Praznično pecivo 2010

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

13. dec 2010 11:01

Krasno, mamamia, letos si se pa vrgla v pistacije! teta torta

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

13. dec 2010 12:08

Katka, čisto sem obnemela ob tvojih prekrasnih piškotkih na fantastičnih posnetkih! LP

Anja

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

13. dec 2010 12:39

marijabuh pomagej ... kolk ste pridne

jst priznam, da letos nisem še uspela spečt niti ene praznične dobrote....... no ja, upam da mi je vsaj pol odpuščeno, ker imamo doma 1-mesečnika in še 3 nagajivce zraven......... ampak res UPAM da nam bo ta teden uspelo kaj skupaj spacati........ fotke sledijo sigurno :)

 

A mi lahko predlagate, katere priškote lahko packamo z mojimi fanti - 11, 9 in 3 :) razen tiste na modelčke, kateri so še primerni, da jih otroci lahko pomagajo spackat, pa da ni preveč dela in preveč umazane posode :)

MissLady

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

13. dec 2010 13:17

marijabuh pomagej ... kolk ste pridne

jst priznam, da letos nisem še uspela spečt niti ene praznične dobrote....... no ja, upam da mi je vsaj pol odpuščeno, ker imamo doma 1-mesečnika in še 3 nagajivce zraven......... ampak res UPAM da nam bo ta teden uspelo kaj skupaj spacati........ fotke sledijo sigurno :)

 

A mi lahko predlagate, katere priškote lahko packamo z mojimi fanti - 11, 9 in 3 :) razen tiste na modelčke, kateri so še primerni, da jih otroci lahko pomagajo spackat, pa da ni preveč dela in preveč umazane posode :)

MissLady

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15829

13. dec 2010 13:27

teta torta je napisal/a:
Krasno, mamamia, letos si se pa vrgla v pistacije!

teta torta

 

Ja, kardamom, rožna voda in pistacije, še zaloge iz Irana, pa iz Turčije, je bilo treba porabit pa sem nekaj čarala in je dobro izpadlo.

 

Ta konec tedna pa peka po receptih, nič po trenutnem navdihu (nebeški poljubčki, istarski cukarini, cimetove zvezdice - tu ni odstopanja in improvizacije).

 

Mamamia

mamamia

Alfica  

član od: 5.3.2006

sporočila: 59

13. dec 2010 14:56

Jaz bi vas pa prosila za eno pomoč.

Iz revije Dober tek sem imela recept za lešnikove rogljičke (na tejle  strani http://www.dobertek.com/revija.asp?ID=57&hash=0 6. slika na desni), iz letnika 2001 ali 2002, decemberska izdaja oz. objavljene tudi v posebni izdaji Domače slaščice in ta recept je nekako dobil noge, zato bi vas prosila, če bi mi ga lahko katera, ki ima to revijo napisala.

Častim degustacijo piškotov



Alfica

Sporočilo je spremenil(a) Alfica dne 13.dec 2010 18:07

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

13. dec 2010 15:28

Moja peka se počasi začenja. Nekaj mas je že v hladilniku. Zdal le še upam, da bodo pridni in zdravi, da bo šlo vse kot po maslu .

 

Imam pa en "problemček". Letos sem si pripravila kar lepo zalogo sala za piškote, zdaj pa ne najdem nobenega recepta. Vem, da so recepti v Ivačičevi kuharski knjigi, jaz pa sem jo pozabila na morju .

Če ima kdo kakšen prikupen recept, bom zelo hvaležna.

Če se ne motim, je nekaj tudi na kulinariki, pa ne najdem .

 

Hvala že v naprej .

MM

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

13. dec 2010 17:09

MissLady je napisal/a:

marijabuh pomagej ... kolk ste pridne

jst priznam, da letos nisem še uspela spečt niti ene praznične dobrote....... no ja, upam da mi je vsaj pol odpuščeno, ker imamo doma 1-mesečnika in še 3 nagajivce zraven......... ampak res UPAM da nam bo ta teden uspelo kaj skupaj spacati........ fotke sledijo sigurno :)

 

A mi lahko predlagate, katere priškote lahko packamo z mojimi fanti - 11, 9 in 3 :) razen tiste na modelčke, kateri so še primerni, da jih otroci lahko pomagajo spackat, pa da ni preveč dela in preveč umazane posode :)



MissLady

 

Pomojem bi pri tem lahko vsi trije sodelovali http://www.kulinarika.net/recepti/13292/sladice/klobcic en naredi kroglice, drugi stiska klobčiče, tretji pa daje mrvice nanje Druga pa se trenutno ne spomnim.

 

Lp,

Petya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti