Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. jun 2009 19:49

marmelado iz pomaranč in suhih fig sem zadnjič kupila (od one hrvaške firme sms) in je enkraten... me res zanima, kako bi stvar izpadla z jabolki - povejte, prosim!

kozarec vode z magnezijem

Z: jogurt s figami, suhimi slivami in kosmiči

M: jabolko, navadni jogurt, kava bs

K: zelenjavna enolončnica, goveji zrezek, skleda solate (in malo tanovega pečenega krompirčka s peteršiljem )

M oreški

V: pz rezanci z omako (čebula, fižol, 3 barve paprike)

 

tulka

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

9. jun 2009 21:13

Marjana, jaz sem žal zelooo daleč od Ljubljane, res pa je da rajši kot tečem se sprehajam, ampak zelo rada pa kofetkam. Pa trenutno sem v depresiji zaradi teže, rajši se več ne bi tehtala, mislim, da je nekaj narobe z mano, ali pa z mojim jedilnikom zelo v kratkem moram obiskati zdravnika. voda z magnezijevo šumečo tableto z: wasa kruh z pusto skuto, 1/2 paradižnika, kava bs in s pm m: zeleni čaj, 2 kocki črne čokolade k: enolončnica ala pasulj , kava bs in z mlekom m: / v: 1 par kuhane piščančje hrenovke, paradižnik v solati , pa ravnokar še ena kocka črne čokolade, sem našla eno ki ima zraven tudi zdrobljene delčke kakava in je odlična. ... dalea

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

9. jun 2009 21:21

Tulka,to marmelado sem tudi jaz probala in je odlična, ampak trenutno ni primerna ker ima sladkor..no vsaj tako se mi zdi po spominu..bo treba pa res probat to čudežno marmelado iz jabolk in fig.. marjana24

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. jun 2009 22:01

Marjana, sem šla prav preverit: piše sadni delež 99%, delež sladkorja 1%... zame sprejemljivo

Dalea, če misliš da je problem s težo hudo resen, obisk pri zdravniku gotovo ne bo odveč... lahko povem le lastno izkušnjo, da ko sem hujšala z Montijem (po 1. stopnji), so šli kilogrami dol zelooo počasi, vendar pa zanesljivo, in potem so tam tudi ostali (do nosečnosti, no, ko je vendar zaželjeno, da normalno pridobiš na teži).

tulka

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

9. jun 2009 22:16

Tulka,ko si prišla do željene teže-kako si jedla naprej? Si kar direkt prestopila na drugo stopnjo,ali si si le tu in tam dovolila kakšna odstopanja?Kako ti sedaj stoji teža,je šlo kaj gor? Jaz si kar ne upam končati prve stopnje,ko sem se je tako lepo navadila in mi dejansko paše takšna prehrana.Daj kakšen nasvet iz svojih izkušenj. lp oktober

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

10. jun 2009 9:21

No vidim da nima samo jaz strahov glede teže in tehtanja. Dalea žal mi je da si v depresiji, meni se zdi da tudi meni ne gre najbolje, vsaj kar se tiče kilogramov. Pred leti sem po montiju hujšala čist brez stresa in večjih težav, sedaj se mi zdi da se nič ne dogaja kljub moji sportni aktivnosti..res da ima kup drugih problemov zaradi katerih sem pod hudim stresom, morda je to tudi razlog da se kile ne poslovijo..res pa je da sem šele od 3.6. na montiju..no ne mislim odnehati ker kakšne druge prehrane se pa itak ne morem držat..ma da se začne kej dogajat.. Tulka, to pa res ni veliko sladkorja, mogoče ko bo že šlo kaj dol tudi sama privoščim nekaj te marmelade. marjana24

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

10. jun 2009 9:58

Tudi jaz sem pred leti uspešno shujšala, sicer ne z Montijem, ampak z dieto, ki je kar precej podobna tej metodi in mi je uspelo v 1 mesecu izgubiti 5 kg, ki se niso povrnili (razen v času nosečnosti, vendar sem jih po spet izgubila), potem pa sem nadaljevala z blazjo varianto, in nisem več hujšala, ampak zredila pa se tudi nisem, čeprav sem uživala vse, v nekih zmernih količinah seveda. Zdaj pa se teža enostavno ne premakne, nevem če se je presnova po porodu toliko spremenila da bi morala resnično stradati, ali kaj? Enkrat sem že o tem govorila z zdravnico, pa mi je rekla da zgleda da mi telo zelo dobro izkoristi vsako kalorijo, ampak neki način za shujšati pa mora biti??!! Zdaj sem na Montiju od začetka maja, pa vse do zdaj, kilogram varira, gre dol, pa spet gor.!!! Ne mislim še obupati, ker mi takšna prehrana ustreza in se zaenkrat dobro počutim, ampak malo motivacije bi mi pa prišlo prav (takšne ki bi se videla na tehtnici ) voda z magnezijevo šumečo tableto z: wassa kruh z marmelado, kava m: 2 manjši nektarini, zeleni čaj k: pečena piščančja prsovina, zelena solata m: kava z mlekom, črna čokolada v: čista zelenjavna juha, piščančja prsovina od kosila, paradižnikova solata ps. pod kava se razume brez sladkorja, in s posnetim mlekom, če bo kaj drugače bom posebej napisala, da ne bom vedno tako dolga. dalea Sporočilo je spremenil(a) dalea dne 10. 2009 09:59 Sporočilo je spremenil(a) dalea dne 10. 2009 22:29 Sporočilo je spremenil(a) dalea dne 10. 2009 22:29

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

10. jun 2009 12:42

Z: sok iz grenivke, pirina štručka, pusta skuta, kava bs, M: jabolko, K: puranji čevapčiči, paradižnikova solata, borovnice, V: muesli z mlekom. jana

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. jun 2009 12:54

oktober je napisal/a:
Tulka,ko si prišla do željene teže-kako si jedla naprej? Si kar direkt prestopila na drugo stopnjo,ali si si le tu in tam dovolila kakšna odstopanja?Kako ti sedaj stoji teža,je šlo kaj gor? Jaz si kar ne upam končati prve stopnje,ko sem se je tako lepo navadila in mi dejansko paše takšna prehrana. Daj kakšen nasvet iz svojih izkušenj. oktober

V bistvu sem tako kot ti vztrajala kar na prvi stopnji do poroke, potem pa direkt preskočila na 2. stopnjo z veliko odstopanji (ker sem hotela biti 'dobra kuharica' za svojega moža ) in je teža lep čas stala, potem pa sem pridobila nekaj kilogramov kar na hitro - takrat sem tudi zanosila in vsi so mi pravili, da Montijeva metoda ni primerna za nosečnice (ker vsak misli, da je primarno namenjena hujšanju), zato sem jo popolnoma opustila. Potem sem imela v nosečnosti grozne težave s prebavo (take kot nekoč) in presnovo na splošno, tako da sem spet začela malo bolj paziti... po prenehanju dojenja sem se držala 1. stopnje in se z njo uspešno vrnila na prejšno težo, nato sem lepo počasi prestopila na 2. (začela sem z mešanjem npr. mesa in testenin, tega mi je strašno manjkalo). Je pa hecno, kakor hitro sem spet začela jesti po M., so se mi uredile vse težave z zdravjem (se pravi splošnim počutjem in prebavo).

tulka

Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 10. 2009 12:55

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

10. jun 2009 14:11

Sreda:

voda z Mg in C vitaminom

Z: pz kruh, lahki tekoči jogurt

M: zelena frutabela

K: sesekljan zrezek, dušeno mlado zelje, zelena solata

V: pz rezanci, dušeno mlado zelje (ostanek od kosila)

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti