Dopust 2009

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

24. jul 2009 1:10

Spet jaz, osel gre le enkrat na led, pravi en rek, odvisno od osla, dodajam jaz, nekateri gredo tudi dvakrat. Ko se tako potepas po svetu, imas nekaksne vire informacij. Pri meni je to v glavnem knjiga lonly planet: canada. Vir je dokaj zanesljiv vendar ne stoprocentno. Tako kot povsod so tudi tukaj turisticni uradi, tukaj jim recejo visitors centri. Tam prodajajo malenkosti/suvenire, lahko kaj vprasas, imajo pa veliko zlozenk, kaj naj bi videl. Tam poberem zlozenko za St. Lowrenc market, dela vsak dan, zelo zanimivo in oh in sploh, ceprav v lonly planetu pise, da dela le ob sobotah. Jaz verjamem brosuri, grem tja, na vratih pise: dela le ob sobotah. OK, grem nazaj, mimgrede se ustavim v eni veleblagovnici od searsa ( firma, menda ameriska ), pospanciram, pravzaprav me nic ne zanima, pogledam kuhinjsko opremo, veliko je taksnih pripomockov ( sefle, odcejalke.... ) od silikonske gume. Pogledam stedilnike, za nase pojme zelo veliki ( 600 - 2600 $-jev ), mikrovalovke imajo tudi take, da moja skor gre noter. Nic, grem ven, nekaj pojem in se napotim iskat muzej, pravzaprav dva, oba sta v blizini: royal ontario museum in toronto aerospace museum. Pridem nekje tja kje naj bi to bilo: ni nic videti podobno muzeju. Vprasam nekaj mimoidocih : nikoli slisali, mal se sprehajam, pridem do ene trgovine res, trgovine, skor kot nas merkator, imajo vse, in lepa izbira, le nimajo piva, vina, konjaka........cene, se mi zdi pogobne nasim. Pri danasnjem potepanju odkril se nekaj parkov, tako, da moram zvicet kvoto: recimo, da imajo parkov za eno polovico tivolija. moram koncat, ura me preganja lp ezoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

24. jul 2009 4:09

Ti moj dragi frendek. Na jugu Toronta je en velik, prav lep park. Je pravzaprav otoček in po izgledu GoogleMaps še vedno dosegljiv samo z ladjo. Glede na to, da je tvoj turistični vodnik v obliki knjige malo pomanjkljiv, sem mislila, da ti bo tole pomagalo.

http://maps.google.com/maps?hl=en&ie=UTF-8&q

 

 

Vanja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. jul 2009 6:29

proxima je napisal/a:
Beremo in uzivamo...Ce te bo potep po Kanadi vodil skozi Ottawo, pojdi v mojem imenu pozdravit kanadske parlamentarne macke :))))lp, proxima

Dan, ma kje, mesec si mi polepšala.

nola

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

24. jul 2009 13:13

Ežoj, rek o oslu si razumel v preveč starovirski obliki. Pregovor se namreč glasi: Osel gre samo enkrat na led.Toda modrec ve, da bo jutri plesal po njem. No, pa saj veš, kam spadaš, ane?

Me pa zanima, katero igračo greš pogledat na tissti sejem, s katrega pričakujem tudi kako fotodokumentacijo.

Pazi nase, na svojo prtljago, predvsem pa na fotoaparat...

F r i n a

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. jul 2009 13:16

Ja, vsi nestrpno čakamo na fotke, menda nisi kje založil aparata?

nola

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 934

24. jul 2009 13:42

Ežoj uživaj maksimalno in poročaj. Smo prav neučakani, da sledi nadaljevanje. reza

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

24. jul 2009 13:46

Ežoj, dogajaj še naprej! Čakam nadaljevanja! fresh

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

24. jul 2009 13:49

Ežoj, tisti sejem... pa zakaaaaaj me nisi vzel s sabo? Saj bi bila priiiidna

tulka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

24. jul 2009 14:16

tulka je napisal/a:

Ežoj, tisti sejem... pa zakaaaaaj me nisi vzel s sabo? Saj bi bila priiiidna

tulka
Najbrž zato, ker proxima ni imela časa za izvedbo enega tečaja... Ognjič

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8837

24. jul 2009 15:49

JUPI  JUPI JUPI  ....

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti