Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

3. okt 2014 17:30

Ej Sandra_a,kaj si ti prponala sem..ni slabo,ni slabo...začela bi z idrijskimi žlikrofi z bakalco...potem tartar brancina,žličnik inčunov,majnezo z baziliko in pečenimi paradižniki...nato še zabeljeno polento z paradižniki in pehtranom z lističi staranega tolminca..solato preskočimo..za sladico pa kobariški štrukelj z sladoledom iz pečenih jaboljk....opažam ,da je bolj primorski pridih tej kulinariki....

A mogoče je že znano kdaj bo jesenski teden restavracij?..na spletu ne dobim nič..je pa bilo spomladi najavljeno,da bo letos  tudi jesenski teden.

Vrtejbenka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

3. okt 2014 17:52

V Gostilni vas bodo poleg kreacij Binkota čakale tudi kamere in boste na televiziji, pomislite kako zeleni od zavisto bodo sosedi. Tko da cene splh niso visoke glede na vse to :)

hedonist

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

3. okt 2014 18:09

Hvala Patricija.....sedaj pa v akcijo..je treba pohitet,ker se kar polnijo rezervacije.

Mi smo že rezervirali,in to pri Tomažu na Marku,ki je zmagal lani v Gostilni..pa da vidimo,oziroma okušamo.

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 03.okt 2014 18:39

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

3. okt 2014 19:10

Vrtejbenka je napisal/a:

Ej Sandra_a,kaj si ti prponala sem..ni slabo,ni slabo...začela bi z idrijskimi žlikrofi z bakalco...potem tartar brancina,žličnik inčunov,majnezo z baziliko in pečenimi paradižniki...nato še zabeljeno polento z paradižniki in pehtranom z lističi staranega tolminca..solato preskočimo..za sladico pa kobariški štrukelj z sladoledom iz pečenih jaboljk....opažam ,da je bolj primorski pridih tej kulinariki....

A mogoče je že znano kdaj bo jesenski teden restavracij?..na spletu ne dobim nič..je pa bilo spomladi najavljeno,da bo letos  tudi jesenski teden.



Vrtejbenka

 

Ja, so se meni tudi pocedile sline ... Glede jesenskega tedna pa sem našla tole:

http://tedenrestavracij.si/

 

Bo vredno obiska

Sandra_a

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

3. okt 2014 19:11

No, sem videla, da so me prehiteli.. Pa dobro, boljše dva linka kot nobenega

Sandra_a

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

4. okt 2014 10:15

Vrtejbenka, če imaš recept za mulco, ga prosim prosim objavi. Te jedi nisem jedla že 30 let, je bila to moja najljubša jed kot otrok. Kot si rekla, ne dobi se krvi in zaradi tega je pri nas praktično nihče ne pripravlja več.

Tudi sama planiram decembra na Marka

 



emalisej

Sporočilo je spremenil(a) emalisej dne 04.okt 2014 10:16

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

4. okt 2014 15:24

Emalisej bom objavila..sem tudi sedaj na mail dobila kar nekaj nasvetov kako z mulco..ta teden dobim kri,tudi pinjole že "prihajajo" potem pa akcija...in to po šefovo,modernizirane....

Vrtejbenka

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

4. okt 2014 17:29

Naj kaj pomagam-naša nona in njena sestra-je bila kuharica na Dobrovem sta povedali približni postopek za mulce:

skuhaš koruzni in ali pšenični močnik na vodi ali mleku, dodaš maslo, cimet, sladkor, rozine, pinjole... Ko se ohladi dodaš kri in potem še povreš. Vse skupaj nadevaš v čreva ali pocvreš. No vsak malo, pa bo sestavljeno.

Je pa nola pisala o tem kar precej v enem forumu-sladke krvavice.

Naj vam rata!

branka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

4. okt 2014 18:46

Pri nas se pa malo drugače kuhajo..vsaka vas ima svoj špas.....približen postopek.

Receptura za sladke mulce.
Ko uloviš kri,jo moraš mešat stalno dokler se ne ohladi.Nato jo precediš da je čista,brez raznih strdkov ,ki se ti nabirajo ob kuhalnici in robu lonca.
V skledo daš na male koščke narezano samo sredico belega kruha.Dodaš malo mleka in kar z roko dobro premečkaš.V to kašo dodaš sladkor,vanilja sladkor,cimet,nastrgano limonino lupino,pomarančno lupino,rozine namočene v rum ali šnops in pinjole.Dodajaš počasi kri in vse skupaj dobro zmešaš.Naša nona je za boljši okus namesto kruha dala raje navadne biškote ,recimo albert,ali kakšne druge maslene.Nekje delajo pa z gresom in dodajo za okus tudi naribano čokolado.Vse skupaj potem daš v lonec in kuhaš banjo marija,ker se zelo rado sprime na dno posode.Kuhaš dokler se ne spremeni v temno barvo.

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti