Praznično pecivo 2010

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

12. dec 2010 22:51

@ sančy: jaz bi namesto čokolade dodala instant kapučino.

 

Ker imamo pri nas doma dva mičkena žabca, sem mislila, da letos peke ne bo. No, nekaj mi je kljub temu uspelo napraviti: basler lecklerli, cimetove kroglice, čokoladni huzarski krapki, kokosovi makroni, domača čokolada - temna s pistacijami.

Upam, da do božiča napečem še čokoladno mandljeve ploščice, bajadero v obliki kavnih zrn (ena je kar nekaj strani nazaj prilepila link), mandljeve hrustavčke, ponarejene ržene hlebčke in še kaj čokoladnega.

 

Srečno! 

 

kuharica Mici

sančy  

član od: 15.7.2008

sporočila: 84

12. dec 2010 22:57

hvala kuharica Mici bom poskusla pa bom poročala lepo si napekla jas sem naredila vanilijeve rogljičke, moji mehki medenjaki na vrsto pa še pridejo rafaelo pomarančno čokoladno piškoti ter kokosovo potico in mogoče pride na seznam še kaj. hvala lp sančy

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

12. dec 2010 23:05

Pri nas že nekaj let ni več daril. Samo škatlo piškotov vsi nestrpno pričakujejo. In zame ni večjega veselja, kot, da jim ustrežem.

 

Moje mehke medenjake sem pekla lani ali predlani in iz njih naredila smrečice (sem tudi poslala sliko). Zelo enostavno, če imaš model zvezdic različnih velikosti.

 

Lp

kuharica Mici

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

13. dec 2010 5:13

@Čarli: pri pomarančah se potrudim čimmanj belega dela pustit na olupkih, gre veliko časa, ampak se splača, ravno prejšnji teden sem jih naredila. Saša

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

13. dec 2010 7:20

Sashika je napisal/a:
@Čarli: pri pomarančah se potrudim čimmanj belega dela pustit na olupkih, gre veliko časa, ampak se splača, ravno prejšnji teden sem jih naredila. Saša
Hvala, sem jih že naredila in so tudi meni zelo všeč. Ne vem, če bodo dočakale piškotkov. Čarli08

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

13. dec 2010 7:28

Ja pri nas piškoti, ki so bili pečeni za Miklavža že kar pridno kopnijo, tako da se pred Božičem obeta nova peka - orehova in kokosova potica, rafaelo in rumove kroglice, medene hiške in še kaj bi se našlo, tako da bo kar veselo in sladko tunna http://titabota.blogspot.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15829

13. dec 2010 8:31

sančy je napisal/a:
mene pa zanima če je kera že delala kakšne piškote z okusom kapučina me zanima če ma katera kak nasvet kak bi js to izvedla.

hvala za nasvet

sančy

Sporočilo je spremenil(a) sančy dne 12.dec 2010 22:52

 

Čisto preprosto: osnovnemu piškotnemu testu dodaš vrečko ali dve praška za kapučino (tiste, ki so za eno kavo), ozirma žlico ali dve, če ga imaš v dozi, odvisno, koliko močan okus imaš rada po kapučinu. Čokoaldi, s kateri preliješ piškote, pa dodaš malo instant kave. Imaš res ptem kapučinaste piškote.

mamamia

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. dec 2010 9:23

Tudi jaz gnetem na roke. Sem lani poskusila v kruhomatu, pa mi nekako ni odgovarjalo, tako, da letos spet z obilo ljubezni :) Glede masla se tudi strinjam, včasih pa uporabim trik, ki se zelo dobro obnese. Saj veste, lahko pozabimo tisto maslo na pult postavit :) V tem primeru mrzlo kocko masla enostavno naribamo na ribežen, na tanko, kot korenček. Narejeno v minuti, testo pa se normalno mesi.

 

Nadaljevala sem tudi s peko, pa še na bolniški sem trenutno...Prvič sem se lotila kukijev in moram reči, da so fenomenalni. Naredila sem čokoladne s pekanskimi orehi in arašidove z arašidovim maslom.

 

 

 

Ognjeni krst so doživeli tudi istrski cukarini, ki sem se jih zelo veselila, a glej ga zlomka. Tunkala sem jih v domačem žganju iz Poljanske doline, pa so bili nekam hudega okusa :) Kar v glavi se mi je zavrtelo, zato sem jih lepo spakirala v škatlo in zdajle ob kavi so prava jutranja vzpodbuda. Hik!

 

 

Odločila sem se razveseliti domače z lešnikovimi nasmeški, piškotki sreče, v katere skriješ skrivno toplo sporočilce.

 

Za konec pa še malo bolj fensi marcipanove štangice, za zahtevnejše odjemalce :)



katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 13.dec 2010 09:25

sančy  

član od: 15.7.2008

sporočila: 84

13. dec 2010 10:50

mamamia je napisal/a:

sančy je napisal/a:
mene pa zanima če je kera že delala kakšne piškote z okusom kapučina me zanima če ma katera kak nasvet kak bi js to izvedla.

hvala za nasvet

sančy

Sporočilo je spremenil(a) sančy dne 12.dec 2010 22:52

 

Čisto preprosto: osnovnemu piškotnemu testu dodaš vrečko ali dve praška za kapučino (tiste, ki so za eno kavo), ozirma žlico ali dve, če ga imaš v dozi, odvisno, koliko močan okus imaš rada po kapučinu. Čokoaldi, s kateri preliješ piškote, pa dodaš malo instant kave. Imaš res ptem kapučinaste piškote.

mamamia
hvala mamamia bom poskusla sančy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti