Dopust 2009

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

22. jul 2009 11:58

Ežoj, komaj čakam na nadaljevanje. Uživaj maksimalno! korenckova

neznan uporabnik

22. jul 2009 12:30

Bukowski? Lidka, tudi meni je v nekem momentu prišel določen prizor pred oči.. Ežoj!!! Lepo prosim, ne nas preveč varat, sej veš da smo ljubosumne na našega fanta! ..no, da me kdo ne nazja, bom spremenila: ne me preveč varat, sem grozno ljubosumna Ti pa iz srca privoščim vse, kar te veseli!! in tudi vse ostalo, za kar pa ni tlele tapravih smeškotov japaja

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. jul 2009 12:52

Ti Japaja si pa tud ena taprava, veš? : ) Po moje bi mogle midve na kofe, sam veš, me nikol ne povabiš... : ) : ) lidka [sonce]

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

22. jul 2009 18:32

Jaz sem pa taaaakooooo razmišljala, kaj se je spremenilo v Kanadi!  Tam je bilo enostavno tako čisto kot recimo v Švici in metro je bil verjetno najčistejši od vseh, ki sem jih videla.

 

Sem mislila, da je Ežoj samo pikolovski in se pritožuje brez veze.

Oooops,

Vanja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. jul 2009 22:48

Ežoj, takole je napisal Fran Saleški Finžgar: " Kakarkoli me je oče kot dečka kam poslal, mi je vselej naročil: " Pa oči s sabo vzami!"

Da jih ne boš kje pozbil. Priložnosti boš imel še obilo. Pa ne daj se fotografirat od neznancev.

 

F r i n a

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

23. jul 2009 0:28

A tako ti torej Vanja mislis o meni. Jaz sem se odlocil, da smeti ne omenjam vec, ko danes zjutraj vidim mozakarja izpred ene " lepe bajte ", kako cisti. Na hrbtu je imel eno motorno zadevo ( na bencinski moror, iz tega je bila napeljana ena cev, kot pri sesalcu, le morda dvakrat debelejsa, iz te cevi je pihalo, in mozakar je hodil okrog Bajte in s tem razpihoval smeti. Halooo! Ce bi kdo to meni povedal mu ne bi verjel. Drugac, frina, ni bil neznanec, je bila neznanka, slikala me je na izhodu najvecje knjigarne na svet. Seveda sem bil noter, sem mogel nekaj kupit, tokrat je z mano sla knjiga A. Badiou ( ja, ja, to je tisti, ki so z Zizkom obujali komunizem v Londonu ) " the meaning of Sarkozi ), ki na amazon.com stane 14,52$, mene je prisla 28,95 $ ( sicer kanadskih ) vendar je to vseen ene 10$ prevec. No, vsaj stampiljko knjigarne sem nafehtal ( ceprav nekam drago pride ), na izhodu sem nafehtal eno neznanko ( ni bilo videti nobene tetovaze ), da me slika. Drugac, knjiga po mnenju nekaterih velja za novi komunisticni manifest ( matr, zadeva se kuha, jaz pa se nimam bandiere rose pripravljene, da ne bom na koncu pristal z baloni ) Drugac, ko si, tako kot jaz, sam nekje, nekako zbiras informacije kaj bi videl. Ena od takih reci za Toronte je kitajska cetrt in Lexigton market. To je bilo vceraj, okrog devetih ( zjutraj ). Za tukajsnje prilike je to zgodaj, in dobim kitajce, ko iznasajo na stojnice tisto uvelo zelenjavo od vceraj, polivajo z vodo, trebijo........skratka sama ena zalost. Cisto malo naprej je Lexington market. Veste da sem mal po svetu hodil in videl markete take in drugacne. Skratka, ce bi mestni mozje videli " market v Ljubljani ( tiste stojnice na trgu ) ali celju ali, konec koncev v zasavski metropoli, bi se kar zjokali in zadevo zaprli. To je ena ulica s niskimi hisami, ki so prodajalne, in je vse skupaj ena sama zalost, kako po izbiri, tako tudi po kvaliteti. No to sem hitro obkljukal in zbezal drugam. Izpade res, da se sam pritozujem. Po slabih izkusnja s hrano prvi dan, za vceraj poiscem na internetu, kje se da dobro jest. Najdem steak house, imajo vecerjo cisto poceni, le 90$, ce ne bi bilo tako dalec, bi se kar tja odpravil, da jim povem, da na mene ne racunajo. Evo, da ne bo jamranje, prezentiram vam eno zalostno statistiko ( ali uganko, kar vam je ljubse ): Toronto ima nekje 4,5 mln prebivalcev. Od tega je vsaj 2,2 milijona zensk, od katerih je vsaj 1,1 milijon starejsih od 20 let. Ce ocenimo " od oka " od teh 1,1 mln zensk, bi jih moglo bit, recimo lepo obdarjenih ( saj veste, oprsje in te fore ) vsaj ena petina, torej bi jih moglo bit nekaj cez 200.000. E, jaz vas sprasujem: kje so? jaz, kolk sem videl, bi jih lahko prestel na prste ene roke ( da ne omenjam, da nekje v enem vagonu metroja.........ma pustimo to ). Kolikor se spomnem iz ZDA, tam vsaj srecas nekaj crkinj, lepo obdarjenih, tukaj se crkinje nimajo zadosti carov. E pa ce ze jamram: ce bi tukaj merkator ali spar odprli trgovine, bi jim s*ukali selo trgovino. Trgovine se nekako cdne po asortimanu, ni to kot pri nam, gres noterin nabavis vse, edino ce kaj pozabis. Edino kar je vec kot pri nam: nekatere trgovine imajo v sestavi lekarno, nekatre tudi posto. Izbira tudi ni bog ve kaj, posebej so slabi pri kruhu. Ne vem ali imajo tukaj nakupovalne centre, tega je polno v ZDA in je tam izbira res velikanska. Pa ce ze simfam: preprican sem, da je Toronto na zadnjem mestu na svetu po stevilu kvadratnih metrov parkov na prebivalca ( ali: koliko prebivalcev pride na kvadratni meter parkov ). Jaz sem do zdej videl dva, velikosti ( oba skupaj ) kot cetrtina tivolija ( pa kaksen kv. meter gor ali dol. Evo, bodi dovolj za danes, ura mi bo potekla, podvizajte mal Peugeota, on je tudi bil tukaj naj se on kaj pove ( posebej kolk sem vsekel mim ) ezoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

23. jul 2009 3:31

Ežoj, a si ti ziher, da si v Torontu, Kanada. Mal se mi je zazdelo, da so te peljali kam drugam in se samo pretvarjajo, da je Toronto. Tako nekako kot iz kakšnega Stephen King filma. Ne vem, če si videl  The Langoliers...

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 23. 2009 03:32

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

23. jul 2009 13:08

Beremo in uzivamo... Ce te bo potep po Kanadi vodil skozi Ottawo, pojdi v mojem imenu pozdravit kanadske parlamentarne macke :)))) lp, proxima

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

23. jul 2009 16:10

Evo par besed na hitro, nimam veliko casa na racunalniku. Tukaj so pa brihtni: ena ura interneta stane $3. A lahko pol ure, vprasam. Ja lahko, stane pa enako. Problem imam z letalsko vozovnico do Milwaukee-ja za tist sejm igrac. Poskusam uredit, pa ne vem ce bo slo, lahko, da bom mogel z avtobusom, bomo videli. Na cas se se nisem privadil: vceraj se ulegnem ( okrog pol osmih ), saspim in se zbudim okrog enih. Tukaj dezuje in pravijo, da bo cel dan. Vceraj sem imen namen obiskat CN Tower ( stolp ) menda, po nekaterih parametrih najvecji na svetu, pa je bilo vreme cudno, slaba vidljivost, potem ni smisel rinit gor, ce se nic ne vidi ( glavni je razgled, a ne " bil sem tam ". Ko je ze tako vreme, grem pogledat nekaksen St. Lowrence market ( ceprav imam dovolj razocaranja s tistim Kensingstonskim marketom. Potem bom videl en muzej, videl bom kako bo po casu. Drugac, kanadcani so prijetni ( kot sem ze povedal ) z lepo razumljivo anglecsino. Hvalijo se ( verjetno bo drzalo ) s zgledno urejenim zdravstvenim sistemom. Vsak sedmi kanadcan je starejsi od 65 let. Vceraj govoril z enim policajem, bilo je pa tako: zjutraj okrog deveti ga vidim ko nekaj " ahta ". Cez par ur drem mim pa spet on. Okrog pol stirih grem mim, spet on, en starejso mozakar, in ga jaz ogovorim, ces, cel dan vas tukaj vidim, mora bit dolg dan, mi pritrdi, bo koncal v pol ure, mal se govorimo in ga jaz vprasam za kape. Pravi da ni striktno predpisano, obicajeno na cest imajo kapo, drugac pa ne. Bodi za enkrat dovolj, verjetno se oglasim se zvecer. Tole oglasanje meni pride kot en pocitek. Proxima, planirano je, da grem na dru konec, Winnipeg, Edmonton, ce se izide Yellowknife ( ceprav je to sanjska destinacija za zimski cas ( polarna svetloba ), Ce bom tam, bom pa vseen eno noc prebedel, pa ce kaj vidim ali ne. ezoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti