnosti in tudi s komentarjem glede higijene. Če ti kar skoz ližeš prste, se ne umivaš itd., potem pa nadaljuješ z delom, moram povedat, da jaz ne bi šel v to gostilno, pa tudi če me zastonj povabijo, ne pa da bi še plačal. To je stvar urednikov oddaje, saj bi morali tudi oni kaj urgirat glede tega, verjetno niso tudi sami takšni. Če malo pogledamo po njihovih sobah, sploh ne vedo da se dajo nekatere stvari lepo zložit in pospravit.

Glede tega, da bi pa Anžetu nekaj podtaknili v hrano in da mu nekdo ki je še popolna nula v obraz pove takoj po vrnitvi da ga bo zopet nominiral, bi pa dal - zzak1977 -u odgovor. To niso tepčki, temveč pravi tepci in primitivneži, katere bi morali takoj odstranit iz oddaje.

Če je že kdo bil v kakšni boljši restavraciji ( Sandra-a ) ti pa lahko povem, da je včasih hrana tudi v kakšnem pajzlu ( po Mariborsko ) dosti krat boljša, kot pa če dobiš v dobrih restavracijah krožnik samih okraskov.

Pa še nekaj za tebe zzak1977, glede nekaj zanimivih stvari : Najboljše pri tej oddaji je in tudi najbolj zanimivo je, ko zagledam napis : NADALJEVANJE PRIHODNJIČ ).

Lp vsem

kuhinja.slo

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

26. sep 2014 16:32

Hruške izdolbemo, olupimo, skuhamo v rdečem vinu v katerega smo dodali pomarančno lupinico, cimetovo palčko, strte brinove jagode, sladkor in janeževo zvezdo. Med kuhanjem damo na hruške papirnato brisačo, da so povsod enako rdeče.

Lešnikova panna cotta

sladko smetano zavremo dodamo lešnikovo čokolado (videla sem, da tisto čokolado,ki jo je uporabil ni imela koščkov lešnikov tako da je verjetno vzel čokolado z lešnikovo kremo)  in dodamo želatino

 

Čokoladni sorbet

temna čokolado, sladkorni sirup, kakav v prahu, instant kava in želatina

P.S. Na nekem kanalu sem gledala kako lahko doma brez aparata za sladoled pripravimo kremast sladoled. In sicer tako, da damo v večjo skledo led ter ga izdatno posolimo,v posodo damo manšjo posodo s sestavinami in mešamo. Nisem poskusila ampak njemu je ratalo.

 

lešnikov posip (grobo zmiksamo)

praženi lešniki 

rjavi sladkor 

kakavova zrna

 

Za vse tiste, ki jih zanimajo recepti in ne kaj kdo kje reče in kakšen je. Tukaj pa sami počnejo enako. 

Za juho bi pa še vedno prosila recept.

 

Suzi

kuhinja.slo  

član od: 26.6.2010

sporočila: 108

26. sep 2014 17:35

Ja SUZANAZ, se strinjam s teboj. Ampak mi tukaj nismo kritizirali in govorili o kakšnem receptu, ampak je tale forum bil odprt ravno zaradi tega, da vsak lahko pove svoje mišljenje o dogajanju v odaji. Ne vem kaj si mislila s tem, da tukaj sami počnemo isto. Tudi jaz sem bil tukaj že nekaj krat kritiziran in kritiko sprejemam kot nekaj normalnega. Iz tega sklepam, da bi se tukaj po tvojem morali objavljat samo recepti brez komentarjev.

Upam, da ti bo kdo poslal recept za juho brez kakšnega komentarja in da ti bo teknila. Lp

kuhinja.slo

upe5  

član od: 13.5.2013

sporočila: 5

26. sep 2014 18:22

Suzi, hvala za recept! 

Lep dan ti želim! :)

upe5

Vesna555  

član od: 19.1.2012

sporočila: 56

27. sep 2014 1:08

zzak1977 je napisal/a:

In na kaj se nanaša ta copy/paste? Ne vidim nobene povezave. Vsebinsko in slovnično ni vredno branja.



Commis débarrasseur

 

In kaj imam jaz s tem? Z vsebino in slovnico namreč. Sicer pa, če nisi dojel: vsaj ena smiselna povezava je tu, in to je tema. Lahko pa naslov prebereš. Mogoče ti bo kaj bolj jasno...misilm meni namreč ni zakaj se spravljaš name.

Vesna555

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

27. sep 2014 11:38

Novih receptov ni še na vidiku...rada bi pa znala delat to peno..a se da to v domači kuhinji,brez nekih hudih pripomočkov?..pozna kdo postopek,oziroma ga je vide lv živo po tv?...sploh mi je bila zanimiva parmezanova pena,katera je bila priloga zmagovalni jedi pri tekmovanju rdečih in črnih.

Da pa so postregli šefom kupljene testenine...to je pa res malo mimo ,vsaj zame.

Vrtejbenka

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

27. sep 2014 14:51

Ta pena se lahko naredi z navadnim mikserjemm če nimaš paličnega. 

yulchi

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

27. sep 2014 16:39

To se mi nekako dozdeva Yulchi..samo kaj pa prej?..parmezan v vrelo mleko?..potem spenit?..ti detajli mi manjkajo.

P.s.trentno sem v službi..imam malico in malicam šefom džem..tako bom rekla..prvič sem kupila džem ,da je res džem..res veliki koščki sliv,čuti se lepo sivka,ni presladek..čisto preprosto, je res dober.

Vrtejbenka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

27. sep 2014 17:49

Čaki mal, a tvoj šef dela marmelade al kaj ?:)

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti