Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

27. sep 2014 18:06

MOLECULE-R Flavors imajo na youtube računu en kup videov, kako se delajo različne stvari:

https://www.youtube.com/watch?v=KlFmrTKg5JU

Meni se je pred leti zdela ideja tele molekularne gastronomije znaimiva, če pa greš v eno tako restavracijo, je meninavadno 25 različnih jedi dolg (tasting menu) in stane od nekje 300 zelencev naprej. Dodaj vino, pa si pri 500 na osebo. Da bi pa imel neko predjed molekularne gastronomije za tem pa en dunajski šnicl...pa nima nobene veze.

Čisto moje mnenje in ga ne vsiljujem nikomur: 2x sem bila do sedaj na večerji s tasting meníjem, so imeli tam po enih 10 jedi. Od prvega sem si zapomnila eno kumarično strjenko z jogurtovo peno (ni bila molekularna restavracija) in nogico mistkratzerla (mogoče veliko za dva žabja kraka, sem bil kar žalostna ob pogledu nanjo), iz druge  prav negraužno red velvet torto. Čeprav se je precej razpaslo, se mi zdi eno veliko preseravanje. Zdaj raje naročim dve predjedi (imam navadno dovolj), si vsaj zapomnim, kaj sem jedla, če je izvrstno, potem to skuham tudi doma.

 

 

Vanja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

27. sep 2014 19:16

In kaj si hotela povedati s tem postom Vanja ?????

hedonist

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

27. sep 2014 19:24

hedonist je napisal/a:

In kaj si hotela povedati s tem postom Vanja ?????



hedonist

 

Teb je treba vse narisat, da kaj razumeš. 

 

To, da ko ne vejo več, kaj bi "pripravili novega", začnejo preseravat. Samo lepo sem hotela povedat v prejšnjem postu.

Po moje bi bilo bolje, če bi imel oddajo, v kateri bi učil tehnike kuhanja in bi ljudje od tega dejansko kaj uporabnega odnesli, ne pa da ljudje eno ubogo 400g ribo pečejo  v pečici (al pa na žaru) tri četrt ure in svinjsko ribico 2ve uri, trakce iz piščančjih prsi po 30 minut in več. Ker to je vse OVERDONE! skjuz maj lenguič. 

 

 

Vanja

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

27. sep 2014 19:39

Vanjin link se je verjetno nanašal na vprašanja kako se naredijo te pene(npr. parmezanova).  Jaz tudi mislim, da bi bilo bolj zanimivo če bi imel Bine eno kuharsko oddajo, kot pa ta šov.

Vesnuska

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

27. sep 2014 19:44

Vanja tukaj se s teboj strinjam 100%.

V bistvu jaz ne gledam te oddaje.To kar preberem na netu,pa tisti,ki gledajo pač govorijo o tem.Kuharija je, umetnost,raznolikost.....Seveda se vedno kaj novega naučimo.A tudi jaz imam občutek "preseravanja".

Kakorkoli že,jaz vprašam naše kulinarike, če me kaj bega.Saj veste,katere ste in hvala vam,vedno sem dobila prijazen odgovor.

dari

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

27. sep 2014 19:45

Ali je mogoče kdo videl kako je rdeča ekipa pripravila ajdovo čipko?

Bernarda

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

27. sep 2014 21:17

Vanja se popolnoma strinjam s teboj in se sprašujem ali je z uporabo vseh teh novih tehnologij s katerimi pridobivamo ZF hrano sploh še hrana ali teater?

In ali ima ta zf hrana sploh še kakšno povezavo z naravo in prehranjevanjem.

Suzi

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

27. sep 2014 21:26

Vesnuska je napisal/a:

Vanjin link se je verjetno nanašal na vprašanja kako se naredijo te pene(npr. parmezanova).  Jaz tudi mislim, da bi bilo bolj zanimivo če bi imel Bine eno kuharsko oddajo, kot pa ta šov.



Vesnuska

 

http://www.youtube.com/watch?v=KlFmrTKg5JU

Suzi

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

27. sep 2014 22:21

Hedonist..v službi moj šef ne dela marmelade,malicala sem marmeldo,ki jo je Eta naredila po recepturi Bineta iz Gostilne.Zanimal me je okus te marmelade,ker sem pred dvema letoma oddala tukaj marmledo, sicer iz rumenih paradižnikov,ki so sladki ,toda v njej je tudi sivka ,tako kot v šefovi...pač pogledala kako se to dela preko plota.....in šefova je odlična..ni preveč sladka,kar je ok,ker kot dodatek sladkemu šmornu in sladoledu je to super.

http://www.kulinarika.net/recepti/17532//dzem-iz-malih-  pa še moja varianta.

Vanja je pač dodala link,ker sem spraševala kako se naredi to parmezanovo peno..sicer ta na linku je bolj fururistična kot ta,ki so jo naredili v gostilni.

Pa saj tudi meni se ne gre za preseravanje iz hrane..tako ,kot imam rada stare recepture, skušam tudi kakšnega ohranit..imam rada tudi kakšne nove detajle pri hrani..recimo te perlice,nič posebnega,nič novih sestavin,toda torta mi je vizualno uspela in sem bila z njo zadovoljna..pa zakaj ne kdaj malo drugače.Tudi to parmezanovo peno ,bi kdaj uporabila..oni so jo postregli zraven črnega ištriana,jaz bi zraven gigant raviola,pa malo te pene okoli,ali pa pena iz kakšne druge močnejše začimbe,zelišča.

Vrtejbenka

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

28. sep 2014 8:59

Pena na linku ni nič bolj futuristična kot Binetova, razen zadnjega koraka. Delal jo je v lanski oddaji  sicer se ne spomnim s katero sestavino je pa ravno tako uporabil sojin lecitin.

Suzi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti