Dopust 2009

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

21. jul 2009 21:08

Čisto prav imate punce ,men je že dolgčasEžoj ,uživaj piši,pa fajn se imej..

lp goga

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

21. jul 2009 23:32

Ezoj, lepo se imej in porocaj!

Jerneja USA

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

22. jul 2009 0:38

Evo, kot ponavadi pride kaksen dan ko vse gre narobe. Danes sem imel namen kupit letalsko vozovnico do Milwaukee-ja, grem na agencijo da kupim karto in namesto pricakovanih 180$ hocejo imet 900, pol na moje prigovarjanje zmanjsajo na 600, e pa *ebiga bom ze videl......... no gremo po vrsti. Nekaj besed se o poletu iz evrope. Letalo pride v Pariz, kot se sika na terminal 2d. Odhod letala je za Toronto je s terminala 2F, oh pa to je cisto zraven. Vprasam kam, mi pokazejo, pridem do avtobusne postaje. Pocakat moram avtobus N3 ki pelje do terminala 2F. Cakam enih deset minut, ze rahlo zivcen ( da ne zamudim ) avtobus pride in pelje enih petnajst minut do terminala 2F. Stopim v novo vrsto za varnostni pregled, traja enih petnajst minut in koncno najdem terminal 45 s katerega je vkrcanje na letalo za Toronto. OK, to opravim, po moje zadnje minute ( pa ni bilo cisto res ). Letalo kot letalo, nizkocenovni potniki ne dobijo konjaka za aperitiv, pa kaj cemo, tudi chardonney je cist v redu. Sopotnica, zenska iz toronta, bila s familijo na potovanju ( 15 dnevnem ) po evropi- francija in Italija ( navduseni ). Bodoci, da so rezervirali zadnji moment, ona in hcerka ( cca 5 let ) je dobila sedeze tam kjer sem jaz, moz in sin pa nekje naprej v letalu. Poskusam izvrtati kaj vec o avtobusnih povezavah v Torontu in Kanadi, pa ko ugotovim, da o tem vem vec kot ona neham vrtat. Ona je drugac dostudirala farmacijo v Angliji, anglesko govori cist v redu ( saj veste oxford eanlish: izgovorite prav, recimo material, perhaps.... pa se kaj ). Ko smo se pogovorili, prosi me, da zamenjam sedeze z njeno hcerko, ker je imela s mamico dva centralna sedeza v letalu ( srednjem koridorju in se naslon za roke ne more dvignit, kar je nerodno ce hoce otrok spat in bi rad imel glavo mami v krilu ) A ne da sem fajn zakomliciral, skoraj se sam ne razumem ). Kakorkoli, dobim novega sopotnika na desni, studenta iz Pariza, ki ima namen nadaljevat studij na vojaski akademiji. Ko sem mu pojasnil kako stoji stvar s kapitalizmom, ne vem ce bo se vztrajal. Hrana na letalu solidna, vina dovolj, stjuardece srckane ( za moj okus mal sestradane, pa kaj cemo, saj so francozinje ). Za eno rec iz menija, recem mojemu studentskem sopotniku, da je zelo v redu in on to pusti kot desert, je mislil ( in je tako bilo videti ), da ja apple crumbl, bil pa je Eggplant crumbl ( ne znam prevesti ). Drugac, na francoskem letalu, govorijo vecinoma francosko, tistih nekaj informacij v anglescini povejo tako hitar in s takim naglasom, da tudi nic ne razumem. Pred pristankom letala v ZDA je obicajno videti nekje v blizini letalisca policijske luci, nekaksna policijska intervencija. Tukaj tega ni bilo videti in se mi je zdelo, kot dobro znamenje. Kaze, da sem se zmotil glede policije: ( a ste videli, nasel dvopicje ) Kape nesejo, tisti na letaliscu jih res niso. Pa ce sem ze pri policiji, v Torontu je slisati manj tulenja policijskih siren kot v " nasem malem mistu, metropoli zasavja " . Pri nam je tako, da ko policaji gledajo kaksno amerisko kriminalko, zmeraj prizgejo sirene, pa po resnicnem dogajanju, ne vem, ce je za tem bila potreba v zadnjih desetih letih vec kot enkrat ali morda dvakrat. Drugac, tele kanadcani govorijo zelo lepo anglescino, cist nic se ne afnanja v izgovorjavi, mal je specificnega naglasa, mal ma spominja na avstralski ( e *ebiga, strokovnjak ). Edino, tale mladina vcasih govori prehitro, pa moram prosit, da ponovijo cist pocasi. Vceraj po prihodu, sem rekel, moram pojest nekaj lahkega. TBC, kot bi rekla proxima, takoj dodajam jaz ( to pa zato, da mi napisano ne izgine, kar se meni tudi zgodi ). ezoj

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. jul 2009 0:42

Ežoj, res je - tvoje potovanje si zasluži prav svoj prostor! Komaj čakam na nadaljevanje!

PS.: POglej, če je med policaji tudi kakšna policajka ... ker, če so že oni ovešeni z vsemi mogočimi značkami, zna bit, da imajo policajke na sebi tudi kakšno špango ... pa da ne boš potem pozabit zaključka napisat, tako kot lani Proxima, saj vemo - policaji znajo bit nevarni

Mojca

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

22. jul 2009 1:18

Torej se sprehajam in se odlcim: Wing and french fry ( krila in pomfri ). Mal pocakam: krila od sto let stare kure, zilava kot hudic, pomfri normalem, omaka ( v katero sem privolil ) prav ogabna ( 14 in se nekaj $-jev ). Piva pa nikjer. Dam se v raziskavo trga: dalec naokoli je ena edina trgovina, ki prodaja alkohol, v drugih trgovinah ni dobiti. Kupim flaso vina ( ce sem ze tam, bo se ze spil ) in nekaj piksn piva. Po danasnji polomiji z letalskimi kartami, sem rekel, moram premislit. Vrnem se v hotel, po tem, ko sem kupil nekaj sira in nekaksnega suhega mesa. Vsedem se v kuhinjo, odprem pakungo sira, mesa, in flaso vina. Po nekem casu, se pojavi mozakar iz " sosednje " sobe ( trem sobam je skupna kopalnica in kuhinja, tako da se kar pricakujem, da srecam napol nago sosedo, ko gre iz kopalnice - to je pa iz enega drgega casa in ene druge dezele ). Povabim ga na kozarec vina. Izkaze se, da je en izraelski pisatelj, ki zivi v ZDA, konca se tako, da mi je prebral nekaj strani iz knjige, ki jo pise ( v hebrejscini, meni je sproti prevajal ). Kaj pa mislim? Da je prevec intelektualisticna in naj se odloci, kaj je njegova ciljna publika, naj pise za njih ( ciljno publiko ). Nad mojimi pripombami je bil zelo navdusen...........bla, bla. Vino smo spili, vani dezuje, prebijem se nekako do interneta..... Glede Toronta in mojih prejsnjih pripomb: imam rahlo slabo vest, da tako pisem, jaz sem tukaj vendarle gost, in bi mogel bit spostljiv do domacinov ( kar vseen mislim, da sem ). Ce bi od mojega mnenja bilo odvisno karkoli bi stokrat premislil, kaj bom napisal. Tako se pa imam za nakaksnega " kronista ", ki pride in napise kar je videl, svoje subjektivno mnenje. Ce bi odsel v Kalkuto, na primer, in tam videl umazanijo o tem sploh ne bi pisal, ker to tudi pricakujem, nasprotno, pisal bi o vsaki cisti ulici, ki bi jo videl ( Kalkuta oprosti ). Ko pridem v Toronto, sem totalno presenecen nad vsesplosno umazanijo. Pa danes je enako, ne vem a ti za odvoz strajkajo ali kaj. Dodam se dva brezdomca, ki sta nekje okrog devete ure, se kar spala na plocniku, ne vem kdaj imajo uro nastimano. Pa ce ze govorim: to mesto smrdi. Celo mesto. En taksen vonj, kot ga imajo nemska mesta v blizini veleblagovnic s kuhinjo. Taksn en sladkoben vonj po olju za cvrenje, senfu in kaj ze vem cem, le da je tukaj, ta vonj se bolj izrazit. Dopuscam moznost, da komu to disi, meni naravnost smrdi in zaradi tega ne maram nemcije, pa kot kaze tudi Toronta ne bom imel visoko v cislih. A ja: tulka, za dva ze, kaj pa za tri? Se mi zdi, da bi bil le mejcken premajhen. bodi za danes dovolj, se kar se nisen privadil na cas, sem ze zelo zaspan ( po kaj bo odpiral novo temo, ani ta cist v redu? ). Tale tipkovnica je le mal drugaca: drugje ima dvopicje, vprasaj, oklepaje, pa morda se kaj ) lp ezoj

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8837

22. jul 2009 6:22

"Starina" naša  drži se. Le pazi na te "kvazi" pisatelje... Kaj veš!

V pričakovanju novega pisanja, te prisrčno pozdravljam.

 

Pozdravček"

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

22. jul 2009 8:22

chappy je napisal/a:
Bili smo v hotelu seher sun beach v kraju Side.Nam je bilo všeč. chappy
Chappy, mi smo tik pred odločitvijo, da gremo v ta hotel. Mi lahko prosim poveš, kako je s kopanjem v morju-slišala sem, da je kar valovito? Kaj pa hrana? Ste obiskali mesto Side-baje je zelo zanimivo. Drugi hotel, ki ga imamo v mislih, je v Alanyi, vendar me pri tem moti predvsem to, da baje transfer od letališča do hotela traja skoraj tri ure, jaz pa vožnjo strašno slabo prenašam (pa hčerka tudi). Hvala. lenka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. jul 2009 9:35

Hej, mene to s flašo vina pa pivom spominja na kakega Bukowskega, še ena naga soseda manjka, pa sta kot Henry Chinanski in njegov pivski kolega... No, ja če se mal hecam. (sicer je meni Bukowski zelo zelo všeč in ga imam kar v čislih). Ežoj, uživaj. Držim pesti zate... He, he. O umazaniji pa kar piši. pa tudi o čem drugem. Jaz imam raje osebno doživljanje nekoga, kot pa hoh oh in sploh videnje, ki je iluzija... lidka [sonce]

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 555

22. jul 2009 10:33

Vilina Morje je res precej valovito,hrana je njihova imaš kar veliko izbiro,vsak dan pečejo tudi zunaj na žaru ,imajo nekaj malega posebej za otroke in ni preveč začinjeno.Sama sem poskusila tudi jagenjčka na žaru in je bil odličen,zelenjave je precej in sadja ter sladic tudi,pijače je veliko na izbiro moraš poskusit kivijev sok ki je še posebej dober z vodko.Na plaži in pri bazenu vsaki dan tam nekje od desetih ali enajstih pa do petih popoldan pečejo nekaj našim mlincem podobnega.Testo razvalja pred tabo ti da notri nadev po tvoji želji in ti speče.Naša tamala je jerdla čokoladnega,jaz sirovege,mož pa mesnega.Če želiš ji daš napitnino če ne pa ne.Saj pravim testo zgleda kot za naše mlince sam ostalo pa čist drugače.Zaposleni so zelo prijazni in kumunikativni.Mesto Side smo obiskali zvečer,,je zanimivo.Šli smo z dolmuši so precej ceneši od taksijev.Moram pa povedat,da so Turki zelo hitri vozniki tako da vožnja z dolmuši ali taksiji precej vznemirljiva.Šli smo na izlet v Antalijo inje bilo zanimivo,najlepši je bil večer s turškimi plesi. chappy

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

22. jul 2009 10:41

Ajej.. ežoj.. le tako naprej. Že tvoji ruski potopisi so me neznansko zabavali. V Kanado sem si vedno želela, pa mi tole v splošnem pomanjkanju denarja kar prav pride.. me ne bo več tako vleklo. Drugače pa.. čakamo nadaljevanje seveda.. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti