Jedilniki po montignacu

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

16. jun 2009 13:44

Pozdrav, sem bila malo odsotna, ampak zdaj sem spet tukaj in veselo naprej. voda z magnezijem z: par kuhane piščančje hrenovke, manjši paradižnik m: 1 manjše jabolko, zeleni čaj, 2 kocki 80% čokolade k: navadni jogurt z ovsenimi kosmiči m: kava z mlekom, navadna voda z limono v: mozarela, dušene bučke, 1 navadna palačinka Tudi jaz sem kupila navadno fruktozo in želim in tako bom naredila tudi pri malinovi marmeladi, ki jo mislim kuhati danes. Pa še eno vprašanje mam, sem večkrat zasledila da imate popečen polnozrnati kruh, kaj to ga popečete v ponvi na olivnem olju ali kako, ker včasih več ne vem kaj naj jem za zajtrk, bi ga najrašji izpustila, ampak obroki se ne izpuščajo, poleg tega pa iz lastnih izkušenj vem, da bom potem za večerjo trikrat več pojedla. Odločila sem se tudi da bom spekla svoj kruh in kupila polnozrnato moko in rženo moko, vendar mi je mama zatrdila da brez bele moke ne bo šlo, da je bo potrebno nekaj dodati. Kako ste pa vi pekle oz. kombinirale moko. Se priporočam za kakšen enostaven recept, ker to bo namreč moja prva peka kruha. Hvala za odgovore. Vendar jaz žal toasterja nimam, kaj če ga popečen na teflonski ponvi brez olja??? Marjana, tudi jaz sem v krizi, meni se tudi teža nikamor ne premakne, jaz mislim da nimam dobrega jedilnika, mislim da bi morala malo bolj strožje. Ker s telovadbo zdaj nimam nikakor časa, pa še orbitrek je v okvari, sem ga mislila za dohodniino kupit, ampak je veliki servis za avto notr padel ((. Drugače s prebavo nimam težav. Rada bi samo videla da se nekaj dogaja 1 ali 2 kg navzdol pa bom spet dobila zalet, ker drugače se bojim da ............. Kaj svetujete??? dalea Sporočilo je spremenil(a) dalea dne 16. 2009 20:39

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

16. jun 2009 14:23

Dalea, sama pečem kruh in nikoli ne mešam bele moke zraven. Ponavadi delam rženega ali pirinega, je pa res, da imam domačo moko, iz mlina. Zadnjič sem naredila štručke iz baze, točno po receptu, le s pirino, namesto belo moko. Čudovite so bile in jih bom danes spet zamesila. Najdeš jih pod "moje štručke". Recept je čisto preprost! Poskusi!!! Kruh pa popečem kar v toasterju. Mislim, da tudi ostale tako počnejo, secer ti bodo pa same povedale. jana Sporočilo je spremenil(a) mai dne 16. 2009 14:24

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

16. jun 2009 17:37

punce pozdravljene, jaz sem malo v krizi ker mi ne gre nič dol, prebavo ima slabo in sploh mi nekaj ne štima..ni mi jasno kaj narobe delam.. marjana24

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

16. jun 2009 19:37

marjana,

se mi zdi da take krize pridejo, lahko mineta dva-trije tedni, pa se nič ne premakne. Ne sekiraj se, vztrajaj in potem bo kar anenkrat spet sprememba.

Za prebavo priporočam kakšen (sveže stisnjen) pomarančni sok, slivov sok (Fructal ima 100%-ga) ali kar Donat zjutraj na tešče, kakšnih 20 minut pred zajtrkom. Pa malo preglej svoje jedilnike, mogoče bi lahko pojedla več vlaknin, stročnic... predvsem pa moraš ogromno piti (vode, seveda), sicer ti bo prebava resno ponagajala.

Kruh popečem v toasterju, po M. naj bi mu s tem dodatno znižal glikemični indeks. Nikar ga ne popeci v ponvi na olju, s tem mu samo dodaš maščobo.

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

16. jun 2009 19:47

kozarec vode

Z: rženi toast z lahko skuto in paradnižnikom

M: praženi lešniki

K: zelenjavna juha (mlada čebula, česen, grah, kolerabica ipd.); pz rezanci s paradižnikom in pecorinom

M: jogurt s čežano

V: je tako vroče... verjetno samo sir

tulka

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

16. jun 2009 21:28

Dalea, ko si jaz spečem kruh,ga narežem,spravim v vrečko in v zmrtovalnik.Zjutraj pa dve polovički ven in naravnost v pečico za par minut-je dober,kot bi bil ravnokar pečen. Nad peko pa kar pogumno,ekperimentiraj,dodajaj kosmiče,semena.... Jaz sem včeraj malo preveč poskušala po svoje.Kruh sem zamesila kar z radensko,ker sem mislila,da bo še bolj rahel(kot palačinke)v pekaču pa se je razlezel na dolgo in široko. oktober

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

17. jun 2009 20:51

voda z magnezijem z: popečen polnozrnati kruh v teflonski ponvi brez maščobe ( a je tako v redu), domača marmelada, kava m: manjše jabolko, črna čokolada k: ajdova kaša, paradižnikova solata m: kava z mlekom, voda z limono v: prsovina na žaru, kuhana cvetača, zeljna solata pa ena rezina fine torte z malinami, ki je na kulinariki, narejena po montijevih načelih razen sladke smetane, nisem vedla drugače nadomestiti, ampak priložnost je zahtevala nekaj posebnega dalea

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. jun 2009 21:37

2 kozarca vode

Z: wasa kruhki s skuto

M: jogurt

K: piščančji ražnjiči s papriko, grah, špinača

M: jabolko

V: praznovanje rojstnega dne, totalni odklop

tulka

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

17. jun 2009 21:43

Hvala tulka za nasvet, cel kup težav se mi pojavlja, tudi alergija mi nagaja, zelo spet kašljam, tako da sem preklopila za zajtrk na riž in nekaj časa ne bom edla kruha. in še maščobe bom zamnjšala na minimum, samo še malo olivca in nič smetan in podobnega. upam da bo pomagalo. lep pozdrav marjana24

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

18. jun 2009 18:39

Z: voda z limono, ržen kruh, skuta, domača marmelada bs, kava bs, M: nektarina, K: čevapčiči, paradižnik, V: grška solata. jana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti