Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

5. okt 2014 8:06

A je kdo zasledil kako so naredili to čipko ,mislim da je bila pri ištrijanu,ki so ga sami skreirali in še pri eni jedi.

Vrtejbenka

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

5. okt 2014 9:04

Mene pa zanima ali je mogoce kdo bolj natancno ali pa na voyu spremljal postopek priprave suffleja. Sef je namrec ta teden tekmovalcem pokazal klasicni cokoladni suffle, ki so ga morali oni potem preoblikovati. Sama pecem suffle po enem receptu iz baze in je odlicen, vendar sem sedaj ugotovila, da ga ne delam po cisto "pravem" postopku. Sam postopek mislim da sem pri oddaji kar ujela, nisem pa sestavin - predvsem me zanima ali je sef sploh dal kaj moke v maso? Oz. ali je dal namesto tega skrob ali pa sploh nic? In pa se to - je mogoce zasledil kdo recept zmagovalnega suffleja rdece skupine? Hvala. 

ursulinka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

5. okt 2014 10:07

Tudi meni je postopek malo drugačen..šef je napolnil z maso prav do vrha in potem naredil en kanalček ob robu lončka.Toda kljub temu se njihovi sufleji niso ,vsaj po moje,lepo dvignili..so imeli bolj kapasto obliko in ne ravne.Za sufle kot sladico,sem mislila da so ravni,dočim sufleji kot slana jed,recimo sirov pa vem da je pokrov bolj "razmetan"...

Glede recepture pa tudi mene zanima,če je katera zasledila..sem že premišljevala da bi skutni sufle preoblekla v jabočnega.Namesto skute bi podušila naribana,olupljena jabolka,dodala rozine,cimet,klinčke,da dobim okus jabolčnega štrudlja in spekla.

Sem tudi torto preoblekla v jabolčni štrudelj,pa ni vraga da ne bomo tudi sufle...

http://www.kulinarika.net/recepti/17789//jabolcna-jesen

Ursulinka ,glede pravi ali ne pravi postopek..dokler ti uspe je pravi ...

 

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 05.okt 2014 10:24

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

5. okt 2014 14:14

Se strinjam, zato pa navednice  . Ampak moji suffleji sploh ne narastejo toliko, poleg tega pa jih do sedaj nisem postregla v skodelicah, zato zdaj preizkusam se to varianto. Mislim tudi, da so malo krive skodelice, ki so ocitno prevelike in jih niti ne morem napolniti do roba. Je pa res, da je tudi na moj nacin suffle zame po okusu odlicen 

ursulinka

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

5. okt 2014 21:03

Mislim da so nekateri pri suflejih pozabili narediti "kanalček" ob robu ramekina, zato ni mogla nastati tista prava oblika. 

yulchi

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

8. okt 2014 10:06

Kar sem zasledila ,jim bo danes šef pokazal novo sladico (danes po tv-včeraj v živo)...ajda na več načinov...del te sladice me spominja na sladico Lorraine Pascal ali Donne Hay,se ne spomnim točno od katere,malo modernizirane kremšnite...bomo vidli zvečer

Je pa letošnja sezona najbolj dolgočasna..preveč taktiziranja,premalo kuhinje.Škoda.

Vrtejbenka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

8. okt 2014 22:00

Nova sladica na vidiku...sedem različnih tehnik pri izdelavi te sladice.Tu se je pa šef izkazal...bravo.

Med sestavinami so tudi krompir in rdeča pesa,zgleda slastno.Bom jutri pogledala bolj v miru pa kaj pokomentirala.

Ni pa to to,kar sem videla na sliki..malo vizualnosti je,ampak to je vse ujemanje.In spet je ajda med glavnimi okusi.

Vrtejbenka

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

8. okt 2014 23:24

Eno vprašanje in zelo bom hvaležna za kakršenkoli odgovor. Kaj je s temi paradižnikovimi konfiti? Za kaj vse se lahko uporabljajo in lahko naredimo tudi iz drugih sestavin, npr. čebule?



ajmar

Sporočilo je spremenil(a) ajmar dne 08.okt 2014 23:29

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. okt 2014 9:08

Imam eno pripombo, mogoče bolj vprašanje. Sinoči so v oddaji skubili fazana. Bine je rekel, da so včasih, pa najbrž še vedno to delajo kokoš, piščanaca polili z vroćo vodo, da je šlo perje laže stran. Mislim, da je rekel, da so s tem odstranili tudi kožo.

Jaz kokoške najraje gledam, ko se pasejo in kokodakajo, a sem v svojem življenju videla tudi veliko njih, ko sta jih stara mama ali mama poparili in potem skubili. In pri tem ni šla koža nič stran.

Zdaj ne vem, a mladi kuhar Bine res ne ve, kako se to dela po domače ali samo uči krivo vero?

 

naor

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

9. okt 2014 9:40

Definitivno kožo manj poškoduješ , če kuro prej popariš kot pa da jo skubiš na suho. Je pa tudi res, da ima fazan , raca in druga pernata divjad bolj občutljivo in se kaj rada zatrga tako da je to potrebno pčeti zelo pazljivo. Sam delam s kropom in se mi tudi zgodi, da prevsem prsa kar precej olupim, žal .

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti