Praznično pecivo 2010

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

10. dec 2010 21:01

kriznana je napisal/a:

Če prav razumem je treba to kroglico oblikovati na steklenici.In je ta gobica potem v enem kosu,če se ne motim?Ni potem potrebno posebej beta delati ,če zAstopim.

Mi lahko kera pove ,prosim?



kriznana

 

Nisem jih še delala ( imam namen, hihi ) ampak sem tudi jaz tako razumela kot ti. Vrat steklenice se "potunka" v čokolado v pravu/kakav in se pol s steklenico odtisne bet.

Petya

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

10. dec 2010 21:52

Nekje se zaledila (pa se ne morem spomniti in tudi s pomočjo iskalnika ne najdem kje - forum, albumi, recepti ....), da je nekdo omenil, da pripravlja rafaello kroglice, zelo podobne tistim iz trgovine. V tej množici receptov za rafaello ne vem izbrati tistih ta pravih. V kolikor mi lahko pomagate lepo prosim, rada bi razveselila sina. hvala in lep večer Sonce sonce51

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

10. dec 2010 22:02

Petya je napisal/a:

kriznana je napisal/a:

Če prav razumem je treba to kroglico oblikovati na steklenici.In je ta gobica potem v enem kosu,če se ne motim?Ni potem potrebno posebej beta delati ,če zAstopim.

Mi lahko kera pove ,prosim?



kriznana

 

Nisem jih še delala ( imam namen, hihi ) ampak sem tudi jaz tako razumela kot ti. Vrat steklenice se "potunka" v čokolado v pravu/kakav in se pol s steklenico odtisne bet.

Petya
Narediš kroglice in jih daš v pekač, potem v kroglico narediš luknjo z vratom od steklenice ali z pokrovom, tako da je gobica v enem kosu. Upam da sem razumljivo napisala :) tarja2

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

10. dec 2010 23:09

mamka, na sopari raztopim čokolado in margarino (ramo) ne preveč tekoče, to pa je pripomoček, ki sem si ga pred kratkim kupila v intersparu (tchibo) in je res odličnen. Ker sem do zdaj delala trikotnike iz peki papirjem in je bilo vse packasto. Posuši se pa v par minutah. lp, pinka

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

11. dec 2010 13:48

Renata 69, najlepše hvala! Zdaj pa bo luštno! :) Tamči

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

11. dec 2010 15:53

Tiste, ki ste že delale piškote šampinjone, me zanima, kako velika pa je tista skodelica - šolja, ki je omenjena v receptu? Hvala za odgovor.

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

11. dec 2010 18:55

Sabrina, to sem se tudi sama spraševala, ker sem mislila naslednji teden narediti šampinjone. Če je 2 dl ali 2,5 dl? tarja2

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

11. dec 2010 20:22

pinka, na katerem oddelku (polici) si ga našla ?

(Hvalaaa)

kobra 1

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

11. dec 2010 20:28

Za tiste, ki jih zanimajo šampinjoni. Jaz vzamem za mero jogurtov lonček, ki ga ne napolnim čisto do vrha.

Po potrebi sproti dodajam malo moke in gustina. Toliko, da se testo ne lepi na roke. Potem delam male žogice in jih polagam na pekač obložen s peki papirjem. Ker mi je bilo delo s steklenico prenerodno, sem lepo prekuhala in uporabila zamašek od labele. Mi je bil ravno pri roki. Delam pa bolj male žogice.

LP

dixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti