Praznično pecivo 2010

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

11. dec 2010 20:29

lahko kar jaz odgovorim - tchibo ima v šparu povsem svojo polico, kjer imajo svoje izdelke, ki jih tedensko menjajo. v cityparku v intersparu je ta polica takoj na začetku desno za vhodom. je pa od te akcije oziroma ponudbe že kar nekaj časa minilo, tako da dvomim, da bi se še kaj dobilo tunna http://titabota.blogspot.com/

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

11. dec 2010 22:59

Kobra 1, podobne stekleničke imajo tudi v Antusu na Čopovi v Ljubljani, sicer niso originalno za čokolado, a vseeno odlično služijo temu namenu :) Glede šampinjonov pa - ponavadi jih naredim kar sproti ob navadnih piškotih, da je več vrst. Recimo, ko delam linške ali pa breskvice. Saj je v bistvu navadno testo za piškote, lahko jih delaš tudi po kakšnem svojem preizkušenem receptu. Namesto steklenice pa uporabim zamašek od plastenke. Ma moje osebno mnenje je, da so ti šampinjoni dokaj pusti za jest, saj je le testo, čokolade ni skoraj nič, vendarle pa lepo popestrijo krožnik. EvaLuna Sporočilo je spremenil(a) EvaLuna dne 12.dec 2010 09:24

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

12. dec 2010 13:41

kobra, je že precej časa od nakupa, nekje v začetku decembra sem kupila. Kot je tunna napisala gre za tedenske akcije. V prodaji bo spet naslednje leto. Mene pa zanima, a piškotno testo mesite z mešalnikom? Jaz vedno prakticiram na roke, ampak imam tako uničene roke. lp, pinka

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

12. dec 2010 16:31

Testo za piškote v božičnem času mesim z Ronicom. Je veliko hitreje, pa še matrat se ne rabiš tako zelo. Sploh se pozna pri medenjakih, ko sicer mesiš na roke... dolgo.  Čez leto, ko pečem eno ali dve vrsti piškotov vsake toliko časa, mesim na roke.  Seveda so, po mojem mnenju, na roko umešeni piškoti boljši že zaradi tega, ker si jim dal nekaj svoje energije.

Se pa strinjam glede rok... katastrofa  Kdo bi rekel, ko so pa skozi v stiku s samimi finimi sestavinami. Ampak bomo pa toliko lepše po božični peki

LP

Anja

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

12. dec 2010 19:16

Jaz vedno vgnedem testo na roke.  Ker največkrat delam testo s kg.moke je preveč za  te kuhinjske strojčke.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15829

12. dec 2010 21:26

Testo vedno gnetem z rokami. Maslo kar lepo zmehčam, nič mrzlega, kot sem včasih počela, ker je tako pisalo v vseh receptih. Vsta testa se z mehkim maslom lepo gnetejo, igrarija, potem lepo na hladnem počiva, tudi kak dan ali dva v hladilniku, nič narobe. Predenzačnem peči, testo pustimna sobni temperaturi,da se toliko zmehča, da ga lahko lepovaljam in izrezujem. In letos mi poškoti ratujejo, kot še nikoli. Penasti, mehki, okusni, eni tudi krhki (čokoladno pomarančni), skratka, nič več težav,koje treba hladno maslo s hladnimi rokami na hitro zgnesti, da bo testo kot mora biti. Pri meni je to že pozabljeno, zdajnič več ne "švicam", ko gnetem ....

 

Mamamia

mamamia

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

12. dec 2010 21:48

Dekleta hvala za odgovore ! Bom že enkrat našla.

Drugače sem letos čisto brez volje glede peke. Kot, da so prazniki tam nekje daleč ..., ampak vse ostalo pa ustvarjam, kot, da bom kaj zamudila. Narobe svet, v moji glavi

kobra 1

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

12. dec 2010 21:50

Jaz tudi zmehčam maslo na sobno temperaturo. In vedno zmeljem sladkor. Se mi zdi, da se veliko lepše gnete in tudi valja. Zgneteno testo dam v hladilnik, vsaj za pol ure, če ga imam dlje časa,ga toliko prej vzamem ven, da se malo segreje in laže valja. Pri vsej množici piškotov so mi še vedno najboljši iz krhkega testa z limoninim ledom. Seveda pa čakam, kaj bo rekla mamamia na temo čokoladno pomarančne kombinacije ;) Ravno včeraj sem čarala s pomarančnimi lupinicami, ki kar čakajo, da gredo v/na piškote ... Čarli08

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

12. dec 2010 22:32

kobra1, jaz ti pošljem eno pest moje neučakanosti in boš takoj šla v akcijo. Je imam skrajno in moteče preveč. Bomo pa še naprej mesili na roke, hi hi. lp, pinka Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 12.dec 2010 22:34

sančy  

član od: 15.7.2008

sporočila: 84

12. dec 2010 22:37

mene pa zanima če je kera že delala kakšne piškote z okusom kapučina me zanima če ma katera kak nasvet kak bi js to izvedla. hvala za nasvet sančy Sporočilo je spremenil(a) sančy dne 12.dec 2010 22:52

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti