Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

2. okt 2014 12:27

Uuuu,zdaj sem pa dobila eno idejo... (tu bi bila ena žarnica v razsvetlenju,a ne Bojan)..in sicer že nekaj časa se pripravljam,da bom oddala recept za sladke krvavice ,oziroma kot jim mi rečemo mulce.To je danes žal že pozabljena sladica naših krajev..res je v sladici kri..toda okusi...čisti njamiiiii užitki.

Ko se mulce skuhajo jih eni spravijo v črevo ali pa kar tako v lončke in v hladilnik..(tudi v zamrzovalnik jih lahko damo).Za jed vzememo dva,tri žličnika in na maslu malo pocvremo.Jaz bom pa po Binetovo dala v dresirno vrečko ,nanesla na testo,zavila kot kanelon... en par  probno skuhala na pari,druge pa kar kanelone pocvrla na maslu...sigurno bodo odlični..sedaj samo še v lov za kri.

No,pa sem nekaj odnesla iz te jedi...še bo treba gledat.

 

 

...pa Matevž,ki je žal izpadel iz Gostilne išče šefa je te dni kuhalz otroki na šempeterskem placu...in to fulje,tudi že pozabljeno sladico naših non,prav iz naših krajev...eno izmed variant sem tud kakšne dve leti nazaj objavila,na sladko..ob priliki bom še na slano,kot priloga mesu..

http://www.kulinarika.net/recepti/16913//fulje-velikono

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 02.okt 2014 12:34

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. okt 2014 12:52

Vrtejbenka, tvoje navdušenje je kar nalezljivo, veš!

 

naor

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

2. okt 2014 14:56

Vrtejbenka, a pri vas še delate sladke mulce?

Bernarda

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

2. okt 2014 16:45

Že nekaj časa ne Terlikar1,ker ni bilo krvi.Tudi težko je dobit to pravo staro recepturo,naša 90 letna nona se spomni bolj na tričetrt,ko sem pred dvema letoma malo raziskovala okoli po vasi za recepturo,verjet ali ne..vsaka se je spomnila samo na pol....sedaj  imam kri obljubljeno in jih bom naredila,malo klasično malo pa modernizirano po šefovo.Kdor se ob branju tega zmrduje ,naj se...pač predsodek zaradi krvi..sem pa objubila recept še nekaj časa nazaj članu našega foruma 666,ki se tukaj žal ne oglaša več,..ker je res veliko znal povedat...enkrat sem pod njegov recept napisala,da jaz te njegove jedi ne bom naredila,toda vedno drm z užitkom prebirala njegove recepture..fenomenalno napisane...potem je napisal,da on tudi mojih ne bo skuhal ,in da  mi je že hotel napisat da me rad bere..in prav je tako.Upam ,da še kdaj pokuka sem,pa bo prebral recept:)) Mogoče pa ga bo ta ,malo drugačna ,predvsem pa zanimiva sladica zanimala ,da jo bo pripravil.

Vrtejbenka

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

3. okt 2014 11:31

Kakšne so cene v Gostilni?

rdkapica

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

3. okt 2014 13:44

O bog! Mogoče večina ne bo delila mojega mnenja, vendar se mi zdi, da so tele cene kar precej visoke.

Ok, razumem, da se plača tudi ideja... pa vseeno...

 

matisa

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

3. okt 2014 13:59

Tole so za primerjavo cene z Gostilne Na Gradu (Ljubljana). Glede na samo kulinariko in 'rank' restavracije se mi zdi kar primerljivo z Gostilno pri šefu. Logično mi je, da je v šefovi gostilni malo dražje, pač vsa publiciteta in tako kot si omenila, ideja. Drugače pa neke drastične razlike ravno ni. Je pa na voljo več jedi in med temi si pač gost lahko izbere tiste 'ta poceni', pri šefu pa so cene kar enotne.


a la carte

klasika gostilne na gradu

deska grajskih mesnin s kislimi zadevami
10,00 €

goveji jezik s stročjim fižolom, majonezo in ribano dimljeno skuto
8,10 €

telečja jetrca s koromačem, pire krompir
13,50 €

idrijski žlikrofi z bakalco
12,90 €

ocvrta piščančja prsa in perutničke, krompir iz ponve in majoneza
8,50 €

kranjska klobasa v loncu s sveže ribanim hrenom in praženim krompirjem
6,90 €

divjačinski golaž in polenta
12,00 €


jedilnik - sprehod po Sloveniji

predjedi

jelenov tatar, kandirana rdeča paprika in hrenova majoneza
10,90 €

sendvič z malancani, paradižnikom in istrskimi tartufi
9,80 €

pašta polnjena s krompirjem, jurčki, omaka luštreka in krema Tolminca
mala 8,00 € velika 13,00 €

tatar brancina, žličnik inčunov, majoneza z baziliko in pečeni paradižniki
10,90 €

ribja juha z ribjimi žličniki in zelenjavo
6,50 €

polnjeni bučni cvetovi s skuto in drobnjakom na kremi iz mladih bučk
8,80 €

mariniran rostbif z istrskim oljčnim oljem, limoninim sokom in solnim cvetom
10,90 €


glavne jedi

pečeno belokranjsko jagnje s pirejem iz dimljenih malancanov, omaka timijana in medu
14,50 €

mariniran telečji hrbet z žajbljem, izbrane poletne zelenjave in mlad krompir iz ponve
10 g 1,50 €

grajski pohanec - tanki kos svinjske ribice nadevan z naribanim sirom in špinačo ter ocvrt v mandljih, pire krompir
14,20 €

file piranskega brancina s pirejem mladega graha, bazilika in bučke
14,20 €

zabeljena polenta s paradižnikom, pehtranom in lističi staranega tolminca
13,50 €


solate

mlado zelje s fižolom
5,10 €

grajska solata
mala 5,10 € velika 9,10 €


sladice

gozdni sadeži, mlečni sladoled in meringa mete
6,00 €

kobariški štrukelj in sladoled pečenih jabolk
5,20 €

zavitek s sezonskim sadjem
3,50 €

kremna rezina
3,90 €

grajska palačinka, čokolada ali marmelada
1 kos 2,00 €

čokoladna tortica iz pečice
5,50 €

izbor slovenskih sirov / različno starani tolminci in bovški ovčji siri
10,20 €

 

Sandra_a

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12859

3. okt 2014 14:34

Matisa, strinjam se s tabo.  V obeh gostilnah so cene precej visoke.

mopsika

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

3. okt 2014 14:44

Da ne bo pomote, se tudi jaz strinjam, da so cene kar zasoljene. Niso pa v Gostilni pri šefu kaj dosti dražje jedi, kot v drugih kulinarično primerljivih restavracijah po Sloveniji, na to sem bolj ciljala

 

 

Sandra_a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti